21-11-2019, 10:53:57

Autor Tema: Twin Spark svijećice (općenito)  (Posjeta: 34364 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

alfaboy156

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Twin Spark svijećice (općenito)
« Odgovori #40 u: 08-04-2008, 21:18:11 »
hahah... Da nama ni netrebaju sportske... to je za aute iz nizih staleza da misle da voze sportski auto... :sport: :sport:  :hehe:
a kaj mi preporicate s obzirom da imam plinjak zamjenske ili origigi??

Boxer

• Gost
« Odgovori #41 u: 08-04-2008, 21:22:17 »
Original :da:

alfaboy156

• Gost
« Odgovori #42 u: 08-04-2008, 21:33:11 »
zahvaljujem!!! Kolliko bi mi km trebale trajati??

Boxer

• Gost
« Odgovori #43 u: 08-04-2008, 21:33:43 »
Na plin 120+kkm :da: :da:

Fiuman

• Gost
« Odgovori #44 u: 08-04-2008, 21:35:19 »
tvornički vijek im je 100 000 km al nebi ih bilo loše odvidat koji put i prije na hladan motor naravno da ne zapeknu  :hap:

adnan

• Gost
« Odgovori #45 u: 08-04-2008, 21:42:30 »
  :mah: u 155 je 8v pa mogu stati i obicne svjecice,ja sam u svoj 164 2.0 ts stavio BERU cetverokrake, 64 marke(64x3.7 je u kunama),super svjecice,nikakvih problema,ovo su joj druge svjecice za 175tkm,ja sam stavio nove na 160tkm i mozete zamisliti kada sam vidio da nikada nisu mjenjane.krakova buvalno nije ni bilo ali auto je isao bez problema,ja ih zamjenio onako,hajd da se nesto radi na autu,ne sjecam se koje su bile al smo ih jedva skinuli,inace vozim na plin! alfa :drive: alfa

Boxer

• Gost
« Odgovori #46 u: 08-04-2008, 22:05:07 »
Nisu sve 155 8v, ima ih 1.7 ili 1.8 8v a ima ih i s 16v motorima :da:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #47 u: 08-04-2008, 22:16:16 »
original ili zamjenske, alfa ne proizvodi svjecice! mogu se nabaviti svjecie od prve ugradnje to kaj ne pise Alfa Romeo na njima ne znaci da su losije. Jasno da se trebaju nabaviti kvalitene.

iridum od densa su vrlo kvalitene svjecice, no sa sportom nemaju nikakve veze, to je marktinski trik.

Zna se tko su kavalitteni proizvođači svjećica na svijetu te se isto tako zna da je prva ugradnja od različitih proizvođača.

Ja sam na Puntu imao bosch kao prvu ugradnju  jedan poznanik Champion, druge original FIAT su bile Marelli koje sam dobio. Vjerujem da je tako i slično kod alfe.

Ako neki proizvođač ima set svjećica za TS ( Denso, NGK, Marelli, Bosch, Chapmpion, Beru, Lodge ) čemu u ACu bacat lovu na nešto "original" kad je to opet jedan od tih proizvođača samo što na keramici piše Alfa Romeo, a na metalu je utisnt logo ili ime proizvođača.
« Zadnja izmjena: 09-04-2008, 11:15:05 od Isus »
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline veron

• Starosjedioc
  • Doblo JTD
    • Zagreb
« Odgovori #48 u: 08-04-2008, 23:34:26 »
A šta vele stručnjaci?

Offline Joke

• Ovisnik o alfistima
  • 164-2.0 TS,166-2.4 JTD,156-1.9 JTD, Ducato 2.8 JTD
    • Split
« Odgovori #49 u: 09-04-2008, 10:52:29 »
Pošto su mi svi kod kupnje alfe 155 1.8 TS sugerirali kako su kod TS jako skupe sviječice rješio sam taj problem narezali navoj i sada imam 8 obićnih sviječica cijena 200kn 8 komada umjesto orginal za ts koje su preko 1000kn

Pojasni što si mislio pod "narezali navoj"  :?:
Navoj na glavi motora :?: Ako je izvedivo trebalo je poslikat   :da:
Oko kuće jedan auto i hrpa traktora...

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #50 u: 09-04-2008, 14:03:31 »
sviječice po knjižici vozila

C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Disco Volante

• Trade Count: (+3)
  • Starosjedioc
  • Alfa Romeo GT
    • Zagreb sjever
« Odgovori #51 u: 09-04-2008, 22:40:11 »
cca 1500 kn svakih 100 tkm. Ljudi moji, pa o čemu pričamo..? Pa ipak vozimo malo drugačije automobile od nekakvog Golfa Diesela. Nije ni čudo da svi pričaju kako se Alfe kvare kad svi nešto kemijaju jer misle da su pametniji od cijelog stručnog tima inženjera koji rade u Alfa Romeu. Tko hoće voziti Alfu, neka se i odnosi prema njoj kako piše u servisnoj knjizi (tko ju ima..  :rolll:).Ja još danas, nakon toliko godina, dešifriram "uradi sam" trikove bivših vlasnika. Ljudi, kupujte originalne dijelove kad god je to moguće!  :ok:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #52 u: 09-04-2008, 23:37:25 »
treba znati koje djelove koji su zamjenski mozes kupti. Evo ja sam uvjeren da ukoliko kupis svjecice od densa berua ili boscha za TS ce ici jednako dobro ko s original. Druga je stavr kao vlasnik kemija nekaj s jeftinjak djelovima.
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline Agneza

• Ovisnik o alfistima
  • Spol: Ženski
  • 147 1.9 JTDm
    • Zagreb
« Odgovori #53 u: 10-04-2008, 10:09:43 »
cca 1500 kn svakih 100 tkm. Ljudi moji, pa o čemu pričamo..? Pa ipak vozimo malo drugačije automobile od nekakvog Golfa Diesela. Nije ni čudo da svi pričaju kako se Alfe kvare kad svi nešto kemijaju jer misle da su pametniji od cijelog stručnog tima inženjera koji rade u Alfa Romeu. Tko hoće voziti Alfu, neka se i odnosi prema njoj kako piše u servisnoj knjizi (tko ju ima..  :rolll:).Ja još danas, nakon toliko godina, dešifriram "uradi sam" trikove bivših vlasnika. Ljudi, kupujte originalne dijelove kad god je to moguće!  :ok:

:ok: :ok: :ok: :ok:

ja i moja obitelj sve svoje aute (a nisu samo alfe bile u pitanju) servisiramo redovito u ovlaštenim servisima, samo original dijelovi ... možda ispadne skuplje, ali nikad nas ti auti nisu ostavili na cesti ili iznenadili nekim kvarom... S druge strane, moj jedan rođak ima svoje "majstore" i svako malo mu je auto u kvaru ... Ne kažem da nema dobrih majstora koji nisu ovlašteni ili rade u fušu, nerijetko su oni i bolji majstori od nekih mladih koji se tek uče u fancy servisima, ali istina je da su noviji auti sofisticiraniji i moraš imati hrpu opreme samo za njega da bi nešto uopće mogao napraviti

zenica

• Gost
« Odgovori #54 u: 10-04-2008, 10:24:10 »
tačno ja sam s lanciom kapom, obišo sve "divlje majstore" i ni jedan nije imo ključa da odvrne glavu, inače problem je bio u tome što je otišla turbina, pa mješala ulje i s vodom, uglavnom kad smo je odvezli jedinom ovlaštenom servisu, alfe, fiate i lancia, oni su imali sav alat, al su i sfušerili, auto su pravili 20 dana, naplatili 1900KM, a auto i dalje nije bio kako treba, nije imo vuče, ljudi nisu dovoljno zavrnuli dizne, gorivo je curilo. motor je 2.4 jtd 100kw.

Uglavnom i ti u ovlaštenim servisima su lopovi. Treba kupit orginal dio i stojat pored njega dok ti zamjeni, inače će nešto drugo tvoje skinut, a stavit fuš. PROVJERENO  :mad: :mad: :mad:

dsiroki

• Gost
« Odgovori #55 u: 10-04-2008, 13:29:53 »
Da pojasnim ; pukla mi je glava na alfi i nabavimo rabljenu koja je vjerojatno stajala negdje na otpadu na kiši a sviječice u njoj i sad kad se radi radi se glava na brušenje a sve ostalo novo diftung gumice ventil , svječice inače motor je 16v kad ono na tri klipa orginal sviječice a na 1 abrajsovo navoj i narezan veći da ide obična sviječica i tu se rodi ideja pa mi narežemo novi navoj za obične svječice svih 8 i za razliku novaca koliko bi platio 4 male i 4 velike sviječice složim cijelu glavu i sad da odgovorim na ono ovlašteni servi i ja bi išo u njega al radi se za platu od 2500 kn a režije a krediti a vozili bi velika kola.......

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #56 u: 10-04-2008, 13:32:30 »

Upravo obrnuto: kupujte orginalne, samo ako ne postoji kvalitetan zamjenski, jer bezveze bacate lovu.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #57 u: 10-04-2008, 16:08:29 »
Da pojasnim ; pukla mi je glava na alfi i nabavimo rabljenu koja je vjerojatno stajala negdje na otpadu na kiši a sviječice u njoj i sad kad se radi radi se glava na brušenje a sve ostalo novo diftung gumice ventil , svječice inače motor je 16v kad ono na tri klipa orginal sviječice a na 1 abrajsovo navoj i narezan veći da ide obična sviječica i tu se rodi ideja pa mi narežemo novi navoj za obične svječice svih 8 i za razliku novaca koliko bi platio 4 male i 4 velike sviječice složim cijelu glavu i sad da odgovorim na ono ovlašteni servi i ja bi išo u njega al radi se za platu od 2500 kn a režije a krediti a vozili bi velika kola.......
i kako ti se sada ponaša motor sa tim svim istim sviječicama  :?:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

carleo

• Gost
« Odgovori #58 u: 10-04-2008, 21:36:50 »
tačno ja sam s lanciom kapom, obišo sve "divlje majstore" i ni jedan nije imo ključa da odvrne glavu, inače problem je bio u tome što je otišla turbina, pa mješala ulje i s vodom, uglavnom kad smo je odvezli jedinom ovlaštenom servisu, alfe, fiate i lancia, oni su imali sav alat, al su i sfušerili, auto su pravili 20 dana, naplatili 1900KM, a auto i dalje nije bio kako treba, nije imo vuče, ljudi nisu dovoljno zavrnuli dizne, gorivo je curilo. motor je 2.4 jtd 100kw.

Uglavnom i ti u ovlaštenim servisima su lopovi. Treba kupit orginal dio i stojat pored njega dok ti zamjeni, inače će nešto drugo tvoje skinut, a stavit fuš. PROVJERENO  :mad: :mad: :mad:
Ne treba davati auto svakakvim nadrimeštrima,ali ni ovlašteni servisi nisu za vjerovat.Ja sam u Splitu kod njih kupio novu 156-icu,novu 147
sam kupio kasnije  u Italiji,te obadvije vodio u garantnom roku na servis.Takvih klijenata se u današnjoj konkurenciji baš ne nalazi svaki dan,ali kad
sam doveo 33-jku jer mi se počela na leru gasiti,rekli su mi da oni ne rade "te stare aute".E pa "drugovi"kad ne radite stare,bogme nećete ni nove.
Zato u Splitu ima mali servis za Alfe i Fiate koji će mi sa vrhunskim znanjem i pedantnošću servisirati svaki auto bez potcjenjivanja,jer uostalom ima znanje i za starije i nove modele,što ovlaštenima fali i u njima nikada neće biti kompletni meštri.
Ne trpim bahatost tih samozvanih velikih stučnjaka u ovlaštenim servisima koji ne žele razgovarati s vlasnikom auta niti mu dozvoljavaju da prisustvuje prilikom popravka.Čast iznimkama,ali čini mi se da većina glumi male bogove.
A mehaničara koji imaju dosta znanja,iskustva,poštenja i strpljenja da vas sasluša i poštuje,bez obzira vozili vi staru Alfu vrijednu par stotina eura ili najnoviju od nekoliko desetaka tisuća eura,nađe se u svakoj sredini,samo ih treba prepoznati.Isto onako kao što oni prepoznaju Čovjeka u vama bez obzira koliko novaca imali (tj.koliko vrijedno auto imali).
Nažalost,to je život,ali znam samo jedno,nikada kod njih u Splitu neću ponovo kupit novi auto,jer ne znam da li će ga kad malo "ostari" htjeti (čitaj:znati)servisirati.
Da istina je jer su mi već prije deset godina rekli da nemaju podršku za moju 33-cu kada sam je htio malo naštelovat!!
A naštelovao mi je polupismeni tip koji se bavi divljim uvozom auta iz Italije,i to onako usput na trotoaru samo sa jednim odvijaćem za desetak minuta,auto trokiralo,gasilo se,trzalo,mjesec dana sam se mučio,htio je polit benzinom i zapalit,ni ovlašteni je ne mogu popravit,a on dođe i onako
usput mi to sredi,auto od tada radi za ne vjerovat.
Na nesreću nas alfista nostalgičara,možda ćemo današnje Alfe kad ostare moći popravljati u Opelovom servisu.
Ali ne,ja nikada,nova Alfa samo ako ikada to bude istinska punokrvna Alfa bez germanskih utjecaja i balkanskih ovlaštenih servisa.
A do tada,stare Alfe u srcu,a novi Subaru na cesti. 

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #59 u: 10-04-2008, 22:38:48 »
Da se ne zaboravi o čemu se ovdje radi: dsiroki je na T.S. ugradio veće (ujedno i jeftinije) svjećice, tako da je urezao novi (veći) navoj.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2