15-11-2019, 10:05:53

Autor Tema: TS pukla usisna grana  (Posjeta: 18316 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SrdjanBL

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Banja Luka
Odg: TS pukla usisna grana
« Odgovori #140 u: 05-07-2011, 13:03:34 »
Kako nema veze sa generalkom, motor je bio sav rastavljen koliko sam ja skuzio, pa opet sastavljen, ko njemu garantuje da bi mu se to desilo i da nije bilo generalke ja licno sumnjam u takav splet okolnosti, previse je to meni slucajnosti. Ja sam ubjedjen da je to povezano sa generalkom cak sta vise siguran sam u to.

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #141 u: 05-07-2011, 13:10:19 »
ja sam iznio svoje misljenje i ako iole pogledas da nije bilo problema sa radom motora znaci da su ventili dobri, a pogledaj po forumu kolko ima slucajeva sa puknutom usisnom granom.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

iulic

• Gost
« Odgovori #142 u: 05-07-2011, 13:11:46 »
stari ti je u pravu al ti je cinjenica u tome da ti svaki vise cilindricni motor ce dok stoji uvijek imat otvoren barem jedan ventil usisni, ako imas slabije dizne dok verglas motor koliko sam upoznat jedna svjecica baca iskru kod ispusnog takta radi eko normi (baca ju tako stalno) i ako smjesa ne izgori do otvaranja usisnog ventila onda imas kaj imas.!

razlog tome je cista priroda motora i neke stvari koje nisu gledane, pogotovo ako je motor stajao duze vrijeme tj. vozen na krace u tim intervalima pa su dizne malo nafilale gorivom koje nije izgorilo i sad je dobilo poticaj i boom.

i ovo nema veze sa generalkom kaj ti grana pukla. al probaj izgurat.

ne znam, sta bi se dogodilo sa motorima V6 ili V8 pa starom nije jasno jel bi ti motori cesce letili u zrak.

usisni ventil se otvara ulaza smjese u cilindar i kod doljnje mrtve tocke klipa taj ventil se zatvori i pocinje novi takt. taj ventil ostaje zatvoren do paljenja smjese, nakon paljenja smjese  svi ventili ostaju zatvoreni do donjeg polazaja klipa, nakon cega dolazi do ispuha plinova kroz ispusne ventile. tako da u bilo kojem slucaju ako su taktovi i kretanja ventila dobro postavljena nebi trebalo doci do paljenja smjese u grani.

iulic

• Gost
« Odgovori #143 u: 05-07-2011, 13:14:23 »
ja sam iznio svoje misljenje i ako iole pogledas da nije bilo problema sa radom motora znaci da su ventili dobri, a pogledaj po forumu kolko ima slucajeva sa puknutom usisnom granom.

da istina je, ali eto jedan slucaj mi je ostao u pamcenju. dakle dogodilo se isto na jednoj alfi i svi su optuzili debimetre, smjesu, i ko zna kaj jos...dok je jedan decko reko, izmjeri kompresiju cilindra i vidjet ces. na kraju se ispostavilo da su ventili bili losi. dakle, mislim da bi se trebalo fokusirati na ventile.

Offline SrdjanBL

• Starosjedioc
    • Banja Luka
« Odgovori #144 u: 05-07-2011, 13:18:30 »
Ma do ventile 100%.

iulic

• Gost
« Odgovori #145 u: 05-07-2011, 13:33:49 »
Ma do ventile 100%.

ma i meni se cini, al treba to dokazati...samo se nadam da mi kompresija nebu kak spada bar na jednom cilindru i eto dokaz....

cak sam zvao i plinara koji mi je ugradio plin i on kaze da i ako plin curi ( a meni je bio skroz ugasen plin ) da on ispari i izadje kroz ispusni ventil i da je uvijek najlakse okriviti plin za takve stvari. da bi se smjesa plina upalila, radna temperatura motora mora biti minimalno 37 stupnjeva pa mi nije jasno kako iskra moze zapaliti smjesu plina a auto se pali samo na benzin i prebacuje automatski na plin kad postigne temperaturu od 37 stupnjeva jer na toj se temperaturi plin iz tekuceg pretvara u plinsko a znamo da se isparivac plina grije pomoci vode za hladjenje motora. pa ako se i skupilo plinske pare nisu se mogle upaliti nikako same po sebi inace bi se auto palio na plin. i s tom tvrdnjom bi plin trebao biti iskljucen iz navedene situacije.

Offline mali

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 155 2.0 T.spark, AR 145 1.6 T.spark
    • Rab
« Odgovori #146 u: 05-07-2011, 16:38:28 »
ak se ne varam radi se o 156  :?:

ako da ona ima samoštelajuće ventile, pa po toj nekoj logici nebi smjelo bit do štelanja ventila, što ne znači da se to nije dogodilo zbog ventila, neka me neko ispravi ako griješim.

na boxeru sam jednom doživio kad je plin izbio usisnu granu, ali nije pukla, a i ako nisi imao plina plin to nije mogao uzrokovat pogotovo ne nakon 4000km
uživam u vožnji

iulic

• Gost
« Odgovori #147 u: 05-07-2011, 17:35:51 »
eto auto je odslepan kod majstora i objasnjenje je slijedece - koje ima logike i vjerovatno tocno 100%, al se ne zna razlog nakupljanja plinova ( benz ili lpg ).

Alfa romeo od modela 145, 156... ima plasticnu usisnu granu. problem je u plinovima koji se nakupljaju u toj usisnoj grani, a koji je razlog je nepoznat - nama - treba pitati AR i ako su u vecoj kolici moze doci do velike detonacije pri cemu dolazi do pucanja plasticne usisne grane. dakle problem nastupa jer alfa romeo nema rotorski redoslijed paljenja po cilindrima, nego kod paljenja auta pali sva 4 cilinindra odjednom u isto vrijeme i koji cilindar prvi uhvati paljenje od njega krece redoslijed. na plinu se nesto cesce to dogadja nego na benzinu al se dogadja na oboje.....stvar je da alfa romeo, po mojoj logici, namjerno drzi te plasticne grane da bi kod vecih detonacija imali kaj naplatiti...

:wal:

Offline mali

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 155 2.0 T.spark, AR 145 1.6 T.spark
    • Rab
« Odgovori #148 u: 05-07-2011, 19:02:13 »
ja imam i toyotu doma također sa plastičnom granom, a vjerovatno ima još proizvođača sa plastičnim granama, pa se to ne događa, mislim nije ni kod alfe baš učestalo to događanje i mislim dase da dosta povoljno nać polovna, tako da ne vjerujem da je baš AR išao na  soluciju pucanja grane
uživam u vožnji

iulic

• Gost
« Odgovori #149 u: 05-07-2011, 20:10:59 »
ja imam i toyotu doma također sa plastičnom granom, a vjerovatno ima još proizvođača sa plastičnim granama, pa se to ne događa, mislim nije ni kod alfe baš učestalo to događanje i mislim dase da dosta povoljno nać polovna, tako da ne vjerujem da je baš AR išao na  soluciju pucanja grane

mozda i u tome ima istine....al ima argumenata i protiv..al neka, sta je tu je...imaju problem s tim

Online Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #150 u: 06-07-2011, 07:11:29 »
eto auto je odslepan kod majstora i objasnjenje je slijedece - koje ima logike i vjerovatno tocno 100%, al se ne zna razlog nakupljanja plinova ( benz ili lpg ).

Alfa romeo od modela 145, 156... ima plasticnu usisnu granu. problem je u plinovima koji se nakupljaju u toj usisnoj grani, a koji je razlog je nepoznat - nama - treba pitati AR i ako su u vecoj kolici moze doci do velike detonacije pri cemu dolazi do pucanja plasticne usisne grane. dakle problem nastupa jer alfa romeo nema rotorski redoslijed paljenja po cilindrima, nego kod paljenja auta pali sva 4 cilinindra odjednom u isto vrijeme i koji cilindar prvi uhvati paljenje od njega krece redoslijed. na plinu se nesto cesce to dogadja nego na benzinu al se dogadja na oboje.....stvar je da alfa romeo, po mojoj logici, namjerno drzi te plasticne grane da bi kod vecih detonacija imali kaj naplatiti...

:wal:
koje objašnjenje !!!!  :hehe: :hehe: :hehe:
normalno da su se zapalili plinovi u grani jer inače nebi ništa explodiralo ali to tako nesmije bit...ili curi plin negdje lagano,ili curi injektor ili je došlo do zakašnjele iskre,...bojim se da točno nečeš nikad saznat šta je bio razlog
inače redosljed paljenja je 1-3-4-2 kao i ubrizgavanja a ne sva 4 od jednom...sva 4 od jednom može bit samo redosljed ubrizgavanja goriva kad dođe do kvara senzora faze na određenim vozilima Fiat grupe...iskra je i dalje po redosljedu paljenja

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #151 u: 05-03-2014, 15:27:27 »
Pozzz, evo da ne otvaram novu temu, danas mi se slično dogodilo. Imam alfu 156 1.8 ts s plinom, krećem na posao, okrećem ključ kad ono BUUM. Nešto pukne, zasmrdi i to je to. Dignem haubu a ono gore u lijevom kutu  dimi.
Sad gledajući ovo prije čini mi se da je usisna grana. Majstor ga je odšlepao i sad čekam da javi točno što je.
Zanima me kako da provjerim što je razlog pucanju odnosno kako da mi se to ne ponovi, ako je grana.

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #152 u: 08-03-2014, 13:44:49 »
lose plinske dizne i usisna puna plina prva iskra i bom. cesto se desava na paljenju.

ja imam sistem na flandju na boxeru i u 15000km cc-a 1-2 pukne pri paljenju al lagano pa nema posljedica nikakvih.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #153 u: 11-03-2014, 14:02:17 »
Jel ima ikakve veze sa detonacijom grane senzor okretaja radilice, zapravo jesu li oni nekako povezani; grana i senzor?

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #154 u: 14-03-2014, 11:00:56 »
 nitko ne zna; nevjerojatno!  :clap: :clap: :clap:

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #155 u: 18-03-2014, 11:12:12 »
Evo danas mi detonirala druga, sad slijedi vještačenje što je uzrok, sad još jednom molim nekog tko zna da mi kaže što je razlog odnosno što da još mijenjam.
 :wal: :wal: :wal: :wal:

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #156 u: 23-03-2014, 15:45:35 »
Kupio svjećice i novi debimetar Bosch. Jel bi još šta trebalo, šta mislite?
Da mi se opet ne dogodi, ići ću i na servis plina al majstor za plin tvrdi da nema teoretske šanse da je od plina detonirala, al svejedno idem da provjeri.
Zato vas molim za savjet što još mogu napraviti.
Navodno postoji neka klapna koja se može ugraditi, pa tu eksplozivna smjesa izleti.

Offline maXonja

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTD 8V | GTV 2.0 TS | 147 1.6 TS
    • VŽ-DA
« Odgovori #157 u: 23-03-2014, 16:13:53 »
Kad je plin na flanđu onda da, ali kod direktnog plina mislim da nemas sto takvoga ugrađivati

Offline cviki

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Odgovori #158 u: 27-03-2014, 21:01:57 »
Evo dakle za sve  one koji bezuspješno traže odgovor kao što sam i ja dosada. Nakon što sam stavio treću usisnu granu u manje od mjesec dana, promijenio svjećice i stavio novi MAF, otkrio se 99.9% razlog detonacije grane.
Radi se o lošim plinskim diznama koje je otkrio prvi pravi pošteni majstor. Dakle, čovjek je nadtlačio dizne i u 2 dana koliko je ispitivao nije nijedna pustila plin. No međutim kad ih je rastavio primijetio je da su kućišta razlokana, gumice potrošene, te da je vrlo izvjesno da zbog potrošenosti u datom trenutku negdje klipić zacvika i propusti plin.
Rješenje: stavio sve nove dizne, servisirao plin, i stvar šljaka.
Čovjek sam kaže da je gotovo nevjerojatno da do detonacije dođe zbog benzina znači gotovo 100% je plin.
Garantira za sve, što je u mom slučaju konačno dobra vijest, tako da sam sad mirniji i vjerujem da problema više neće biti.