Autor Tema: Sudar i osiguranje  (Posjeta: 13936 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gandi

• Trade bodova: (+1)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • Tempra, full+ oprema, bez kože, klime i ABS-a
    • Fiume
Odg: Sudar i osiguranje
« Reply #100 : 30-09-2011, 11:40:19 »
Koliko ja znam, BiH je jedna od rijetkih država u kojoj je još uvjek potrebno imati zeleni karton. Talijani ga ne traže (a nekad ga se praktički trebalo pokazivati zajedno s putovnicama), slovenci ga ne traže, europljani ga ne traže...
:?: :?: :?: :?: nije valjda da je tolko bila ruzna da si glavu kroz otvor za skije gurnio   :funny: :funny: :funny: :funny:

Offline SrdjanBL

• Trade bodova: (0)
  • Starosjedioc
    • Banja Luka
« Reply #101 : 30-09-2011, 11:54:17 »
Tare071, i dalje stojim iza svoje tvrdnje, jer imam praktican primjer u vezi toga. Kako drugacije opisati situaciju kada imas osiguranje koje uredno tece godinu dana, istice i ti ga produzavas isti dan (znaci nije bilo rupe u peridu izmedju dve polise osiguranja), i igrom slucaja imas nezgodu taj dan i podneses sve potrebne papire i onda dobijes odgovor da ti nece isplatiti osiguranje jer da bi se polisa reaktivirala izmedju dva placanja treba da prodje 24 sata. Znaci taj dan ako pogines ko te ebe (da prostis) treba proci 24 sata. :gun: :gun: :gun: :gun: Zar ovo nije ocigledna rupa???? :cigara: :cigara: :cigara: :cigara:

Hostapleri!!!!! I ovaj momak je gore ocit primjer! :ok:

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
« Reply #102 : 30-09-2011, 11:55:21 »
Koliko ja znam, BiH je jedna od rijetkih država u kojoj je još uvjek potrebno imati zeleni karton. Talijani ga ne traže (a nekad ga se praktički trebalo pokazivati zajedno s putovnicama), slovenci ga ne traže, europljani ga ne traže...

Pogrešno znaš....sve navedene zemlje koje ga ne traže to zaista i ne čine iz samo jednog razloga, to su zemlje EU pa im je ostavljeno na volju da ga traže po procjeni. Naravno da jednoj sloveniji ne treba da traži talijanu zeleni karton kad je nizom međudržavnih konvencija riješeno kako se šteta likvidira na teritoriji EU.
Meni ga je ove godine tražila i hrvatska policija, i slovenačka. Zeleni karton je jedina validna dokumentacija koja potrvrđuje osiguranje van matične zemlje, i itekako je potreban.
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #103 : 30-09-2011, 12:01:15 »
Tare071, i dalje stojim iza svoje tvrdnje, jer imam praktican primjer u vezi toga. Kako drugacije opisati situaciju kada imas osiguranje koje uredno tece godinu dana, istice i ti ga produzavas isti dan (znaci nije bilo rupe u peridu izmedju dve polise osiguranja), i igrom slucaja imas nezgodu taj dan i podneses sve potrebne papire i onda dobijes odgovor da ti nece isplatiti osiguranje jer da bi se polisa reaktivirala izmedju dva placanja treba da prodje 24 sata. Znaci taj dan ako pogines ko te ebe (da prostis) treba proci 24 sata. :gun: :gun: :gun: :gun: Zar ovo nije ocigledna rupa???? :cigara: :cigara: :cigara: :cigara:

Hostapleri!!!!! I ovaj momak je gore ocit primjer! :ok:

Ja opet tvrdim da ti nisi u pravu, a saću i da ti dokažem. Polica ima rok važenja od trenutka zaključenja, ili od trenutka specificiranja sa unesenim satom i minutom zaključenja ili u trećoj varijanti uglavnom kod ugovornih osiguranja/kaska istekom 24tog sata dana zaključenja. I nema to veze sa reaktivacijom police, ti ako si imao već osiguranje i ako si samo radio produženje nema tu nikakve pauze. Gore navedeno pravilo se koristim samo kod novih osiguranika. Čak imaš nešto što se zove respiro rok od 30 dana kad ukoliko ti je isteklo osiguranje i dalje si zaštićen tom isteklom policom ukoliko u roku od tih 30 dana ponovo produžiš istu policu. Mislim da se razumijemo nešto, svako ima pravo da ima negativan ili pozitivan stav na svaku zadanu temu ali neka on bude argumentiran. Ono što je meni interesantno da većina ljudi koji pričaju o osiguranju na kraju kad iscrpe sve argumente priču završavaju, mah to se desilo ovom jednom mom drugu, načuo ja ili tako nešto.

Offline SrdjanBL

• Starosjedioc
    • Banja Luka
« Reply #104 : 30-09-2011, 12:08:01 »
Znaci nije novo osiguranje, nije skuplje osiguranje, nije druga osiguravajuca kuca, nego je isto osiguranje, iste vrijednosti, na isto ime, samo je produzeno i nisam mogao naplatiti osiguranje jer kako sam dobio napismeno pise 24h treba da se REAKTIVIRA polisa. Sad ces ti reci to nije tako, ali je tako nazalost, ljudi se bogate na tudjoj nesreci. Zalio se, prijetio tuzbom, isao advokatima, ma nema sanse kazu ljudi dzaba, zasticeni su kao bijeli medvjedi. Znaci firma mi placa osiguranje 365 dana u godini, ali on usvari traje 364 dana, samo ne znam gdje se dede moj jedan dan, a da pojela ga rupa.... :ok:

Kod nas nasa osiguranje, po meni, nuzno zlo.... :da: :da: :da: :da:
Osim zivotnih osiguranja, od ozbiljnih inostranih kompanija. :ok:

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #105 : 30-09-2011, 12:19:06 »
NEMA TEORIJE kolega, a ako je to stvarno tako, onda fino izvoli prijaviti Agenciji za nadzor osiguranja u RS-u pa da vidiš kako će to riješiti ekspeditivno. Koje je osiguravajuće društvo  u pitanju?
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 12:20:47 Tare071 »

Offline SrdjanBL

• Starosjedioc
    • Banja Luka
« Reply #106 : 30-09-2011, 12:26:10 »
Tako je bilo nemam razloga lagati, od toga je proslo tri godine.... Ujeo vuk magare, bio sam mlad i glup i naivan.... Ali dobro na greskama se uci.... :wal: :wal: :wal: :wal: :wal:
Na kraju krajeva, zar ja, da bi dobio osigranje, koje mi je garantovano po polisi, moram da obijam pragove i vrata raznih agencija, advokata i sta ti ja znam cega sve ne, zar nije normalni da meni isplatila steta bez tih zatezanja, kao sto ce i ovaj kolega imati, ili kao sto je imao kolega sa sajbom i kaskom?
Pa kod nas nije jer kao sto rekoh, zaposlenici u osiguranju hrpa ljudi koje samo traze rupe u zakonu i prave iste u svojim pravilnicima, statutima itd.

P.S. Iz pouzdanih izvora znam da je napravljen taj dio njihovog pravilnika, samo iz razloga sto je moja steta i povreda bila u vrijednosti 10.000KM.... :da: :da: :da: :da: :da:

Offline gt

• Na probi
  • *
  • 147 blacksmoke
    • Zagreb
« Reply #107 : 30-09-2011, 12:50:35 »
Sada im ti lijepo odgovori na ovakav način:

Poštovani, zahvaljujem Vam se na Vašem odgovoru, te Vas još jednom molim da razmotrite svoju odluku.
Naime, kod prometne nezgode za koji je obaviještena nadležna policijska uprava, te je ista obavila očevid o prometnoj nezgodi a za koji Vam je dostavljen Zapisnik,
kod ovakvog postupka NIJE POTREBNA IZJAVA OSIGURANIKA, jer je samo policijsko izvješće dokaz slijeda događaja.
Isto tako, nadležna PU je prilikom obavljanja očevita obvezna uzeti sve podatke sudionika u nezgodi, pa tako i potvrdu o osiguranju.

Zbog navedenog Vas molim da predani zahtjev obradite stručno i u propisanim rokovima kao korespodent osiguravajućeg društva štetnika.

Evo, to im napiši kao prigovor i to je to.

:ok:

poslao i priložio ponovno fotokopiju EI, policijskog zapisnika.... budemo vidjeli što će odgovoriti.

:pivo:
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 13:11:53 gt »
vozim sve i svašta na različite načine

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #108 : 30-09-2011, 13:04:34 »
Tako je bilo nemam razloga lagati, od toga je proslo tri godine.... Ujeo vuk magare, bio sam mlad i glup i naivan.... Ali dobro na greskama se uci.... :wal: :wal: :wal: :wal: :wal:
Na kraju krajeva, zar ja, da bi dobio osigranje, koje mi je garantovano po polisi, moram da obijam pragove i vrata raznih agencija, advokata i sta ti ja znam cega sve ne, zar nije normalni da meni isplatila steta bez tih zatezanja, kao sto ce i ovaj kolega imati, ili kao sto je imao kolega sa sajbom i kaskom?
Pa kod nas nije jer kao sto rekoh, zaposlenici u osiguranju hrpa ljudi koje samo traze rupe u zakonu i prave iste u svojim pravilnicima, statutima itd.

P.S. Iz pouzdanih izvora znam da je napravljen taj dio njihovog pravilnika, samo iz razloga sto je moja steta i povreda bila u vrijednosti 10.000KM.... :da: :da: :da: :da: :da:

Ti stvarno misliš da je 10.000KM visoka šteta za osiguravajuće društvo? Čovječe jedna trzajna ozlijeda vrata daje nekih 5-10 hiljada KM, a jedan retrovizor od BMW-a X5 je 2.000 KM. Daj uozbilji se, ukoliko se ne radi osiguranjima tipa Gavrić osiguranje, razni Lido i Zovko to su smiješne cifre.
Sva pravila u osiguranju se temelje na zakonskim i podzakonskim aktima, i svaki donešeni pravilnik mora biti usaglašen sa zakonom. Svako osiguravajuće društvo svake godine iznova i iznova dobiva dozvolu za rad od agencije za nadzor a ta ista agencija dva puta godišnje vrši reviziju svakog društva,  što znači da je nemoguće da se nepravilnost ne uoči.
Kolega sa šajbom kojeg spominješ nije mogao dobiti originalnu šajbu zato što je u zapisniku o oštećenju naveo da nije niti imao originalnu već zamjensku, a funkcija osiguranja je povrat u prijeđašnje stanje i ne možeš po zakonu dobiti više nego što si imao.
No nebitno ti imaš svoje mišljenje a ja svoje....samo ja da sam na tvom mjestu ne bih davao tako paušalne izjave na teme u kojima nisam ziher jer u konačnici  daješ pogrešnu informaciju i uvijek ti se može desiti da naletiš na nekog ko o tome zna više  NHF
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 13:08:51 Tare071 »

Offline SrdjanBL

• Starosjedioc
    • Banja Luka
« Reply #109 : 30-09-2011, 13:53:50 »
Druze, nemoj biti smijesan, tako ispada, branis osiguranje koje je ocigledno mene izvaralo, osiguranje koje evo ovog kolegu pokusava da izvara. I sad ti meni pricas o nekim aktima, qurcima palcima, zar nije ocigledno da varaju? Samo sto neko ima da ga neko posavjetuje a neko nema, kao ja sto sam bio mulac, ali ebiga ko me ebe kad me banda izvarala, ja i dalje tvrdim da love u mutnom, ako sta uspje dobro je ako ne uspje razvlacice pistu koliko je moguce.... :ok: I to je tako, X je takvih primjera.... :off :off :off :off :off

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #110 : 30-09-2011, 14:32:02 »
Druze, nemoj biti smijesan, tako ispada, branis osiguranje koje je ocigledno mene izvaralo, osiguranje koje evo ovog kolegu pokusava da izvara. I sad ti meni pricas o nekim aktima, qurcima palcima, zar nije ocigledno da varaju? Samo sto neko ima da ga neko posavjetuje a neko nema, kao ja sto sam bio mulac, ali ebiga ko me ebe kad me banda izvarala, ja i dalje tvrdim da love u mutnom, ako sta uspje dobro je ako ne uspje razvlacice pistu koliko je moguce.... :ok: I to je tako, X je takvih primjera.... :off :off :off :off :off

Vidi ja  pokušavam objasniti nešto što je moj posao da znam i to ne radi tebe već radi drugih a ti očito imaš svoj tvrd stav i slobodno odbaci sve i drži se mantre o teoriji zavjere i varalicama.  Što se mene tiče završena priča....
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 14:33:01 Tare071 »

Offline FreeBiker

• Pripravnik
  • **
  • Alfa Romeo 164 3,0 V6 Super
    • ČK
« Reply #111 : 30-09-2011, 17:46:50 »
  :ok:

poslao i priložio ponovno fotokopiju EI, policijskog zapisnika.... budemo vidjeli što će odgovoriti.

:pivo:
Odlično, ak se b udu zajebavali reci ima da im budem ja došel tam  :craz

A vidi , drugovi se raspričali.....

Samo da napomenem, državne institucije i zakoni nisu isti, budući da mi ovdje pričamo o nezgodi u HR, a ne u BIH, stoga ni postupci nemogu biti identični.

... i još jedan citat ispod...

Offline FreeBiker

• Pripravnik
  • **
    • ČK
« Reply #112 : 30-09-2011, 17:53:00 »
Nemoj takve izjave davat kolega jer to naprosto nije tačno. Ja dopuštam da su osiguravajuća društva postavljena tako da je "kuća uvijek na dobitku" ali rupe u zakonu, pravilnici i sve što navodiš naprosto nije tačno. Imaš zakon o osiguravajućim društvima u privatnom vlasništvu kao krovni zakon i u BiH imaš dvije entitetske agencije za nadzor osiguranja koje prate rad osiguravajućih društava. I vjeruj da je to dobro uređen sistem.......izjave ti ne stoje da ne upotrijebim teži termin.
Što se tiče konkretnog problema kolege, probaćemo ga razjasniti sad detaljno.
Za svaku štetu iz autu-odgovornosti dovoljno je EU izvješće o nezgodi ukoliko se radi o manjoj materijalnoj šteti, ili zapisnik policije ukoliko se radi o većoj šteti ili povrijeđivanju.
Za štete sa inostranim elementom, kad je jedan od učesnika stranac ili vozilo na stranim registarskim tablama, obradu štete preuzima "nacionalni biro zelene karte" i za te štete je dovoljno da vozilo stranac ima zeleni karton - čak i falsifikovan, ( polica je ugovor o osiguranju te krivotvorenje istog predstavlja kazneno djelo a isti je nevažeći ) ta šteta će biti plaćena od strane stranog osig. društva. Čak i štete počinjene od strane nepoznatih ( onda je kod vas super, kod nas za nepoznata prolazi samo kasko ) ili neosiguranih vozila plaća "zaštitni fond" tako da je i takva vrsta nezgoda pokrivena......
Idemo sad malo pobliže za konkeretan slučaj, ja u ovom postu kolege vidim par nejasnoća.  Ako je njemu štetu pričinilo strano vozilo ili stranac, on je taj koji je oštećeni - štetu prijavljuje croatia osiguranju (njegovom osiguranju) ( netočno, u HR Hrvatski Ured za osiguranje točno određuje korespodenta za prijavu šteta uzrokovanih vozilom inozemnih reg. oznaka ) oni kompletiraju zahtjev i proslijeđuju birou zelene karte koji preuzima obradu. Meni je nejasno kako to da croatia osiguranje odbija njega sa zahtjevom do daljnjeg na konto nepotpune dokumentacije? Šta je to nepotpuna dokumentacija, biro zelene karte može provjeriti kod nacionalnog ureda osiguravača - osiguravača osobe koja je pričinila štetu sve podatke, znači sve što eventualno fali oni mogu dopuniti uz par napisanih upita. Nadalje, policija koja je izašla na lice mjesta nezgode je bila dužna da traži zeleni karton od štetnika (osobe koja je kriva za nezgodu), ako ga nisu tražili bili su dužni da konstatuju na zapisnik da li ga štetnik ima ili ne. Ako ga nema, onda je trebalo konstatovati to, i kako vozilo bez zelenog kartona može preći granicu? Meni ovde ima previše nepodudarnosti. A što se tiče komentara "piši propalo" ne bih se sa njim složio jer iz ovog dopisa je vidljivo da te croatia osig. privremeno odbija dok ne dobiju sve podatke.......
Nije to baš toliko neuređen sistem, dapače osiguranje spada u finansijske instituacije i uređenije je od bankarstva......

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #113 : 30-09-2011, 20:07:42 »

@FreeBiker

Nisi upravu niti po jednom osnovu ! Ja kao advokat osiguranja radim i po HRV tako da sam vrlo dobro upoznat sa Vašim zakonima, razlike su u nijansama sa BiH/SRB/SLO
Imaš HUO.hr na kome možeš dobiti dosta informacija ukoliko te nešto i interesuje. Zaštitni fond ili pričuvni fond obrađuje sve štete pričinjene od nepoznatih ili neosiguranih vozila ukoliko je štetnik sa mjestom prebivališta u HRV (radi naknadnog regresiranja od štetnika). Za kasko nije uopšte bitno ko je pričinio štetu, jer je to ugovorno osiguranje koje se ne bavi krivcem, već otklanjanjem štete. Ja mogu svoje vozilo oštetiti prilikom uparkiravanja u svoju garažu i opet naplatiti preko svoje kasko police. Gdje je tu krivac? Nadalje niko nije govorio o krivotvorenju police već o gruboj krivotvorini zelenog kartona, a to dvoje nije isto, pročitaj malo šta sam napisao.  Idemo dalje, na stranici biroa zelene karte svake zemlje imaš tačno spisak svih ino-korespodenata tako da to nije nikakva misterija........uređeno lijepo tzv. "Kretskim sporazumom".
Mislim da se mi razumijemo gospodo.....ja se ovim bavim profesionalno ali nemam niti volje niti želje da se natežem sa svakim anonimusom koji osjeti potrebu da me istestira po pitanju osiguranja. Počeo sam davati odgovore na određena NORMALNA pitanja kolega koje zaista i nešto interesuje, iz dobre namjere. Za ove ostale nisam otvoren za natezanja.....i opet potcrtavam ja ovo radim profesionalno a ne zajebancije radi.....

Sretno i uzdravlje, ko imadne kakvo normalno pitanje može na PP a svi ostali avanturisti i zajebanti nek me zaobiđu
« Zadnja izmjena: 30-09-2011, 20:14:06 Tare071 »

Offline FreeBiker

• Pripravnik
  • **
    • ČK
« Reply #114 : 01-10-2011, 00:15:33 »
@FreeBiker

Nisi upravu niti po jednom osnovu ! Ja kao advokat osiguranja radim i po HRV tako da sam vrlo dobro upoznat sa Vašim zakonima, razlike su u nijansama sa BiH/SRB/SLO
Imaš HUO.hr na kome možeš dobiti dosta informacija ukoliko te nešto i interesuje. Zaštitni fond ili pričuvni fond obrađuje sve štete pričinjene od nepoznatih ili neosiguranih vozila ukoliko je štetnik sa mjestom prebivališta u HRV (radi naknadnog regresiranja od štetnika). Za kasko nije uopšte bitno ko je pričinio štetu, jer je to ugovorno osiguranje koje se ne bavi krivcem, već otklanjanjem štete. Ja mogu svoje vozilo oštetiti prilikom uparkiravanja u svoju garažu i opet naplatiti preko svoje kasko police. Gdje je tu krivac? Nadalje niko nije govorio o krivotvorenju police već o gruboj krivotvorini zelenog kartona, a to dvoje nije isto, pročitaj malo šta sam napisao.  Idemo dalje, na stranici biroa zelene karte svake zemlje imaš tačno spisak svih ino-korespodenata tako da to nije nikakva misterija........uređeno lijepo tzv. "Kretskim sporazumom".
Mislim da se mi razumijemo gospodo.....ja se ovim bavim profesionalno ali nemam niti volje niti želje da se natežem sa svakim anonimusom koji osjeti potrebu da me istestira po pitanju osiguranja. Počeo sam davati odgovore na određena NORMALNA pitanja kolega koje zaista i nešto interesuje, iz dobre namjere. Za ove ostale nisam otvoren za natezanja.....i opet potcrtavam ja ovo radim profesionalno a ne zajebancije radi.....

Sretno i uzdravlje, ko imadne kakvo normalno pitanje može na PP a svi ostali avanturisti i zajebanti nek me zaobiđu

Uz dužno poštovanje gospodine advokatu, nisam ni postavio pitanje.

Ovo je forum, na forumu se rapravlja.

A što se tiće vaše struke i profesionalnog bavljenja pravom, u to se neću mješati. No morati ću se još malo nadovezati na prethodni osvrt.

Moram napomenuti da sam u pravu po svakoj osnovi, pa i za štete od nepoznatih vozila. Djelomično ste u pravu, HUO će nadoknatiti štete od neosiguranog vozila, ukoliko je isto poznato. Ukoliko nije poznato, tada je to šteta nastala od nepoznatog vozila, i ista će se nadoknaditi ali samo štete zbog smrti ili teških ozljeda, a da bi se ostvarilo pravo na isplatu materijalne štete na stvarima, uključujući i vozilu, isto je uvjetovano  postojanjem teških tjelesnih ozljeda nekog od sudionika prometne nesreće u kojoj je nastala šteta na stvarima.

Zdravo seljački, ukoliko je netko zbriso, a nije bilo mrtvih ili teže ozleđenih, neeeema para.

Ovdje se radi o Hrvatskom Zakonu o osiguranju, a isti je stupio na snagu l. sijećnja 2006.g, a prenesen je iz odredbi Pete direktive Europske Unije o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti.

Zakon izričito propisuje da je za kvalifikaciju teške tjelesne ozljede potrebno bolničko liječenje. Ovakve rigorozne odredbe unesene su u Petu direktivu i u naš Zakon kako bi se izbjegle sumnjive prometne nezgode koje su navodno uzrokovali nepoznati vozači, i, naravno, da advokati ne crpe lovu iz osiguranja :song:

I još svim ostalim " ovakvim avanturistima i zajebantima", meni nemorate slati PP, možemo i ovdje popričati.

Ja nisam advokat, niti imam te ambicije. Ja sam s one druge strane s kojima se oni navlače po sudovima ....  :craz

e da, i da ja ponovim, i ja radim ovo drugo profesionalno. :mahm
« Zadnja izmjena: 01-10-2011, 00:20:25 FreeBiker »

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Reply #115 : 01-10-2011, 00:25:32 »
Uz dužno poštovanje gospodine advokatu, nisam ni postavio pitanje.

Ovo je forum, na forumu se rapravlja.

A što se tiće vaše struke i profesionalnog bavljenja pravom, u to se neću mješati. No morati ću se još malo nadovezati na prethodni osvrt.

Moram napomenuti da sam u pravu po svakoj osnovi, pa i za štete od nepoznatih vozila. Djelomično ste u pravu, HUO će nadoknatiti štete od neosiguranog vozila, ukoliko je isto poznato. Ukoliko nije poznato, tada je to šteta nastala od nepoznatog vozila, i ista će se nadoknaditi ali samo štete zbog smrti ili teških ozljeda, a da bi se ostvarilo pravo na isplatu materijalne štete na stvarima, uključujući i vozilu, isto je uvjetovano  postojanjem teških tjelesnih ozljeda nekog od sudionika prometne nesreće u kojoj je nastala šteta na stvarima.

Zdravo seljački, ukoliko je netko zbriso, a nije bilo mrtvih ili teže ozleđenih, neeeema para.

Ovdje se radi o Hrvatskom Zakonu o osiguranju, a isti je stupio na snagu l. sijećnja 2006.g, a prenesen je iz odredbi Pete direktive Europske Unije o obveznom osiguranju od automobilske odgovornosti.

Zakon izričito propisuje da je za kvalifikaciju teške tjelesne ozljede potrebno bolničko liječenje. Ovakve rigorozne odredbe unesene su u Petu direktivu i u naš Zakon kako bi se izbjegle sumnjive prometne nezgode koje su navodno uzrokovali nepoznati vozači, i, naravno, da advokati ne crpe lovu iz osiguranja :song:

I još svim ostalim " ovakvim avanturistima i zajebantima", meni nemorate slati PP, možemo i ovdje popričati.

Ja nisam advokat, niti imam te ambicije. Ja sam s one druge strane s kojima se oni navlače po sudovima ....  :craz

e da, i da ja ponovim, i ja radim ovo drugo profesionalno. :mahm

Ti si očito voljan za rasprave iako kopiraš tuđe znanje i podatke sa linka koji ti je neko drugi dao, i sad je to kao mjerilo tvoje kompetencije da raspravljaš.....niđe veze....završena priča  :smijeh

Offline zmaltar

• Na probi
  • *
    • Bjelovar
« Reply #116 : 01-10-2011, 01:00:28 »
Ajde evo jedna reklama za "Croata" Osiguranje ;) uvijek volim dobro izreklamirati one koji su ovako pošteni...

Ako se radi o većoj šteti koja se ne isplati popravljati privatno bez financiranja osiguranja onda to nemojte raditi dok osiguranje ne kaže da će sto posto financirati... evo iz mog primjera, prijatelja mi skoro unakazio biser koji je na rikverc priklještio njega dok je ulazio u moj auto i da ovaj nije lupao po zadnjoj šajbi sigurno bi ostao bez nogu jer je tip još dodavao gas a moj auto se dobrano ljuljao... Policajac je rekao da je sto posto kriv... prijatelj nije prijavio ozljede mada je bio prignječen, kao nećemo tipa još sa tim... a "Croata" je za opravdanje nakon par mjeseci gluposti njihove i čekanja izjavila da zapravo nije kriv tip za štetu na vozilu već moj prijatelj koji mi je nogama razbio zadnja vrata... tako daa.... plaćamo osiguranja pro forme i toga treba biti itekako svjestan... a ja bedak njihov klijent ne znam više od kojeg auta, motora i kad ali eto... ove godine, iduće i redom dalje više ne bummm.....  :pusi

:mahm

Offline gandi

• Sa stažom
  • Tempra, full+ oprema, bez kože, klime i ABS-a
    • Fiume
« Reply #117 : 01-10-2011, 02:02:39 »
Imaš HUO.hr na kome možeš dobiti dosta informacija ukoliko te nešto i interesuje. Zaštitni fond ili pričuvni fond obrađuje sve štete pričinjene od nepoznatih ili neosiguranih vozila ukoliko je štetnik sa mjestom prebivališta u HRV (radi naknadnog regresiranja od štetnika).

Jedno kratko pitanje.
Kom osiguranju da se obratim oko popravka oštečenja nastalih od nepoznatog vozila? Šteta je nastala na javnom parkiralištu.
:?: :?: :?: :?: nije valjda da je tolko bila ruzna da si glavu kroz otvor za skije gurnio   :funny: :funny: :funny: :funny:

Offline Alfaboy_ri

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 JTD
    • Rijeka
« Reply #118 : 01-10-2011, 13:44:05 »
Sva ta osiguranja su lopovi samo takvi.Kada treba platit policu onda te zivkaju po 20 puta na dan i mole,a kad treba isplatit neku štetu onda samo snižavaju cijenu i ti njih moraš molit doslovno da ti plate šta je u jednu ruku tvoje.Ciganska posla  :wal:
"Being Nerazzurri is like riding a motorbike: adrenaline and desire to win everything." - Valentino Rossi

Offline ARenzzo

• Ovisnik o alfistima
  • AR156 1.9 JTD SP
    • Koprivnica
« Reply #119 : 01-10-2011, 16:20:07 »
Jedno kratko pitanje.
Kom osiguranju da se obratim oko popravka oštečenja nastalih od nepoznatog vozila? Šteta je nastala na javnom parkiralištu.
upravi vodovoda   :) :)
Pravo pitanje ali bojim se da za sve nas vozače tu kruha nema..
Koncesionar tog parkirališta valjda bi trebal bit osiguran za dio takvih šteta
nastalih na "njegovom"parkingu ali..PRVO kaj budu rekli je to da li možeš dokazati da je
oštečenje nastalo baš sad i na tom parkingu  jer po njima ti si ogrebel svoj auto
negdje drugdje i sad bi još i popravak na njihov račun...
Oni samo naplačuju porez na bedake  a  ne isplačuju nikad ništ..
Ajd volio bih da netko s pravne strane progovori o ovom problemu-
kao: ak je parking pod naplatom treba li zvat žandare,napravit zapisnik ,poslikat
i kam onda predat zahtjev za naplatu štete ?? iako sam vrlooo skeptičan..