06-12-2019, 21:18:12

Autor Tema: AUTOCOMMERCE - Iskustva sa koncesionarom  (Posjeta: 29402 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: AUTOCOMMERCE - neprofesionalnost koncesionara
« Odgovori #20 u: 11-06-2007, 21:31:08 »
Ja govorim službenu verziju svega toga jer nas nitko od glavnih ljudi nije kontaktirao, naš predsjednik je njih par puta pokušao ali bez rezultata nažalost zasad :da:
« Zadnja izmjena: 11-06-2007, 21:46:02 od Boxer »

Offline Vele

• Član Alfa Kluba 11
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm 16 V Sportwagon
    • Split
    • www.designquarto.eu
« Odgovori #21 u: 11-06-2007, 22:24:12 »
Rad ZG AC-a (prodaja i servis) ZG ne bi mogao komentirati.

Za uslužnost splitskog AC-a (prodaja) mogu reći sve najbolje.
Također, i glede suradnje na marketinškom planu, palac gore  :ok:

No, isto mislim da nije potrebno uopćavati/generalizirati stvari, ipak se na kraju sve svodi na odnos kupac-prodavatelj,
dakle, osoba-osoba, a trgovaca ima i ovakvih i onakvih. Time bi se trebala pozabaviti nekakva vrsta unutrašnje kontrole  :rolll:  :)))
Plava s efektom

...i zato pjevam da ne pojede me mrak...

Offline gmit

• Pripravnik
  • **
  • Mazda 3 MPS
    • Zagreb
« Odgovori #22 u: 12-06-2007, 13:34:31 »
U AC servisu u zg, vrlo ljubazni i usluzni. I limarija i mehanika.
alfinist

Offline cor

• Sa stažom
  • Alfa 166 2.4 JTD
    • Slavonski Brod
« Odgovori #23 u: 12-06-2007, 14:19:20 »

Ja sam svoje problem kao i inace kad s nekim institucijama imam problema, rijesio na kraju u pola sata, a jednostavno tako sto sam slozio mail na engleskom i poslao ga ravno u Alfa Romeo s prituzbom i opisom cijelog dogadjaja, potpisao se imenom i prezimenom kao i svim podacima za kontakt, a naravno na CC stavio i Autocommerce. Jedino takve prituzbe u zivotu uvijek daju rezultate, pa neka se oni raspravljaju sa nadredjenima i neka svoje suplje price prodaju nekom drugom. 10 minuta nakon poslanog maila zvao me covjek iz AC-a i pokusao me uvjeriti da to nije bilo potrebno, a ja sam ga samo zapitao kako to da nije bilo potrebno kad ocito je jer 2 mjeseca ste me zajebavali i nitko se nije javljao od vas a sada kada sam dopis poslao ravno i u Alfa Romeo javljate se odmah nakon 10 min. Problem su mi onda rijesili u sljedecih pola sata. Ubuduce sve u zivotu na taj nacin rijesavam.
Zaljubljenici u njemacke aute su ljudi koji i od penisa vide vaginu !

Schox

• Gost
« Odgovori #24 u: 17-06-2007, 08:49:11 »
za buduće naraštaje daj nam napiši mail na koji si slao u italiju ....

combichrist

• Gost
« Odgovori #25 u: 31-07-2007, 19:12:45 »
evo da i ja napišem neka svoja iskustva sa AC. Manje više su slična vašima koje sam čitao i prije nego što sam išao kupiti auto ali stvarno nisam mogao vjerovati da su toliko neoraganizirani i da su u stanju napraviti toliko propusta u 2-3 moja posjeta salonu.

Dođem prvi dan tražit katalog i cijenik te da mi malo objasne što mi dolazi u kojem paketu opreme iako sam već bio gotovo sigurno odlučio da uzimam 147 1.9 jtd passione sa troje vrata. Katalog naravno nemaju, isprintaju mi cjenike ali neznaju cak ni procitat sa njih sto mi od opreme dolazi, nemaju za pokazat slike felni iz različitih paketa opreme, kažu da ću na auto morat čekat 3 mjeseca... Na kraju se odlučim za auto koji su imali u salonu (koji je zapravo i bio ono što sam tražio samo je imao dvoja vrata viška), dogovorim se na telefon da ću doći donjet lovu i kad dođem auto je 4000 kn skuplji nego što je bio dan prije jer su nešto krivo izračunali. Platim i uzmem račun da sredim osiguranje i zamolim ih da mi srede auto sutra do 10 (imali su cijeli dan za to) jer bi htio riješit tehnički i poć na policiju sve u jednom danu ali oni me uvjeravaju da policija do 3 radi i da ne trebam žurit tako (naravno radila je do 1 i nisam stigao). Dođem uplatit osiguranje i žena mi ga neće napravit jer mi nisu upisali snagu motora na račun... Sredim to nekako i ujutro idem po auto koje je bilo na servisu i lik mi tamo pokazuje kako se otvaraju pepeljare i pretinci unutra, kako se pale žmigavci i slično, a o servisnim intervalima, izmjeni tekućina i sličnim bitnim stvarima ni riječi. Tražim ih tepihe za unutra nude mi faitove jer za alfu trenutno nemaju.Idem dalje na tehnički i auto mi nemože proći jer su izdali krivu homologaciju ( dozvoljen najveći profil gume 16, a kod mene na novom auto direktno iz salona 17; 215;45)... To sam sve nekako riješio iako sam izgubio dan više bezpotrebno,ali dobro bio sam sretan jer ne moram imat s njima posla godinu dana...

Nakon 20 km što sam odvozio i ostavio bubrege na putu, pođem na benzinsku vidit što je s gumama a one napumpane na 3.6 bara, danas otvaram haubu bez veze da gledam malo i skužim da mi je tekućina za hlađenje debelo ispod minimuma... A to je auto koji je prije 5 dana bio na  nultom servisu i trebao je izaći iz salona takav da godinu dana nikakvih briga nemam... Sutra idem frendu da mi malo pogleda tekućine i pročačka po autu jer tko zna što još može falit unutra
« Zadnja izmjena: 31-07-2007, 19:19:03 od combichrist »

Offline g

• Sa stažom
  • 147 SS
    • Zagreb
« Odgovori #26 u: 31-07-2007, 19:32:30 »
Također imam ista iskustva sa autocommerce-om....     :kosa:
U više navrata sam se uvjerio u njihovu neprofesionalnost...  i sa servisom i sa prodajom....

Nisu jedini u hr... to je izgleda do naseg bajnog mentaliteta (cast izuzetcima - neko je spomenuo vec citroen)...  poslovno suradjujem sa zubakom (audi) i porsche inter autom (skode), situacija je malo bolja ali isto katastrofa... pogotovo ako me ne prepoznaju kao poslovnog partnera, dok setam po salonu i gledam u njihov ponos autoindustrije...

Svi od reda bi trebali npr. u njemacku na skolovanje... nemora ni bit skolovanje samo nek se kao potencijalni kupci pojave u bilo kojem salonu (cak i sa rabljenim vozilima)...  naprosto covjeku bude neugodno koliko se trude i nakon sto im se kaze da niste tu sa namjerom kupnje nego jednostavno razgledavate aute koji vam se svidjaju...  i nakon toga se nude probne voznje kuhaju i kave, a prodavac poznaje auto koda ga je on konstruirao...

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #27 u: 31-07-2007, 19:40:54 »
evo da i ja napišem neka svoja iskustva sa AC. Manje više su slična vašima koje sam čitao i prije nego što sam išao kupiti auto ali stvarno nisam mogao vjerovati da su toliko neoraganizirani i da su u stanju napraviti toliko propusta u 2-3 moja posjeta salonu.

Dođem prvi dan tražit katalog i cijenik te da mi malo objasne što mi dolazi u kojem paketu opreme iako sam već bio gotovo sigurno odlučio da uzimam 147 1.9 jtd passione sa troje vrata. Katalog naravno nemaju, isprintaju mi cjenike ali neznaju cak ni procitat sa njih sto mi od opreme dolazi, nemaju za pokazat slike felni iz različitih paketa opreme, kažu da ću na auto morat čekat 3 mjeseca... Na kraju se odlučim za auto koji su imali u salonu (koji je zapravo i bio ono što sam tražio samo je imao dvoja vrata viška), dogovorim se na telefon da ću doći donjet lovu i kad dođem auto je 4000 kn skuplji nego što je bio dan prije jer su nešto krivo izračunali. Platim i uzmem račun da sredim osiguranje i zamolim ih da mi srede auto sutra do 10 (imali su cijeli dan za to) jer bi htio riješit tehnički i poć na policiju sve u jednom danu ali oni me uvjeravaju da policija do 3 radi i da ne trebam žurit tako (naravno radila je do 1 i nisam stigao). Dođem uplatit osiguranje i žena mi ga neće napravit jer mi nisu upisali snagu motora na račun... Sredim to nekako i ujutro idem po auto koje je bilo na servisu i lik mi tamo pokazuje kako se otvaraju pepeljare i pretinci unutra, kako se pale žmigavci i slično, a o servisnim intervalima, izmjeni tekućina i sličnim bitnim stvarima ni riječi. Tražim ih tepihe za unutra nude mi faitove jer za alfu trenutno nemaju.Idem dalje na tehnički i auto mi nemože proći jer su izdali krivu homologaciju ( dozvoljen najveći profil gume 16, a kod mene na novom auto direktno iz salona 17; 215;45)... To sam sve nekako riješio iako sam izgubio dan više bezpotrebno,ali dobro bio sam sretan jer ne moram imat s njima posla godinu dana...

Nakon 20 km što sam odvozio i ostavio bubrege na putu, pođem na benzinsku vidit što je s gumama a one napumpane na 3.6 bara, danas otvaram haubu bez veze da gledam malo i skužim da mi je tekućina za hlađenje debelo ispod minimuma... A to je auto koji je prije 5 dana bio na  nultom servisu i trebao je izaći iz salona takav da godinu dana nikakvih briga nemam... Sutra idem frendu da mi malo pogleda tekućine i pročačka po autu jer tko zna što još može falit unutra

Katastrofa, zbilja moraš biti Alfista da bi kod njih kupio auto, jer svaki drugi prosječan kupac bi odustao  :wal:

Offline Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #28 u: 01-08-2007, 13:56:16 »
Svi vi koji kupujete ili namjeravate u skoroj budučnosti kupiti auto Talijanske marke, odite u Bertol automobile pa budete vidjeli kako se odnose
prema kupcima (svaka pohvala), a o servisu stvarno nemam riječi(profesionalno od ulaska do izlaska).

Nije da ja sad reklamiram gore navedeni servis-salon, ali u zadnjih desetak godina kolko vozim talijane(razno razne) bio sam u gotovo svim salonima i servisima
u ZG(AC,Karić,Obad,neko vrijeme i Europa mill) ali profesionalnost i odnos prema kupcu nigdje nije bila kao kod Bertola  :ok:.

GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Schox

• Gost
« Odgovori #29 u: 01-08-2007, 14:33:18 »

Ja sam svoje problem kao i inace kad s nekim institucijama imam problema, rijesio na kraju u pola sata, a jednostavno tako sto sam slozio mail na engleskom i poslao ga ravno u Alfa Romeo s prituzbom i opisom cijelog dogadjaja, potpisao se imenom i prezimenom kao i svim podacima za kontakt, a naravno na CC stavio i Autocommerce. Jedino takve prituzbe u zivotu uvijek daju rezultate, pa neka se oni raspravljaju sa nadredjenima i neka svoje suplje price prodaju nekom drugom. 10 minuta nakon poslanog maila zvao me covjek iz AC-a i pokusao me uvjeriti da to nije bilo potrebno, a ja sam ga samo zapitao kako to da nije bilo potrebno kad ocito je jer 2 mjeseca ste me zajebavali i nitko se nije javljao od vas a sada kada sam dopis poslao ravno i u Alfa Romeo javljate se odmah nakon 10 min. Problem su mi onda rijesili u sljedecih pola sata. Ubuduce sve u zivotu na taj nacin rijesavam.

Ja još uvjek čekam mail.....daj plizzzz !!

Offline GoGGY-ARC

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #30 u: 02-08-2007, 09:55:37 »
Mislim da bi djelatnici Autocommerce-a trebali prošetat u neki Opelov, Citroenov ili bilo koji drugi salon da vide kako se djelatnik autosalona treba ponašat i kako se prodaju automobili

MA PRODAJNI REZULTATI FIATA SVE GOVORE :mad: :mad:

Salon Automehanika Servisi. To je pravi Alfin salon. 

Zagorar

• Gost
« Odgovori #31 u: 05-08-2007, 21:56:14 »

Katastrofa, zbilja moraš biti Alfista da bi kod njih kupio auto, jer svaki drugi prosječan kupac bi odustao  :wal:

Ovo si dobro primijetio!

Moje iskustvo s kupovinom prošlog auta (isto 147) u AC-u bilo je još i daleko gore. Nemam ni približno dosta prostora  :hap: da bih tu u postu i samo dotaknuo sve bitne detalje iz tog fantastičnog  :mad: događaja, a (pre)dugi postovi ionako nisu baš u duhu foruma.

Dovoljno je sad samo da velim da je taj moj auto bio poskupio od narudžbe i predračuna pa do računa i plaćanja nekih 700 eura.  :wal: Svatko će reći "nemoguće", ali eto, u AC-u je i to bilo moguće. Ali da budem ipak sasvim precizan reći ću da je "pokušao poskupjeti 700 eura".  :hap:
Naime, nisam mu (im) to dopustio. (Ipak su Zagorci u pitanju - Pravica je najvažnija!)  :hehe: Bila je to neravnopravna borba   :box:  :))) - ja sam protiv prodavača, inspektora za AR, i tete na blagajni,  :love3:   :))) zapravo protiv cijelog AC-a. :clap: Kakva pobjeda!!!

Ipak, kad sam pet godina nakon toga odlučio opet otići kupovati u AC nisam znao da li bi to nazvao alfizam, mazohizam, idiotizam ili nešto još gore.  :))) No, saznao sam u međuvremenu da taj moj davni "vrli" prodavač više ne radi u AC-u, a i pomislio sam da mi se takve stvari ipak ne mogu dva puta dogoditi. Statistički.  :hap: Imao sam jednostavno dobar predosjećaj. I ovaj put sve je bilo zbilja sasvim drugačije. Savršeno. Od narudžbe pa do isporuke. I još, na kraju, dan poslije preuzimanja auta, nakon malog :hap: slavlja, zvoni doma telefon i s druge strane, kojeg li iznenađenja, moj novi prodavač iz AC-a i veli: "Niste se javili, pa zovem da pitam jeste li sretno stigli doma, je li sve u redu, i jeste li zadovoljni s autom?" 

Mislio sam da sanjam!  Pa zar je to onaj isti AC?!!?  :ling:

« Zadnja izmjena: 07-08-2007, 22:49:39 od Zagorar »

Enver

• Gost
« Odgovori #32 u: 08-08-2007, 15:53:53 »
Zasto bi se covjek javljao prodavacu  :?: :hehe:

Ja sam dozivio sve i svasta u razlicitim salonima i servisima, izgledam kao balavac, doslovce, pa se mnogi prema meni ponasaju podosta bezobrazno. Tak da sam vec na sve naviknut  :)))

Offline chapra

• Starosjedioc
  • GIULIA 2.2. JTDM 150HP MTX6
    • ZAPREŠIĆ-ZAGREB
« Odgovori #33 u: 08-08-2007, 20:58:41 »
Ja sa Autocommercom do sada nisam imao nekih loših iskustava, naime prošlu alfu 156 sam kupio kod Karića i nakon 5 godina redovnog servisiranja, i ostavljenih miliona novaca kod njih (novi auto+servisi svakih 10.000 km+hrpa sitnica kao tepihići itd.) imao sam tretman kao da crni cigo dođe žicat da mu daju koju kintu...zato sam odlučio novu alfu 159 kupit kod Autocommerca. Auto je došao za 5 dana (rekli su prvo za 7), baba me zvala (mislim da se zvala Liliana ili tako nekako), svaki čas da me izvjesti kad će doći auto, čak mi je i sredila neki popust od 8.000 kn. jer nisu imali boju koju sam htio, i naravno dobio sam prilikom preuzimanja auta tepihiće gratis. Sve u svemu nemogu se potužiti, makar nakon pročitanih negativnih iskustava, postao sam malo skeptičan, jer mi se bliži prvi servis, a mislio sam naravno tamo ići. Ima li netko neki prijedlog gdje ići (samo ne Karić)? Bok
"just one more thing....."

Offline Paso

• Član Alfa Kluba 7
  • Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • *
  • GTV 3.0, GT 1.9, 159 1.9 TI
    • Zaljev, Rijeka
« Odgovori #34 u: 08-08-2007, 23:01:44 »
Ja sam prije dva dana bio u AC salonu u Rijeci, išao sam kupiti jedan rezervni dio, imali su na skladištu, sve pet. Onda sam zavirio u salon i tu su se svi rastrčali da me pitaju što me zanima, bili su super-ljubazni i prepuni informacija. Nisam u salonu često, pa ne znam da li je to uvijek tako - ili je to možda dijelom i zbog generalne kritike kojom je počela ova rasprava. I prije sam kod njih naručivao dijelove i obavljao sitnije stvari - uvijek su bili profesionalni, korektni i susretljivi. Evo, da ne bude sve negativno, ja se nadam da će kod mene i u budućnosti zadržati dobar dojam. :)

zzip

• Gost
« Odgovori #35 u: 09-08-2007, 10:26:24 »
da se kratko uključim u ovu raspravu... nilada nisam kupovao kod njih... tako da nemam nikakva iskustva...

pogotovo jer je AC ipak naš sponzor.
AC nije produžio s nama ugovor i koliko sam ja upućen oni nisu naši sponzori, bar ne glavni AC u ZG mi samo ostvarujemo vrhunsku suradnju i imamo podršku od AC-a u Splitu dok nas glavna poslovnica odnosno uprava nažalost više ne podržava i ne podupire i ne sudjeluje s nama u projektima :ok: :ne2: :ne2:

s boldanim se slažem... nakon više od godine dana koliko postoji klub Fiatisti i nebrojenih pokušaja kontakta sa marketingom ACa.. još uvjek smo na mrtvoj točki i na početku... a obećanja su dana...

...neznam za ove detalje, ali znam da mi u alfa klubu imamo dodatni popust na gotovinsko plachanje... :ok:

kao i svi koji se pojave sa kešom u BILO KOJOJ prodavaonici rezervnih dijelova...
imam ja i popust u tokiću na keš a nije nam sponzor...

rezime... onaj koji daje 10% popusta na bilo šta, nemože sebe nazivati sponzorom...
10% mi da teta koja mi slamu reže...

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #36 u: 09-08-2007, 10:30:02 »
tako je zzip  :da:
to je još jedan primjer neprofesionalnosti......veliki, bitan primjer
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Schox

• Gost
« Odgovori #37 u: 09-08-2007, 20:23:12 »
Ima li netko neki prijedlog gdje ići (samo ne Karić)? Bok

Pa naravno...kod seba u : Bertol Automobili

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #38 u: 09-08-2007, 22:46:24 »

...neznam za ove detalje, ali znam da mi u alfa klubu imamo dodatni popust na gotovinsko plachanje... :ok:

kao i svi koji se pojave sa kešom u BILO KOJOJ prodavaonici rezervnih dijelova...
imam ja i popust u tokiću na keš a nije nam sponzor...

rezime... onaj koji daje 10% popusta na bilo šta, nemože sebe nazivati sponzorom...
10% mi da teta koja mi slamu reže...

...krivo govorish, 5% je u AC-u u Zagrebu popust za obichne smrtnike (gotovina), a josh extra 10% za chlanove...tako je bilo kada sam zadnji put uzimao dijelove tamo... :da:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD & V6
    • Fiume (RI)
« Odgovori #39 u: 09-08-2007, 22:59:31 »
Ja sam prije dva dana bio u AC salonu u Rijeci, išao sam kupiti jedan rezervni dio, imali su na skladištu, sve pet. Onda sam zavirio u salon i tu su se svi rastrčali da me pitaju što me zanima, bili su super-ljubazni i prepuni informacija. Nisam u salonu često, pa ne znam da li je to uvijek tako - ili je to možda dijelom i zbog generalne kritike kojom je počela ova rasprava. I prije sam kod njih naručivao dijelove i obavljao sitnije stvari - uvijek su bili profesionalni, korektni i susretljivi. Evo, da ne bude sve negativno, ja se nadam da će kod mene i u budućnosti zadržati dobar dojam. :)

:da: :ok:
Paso je sve reko

Od 1999 kada je otvoren AC u Ri nemam nikakvih problema,stvarno zaslužuju pohvale i sa moje strane i nadam se da će i tako ostati