12-12-2018, 07:34:23

Autor Tema: Cilindar kvačila  (Posjeta: 34318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa 156sw JTD, GTA in progress. .
    • zagreb
Odg: Cilindar kvačila
« Odgovori #200 u: 24-08-2018, 17:38:33 »
Kad se promjeni kvačilo moralo bi biti ko putar. . .ako su loši cilindri i ima vlage u sistemu može loše odvajat.  .
Tvrdo može bit radi jače korpe,jačeg federa i nepovratnog ventila koji može cvikat zbog vlage.  :ok:
Naravno i sam lajtung između oba cilindra treba prečekirat jer ni on nije vječan!
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Offline extrema

• Sa stažom
    • Slavonski Brod
« Odgovori #201 u: 24-08-2018, 23:19:23 »
Ja cu probat, nemam sta izgubit
IN HOC SIGNO VINCES !

Offline tkubasa

• Na probi
  • *
    • Ri
« Odgovori #202 u: 25-08-2018, 19:05:14 »
Bome ja sam sve uredno raskopao... Rucica je jedva isla dole, ruzine koliko ces (auto iz njemacke).... Skinuo rucicu ali bome taj vrazji plasticni lezaj/piksa ne... Ni makac, poglodao sam je da svih strana i ne ide, wd svasta. :Angry1:

Pa sam malo napnuo gumicu semeringa, pospricao sa wd-om, sprejem za lanac nakapao ulje koliko se dalo  :tooth
I sklopio jbg, znam da to nije to ali puknula bi pa bi bilo veselo. I dok sam sklapao, gledam cura stisne kvacilo, kad ono na ventilu odzracnika slini ulje! Rekoh aha tu smo!  :Rock: Sad bar znam na cemu sam, ozracio usput, zategnuo vebtil(nije bas bio zategnut) i za sad ne curi. Pa cemo vidit, ima 135tkm dok ne ode lamela ne skidam  :)

Slozio probao, i ipak je mrvu mekse nadam se da ce cilindar potrajat do promjene kvacila a onda to kako treba podmazat kad se rastavi skine zvono.. Bit ce ok

Online Antonio

• Član Alfa Kluba 4
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #203 u: 11-10-2018, 18:22:34 »
Ljudi, pomoć

pojavljuje mi se lagano pucketanje/kvrckanje kod pritiskanja kvačila. Danas sam sve gledao dolje detaljno, našpricao sve silikon sprejem mislivši da ne kvrcka nešto on onih osigurača, ali nije, očito je nešto u samom cilindru.
Je li može cilindar imati takve neke simptome da kvrcka?

Idem sutra na reklamaciju ako prođe, ovaj je izdržao čitavih 7tkm, prošli TRW 2 i pol godine i 35tkm

strašno, sad u potragu za originalom

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba 2
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa 156sw JTD, GTA in progress. .
    • zagreb
« Odgovori #204 u: 11-10-2018, 22:43:27 »
Opruga  :Hm
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Online Antonio

• Član Alfa Kluba 4
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #205 u: 12-10-2018, 09:25:48 »
Opruga je jucer poslana postom, nova novcata.

Ipak je malo smanjilo od sinoc, izgleda da je sprej dosao do svega, ali opet nesto kvrcka jutros.

Vidjeti cemo kad to dodje i kad se promjeni hoce li biti bolje.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #206 u: 12-10-2018, 22:27:53 »
Koliko ti se teško/lagano tiska kvačilo (kad kvačilo pruža velik otpor onda je to sve pod jačim opterećenjem) ?

Na glavnom cilindru (u kabini) zna otići ona guma/selen koja je kod pedale s godinama (pa na spoju sa pedalom to "cvrči").
Pomoćni cilindar zna propustit (ali uglavnom ako pukne manžeta pa ulazi voda i cilindar zahrđa).

A to što ti kvrcka, se možda neka plastika pod pedalom piga pa pucketa, jesi sve dobro namjestio ?

Online Antonio

• Član Alfa Kluba 4
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #207 u: 13-10-2018, 06:38:58 »
Pa otkako sam nauljio onu polugicu na mjenjacu, ide malo lakse.

Glavni cilindar ima 6 mj i 7tkm, a pomocni nije hrdjav, pred mjesec dana smo gledali.

Kvrcka bas nesto na pedali, nije nista drugo. Cekam novu oprugu da stigne pa cu sve jos jednom dobro pregledat

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #208 u: 13-10-2018, 09:35:39 »
Da, poluga na getribi mora biti podmazana inace je jako velik otpor i tvrdo je kvacilo.

U kabini na mjestu gdje se cilindar prikljucuje na pedalu onu osovinu isto podmazi i provjeri da tamo nema lufta (ide plocica i osigurac), mozda na tom mjestu krcka/skripi.

Online Antonio

• Član Alfa Kluba 4
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
« Odgovori #209 u: 13-10-2018, 09:39:35 »
A polugu cu jos podmazivat jer ionako mi je ispucalo ono crijevo sa cilindra sta ide, pa to moram zamjeniti.

A moguce je ovo drugo, mislim da su mi nesto pogubili kod montaze. Dolje gdje se cilindar hvata ba papucicu ima lufta lijevo-desno.