15-11-2019, 10:21:00

Autor Tema: Gubi tekućinu za hlađenje  (Posjeta: 43600 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikola_159_ST

• Član Alfa Kluba 1
  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
  • AR159 1.9JTS LPG
    • SPLIT
Odg: Gubi tekućinu za hlađenje
« Odgovori #160 u: 04-11-2018, 11:53:11 »
poz ekipa.

Ma imam dva pitanja vezano za antifriz a ne želim bit "pizdun" pa načimat novu temu bezveze...

Pošto sam tek prije 3 dana kupio Alfu 159 1.9 jts i nisam upoznat još sa svime kako ona "diše".
Jučer sam svratio do dućana Fiat/Alfa dućana malo dalje od mene da kupim filter ventilacije i antifriz.
I pitam ja njega da mi da crveni Paraflu (jer sam vidio da je taj napisan u priručniku i taj je u upotrebi trenutno) a on meni na to kaže ne, nemoj, pređi na plavi Paraflu, da će mi crveni sjebat vodenu pumpu.
Ljudi moji imalo li imalo istine u tome šta je čovik reka?

Pitanje drugo: kad je motor hladan onda razina tekućine stoji na max a kad je na radnoj temp onda posrče pola posude. E sad, jel to normalno ili nije sistem odračen možda?
Jer imam ja i Mareu 1.6 i kod nje antifriz ne mrda ili oscilira koliko sam naveo

Offline mote kariola

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • Getting Jiggy With It
    • Labin
Odg: Gubi tekućinu za hlađenje
« Odgovori #161 u: 04-11-2018, 12:07:34 »
1- Čovik ti je dobro rekao, crveni je "jači" i pojest če ti već ionako iszrošene brtve, stavi zeleni/plavi/bilokoji sem crvenog

2 - zagrij motor na radnu temperaturu, ugasi, pričekaj 5 minuta i nalij vode kolko traži. Vlasnik prije je mijenjao AF a nije ga izvozao tj. nije čekao da termostat otvori i da voda procirkulira kroz cijeli sistem.
Ukupni trošak - 0kn :tooth + pive po tvom guštu