15-11-2019, 10:25:02

Autor Tema: Gubi tekućinu za hlađenje  (Posjeta: 43601 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

x3miro

• Gost
  • Trade Count: (0)
Gubi tekućinu za hlađenje
« u: 11-06-2007, 20:56:00 »
danas dođem doma i pogledam ispred lijevog kotača i vidim malu lokvu.dignem haubu i vidim da mi fali rashladne tekućine i da je sve mokro oko te posude .i prije sam primjetio da je malo mokro oko te posude ali sada je stvarno dosta iscurilo. auto je alfa 145 1.6 boxer.

što bi to moglo biti?  :?: molim vas pomozite!

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
Odg: Gubi tekućinu za hlađenje
« Odgovori #1 u: 11-06-2007, 21:26:33 »
jesi li možda primjetio dali se temperatura diže,meni je na prijašnjem autu termoprekidač kasnije ukopčavao ventilator i višak je vode izbacivalo na čep od rashladne tekučine,pogledaj si termoprekidač ili da nije problemu termostatu,možda ne otvara dovoljno jako pa malo vode iscuri van usljed pritiska kada se voda zagrije  :rolll:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Veki

• Trade Count: (+5)
  • Sa stažom
    • Zg
« Odgovori #2 u: 11-06-2007, 22:22:33 »
Ako je i prije znalo bit mokro, bit će da pušta tu negdje. Hoće to. Pa ako nije ovo što to je reddevill rekao, onda se malo pozabavi nać di pušta

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #3 u: 11-06-2007, 22:30:21 »
Ako je i prije znalo bit mokro, bit će da pušta tu negdje. Hoće to. Pa ako nije ovo što to je reddevill rekao, onda se malo pozabavi nać di pušta
treba pogledati sve pa če znati di je kvar.
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Veki

• Sa stažom
    • Zg
« Odgovori #4 u: 11-06-2007, 22:33:54 »
Koje "sve"?

x3miro

• Gost
« Odgovori #5 u: 14-06-2007, 22:07:55 »
jesi li možda primjetio dali se temperatura diže,meni je na prijašnjem autu termoprekidač kasnije ukopčavao ventilator i višak je vode izbacivalo na čep od rashladne tekučine,pogledaj si termoprekidač ili da nije problemu termostatu,možda ne otvara dovoljno jako pa malo vode iscuri van usljed pritiska kada se voda zagrije  :rolll:

izgleda da mi pušta na čepu od ekspanzione posude jer sam skužio da je uvijek malo mokro oko tog čepa.temperatura mu se uredno diže i ventilator se pali na 80 stupnjeva.
Jel možda može puštati na tom čepu zbog toga što svaki dan kad idem na posao užasno je vruće i penjem se uz jedan veliki i strmi brijeg pa se onda ta tekućina slegne na taj čep pa onda on malo popusti i da li on mora puštati ili sam u krivu?  :?:

Offline Veki

• Sa stažom
    • Zg
« Odgovori #6 u: 14-06-2007, 23:23:39 »
a ne bi baš smjelo puštat jer ideš uz brijeg, jel ti razina u spremniku oko oznake max?
meni na 155 ventil koji je u čepu otvara kad se tlak u sistemu popne na cca 1 bar, a za tvoj ne znam, ali kako bi toliko kroz čep iscurilo da lokva nastane?

najbolje ti je lijepo obrisati sve oko posude ili gdje je već mokro da bude suho, doliti tekućine do oznake max (uzmi dest. vodu da ne bacaš antifriz, nije jeftin), upališ auto i kad se zagrije gledaj gdje curi.

Obavezno kasnije dodaj antifriza, jer nije samo stvar u smrzavanju, nego smjesa ima višu točku vrelišta

vanes

• Gost
« Odgovori #7 u: 21-05-2008, 20:29:29 »
Moze pomoć????? :komp:
Tekućina u posudi za motor(voda ili antifriz) mi se smanji do min ili ispod posle dvije sedmice voznje,jel to prestavlja neki ozbiljan problem???
Naime,temperatura motora je uvijek odlicna,nema zagrijavanja,a i auto fercera idealno bez greske!!! :?:
Auto je alfa 156 2,4 jtd 103kw
Nisam neki "specijalista" za auta pa trebam pomoć štp prije,  :drive:

Offline alfadubrava

• Starosjedioc
  • alfa 156 1.8 ts
    • Zagreb- Dubrava
« Odgovori #8 u: 21-05-2008, 21:02:25 »
Pogleda vodenu pumpu i hladnjak , ili da nije šelna popustila,crijeva da slučajno nisu ispucala,ak ti ide bijeli dim na auspuh onda je možda glava motora,jeli ti mješa vodu i ulje? :mah:
Valjda ne gledaš u posudu za tekučinu brisača :)                   
Filipa &Fran

CUPO V6

• Gost
« Odgovori #9 u: 22-05-2008, 07:03:32 »
Jutro
Ako nigdje ne curi, ne povraca na cepu i pod nogama u kabini suho
Rekao bih da se javlja brtva glave na zalost
Drago bi mi bilo da nisam u pravu al meni se desilo takvo sto

ijuric

• Gost
« Odgovori #10 u: 22-05-2008, 08:26:40 »
..mozes sam dosta jednostavno provjerit dal ti je u pitanju brtva glave (a ne da ti negdi pusta neko crijevo) i bez puno znanja o mehanici...otvori si poklopac motora i pogledaj kako je zamešćen tj dal se osim ulja na njemu nakupila neka emulzija, onako žućkasta (ulje+voda)...ako je tome tako znači da ti je brtva popustila ili čak pukla glava motora (al to ne bi trebalo biti jer kažes da ti radi sve ok, ne grije se itd) pa ti rashladna tekućina ulazi u radni dio motora. Pogledaj i obrnuto, tamo di ti je posuda od rashladne tekućine (jer ti može i ulje ulazit tamo) dal je šta masno, prljavo i slično u tekućini... Nadam se da nije glava, a ako jest treba vidjet sta ri je sve otislo...al tu ide malo zesca reparacija...al ako velis da radi motor normalno hm...mozda je prvi stadij...treba obratit paznju na pregrijavanje, pojacanu potrosnju goriva, snagu motora, a i eko test ti vjerovatno ne bi bio ok..al nes to ic sad radit, nego utvrdi sta je. Ja ti uvijek razmisljam krivo npr. odmah na najgore..al tako se ne smije svaki majstor uvijek treba kontrolirat najgluplje stvari koje mogu biti uzrok tom gubitku...i radi svog vremena i otklanjanja beznacajnih glupsti koje mogu bit uzrok...za otvorit i reparirat glavu je najzadnje...al definitivno ako ne znas oko motora idi da ti netko pogleda jer ako je glava u pitanju radit ces sve vecu stetu na motoru...

vanes

• Gost
« Odgovori #11 u: 22-05-2008, 22:05:33 »
Pogleda vodenu pumpu i hladnjak , ili da nije šelna popustila,crijeva da slučajno nisu ispucala,ak ti ide bijeli dim na auspuh onda je možda glava motora,jeli ti mješa vodu i ulje? :mah:
Valjda ne gledaš u posudu za tekučinu brisača :)                   

Ne mijesa mi vodu i ulje,nego se samo smanji nivo vode posle nekih 200 km a inace auto dobro vuce,103kw je a trosi oko 8 l/100km sto je zadovoljavajuce, ne pregrijava se uopste i lijepo radi, ne pale se nikakve upozoravajuce lampice i tako sto!!!
Ne znam sta da mislim???

ijuric

• Gost
« Odgovori #12 u: 22-05-2008, 23:19:27 »
...ako si siguran da ti ne mjesa vodu i ulje....dobro je :da:...prekontroliraj kiler da ti nije kakav kamencic napravio neku rupicu i prekontroliraj crijeva, spojeve i pumpu...gle ako ti auto trosi vodu kad se zagrije moze biti da ti je blok napuknut - ne strasim ali znam za jedan takav slucaj...mala pukotina i tek kad se auto dobro zagrije pocne pustat vodu...to je onda zahebano :mad:...a ovo dal ti pusta negdi mos vidjet da ulijes onaj antifriz u boji (crveni) ostavit ce ti trag..il stavi karton pod auto pa vidi ako jace kapa kad stanes primjetit ces...ma mozda je kakva gumica na pumpi il nes bezveze...al buduci da moze bit ozbiljno odi da ti neko vidi ko zna... :da:

Montoya

• Gost
« Odgovori #13 u: 23-05-2008, 06:05:53 »
Spusti ti se nakon cca 200 kn nivo ispod minimuma i onda stane ili nastavlja gubiti vodu??? Ovo prvo mi se čini ne moguće.  Dobro pregledaj crijeva, spojeve i eventualna oštećenja na hladnjaku. Možda curi tek kada se zagrije i poraste tlak, a te male količine na vrućem motoru ispare, pa i ne vidiš mokro, ali mislim da bi se trebala vidjeti neka fleka od isparene tekučine.

ijuric

• Gost
« Odgovori #14 u: 23-05-2008, 08:32:17 »
Fleka od isparene tekucine? :?: kako to izgleda :redf:...di, ne kuzim... :rolll:

Offline Marijo

• Sa stažom
  • 147 1.6TS
    • Zagreb
« Odgovori #15 u: 01-10-2008, 21:34:38 »
A koju rashladnu tekućinu koristiti? Običan antifriz ili tak svejedno?
La belleza non basta

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #16 u: 01-10-2008, 21:43:14 »

...a koja je to druga rashladna tekuchina osim antifriza... :?:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Zagy

• Gost
« Odgovori #17 u: 01-10-2008, 21:45:13 »
...a koja je to druga rashladna tekuchina osim antifriza... :?:

voda s ledom... ili piva...  :smijeh

ijuric

• Gost
« Odgovori #18 u: 02-10-2008, 10:15:48 »

:craz :hehe: rashladna tekucina ti jest drugo ime za antifriz ili mjesavina natifriza i vode (destilirane naravno). To je neka vrsta alkohola čija je funkcija da u smjesi rashladne tekućine znatno snižava temperaturu ledišta (u zimskim uvjetima). Buduci da sluzi takodjer kao zaštita od korozije i kamenca preporučljivo ju je držati u rashladnom sustavu cijele godine, ali da npr. po ljeti imas samo destiliranu vodu nutra ne bi se nis desilo al nije dobro za motor (to mos u emrdznsiju usut vodu ako nema drugo, a voda destilirana isto zbog korozije, kamenca i sveg sto smanjuje vijek rada motora...)... :hap:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #19 u: 02-10-2008, 11:13:40 »
Po ljeti podiže točku vrelišta vode.
Kockasti auto, najbolji auto.