ja nebi baš rekao da nije razlika 215-45-17 ili 205-55-16 i rekao bi da je kod 156 dramatična razlika jer nije samo pitanje cola felge dobijamo za dva broja tanju gumu i broj širu gumu pomnoženo na četri kola dobije se osjetna razlika znam iz iskustva imam ta dva seta

Već sam o tome pisao o tome:
156 nema baš puno mjesta za velike kotače.
I zato nisu mogli ići na pune dimenzije 195/65/15, 205/55/16, 225/45/17, nego su kombinirali neke međudimenzije 185/65/15, 205/60/15, 205/55/16, 215/45/17.
Jedino je GTA (zbog širih blatobrana) u originalu dolazila sa 225/45/17 i 225/40/18.
Idealno bi bilo da je išla dimenzija 225/45/17, i auto bi bio udobniji, ali sa tom dimenzijom zna biti struganja.
Ali 205/55/16 je tvornička dimenzija sa najvećim opsegom, i zato se dosta osjeti razlika u odnosu na 215/45/17.
A kada ljudi stave 225/40/18 to je kotač sa još većim opsegom od 205/55/16, i zato se ne osjeti dramatična razlika u odnosu na 215/45/17.
Ali ponavljam kada je na ovjesu sve utegnuto (seleni, amortizeri), nema lufta (kugle), onda to nije neka dramatična razlika, ništa ne lupa i ne škripi, i osjećaj na volanu je puno bolji sa 215/45/17 nego na balonkama 205/55/16.