14-10-2019, 23:13:11

Autor Tema: Alfa 147 JTD  (Posjeta: 82356 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marin krk

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
Odg: Alfa 147 JTD
« Odgovori #60 u: 19-12-2010, 23:21:57 »
jel pas bio na cesti, bez gazde  :?:

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
« Odgovori #61 u: 20-12-2010, 09:49:34 »
Auuu, urekoh ti ja auto komentarima, pih  :sad:
Vidi na piku imaš lika koji radi dijelove za alfu, tj. radi se o novim dijelovima karoserije, branicima i plastikama, ti je trebaš farbati. To je vjerovatno po principu zamjenskih dijelova po licenci, znam da Velas to radi.  Moj drug je preko njega uzeo prednji branik jer je svojim najahao na stepenicu pa je ciknuo, čini mi se da je baš bila cifra 140KM, to je taman tih 70e. U svakom slučaju zadovoljan je bio na kraju. U Sarajevu imaš likove koji vare plastiku, za mostar fakat ne znam, vjerovatno ima.
Kad smo kod kerova, meni je ker izletio na autoputu na ulazu u sarajevo pri brzini od nekih 130kmh, nisam ga odalamio, ni sam ne znam kako sam ga mimioišao mislim da su centimetri bili u igri.  Da sam ga odalamio vjerovatno bi pri toj brzini bila totalna šteta ili barem jako visoka šteta  :wal: Nažalost kod nas su kerovi lutalice veliki problem a autoputevi i ceste nam nemaju zaštitne ograde tako da ja u zadnje vrijeme upravo radi pasa i mačaka najviše brinem u vožnji......

« Zadnja izmjena: 20-12-2010, 09:53:26 od Tare071 »
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #62 u: 20-12-2010, 10:00:01 »
Mala nadopuna, mogu te povezati sa likom u sarajevu koji sigurno ima taj prednji branik od alfe, čak mislim da bi ti i boja pasovala jer je jednu tvoje boje 147 kupusao neki dan.
Pa eto, ako trebadne zovi......

:mah:

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #63 u: 20-12-2010, 15:09:49 »
@ Tare      Hvala na info vec sam kontaktirao tu ekipu uz Zenice (mislim da su tamo) imaju nov branik, cijena sa dostavom bi bila oko 80 eura. Mislim da sam i tog lika iz Sarajeva kontaktirao,nije mi javio ali ima na netu da je prodao vec taj branik nazalost, (mislim da je i ovdje na forumu bio, Laki)mislim da je boja ista, ali prosao voz  :rolll:
Odsad smijes samo reci kako mi je alfa katastrofa inace :gun: :craz

@ Marin       Pas je  naravno bio bez nadzora,ali mislim slucajno jer covjek ima vise pasa, i svi su iza velike ograde. Ovaj je nekako izletio, nisam ulazio u detalje, znam covjeka, komsija mi je itd. i nisam htio ulaziti u neke rasprave, moze se svakom desiti (zasto bas meni  :wal:). Prolazim tud svaki dan i nikada nisam vidio nijednog psa na cestu u tom dijelu puta. Uglavno pas je jos ziv, a do kad ce ne zna se :000:

I na posljetku danas bio kod drugog komsije lakirera kojeg inace uopste ne poznajem ali vidim da ima posla dosta i da izgleda kao fin neki čiča. On kaze da sve moze odraditi, zavariti plastiku i lakirati naravno i da sve nece biti vise od 80 eura. Kaze da radi ovoga nema potrebe novi branik uzimati. Mislim da je cijena :ok:
« Zadnja izmjena: 20-12-2010, 15:11:25 od dumpors »
...and did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage...

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #64 u: 20-12-2010, 15:19:10 »
Jeste Laki je u pitanju, ako ti šta zatrebadne javni pa ću ga ja cimati, poprilično se dobro znamo. Ne znam jel branik prodao, zadnji put kad sam mu bio u garaži bio mu je tu.
Znam i za te iz Zenice sam čuo ali nisam radio sa njima ništa. Ako ti šta mognem valjati, na raspolaganju sam.....

P.S.

Auto ti je pih kaka....puj puj puj

:craz

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #65 u: 20-12-2010, 15:22:38 »
Jeste Laki je u pitanju, ako ti šta zatrebadne javni pa ću ga ja cimati, poprilično se dobro znamo. Ne znam jel branik prodao, zadnji put kad sam mu bio u garaži bio mu je tu.
Znam i za te iz Zenice sam čuo ali nisam radio sa njima ništa. Ako ti šta mognem valjati, na raspolaganju sam.....

P.S.

Auto ti je pih kaka....puj puj puj

:craz

:ok:

Apitov

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #66 u: 23-12-2010, 00:41:13 »
Steta za branik :(.. Ima na piku ja mislim dijelova kakvih hoces pa pogledaj :) Sretno s popravkom!

Ps. imam isti problem sa rucnom.. kad je minus , ne smijem je dirati, zablokira skroz lijevi zadnji tocak, dok ne popusti..

I ja sam zamalo neki dan razbio branik.. prikocio nizbrdo, a snijeg svjeze pao.. i samo me ponijelo :S sreca stao sam mozda desetak cm od betonske ograde

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #67 u: 23-12-2010, 16:43:16 »
I ja sam mislio da ima ali bas i nema, kad kontaktiras dobijes negativan odgovor,a prednji branik je broj jedan u trazenim dijelovima limarije,i kako se pojave,tako nestaju. Eto ja ga mjenjati za sad necu,kako ce ispasti poslije popravke, vidjecemo :ok:

Apitov

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #68 u: 23-12-2010, 19:02:55 »
Steta :S Nadam se da ce izgledati kao nov kad popravis!   :ok: Sretno ti s popravkom  :pivo:

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
    • Sarajevo
« Odgovori #69 u: 24-12-2010, 07:51:46 »
Ispašće dobro ako majstor bude pravi majstor. Ja sam gledao puno gore štete koje su se sanirale tako da nema traga, ali baš da nema traga. Na braniku sam gledao kako lik spaja napukli branik škode fabie nečim što liči na heft mašinu, pa onda sa obje strane i unutrašnje i vanjske maže neku smjesu, lijepi nešto što liči na mrežu i opet puca istu tu smjesu. Nakon par sati sve se suši i biva kao git masa, znači može se brusit, šlajfat. Poslije ide temeljna i farbanje, ja ovaj branik što sam gledao kako radi nisam mogao prepoznat poslije i nikad ne bih rekao da je bio udaran....
Tako da kolega samo ganjaj dobrog meštra i pod cijenu da više platiš, to je uvijek bolja varijanta nego neki fušer.

BTW mali oftopic pošto smo se kolega mostarac i ja natezali oko JTD mašine, zamalo juče ne pazarih alfu GT sa JTDm mašinom hehehe

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #70 u: 24-12-2010, 17:00:47 »
Pa zasto nisi pazario,koliko vidim u odlicnom je stanju. Jest da je i lik cijeni, toliko i vrijedi ali ne kod nas :rolll:

Majstor ovaj je i spominjao da on prvo hefta pa onda stavlje neku masu itd, tako da je to taj nacin vjerovatno. Nisam vidio niti jedan njegov rad, jedino sto znam je da ima posla jer uvijek vidim auta ispred garaze, i to skuplja auta, i da je u komunikaciji prijatan, vidjecemo

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #71 u: 07-01-2011, 15:55:12 »
Auto stiglo sa krpanja i lakiranja, u medjuvremenu sam odradio GTA farove(hvala svima na savjetima :ok:), pa evo i slika. Zadovoljan sam rezultatom, istina vidi se mala razlika u nijansi,pod odredjenim uglovima gledanja ali sta je tu je. Mislim da nije lose ispalo, sve me doslo 100 eura.

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #72 u: 07-01-2011, 15:55:46 »

Offline Marin krk

• Ovisnik o alfistima
« Odgovori #73 u: 07-01-2011, 15:58:21 »
odlicno je ispalo  :da: :da:

Offline SALE-82

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Mainz (DE)
« Odgovori #74 u: 07-01-2011, 15:59:28 »
dobar posao  :ok:
Meni kad krene u životu, toliko se zalaufa, da krene bez mene.

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #75 u: 07-01-2011, 16:06:48 »
Ma ne mogu vam to bas na slikama pokazati,ima mala razlika u nijansi,ali jedva vidljivo i mislim da je to ok,nemam iskustva sa lakiranjem pa ne mogu govoriti. Uglavnom neka je gotova i neka sam konacno odradio GTA-look, vjerovatno ne bi nikad da je nisam razbio :)

Offline Robertino

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Pazin
« Odgovori #76 u: 07-01-2011, 16:24:10 »
mislim da trebas bit zadovoljan,na autu tih godina je tocno pogoditi nijansu gotovo nemoguc posao,tako da je ovo i vise nego dobro

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #77 u: 09-01-2011, 13:30:29 »
super je ispalo,a to sto se vidi mala razlika u nijansi zanemari to ipak je branik na novo lakiran a ovo ostalo je sve staro tako da se mora primjetit razlika.

Online Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #78 u: 09-01-2011, 15:12:51 »
Sad još da je GTA branik.  :hap:

Offline dumpors

• Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #79 u: 09-01-2011, 15:49:13 »
Da sam uzeo novi prije krpanja, ovaj stari bi isao pod nož, na sto bi licilo ne znam, mozda na neki GTAm branik :craz