06-06-2020, 23:18:54

Autor Tema: Ključ od auta  (Posjeta: 39393 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tare071

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
Odg: Ključ od auta
« Odgovori #40 u: 14-10-2010, 07:32:31 »
Dakle sad kad imamo sva saznanja, koji je tvoj problem? imaš samo jedan ključ ili imaš dva a jedan si unakazio prilikom popravka kao i ja ili nešto treće?

Imam samo jedan ključ originalan, ovo naručio preko ebaya
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #41 u: 14-10-2010, 09:16:44 »
Imam samo jedan ključ originalan, ovo naručio preko ebaya

Dakle ukratko, jedino ti je rješenje staviti ampulu sa kodom kod paljenja, a na ovom ključu sa ebaya staviti novi metalni dio koji ćeš napraviti kod ključara. Daljinski dio od ebay ključa prijaviš na tvoj auto sa dijagnostikom i ako je kompatibilan sa tvojim tipom auta on će raditi bez obzira ima li auto tvonički alarm ili nema.
I to ti je preporoučljivo napraviti što prije jer ako izgubiš originalni ključ najebao si.

I tako možeš nekoliko ključeva napraviti.

BTW koji točno auto?
« Zadnja izmjena: 14-10-2010, 09:20:14 od boris »

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #42 u: 14-10-2010, 09:28:32 »
Još par detalja kako rade ključevi:
-sve komunikacija sa transporderom u ključu je kriptirana
-kriptirana je i komunikacija između centrale ključa i glavne centrale
-u igri je osim ona dva koda koja sam spomenuo još dva koda: immo kod kojim se kriptira centrala ključa i netki privremeni kodovi
-sistem koristi sličnu zaštitu kao što je enkripcija javni/privatni ključ

Alfa ima bazu nekih tipova kodova od svih auta i onda se sa prilikom proizvodnje novog ključa kontaktira proizvođač ključa i kodiraju drugi novi kodovi... bla bla bla
« Zadnja izmjena: 14-10-2010, 09:29:42 od boris »

Offline Seb

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #43 u: 14-10-2010, 15:58:29 »
meni je rečeno da ključevi dolaze sa kodom samo da ih treba upoznat sa autom zato se obavezno mora upisat broj šasije i sa posebnim formularom se naručuje ključ a ne kao bilo koji rezervni dio

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #44 u: 14-10-2010, 16:53:45 »
meni je rečeno da ključevi dolaze sa kodom samo da ih treba upoznat sa autom zato se obavezno mora upisat broj šasije i sa posebnim formularom se naručuje ključ a ne kao bilo koji rezervni dio

da, upravo zbog ovoga svega što sam napisao. Upoznavanje sa autom se sastoji od prijave ključa sa dijagnostikom i tada:
"Novi ključ dolazi iz tvornice sa upisanim kodovima od kojih je jedan koji odgovara kodu od svih ostalih ključeva od tog auta i jednim jedinstvenim samo za sebe i zato se mogu naručiti samo preko Alfe i treba broj šasije za narudžbu"
Dakle dijagnostika pošalje zahjev autu za prijavu ključeva, i centrala ključa prvo provjeri zajednički kod u transporderu i onda ako je on OK, onda zapamti jedinstveni kod da bi jednoznačno razlikovala koji je koji ključ i taj kod ide na bijelu listu ključeva u autu.
Ako prilikom ponovne prijave ključeva nekog određenog ključa nema, onda se pretopstavlja da ju ukraden i ide na crnu listu i ne može se više nikad upotrebiti.

Ključ od nekog drugog auta ima zajednički kod drukčiji i zato se ne može prijaviti u auto.
Ovo se vrijedi za dijagnostiku kad se prijavljuju ključevi za startanje motora.
Ako se prijavljuje ključ samo za daljinsko upravljanje, onda sve to ne vrijedi i bilo koji ključ koji koristi isti sistem se može prijaviti. što je glupo jer se tada taj isti ključ koji je različit ne može koristiti za startanje motora.

To je to
« Zadnja izmjena: 14-10-2010, 16:54:58 od boris »

Offline Diamond

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 156 SW 1.9 jtd (2002.g)
    • Varaždin
« Odgovori #45 u: 19-10-2010, 14:50:29 »
Vidim da ste se raspisali. Uglavnom, problem je bil rješen, ...da se zalemiti taj konektor i nije teško otvorit ključ. I radi.
U međuvremenu, ključ je ponovo pao, ovaj put mojoj curi, i sad opet ništa ne radi. LOL Sve izponovočetka. :P

Malo je to preosjetljivo izgleda. Najbolje bi bilo preselit chip i sve u neko drugo plastično kučište koje bi odgovaralo, al sumnjam da se to može lako naći.

« Zadnja izmjena: 19-10-2010, 14:51:09 od Diamond »
Nick Diamond

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #46 u: 20-10-2010, 10:28:02 »
Vidim da ste se raspisali. Uglavnom, problem je bil rješen, ...da se zalemiti taj konektor i nije teško otvorit ključ. I radi.
U međuvremenu, ključ je ponovo pao, ovaj put mojoj curi, i sad opet ništa ne radi. LOL Sve izponovočetka. :P

Malo je to preosjetljivo izgleda. Najbolje bi bilo preselit chip i sve u neko drugo plastično kučište koje bi odgovaralo, al sumnjam da se to može lako naći.

Promjeni curu lakše je.... :-)
Šala mala za sve nas, pošto si uspješno otvorio ključ to znači da si od onih sretnika sa serijom gdje ključ nije sastavljan u fabrici pod temperaturom. Trust me ovaj moj ključ je probalo otvoriti pet ljudi i odustalo se od toga....znači operacija je bila kao ugradnja trostrukog bajpasa...i bila je neuspješna
 :ok:

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #47 u: 21-10-2010, 13:43:33 »
Promjeni curu lakše je.... :-)
Šala mala za sve nas, pošto si uspješno otvorio ključ to znači da si od onih sretnika sa serijom gdje ključ nije sastavljan u fabrici pod temperaturom. Trust me ovaj moj ključ je probalo otvoriti pet ljudi i odustalo se od toga....znači operacija je bila kao ugradnja trostrukog bajpasa...i bila je neuspješna
 :ok:

Navodno se neki od 156 daju rastaviti , a od 147 ne daju niti jedan.

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #48 u: 21-10-2010, 14:24:49 »
Od 147mice se rastavlja brenerom i papagajkama......
Imam ja tri razlicita kljuca od 147mice i ni jedan se ne da rastaviti......

Pa sad nek neko stisne i kaze da alfini dijelovi nisu izdrzljivi  :wal:

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #49 u: 21-10-2010, 14:47:06 »
 :?:

Možda bi od kućišta starih ključeva trebali dat napravit selene za vilice... :craz

Offline boris

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #50 u: 21-10-2010, 15:10:48 »
Od 147mice se rastavlja brenerom i papagajkama......
Imam ja tri razlicita kljuca od 147mice i ni jedan se ne da rastaviti......

Pa sad nek neko stisne i kaze da alfini dijelovi nisu izdrzljivi  :wal:

Rastavio ja sa rezačem-skalperom i onda mi odletila ampula kad sam ga čupao da ga do kraja otvorim (tada još nisam ni znao šta je to) i slučajno je našao na drugom kraju sobe nakon sat vremena.
Onda mi je trebalo pola tube ljepila da ga sastavim.
Zalemio otpadnuti i prelemio sve mikroprekidače i još ih dodatno priljepio sa cijanofixom tako da mi više nikad ne treba otvarati ključ  :mahm
Evo radi več 3-4 godine iako je nekoliko puta padao na pod.

« Zadnja izmjena: 21-10-2010, 15:12:18 od boris »

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #51 u: 22-10-2010, 09:15:12 »
Rastavio ja sa rezačem-skalperom i onda mi odletila ampula kad sam ga čupao da ga do kraja otvorim (tada još nisam ni znao šta je to) i slučajno je našao na drugom kraju sobe nakon sat vremena.
Onda mi je trebalo pola tube ljepila da ga sastavim.
Zalemio otpadnuti i prelemio sve mikroprekidače i još ih dodatno priljepio sa cijanofixom tako da mi više nikad ne treba otvarati ključ  :mahm
Evo radi več 3-4 godine iako je nekoliko puta padao na pod.

Kakav ti, ti si mala maca.....pazi sad ovo.....
Ja sam svoj jedini ključ koji radi u neznanju i pokušaju da ga prepakujem ipak uspio otvoriti i naravno u toj proceduri i oštetiti. Nakon što sam ga otvorio a nisam mogao otvoriti ovaj ključ u koji sam planirao sve prepakovati, onda sam uzeo pa prešmirglao plastiku sa ovog originalnog i dobro očistio sve. Potom sastavio ključ, oštećenja od šarafcigera ponovo prešmirglao, šupljinu između dva dijela plastike (gornje i donje) ispunio sa git masom za plastiku, pustio da se sve osuši i ponovo prešmirglao dijelove na kojima se radilo. Uzeo primer za plastiku i prešpricao a onda dva sloja crnog spreja stavio i na kraju sve sa prozirnim finiširao......Alfin znak sam prebacio sa ovog novog ključa sa ebaya tako da je i to glanc novo :-)
Elem da skratim, ključ izgleda nikad bolje, izgleda kao da je izlijeven iz komada plastike ali svaki oblik otvaranja i popravljanja eventualnog problema sa ključem je završen, betoniran, i isključen........ :craz :craz
« Zadnja izmjena: 22-10-2010, 09:16:31 od Tare071 »

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #52 u: 22-10-2010, 09:39:05 »
cekaj da ti opet pukne neki od mikroprekidaca,pa cemo vidjeti kako je iskljucen

raspilaces ti njega fleksaricom ako trebalo :hehe:
...and did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage...

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #53 u: 22-10-2010, 10:03:35 »
cekaj da ti opet pukne neki od mikroprekidaca,pa cemo vidjeti kako je iskljucen

raspilaces ti njega fleksaricom ako trebalo :hehe:

A ne ne, nakon ove operacije sa ključem, kod mojih ukučana je ključ uzdignut na nivo tekovine narodno-oslobodilačke borbe, sa osobitom pažnjom i nježnošću se sa ključem rukuje i ključ ima svoje posebno mjesto kad se ne koristi....upravo radi toga da nepažljivom upotrebom ne bi morala fleksarica raditi hehehehe

:funny:

Offline mark

• Pripravnik
  • **
  • 159
    • K.Toplice
« Odgovori #54 u: 28-10-2010, 20:12:15 »
meni je također propala tipka od zaključavanja vrata,a bunker je radio normalno, par puta sam lemio al se potrgalo opet, a radio je. i evo sad lemim sa nekom debelom lemilicom, krepala mi novija i zalemio sam tipku, ali ko da sam još nešto dotaknuo i krivo spojio ili nešto. svjetli kad tipkam, ali auto ne reagira. neotključava. baterijica je nova i ništa. dal sam kaj prespojio?! neznam. zamolio bi nekog tko je već otvarao ključ da mi poslika pločicu iz bliza sa strane na koju se lemi i stavi tu ili pošalje. ključ je za 156-icu, skakavac, sa 2 tipke, vrata/bunker. sve je jednostavno otvorit i složit natrag. hvala  :mah:

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
« Odgovori #55 u: 28-02-2011, 22:28:10 »
Da ne otvaram novu temu zanima me dali je moguce sloziti ovakav kljuc :?: moj je u totalnom rasulu i bojim se da se ne raspadne i ne pogubim transponder. znaci nabavio bih isti kljuc kao moj samo citav i stavio sve sa moga u njega, samo mi po slikama se cini nemoguce jer je onaj narezani dio utopljen u plastiku  :?:

Moram to rijesit ali neznam kako  :wal:
Varijator sekta

Offline Mihailo89

• Sa stažom
  • Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    • Herceg-Novi
« Odgovori #56 u: 01-03-2011, 00:06:23 »
Da ne otvaram novu temu zanima me dali je moguce sloziti ovakav kljuc :?: moj je u totalnom rasulu i bojim se da se ne raspadne i ne pogubim transponder. znaci nabavio bih isti kljuc kao moj samo citav i stavio sve sa moga u njega, samo mi po slikama se cini nemoguce jer je onaj narezani dio utopljen u plastiku  :?:

Moram to rijesit ali neznam kako  :wal:

E i mene isto to zanima jer igleda da imamo isti problem meni je pukla plastika na pola ova donja i htjeo bih da uzmem neki polovan kljuc ali se ne moze narzani dio nikako izvuci,ja sam pitao kod kljucara i rekao mi je da nema sanse,pa ako neko misli drugacije neka javi :ok:

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #58 u: 01-03-2011, 11:44:32 »
Na ovim starim ključevima se to može odraditi bez problema, kupi ključ na ebayu i prepakuj, otvaraju se za razliku od alfe 147 vrlo lako.......

Offline Mladen

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 JTDm 8v
    • Valpovo
« Odgovori #59 u: 01-03-2011, 12:22:58 »
Na ovim starim ključevima se to može odraditi bez problema, kupi ključ na ebayu i prepakuj, otvaraju se za razliku od alfe 147 vrlo lako.......

ma svi se lako zamijene :) samo treba polako radit ;)
:Horse: :mehanic