13-07-2020, 10:14:28

Autor Tema: Gubi tekućinu za hlađenje  (Posjeta: 46121 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DAREK

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • alfa 156 1.8 TS
    • ZABOK
Odg: Gubi tekućinu za hlađenje
« Odgovori #80 u: 07-07-2009, 21:52:01 »
nije talila nego ispirala i hladila klip na tom mijestu još i ktome jaka kompresija i dogodi ti se sranje od par tisuča kuna :wal:
E MOJ ČAČA OTPALA TI MUDA ŠTO SI MENE NAPRAVIO LUDA

Offline ftfool

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • trenutno bez alfe :(
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #81 u: 07-07-2009, 22:10:05 »
toćno to darek, točno to... tak je i meni majstor objasnio.... velika kompresija, vreli klip i duplo (akone i više) hladnija voda.....
i eto meni sranja.....
a do sad bio prezadovoljan s njom, nije uopće čađila, radila ko zvrk... i onda samo iz vedra neba, počela klima umjesto hladnog puhat vruće, ja pogledam na indikator  ono on na 130 i crvena kontrolka svjetli....  :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

a sutra dok čujem koliko će doć popravak, mislim da budem stvarno sam sebi  :henker:.........

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #82 u: 08-07-2009, 11:01:05 »
Nije alfa kriva, moglo se dogoditi na bilo kojem autu... Jbg, glava je vjerojatno bila napuknuta od prije zbog nemara bivšeg vlasnika i malo po malo se pukotina širila dok nije kulminiralo u ovo sad... Se ne može zavariti?

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #83 u: 08-07-2009, 14:09:16 »
evo glava upravo na ispitivanju, ali ajde bude se uspjelo valjda nešto iskemijat....
ali svejedno ako netko ima za ponudit glavu, da netražim okolo naokolo i da vidim koliko bi me tko tražio za to, da me nebi i varenje koštalo više nego druga ispravna glava....

a znam, da nije alfica za to kriva, sve to znam, samo sam svejedno ljut na nju šta me je tako udarila po džepu i to baš sad prije godišnjeg...... tak da umjesto mora i godišnjeg imam popravak auta.....
ali šta je tu je.... sad sam se već malo i primirio... samo treba sad nasmagat lovu za sve to skupa......

Offline DAREK

• Pripravnik
  • **
  • alfa 156 1.8 TS
    • ZABOK
« Odgovori #84 u: 08-07-2009, 19:20:33 »
moj savijet sredi ovu glavu koju imaš,zavari pukotinu i one između ventila,izfrezaj siceve i ventile poravnaj i promijeni gumice ventila sad kad je sve raskopano i znaš kaj imaš,a kupi drugu i 70 posto ovog nabrojanog trebaš napraviti i na njoj :ok:
E MOJ ČAČA OTPALA TI MUDA ŠTO SI MENE NAPRAVIO LUDA

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #85 u: 08-07-2009, 19:44:44 »
evo sad me zvao majstor i glava je van popravka..... da su je 3 puta varili i tri puta ispitivali i da se jednostavno neda popravit jer je navodno pukla blizu ventila...... te da se štopaju kanali od hlađenja i ponovno da puca..... tako da nema druge nego iskeširat za novu.....
a i evo sad imam ponudu za jednu sređenu glavu iz jednog drugog servisa za 300€, znaći stavi glavu gore i vozi..........

i za sada se je došlo do 4500kn samo djelova  :kosa: :kosa: :kosa: :kosa:......... ima nektko dobru macol da opalim preko bloka.............  :henker: :henker: :henker:

Offline Delta S4

• Sa stažom
    • Rijeka
« Odgovori #86 u: 10-07-2009, 19:49:01 »
evo sad me zvao majstor i glava je van popravka..... da su je 3 puta varili i tri puta ispitivali i da se jednostavno neda popravit jer je navodno pukla blizu ventila...... te da se štopaju kanali od hlađenja i ponovno da puca..... tako da nema druge nego iskeširat za novu.....
a i evo sad imam ponudu za jednu sređenu glavu iz jednog drugog servisa za 300€, znaći stavi glavu gore i vozi..........

i za sada se je došlo do 4500kn samo djelova  :kosa: :kosa: :kosa: :kosa:......... ima nektko dobru macol da opalim preko bloka.............  :henker: :henker: :henker:

Ne znam, s obzirom da se radi o vrlo sofisticiranom motoru i vrlo velikom kvaru, rekao bih da je cijena još i dobra.
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #87 u: 10-07-2009, 22:59:37 »
evo stigla alfeta doma, i opet ide ko zmaj... samo ju sad moram još malo bolje mazit i pazit neko vrijeme dok sve nesjedne na svoje mjesto... i evo cijena
                  glava= 2205kn (300€)
     dihtung glave=   375kn
 poklopac ventila=     75kn
poklopac kartera=     97kn
   šarafi za glavu=    400kn
            ulje shell=    200kn
   klip s karikama=    970kn
      ruke majstor=    400kn
--------------------------------
               ukupno= 4722kn

antifriz nije sad ljevan, nego destilirana voda za sada, majstor mi rekao da bolje za sada voda... a onda kroz kreće vrijeme da će ići antifriz unutra...

pa na kraju evo da čujem sam dobro prošao s cijenom ili je moglo još gore..........

Offline st-lancia

• Starosjedioc
  • alfa 145 1.8ts
    • split
« Odgovori #88 u: 11-07-2009, 13:31:28 »
mislim da si dobro prosa ,vidim da ti je mestar doslovno radija mukte, nadam se da je tvojim problemima dosa kraj i da ces sad gustat u svojoj alfici :drive: :drive: :drive: :mah: :mah:

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #89 u: 11-07-2009, 16:36:00 »
mislim da si dobro prosa ,vidim da ti je mestar doslovno radija mukte, nadam se da je tvojim problemima dosa kraj i da ces sad gustat u svojoj alfici :drive: :drive: :drive: :mah: :mah:

a dobar mi je frend pa mi je to napravio eto tako prijateljski.... a i znam barem da me nece zajeeee....
i ja se nadam da ću sad guštat u njoj... samo se moram sad još malo smirit dok sve nelegne....

jimmy

• Gost
« Odgovori #90 u: 03-04-2010, 17:29:33 »
 :mah: ovako alfa mi dosta gubi vodu al nema pojma gdje,kiler grijanja nije,jer sam stavio novi i ne pusta jer sam provjerio,dal neko zna di sve moram provjerit da mi moze pustat vodu  :?: nije sad to da pusta 2l na 1000 km ali ono vidi se da pusta negdje...

Offline Zagi17

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa 33 1.5 ie,Alfa 156 1.9 jtd,Alfa 156 SW 2.4jtd
    • Sv.Martin na Muri,Međimurje
« Odgovori #91 u: 03-04-2010, 17:41:11 »
stavi karton ispod auta pa pričekaj pa budeš vidio gdje pušta :ok:
Hrđa je u zraku  !!!!! Živile stare krame !!!!!
La mia Alfa 33
La mia Alfa 156

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #92 u: 03-04-2010, 17:55:54 »
Pazi da ti nije dihtung glave pregorel pa ti meša vodu i ulje. Ili digni auto na dizalicu i pogledaj sve spojeve i čreva na hladnjaku, termostatu, motoru, pumpi...

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #93 u: 03-04-2010, 18:41:20 »
Pogledaj od napred kroz masku na brnaiku dal je nkei kamen razbio kiler ( kao kod mene)

digni haubu i pogledaj dal ti je mokro kod kilera i na donjem venzom limu, ako pušta na kileru bit će ti dole mokro.

Digni na dizalicu i vidi sve spojeve na termostatu, bloku, glavi i kileru.

Provjeri dal imaš emulziju u ulju ( smečasta sluz konzistencije majoneze) i dal imaš emulziju u posudi za vodu.

Na koncu ulij kiler diht i vidi. Meni je nakon tjedan dana prestao gubiti vodu. I od tada niej niš potrošio.
Kockasti auto, najbolji auto.

jimmy

• Gost
« Odgovori #94 u: 03-04-2010, 18:54:28 »
ma probao sam stavit karton i nista,gledao sam kiler ako pusta i nista,a ako se voda mijesa sa uljem onda bi se razina ulja morala povisit i bit rijetka ak se na varam...a nije ni to....vec sam lud od gledanja...

Offline alfavu

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
« Odgovori #95 u: 03-04-2010, 19:54:05 »
jel smrdi na izgaranje antifriza naprijed kod masine??
Music : ON
World: OFF

Offline brijac

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9jtdm
    • Donji Hrašćan
    • Alfa 159 SW
« Odgovori #96 u: 03-04-2010, 19:59:01 »
jel ti auto dimi?koje je boje dim?

Fiuman

• Gost
« Odgovori #97 u: 03-04-2010, 21:14:45 »
pogledaj malo bolje kod kompresora klime tj. ispod njegovog nosača - iako se dobro ne vidi mogo biš skužit ako tamo curi a uz to još i procuri po filteru ulja pa na njemu ostavi bijele tragove
ako ti tamo ima vode lako moguče da ti pušta brtva glave ili je glava porozna pa su se tokom godina od rupica napravili kanali koje voda začepi s kamencom a antifriz odčepi  :rolll:

jimmy

• Gost
« Odgovori #98 u: 04-04-2010, 12:18:08 »
ne smrdi mi nista na izgaranje,pa nevjerujem da je brtva glave jer sam prije 15 000km radio pulugeneralku,ali budem vidio ako pusta dolje na kompresuru...

jimmy

• Gost
« Odgovori #99 u: 04-04-2010, 12:22:04 »
jel ti auto dimi?koje je boje dim?
ma auto ne dimi,al mi se jednom na autoputu desilo,bijeli oblak dima iza mene kad sam se vozio oko 180kmh,ali poslje mi nije dimilo,ja mislim da mi se to neki cep napravio....