17-11-2019, 12:26:04

Autor Tema: TS pukla usisna grana  (Posjeta: 18321 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

acp45

• Gost
  • Trade Count: (0)
TS pukla usisna grana
« u: 01-08-2007, 22:35:53 »
Kako je došlo do tog nemilog događaja?
Lijepo je rekao Tesal "ne popravljaj ono što radi" :o000: Išao sam nekidan oprat svoju ajkulu al ono temeljito pa je tako došao na red i motor iako nije bilo potrebe al ajde kad se radi nek se napravi kako treba.
Pazio sam što sam bolje mogao i nakon pranja upalio auto i on je radio kao vurica. Dan kasnije je počeo užasno trzati jako jako neugodno se to odigravalo.
Krenuh pregledavati sve džekove,kablove, releje sve što se šteka u nešto ispuhivati i neznam što još im raditi ali ništa nije bilo bolje. Nazvah prijatelja koji mi je savjetovao da pogledam da se što nije dogodilo s mjeračem protoka zraka da njega slučajno nisam smrdao prilikom pranja. Skinuh onaj gumeni dio grane vidjeh da je mastan i prljav i ljepo ga operem sve vratim na svoje mjesto još sam tu malo pobrisao sve do čega sam mogao (malo me mučio onaj leptir od gasa nevraća se kako bih trebao, kao da negdje zapne) i kad sam sve sastavio krenuh da upalim motor i dogodi se jedna vesela explozija razletila se USISNA GRANA.
Što ?
Zašto?
Kako?
Pojma nemam? :?:
Svi veseli i dobronamjerni prijedlozi su doborodošli!
UKRATKO   POMAGAJTE!!!!!

sira

• Gost
Odg: TS pukla usisna grana
« Odgovori #1 u: 02-08-2007, 06:34:59 »
Da nisi sjebo nešto oko paljenja kad si prao oko motora, backfire se dešava kad imaš sjebanu fazu, je li imaš razvodnik, pa si ga zakrenuo ili imaš module paljenja?

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
« Odgovori #2 u: 02-08-2007, 06:49:40 »
vjerojatno nisi nešto ukopču ili kad si čistio usisnu granu,nešto smeča je otišlo u motor,pod usisni ventil koji se nije zatvorio kak spada i kad je svječica zapalila smjesu u cilindru,pošto ventil nije dihto kak spada explozija se proširila u usisnu granu

Offline Ery

• Starosjedioc
  • 166 2.5 V6
    • Banjaluka, BiH
    • Seljak
« Odgovori #3 u: 02-08-2007, 09:47:07 »
definitivno....
Dim u kuhinji se razišao u međuvremenu, no mačka je crna kao
gavran i kašlje.

acp45

• Gost
« Odgovori #4 u: 04-08-2007, 15:05:38 »
Ideje su vam ok al me sje...a moja brzina. Kad sam oprao onaj gumeni dio grane ljepo sam ga ispuhao i obrisao ali ne dovoljno je kad sam ga  sastavio i krenuo paliti u rebrima od gumene grane je  ostalo malo benizina  malo al dovoljno. Kad sam startao motor jednostavno pare su prešle u u sisnu granu i tamo odigrale cirkus koji sam napokon danas sredio. He ali nisam otklonio muku koja se zove cukanje, zanimljivo da kad polagano dižem obrtaje do crvenog da onda normalno radi ali kad naglo stisnem papučicu gasa onda kao da ga gušim nikako da se motor zavrti kako treba kao da gorivi ima vode. Budem još vidio što ga muči pa podjelim tu muku s vama.

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #5 u: 04-08-2007, 15:14:46 »
moguće da ima još negdje vode oko kablova, ili na dosjedu kabla na svjećicu pa ti razbacuje struju. sve iščupaj i obriši dobro
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #6 u: 04-08-2007, 15:21:26 »
Ideje su vam ok al me sje...a moja brzina. Kad sam oprao onaj gumeni dio grane ljepo sam ga ispuhao i obrisao ali ne dovoljno je kad sam ga  sastavio i krenuo paliti u rebrima od gumene grane je  ostalo malo benizina  malo al dovoljno. Kad sam startao motor jednostavno pare su prešle u u sisnu granu i tamo odigrale cirkus koji sam napokon danas sredio. He ali nisam otklonio muku koja se zove cukanje, zanimljivo da kad polagano dižem obrtaje do crvenog da onda normalno radi ali kad naglo stisnem papučicu gasa onda kao da ga gušim nikako da se motor zavrti kako treba kao da gorivi ima vode. Budem još vidio što ga muči pa podjelim tu muku s vama.

otom potom...no motor se ne pere benzinom :rolll:

acp45

• Gost
« Odgovori #7 u: 04-08-2007, 18:52:25 »
Moje veselje je vrlo vrlo kratko trajalo evo prije sat vremena je explodirala i druga grana koju sam supio nabaviti. Sad prilikom sastvaljanja karnister s benzinom bio je daleko u garaži da ga čak nisam  mogao ni vidjeti. Kad sam sve uredno sastavio i upalio napravio sam probni krug i vrtio motor do 120 km/h radi kao metak naravno polagano podizanje brzine al kod naglog stiskanja papučice sve po starom umire cuka i razne gluposti radi.
Sad me pati zašto je ponovo grana explodirala za prvi pu sam sebe krivio ono pranje benzinom al sad koji mu je klinac nemam pojma.
Ako tko ima koju pametnu neka slobodno kaže.

Online a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD & V6
    • Fiume (RI)
« Odgovori #8 u: 04-08-2007, 19:14:27 »
jeli to u pitanju tvoja 155?

meni se je to nedavno dogodilo na mojoj 155,isto kao i tebi ali ja nisam prao motor nego odjednom na parkingu u gradu.

diagnoza mehaničara je bila začepljeni injektori
imao sam priliku zamjeniti sa novima i sada je sve ok!

Online a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD & V6
    • Fiume (RI)
« Odgovori #9 u: 04-08-2007, 19:17:04 »
mora postojat na forumu negdje i moj upit za taj kvar,samo ga nemogu nać

acp45

• Gost
« Odgovori #10 u: 04-08-2007, 20:27:09 »
jeli to u pitanju tvoja 155?

meni se je to nedavno dogodilo na mojoj 155,isto kao i tebi ali ja nisam prao motor nego odjednom na parkingu u gradu.

diagnoza mehaničara je bila začepljeni injektori
imao sam priliku zamjeniti sa novima i sada je sve ok!

To cukanje ću već nekako i riješiti al me ubi muka koju mučim s tom je....m granom koja se rasula kao šaka riže (zašto).
Svejedno hvala svima koji su pomogli i dalje imaju tu namjeru!

Offline Veki

• Trade Count: (+5)
  • Sa stažom
    • Zg
« Odgovori #11 u: 04-08-2007, 21:26:32 »
Da nema to veze sa ovim benzinskim parama.......na znam kako se kod nas zove, "fuel vapour recovery system". Malo ću pogledat manuale, da vidim točno kako to radi
« Zadnja izmjena: 04-08-2007, 21:41:33 od Veki »

acp45

• Gost
« Odgovori #12 u: 28-08-2007, 12:06:44 »
Riknula bobina i kablovi. To je uzrok zašto su plastične grane explodirale. Eto ako se kome nešeto slično dogodi da zna

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #13 u: 28-08-2007, 15:52:47 »
Riknula bobina i kablovi. To je uzrok zašto su plastične grane explodirale. Eto ako se kome nešeto slično dogodi da zna

si siguran?...sve i jednom do sad su bile ispravne a opet im se dogodilo

majstor bob

• Gost
« Odgovori #14 u: 28-08-2007, 21:05:33 »
Vidi ovako, ima smisla ono za dizne.... ako naliva  benzin a dizne ne mogu da postignu onda će da puca ali kad još puca - kad ima više vazduha tj kad te zeza MAF ili ti protokomer ili kad vuče negde falš vazduh... poveri sve spojeve!!!! Da nije nešto labavo pa u toku vožnje spadne i eto BUUUM.
« Zadnja izmjena: 28-08-2007, 21:11:29 od majstor bob »

sira

• Gost
« Odgovori #15 u: 10-10-2007, 02:10:51 »
Zato treba imat metalnu usisnu granu

reli

• Gost
« Odgovori #16 u: 12-10-2007, 09:43:55 »
Moze da se desi da ti je puklo ono malo pancirno crevce na pumpi za gorivo.Meni je tako auto pucao,kada mu naglo dam gas,trese se promenio sam 2 pumpe,8dizni,2davača pritiska i na kraju sve isto.Onda sam razmontirao ponovo pumpu i našao da na poklopcu koji se srafi ima jedno malo crevce duzine 4-5cm.Skinuo sam ga i kada sam hteo da ga produvam pocelo je da pusta vazduh sto znači da je puklo ali se nije moglo videti jer oko njega ima konac. :pivo:

Offline Boogie Man

• Ovisnik o alfistima
  • AR 146 1.6 TS
    • Split
« Odgovori #17 u: 11-11-2008, 09:48:39 »
Dakle ljudi trebam vašu pomoć! Neki dan idem upalit alfu (nije paljena nekih misec dana) i spojim ja nju na kabele lipo, zaverglam kad odjednom BOOOOMMM!!!! Počne sukljat bili dim!  :wal: :wal: Izađem i iman šta vidit, onaj plastični dio iznad poklopca motora raspa se na dva dijela!  :mad:  :da: Mislim da je to od usisa zraka neki dio, u njega ulaze 4 cijevi od motora.  :sad: Šta mi je radit ljudi  :?:

Znači puka je plastični dio koji se nalazi ispod ove srebrne plastike koja je zaokružena crvenom bojom  :wal:

« Zadnja izmjena: 14-11-2008, 18:01:15 od Viktor »
CoMe In PeAcE, oR sTaY aT hOmE !!!

Offline RoadRunner

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfasud,Sprint,33x2,33-Q4,145box16v,156-1.8ts
    • Vukovar
    • VUHARD