03-07-2020, 18:04:56

Autor Tema: Zamjena hladnjka grijanja  (Posjeta: 518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Guro

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • 159 1.9JTDm & 156 2.4JTD
    • Podgorica
Zamjena hladnjka grijanja
« u: 02-12-2010, 21:15:59 »
pozdrav svima....trazio sam po forumu, ali definitivno ne umijem da koristim pretragu na najbolji nacin, pa nisam nasao neki konkretak odgovor ili uputstvo kako zamijeniti hladnja u kabini...

meni je sve radilo kako treba do danas, kada uopste nisam imao grijanje, prvo sam sumnjao da mi ne radi onaj motorcic koji prebacuje hladjenje i grijanje...jer je to koliko sam vidio uobicajen problem, ali onda sam primjetio da mi se pale ventilatori posle kratke voznje i primjetih da mi tempereatura ide gore vrlo brzo...onda sam vidio da uospte nema rashladne tecnosti i dosuo sam skoro tri litra vode  :?: a nikako mi nije jasno gdje je izgubila toliku tecnost...i kako...
e sad koliko sam mogao da vidim u pitanju je 99% hladnjak u kabini, pa me interesuje kako najlakse doci do njega...majstori mi traze 60 eur samo za ruke, ali ako mogu to sam da uradim onda definitivno ne bih davao pare makar za zamjenu....ukoliko neko zna vec neku temu sa detaljnijim uputstvom neka mi samo proslijedi link...
 i jos me interesuje, jesam li mogao sto ostetiti motor...da li je pokazivac temeperatura tada precizan uopste kad nema rashgladne tecnosti??? jer temaperatura nije prelazila malo preko 90c...na vrijeme sam primjetio problem

Offline Irvine159

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • M-jtd 20V
    • Istra
    • bučino ulje iz istre
Odg: Zamjena hladnjka grijanja
« Odgovori #1 u: 02-12-2010, 21:24:05 »
mislim da treba vadit cijeli kokpit van,pa tek onda cijeli sustav klime i tek tad ide van taj hladnjak,ako je kako na Marei,nek se jave iskusniji!

Offline Guro

• Sa stažom
    • Podgorica
« Odgovori #2 u: 02-12-2010, 21:26:40 »
ma ja sam nasao jedan topic, gdje momak kaze da uopste nije komplikovano...da se skidaju neke bocne i donje plastike...i to je to....a ja na osnovu toga ne mogu provaliti nista, a sto je najbitnije da li se sam smijem upustiti u zamjenu svega

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #3 u: 02-12-2010, 21:28:25 »
prvo napiši koji auto voziš pa bi ti mogao netko i pomoć preciznije...
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline Guro

• Sa stažom
    • Podgorica
« Odgovori #4 u: 02-12-2010, 21:32:21 »
jaooj...poptuno sam zaboravio na to...izvinjavam se  :wal:
radi se od 156 2.4JTD 1999

Offline Guro

• Sa stažom
    • Podgorica
« Odgovori #5 u: 03-12-2010, 15:18:51 »
danas sam uzeo onu pumpu koja se montira na posudu sa vodom, i pumpanjem povecava pritisak u sisetmu i odmah se pokaze gdje curi...i na moje iznenadjenje nije u kabini vec ono crijevo koje ide sa lijeve strane hladnjaka do one racve sa prednje strane motora iznad kompresora od klime...
cudilo me to sto su mi rekli da je u kabini osjetio bih miris antifriza, a auto je maglilo izgleda jer ovamo kise ne staju evo 2 mjeseca...
eto, ipak ispade nesto bezbolnije, svakako svima hvala na pomoci...