17-11-2019, 15:14:51

Autor Tema: Gubi tekućinu za hlađenje  (Posjeta: 43625 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
Odg: Gubi tekućinu za hlađenje
« Odgovori #40 u: 28-05-2009, 12:51:57 »
ti mater noru... :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny:

Offline Girith

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Honda Civic 8th Gen 2011 FL 1.8
    • Zagreb
« Odgovori #41 u: 28-05-2009, 15:00:41 »
 :funny:

Ice Man

• Gost
« Odgovori #42 u: 28-05-2009, 15:11:12 »
Meni se dešava identičan slučaj da gubi s vremenom malo vode. Isto nigdje ne kaplje i motor je suh, al zato kiler lagano slini. Nije da iz njega kapa nego samo u gornjem čošku je uvjek slinav i pretpostavljam da tu gubi vodu. Tak je vec 2 godine tak da sam vec naviknut.

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #43 u: 28-05-2009, 16:04:19 »
:?: :?:
kaj ti nije jasno, i meni je davno prije dok sam vozio škodu isto u kompresioni prostor probijala voda a ne u blok motora, i voda je imala miris po benzinu jer se je sa kompresijom pomješala a ne sa uljem.
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #44 u: 28-05-2009, 18:36:57 »
:?: :?:

Tlak u kompresionom prostoru benzinca na kraju kompresije je oko 14 bara prije bacanja iskre, nakon zapaljenja znatno je viši. Tlak u sistemu hlađenja je oko 1,2 bara i ako popusti brtva plinovi iz kompresionog prostora zbog razlike tlakova ulaze u sistem za hlađenje. Kada je taj cilindar na usisu vlada blagi podtlak i moguće je da nešto jako malo vode uđe u cilindar. Voda  je mnogo gušća od zraka i razlika tlakova je vrlo mala tako da je protok vode zanemariv u radu motora. Mogući gubitak vode je kada se motor ugasi i onda vlada atmosferski tlak u cilindru, a sistem za hlađenje ima +1,2 bara i onda voda može ući u cilindar. Prilikom sljedećega paljenja ta voda se izbaci u auspuh. Kod većeg propuštanja moguće je veliko izbacivanje vode kroz sigurnosni čep posude za vodu. Ispušni plinovi zauzmu dio prostora u glavi motora u kojemu bi inače bila voda, a višak vode ode vani kroz čep. Tada i raste temperatura, pa kazaljka obavezno ode u crveno.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
  • trenutno bez alfe :(
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #45 u: 28-05-2009, 21:24:37 »
ok puno hvala na odgovorima.... budem pokušao sa ovim testom s otvorenom posudom, samo ovo nekužim, ukoliko baca mjehuriće nevalja ukoliko ne baca opet nevalja...   :?:

a što se tiće temperature vode, ona je onako standardna do 90 stupnjeva, nije mi sad nikad otišla iznad... dok jedino jednu stvar nekžim, klima je ugašena, upalim motor dok je hladan i odmah poslje nekih pola minute rada pale se ventilatori na kileru... te čim ga ugasim i kad se ohladi poslje vožnje radi jako veliki pritisak u posuzi za tekućinu, tako da kod otvaranja mi samo fali dok okrenem čep da mi ga neizbije....
ali evo budem malo bolje pogledao znaći na kileru dali možda negdje malo pušta... ali ono što me najviše zbunjuje je to da je motor skroz suh, a isto tako i unutrašnjost auta, ništa necuri ispod po tapecirungu...

a da idem spavat s malim zelenima, neznam baš....  :funny:

Offline Role 156

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 159 2.2JTS SS Ti Beverly tourer 300 ie
    • Požega
« Odgovori #46 u: 28-05-2009, 21:33:45 »

ma oni ti pojma nemaju...lisn to me veri karfiol....stari moj...ti imaš duhove u garaži...100%...tako ti je meni bilo...samo sam ja imao male zelene...pazi što je meni bilo....

legnem ti ja navečer u krevet...zaspim...kad...evo ti malog zelenog...pita on mene...

stankoooo....o stankooooooo....

ja rekoh:...šta je...što oš'

pita on:...stankoooo...jesi piškio....

ja rekoh: nisam...

kaže on: a što čekaš stankoooooo

i probudim ti se ja ujutro upišan. trajalo je to nekih 3 mjeseca...meni ti to dopizdilo i odem ti ja kod doktora...ispričam ja njemu sve...da one meni neke tablete...kao foll pomažu 100%...i opet ja navečer legnem...progutam tabletu...i opet iduća tri mjeseca mali zeleni meni stalno dolazi po noći i zahebava me i ja upišan..pričam ja tako s frendom...

kaže on: ima ti dole na autobusnoj na Žabici jedna baba-sera...ali nije samo baba-sera već je i baba-gata, a i baba-mara...može ti to skinuti...to ti je urok da ge...bešje!

odem ja kod te bebe-sere-gate-mare i ja ti njoj ispričam što mi se događa....

kaže ona:...sinko moj...daj babi kunu...i kad legneš navečer i zaspeš...kad ti mali dođe na san...i pita.....jesi piškio...ti kaži jesam!

odem ja doma...jedva čekam večer...zalegnem ti ja i počnem razgledavat kapke iznutra...da brže zaspim...kad...evo ti malenog

stankooooo...stankooooooo

što je?...rekoh

jesi piškiooooo...stankooooooo...pita on

ja sav sretan: jesam...jeb..' te pišanje!

a pita on:...stankooooooo...stankoooooooo....a jesi kakio?

strai moj...moj savjet ti je da odeš prespavat u garažu pa vidjet što je na stvari.... :cigara:

:care :care :care e moj stanko PTSP :funny: :funny: :funny: :funny: :funny: :funny:
Varijator sekta

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #47 u: 28-05-2009, 22:34:41 »
ok puno hvala na odgovorima.... budem pokušao sa ovim testom s otvorenom posudom, samo ovo nekužim, ukoliko baca mjehuriće nevalja ukoliko ne baca opet nevalja...   :?:

a što se tiće temperature vode, ona je onako standardna do 90 stupnjeva, nije mi sad nikad otišla iznad... dok jedino jednu stvar nekžim, klima je ugašena, upalim motor dok je hladan i odmah poslje nekih pola minute rada pale se ventilatori na kileru... te čim ga ugasim i kad se ohladi poslje vožnje radi jako veliki pritisak u posuzi za tekućinu, tako da kod otvaranja mi samo fali dok okrenem čep da mi ga neizbije....
ali evo budem malo bolje pogledao znaći na kileru dali možda negdje malo pušta... ali ono što me najviše zbunjuje je to da je motor skroz suh, a isto tako i unutrašnjost auta, ništa necuri ispod po tapecirungu...

a da idem spavat s malim zelenima, neznam baš....  :funny:

Ako nema mjehurića onda je  :ok:
Tlak u posudi nakon vožnje (i u vožnji) je normalna pojava, ali kada se motor ohladi nestane i tlak.
To paljenje ventilatora na hladnom motoru uz ugašenu klimu nije normalno.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #48 u: 28-05-2009, 23:02:15 »
Najvjerojatnije nije probio, jer kad probije puno više troši tekućine.
To se lako provjeri: napuniš posudu do samoga čepa, držiš otvorenu (bez čepa) i upališ hladni ili polutopli motor i gledaš idu li mjehurići. Ako ih ima to nisu mjehurići vodene pare nego plinovi iz kompresionog prostora koji se provuku kroz brtvu glave. Ako ih nema onda je brtva glave   :ok:

Koji sam ja mamlaz. Ja sam zaboravio na smajlić na kraju. Pa sam shavtio da kad nema mjehruića je brtva ošla, i zbog toga  :?: :?:.

Inače mi je sasvim jasno kak odlazi dihtung glave i kak se manifestira. Inače Punto je imao kompresiju 14  :craz. Nije loše za motor od 147 000, glava je jako čista ko i kliovi skoro nikakve gareži ventili bez naslaga. eto ti tri godine vožnje na plin..
Kockasti auto, najbolji auto.

Alfa-Dodo

• Gost
« Odgovori #49 u: 28-05-2009, 23:09:34 »
a da tebi malo hladnjak ne slini jer je prošao  :?:

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #50 u: 29-05-2009, 21:43:29 »
evo autić je u 178-oj tisućici... i po papirima nije ništa dirano po motoru osim redovnog održavanja, tako da me nebi iskreno ni čudilo da je dihtugn otišao, ali svejedno...  :mad:

ali evo budem sutra, kad dođem s posla i dok se malo ohladi motor pokušao ovo s vodom da ju natočim do vrha pa isprobam palickanje, jedino što me košta je koja kunica da vodu.....  :craz

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #51 u: 01-06-2009, 19:35:33 »
evo pokušao s onim testom s vodom do čepa i gledat u vodu, i iskreno ili sam ja toliko ćorav da nevidim mjehuriće ili ih nema  :happ:

sada treba naći di pušta vodu, iako neću ni do kraja ispustit opciju dihtunga.... i evo u 7 dana, je nestalo cca 2-2,5dcl vode....
iako svi spojevi crijeva su suhi ko barut.... tako da neznam na koji način da nađem di gubi vodu... a ja picajzla pa nemogu podnjet da gubi vodu

Offline Stanko

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 164 3.0 V6 24v; sprint 1.7 box; GTV6 2.5
    • balkon s pogledom na Kvarnerski zaljev RI
« Odgovori #52 u: 01-06-2009, 19:38:40 »
mali zeleni 100%......... :song:
SPASIMO ZEMLJU!...to je jedino mjesto u svemiru gdje ima čokolade...

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #53 u: 01-06-2009, 19:41:00 »
hehehehehe...  :smijeh

onda će mi ih bit teško za nać, kad je bibikalo zeleno.....    :funny: :funny: :funny: :funny: :funny:

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #54 u: 02-06-2009, 09:23:14 »
a da ti možda u prostor kabine ne curi voda  :?:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #55 u: 02-06-2009, 22:34:32 »
necuri, sve suho ko barut, to mi je bilo prvo što sam pregledao... ja malo laik po tom pitanju, tak da danas malo pričao s nekim majstorima, i kaže on meni, da nemora bit da nije dihtung... jer ako nebaca zrak u posudu, znaći da postoji onda mogućnost da viće vodu u cilindar....

ma neznam više šta radit, nisam pametan više, a sve spojeve pregleao i sve suho....

Offline yedwy

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #56 u: 03-06-2009, 08:46:13 »
Gle to je mali gubitak tekućine, mala je šansa da ćeš nać tako malo "kapanja" bilo kojom metodom, ja bi ti preporučio da si nabaviš rashladne tekućine i da doljevaš dok ne postane očitiji gubitak, di god da se provlači velika je vjerojatnost da će prije ili kasnije to mjesto popustiti do kraja i onda će bit očito di pušta... :rolll: :craz

Offline ftfool

• Pripravnik
  • **
    • Bjelovar / Zagreb
« Odgovori #57 u: 03-06-2009, 20:27:57 »
a druge mi ni nema, osim da idem skidat glavu dolje i onda da se ispostavi da je dihtugn dobar, a mi slim da bi onda tek dobio slom živaca, a ujedno me malo i trta otić na more a da mi onda drapi dihtung do kraja, jer evo sad mi je u očno tjedan dana i cca 1000km nestalo 2,5dcl vode (ajde preciznije antifriza).....
a ja koji sam baksuz to bi mi se baš moglo desit dok sam na moru...   :mad:

tak da ni sam nisam više pametan što napravit....  :?:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #58 u: 03-06-2009, 20:32:45 »
nema druge neg dihtung ili na nekom spoju. Ak veliš da je sve suho ostaje sam dihtung glave.
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline yedwy

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #59 u: 03-06-2009, 21:14:05 »
a druge mi ni nema, osim da idem skidat glavu dolje i onda da se ispostavi da je dihtugn dobar, a mi slim da bi onda tek dobio slom živaca, a ujedno me malo i trta otić na more a da mi onda drapi dihtung do kraja, jer evo sad mi je u očno tjedan dana i cca 1000km nestalo 2,5dcl vode (ajde preciznije antifriza).....
a ja koji sam baksuz to bi mi se baš moglo desit dok sam na moru...   :mad:

tak da ni sam nisam više pametan što napravit....  :?:

A na more ideš u Bangladeš pa nema servisa i/li šlep službi? :?:

Ja samo mogu reć da ja osobno sigurno nebi išao otvarat motor radi ovako nečega, posebno ne u ovoj šemi koju ti govoriš naime jednostavno ne vidim veću razliku u "sigurnosti da ne krepa" - potencijalni dihtung vs motor koji je otvaran i slagan i nebude isproban pošteno poslje toga nego takav bude vožen na par tisuća km puta...

Ali kako oćeš tvoj auto je u pitanju...