16-11-2019, 03:57:45

Autor Tema: Alfa 156 2.4  (Posjeta: 487 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Alfa 156 2.4
« u: 11-10-2018, 14:51:01 »
Pozdrav ekipa,eto jednog starog auta i novog alfiste kod vas

Radi se o alfi 156 2.4 jtd 100kw iz 1998 sa 250.000km

Ja sam treci vlasnik a prvi vlasnik je nekima dobro poznat Ivan Zagorec.

Auto sam uzeo prije mjesec dana za okej cijenu ali eto dojmovi su se slegli i sad krecu na zalost radovi
U nazad mjesec dana sam odvrtio 6.000km,auto super ide i ne trosi puno,te u tih mjesec dana sam primjetio neke mane i stvari koje su eto potrosna roba ali sta je tu je...
Do sad sam naravno promjenio filtere : ulja,zraka,goriva te kabine,te je u njemu shell ultra 5w40
Pri zamjeni sam zamjetio puknuto crijevo usisa od turbine pa sam trazio ali nemaju nigdje ,otisao u cmod i dao napravit.Malo skupji posao ali nema greske umjesto oduska kaj ide u turbinu je stavljena mala gljiva te kompletno novo silikonsko crijevo,preporuka za njih te svaka cast na odradenom poslu u vrlo kratkom vremenu(2h)
U subotu idem kod prijatelja na dizalicu provjerit neke stvari ali eto ono sto sigurno znam je to da moram mjenjat unutarnju mandetu,kuglu(auto trese pri ubrzanju do 60kmh nakon toga ne trese) te negdje pusta gorivo ali ne znam jos gdje dok ga ne digemo..Odmah cu bacit oko na ulje u getribi,ocistit podvozje te prespricat bitumenom. Takoder ce na dijagnostiku jer eto imam bozicno drvce na kontrol tabli hahah,abs i pojas svijetle.(kad je bilo 5 stupnjeva vani nije svijetlio abs,nakon 1km se upalio) senzor valjda..I takoder neki dan kad sam parkirao sam pustio kuplung i auto je crko sam od sebe.Ponovio sam jos to par puta jer nisam mogao vjerovat i ista prica.Drugo jutro sve najnormalnije.... Ozbirom da su gore ti felge 17"  i 215/45 gume mislim da cu ih eto prodat/mjenjat jer nemamo ceste za te felge i podvozje mi pati radi izgleda... Auto e na -45 novitec oprugama nisu pretjerano tvrde ali..

U subotu idem na cugu sa prvim vlasnikom pa cu vidjet kompletnu pozadinu price auta ali za sad sam osim toga zadovoljan.

Tu su i neke slike,nadam se druzenju nekom (ali ne na dizalici ili vucnoj)

Pozdrav,Ivan.
« Zadnja izmjena: 11-10-2018, 14:52:48 od dotz28 »