18-06-2018, 02:49:47

Autor Tema: Kupovina: Alfa 159  (Posjeta: 69472 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

barcode0000

• Gost
  • Trade Count: (0)
Kupovina: Alfa 159
« u: 10-12-2009, 21:02:05 »
Pozdrav prije svega. Odlučio sam se za 159 prvenstveno radi prekrasne i moćne linije, a o samom autu sam googlao, tražio, raspitao se... čini se ok. Odlučio se za 1.9 150ks 06-07g.   Interesira me vaše iskustvo sa 159 i dali ju uvoziti izvana (gledajući tu razne postove vidim da i nije baš nekakav respect za uvoz) ili sačekati da prođe ova godina (možda padne još cijena) pa ju kupiti tu.? thnx

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 159 1.9 JTDm & 916 Spider 2.0 TS
    • Solin
    • https://fullbusiness.com/tvrtka/danigo-d-o-o-.htm
Odg: Kupovina: Alfa 159
« Odgovori #1 u: 10-12-2009, 21:16:04 »
Preporučam ti uzeti je ovdje, a ne uvoziti iz vani, jer ako nađeš 2007-u onda ti možda upadne i koji mjesec garancije (07. je AC  povećao jamstvo na 3 g.) Inaće, modeli iz 06. su imali neke probleme sa ramenima i sl. Prema tome, bolje dati koji € više za noviju i iz HR, nego uvoziti, proći "jeftinije", a onda trošit na servis.

:hap:

Boxer

• Gost
« Odgovori #2 u: 10-12-2009, 21:23:56 »
Evo ti jedna s preporukom, auto nije uvoz i ko nov je, cijena nije zadnja...

http://autokuca-slukic.hr/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=83

barcode0000

• Gost
« Odgovori #3 u: 10-12-2009, 21:55:15 »
je, auto je prva liga, na oko lijepo izgleda, ali se ne bih još htio zaletjeti na "prvu". Ionako sam planirao na proljeće uzimati dok se malo te banke ne srede s tim kamatama... tako sam i računao negdje do 16t eur. Sve si mislim kad ode u 2010g da će se moći naći 2007 za te pare...a do tada svaki savjet dobro dođe.. :clap2:

barcode0000

• Gost
« Odgovori #4 u: 10-12-2009, 22:00:40 »
i auto kuće sigurno imaju marže 1000eur najmanje za takav auto..

Offline LOŠA

• Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 146 1.9TD, Alfa Romeo 156 JTD 16V M-JET
    • BJELOVAR
« Odgovori #5 u: 11-12-2009, 08:09:54 »
Evo ti jedna s preporukom, auto nije uvoz i ko nov je, cijena nije zadnja...

http://autokuca-slukic.hr/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=83

Frend se zagrijao i dogovrio sa likom da pogleda taj auto, vozio se do Nedelišća, i kada je došao tamo frula, na autu sve rašarafljeno i skinuta servo pumpa...
Naravno bio je oduševljen :hehe:

Boxer

• Gost
« Odgovori #6 u: 11-12-2009, 08:40:42 »
Frend se zagrijao i dogovrio sa likom da pogleda taj auto, vozio se do Nedelišća, i kada je došao tamo frula, na autu sve rašarafljeno i skinuta servo pumpa...

Ovisi koju, ima ih više tamo, mislim da su 2 ili 3.... Jednu jedinu znam da je dobra jer ju je dao moj znanac pod račun za BMW 5, očigledno to nije ta, sad vidim i na slikama da nema oznaka a njegova je imala

barcode0000

• Gost
« Odgovori #7 u: 11-12-2009, 09:51:08 »
Da čovjek ne povjeruje. I ajde sada reci ubodeš lovu za takav auto na kraju k... a očekivanja su velika kao uzet malo bolji auto...meni to ne ide pod kapu i gotovo pa ljudi moji ne kupujemo peglicu pa ti mogu uvaliti bilo kakvu glupost.Tako od mog frenda auto završi u autosalonu, a znam da ima problem sa elektronikom, troši ulje kao lud, i ja namjerno dođem se raspitati, kad ono lik meni "...vidi kako je motor čist, vidi kako je očuvan iznutra, opituran..."-> ma molim te. Ne znam, dosta sam skeptičan prema tim dilerima, još je nekako najbolje otić kod čovjeka koji je u dugovima do grla neki privatnik il tako nešto pa mu je pod "mus" prodati auto jer mu trebaju pare.. il uzeti novo pa si nekako sigurniji...

barcode0000

• Gost
« Odgovori #8 u: 11-12-2009, 09:52:30 »
 sva sreća pa ste mnogi tu već prošli takve "škole" pa vas ne mogu zaje...   :clap2:

Offline mislav

• Sa stažom
  • 159 1.9 JTDM SW
    • ZG
« Odgovori #9 u: 11-12-2009, 22:20:03 »
najbolji auto je novi auto pa makar i klasu manji

Offline GTzadar

• Član Alfa Kluba 8
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Gt 1.9 & Giulia ( 1969, u restauraciji )
    • Zadar
« Odgovori #10 u: 12-12-2009, 08:12:41 »
Poznata priča...ja i stari potegli iz zadra u osijek po GT...pitam lika što je rađeno na autu a on da ništa, pošalje mi faca slike kad je auto bija NOV....dođemo u OS a ono raspad sistema...uuuuu....došlo mi da ga  :sado: :batin
.... sempre gilles ....

Offline pino

• Pripravnik
  • **
    • Makarska
« Odgovori #11 u: 03-12-2010, 18:33:59 »
pozdrav.
tražim za kupit 159-ku, ali najviše bi volio TI verziju, no, nema ih baš u ponudi.  :sad:
ima jedna lipa crna, ali 22000Eur mi je malo previše, dok jedna crvena je benzinac i uz to automatik. a tu se po forumu pisalo da benzinci nisu baš najzahvalniji jer su opelovi  :?: (2.2 jts točnije)
e sad, gledam neki kompromis.
u oko mi je zapela ova: http://www.auti.hr/automobili/oglas-753199/
ipak sam ja laik za alfu, pa me zanima jeli ovo dobra ponuda?
uz to, zanima me koliko bi otprilike došla preobrazba da izgleda više manje kao TI, znači felge (može i 18''), gume? jeli se igdi prodaju kromirani retrovizori, i TI pragovi, te cijena?

puno hvala na odgovorima.

Offline dugixy1

• Trade Count: (+2)
  • Starosjedioc
  • Alfa 159 1.9 jtdm 16v
    • Zagreb
« Odgovori #12 u: 03-12-2010, 19:08:13 »
ja sam rađe platio koji euro više pa kupio u Auto Commerce i mirno spavam,garancija je tu.po ovim salonima možeš naletiti na svašta a može auto biti i dobar.
u plus mu ide odličan motor ,slabo kvarljiv.znači baš moraš biti pehista pa da naletiš na loše.ova tvoja ima ok opremu,vidim ima origigi navigaciju što je rijetkost kod nas,neznam kakve su im karte za HR.
ako misliš kupovati tl felge one su preskupe kod nas (original tl nema 18 cola,samo 19),jedino neke replike al ni one nisu jeftine. moraš uzeti set guma koje su skupe,pa set zimskih... skupi se jako brzo.
ide ti u prilog što češ poslije vijerovatno prodati svoje za koje možeš dobiti ok lovu pošto je original.ova je već 2400 kubika što je odlično ali po meni ima previše kilometara,ja kad sam kupovao gledao sam da ne prelazi 50000 , al opet motori su im dugotrajni.

moraš sam odlučiti,ovo 22000 e je puno al nisi naveo godište,motor,opremu možda je isplativa kupnja kad se sve zbroji samo treba imati te novce,10000 e je razlike.

uglavnom auto je odličan i isplati se kupiti alfu 159,tu nečeš pogriješiti. :ok:

Offline z3kan

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • tipo 199,shiver 750
    • Zagreb
« Odgovori #13 u: 03-12-2010, 19:14:21 »
vidim da imaš 19 godina tek ... tako da mislim da si premlad za takav auto ... sorry ... jedno su želje a mogučnosti drugo

za par godina budeš našao original TI povoljnije nego sad,a ove preobrazbe zaboravi jer nakraju da dobiješ to što želiš će te ispasti kao da ju kupiš original
By Demons Be Driven

Offline Irvine159

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • M-jtd 20V
    • Istra
    • bučino ulje iz istre
« Odgovori #14 u: 03-12-2010, 19:27:53 »
TI oprema je malo zasebna i sveobuhvatna na autu,treba promijenit pol auta za je dobit istu,ako želiš samo pragove i felge to je druga priča,cca 1200 eu i plati strah! :mah:

Offline miro

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • benzinac
    • podstrana split
« Odgovori #15 u: 03-12-2010, 19:50:02 »
vidim da imaš 19 godina tek ... tako da mislim da si premlad za takav auto ... sorry ... jedno su želje a mogučnosti drugo

za par godina budeš našao original TI povoljnije nego sad,a ove preobrazbe zaboravi jer nakraju da dobiješ to što želiš će te ispasti kao da ju kupiš original

:ok: :ok:

nisan ni gleda profil, mislija san čovik gleda 159ku, ozbiljan tip

ako raspolažeš sa 12000 €  možeš kupit vrhunsku alfu, sebi prikladnu i par godina livat gorivo  --  kaže stari

Offline pino

• Pripravnik
  • **
    • Makarska
« Odgovori #16 u: 03-12-2010, 22:24:47 »
wow, ovo još nisan doživio  :craz
ovoliko odgovora, u ovoliko vrimena, fala Vam svima  :ok:

već jaaako dugo skupljam za auto. i sad kad sam skupio određenu svotu da mogu kupit ok auto, otac je reka da će mi nadodat koliko triba, pa da kupin nešto novije, i bolje, šta će ostat makar njemu kad buden htio ić na nešto novo, breru npr.  :craz
da, znam da me zakon zeza, al to sam sklopio dogovor s ocem, budući da otkad san položio vozin ujakov clio sport 172, tako da mi 200ks u teškoj alfi ne predstavlja neki problem. nemojte me krivo svatit, ne smatram sebe iskusnim vozačem, al trudim se biti šta bolji, planiram na tečaj sigurne vožnje otić, tek tako da probam klizit u sigurnim uvjetima. (mada san to već radio po kiši na parkingu, bog zna koliko put proša akvaplaning na cesti pri 90-ak km/h, understeer, oversteer...  :sport: ). na kraju krajeva, u malo više od 1. god vozačkog staža imam oko 30-ak tisuća prijeđenih kilometara. možda ovo zvuči napumpano, al nemam razgloga lagat, ujak mi je strastveni vozač, a krv nije voda  :)

da se vratim na temu. 159 mi se jaaako sviđa, TI verzija posebno. uglavnom sam mislio uzeo običnu 159, naći pragove i krom retrovizore od TI i neke 18-19'' felge, nemoraju bit TI, a polovnog se svašta može nać. pa eto, ako tko zna nešto više o onome oglasu, bio bi zahvalan za bilo kakvu informaciju  :hap:

hvala svima, pozdrav.
« Zadnja izmjena: 03-12-2010, 22:27:20 od phillip-of-newcastle »

Zagy

• Gost
« Odgovori #17 u: 03-12-2010, 22:31:47 »
sve je to super al da nebi ko ćolak završil  :ne2:

Offline dugixy1

• Trade Count: (+2)
  • Starosjedioc
  • Alfa 159 1.9 jtdm 16v
    • Zagreb
« Odgovori #18 u: 03-12-2010, 23:00:54 »

ja sam največi izbor na jednome mijestu našao na parkingu od Auto commerce u Zagrebu. em su imali cijene auta koje nigdje nisam vidio po oglasima,nekakve akcije u biti povoljnije cijene.
ne sječam se više razloga točno.bio sam nedavno i bilo je 10-15 159-ki, također i tl ali sam površno pogledao.
neznam dali je takva situacija i u Splitu ali ako dolaziš u Zagreb prođi i pogledaj obavezno.
i da kupiš ovu za 12000 eura samom promjenom felgi na veću dimenziju dobio bi puno,još ako ti se spušta koji cm izgledat će  opako,ili uzmi 19 cola felge.
po meni neka daljna vanjska ulaganja nisu potrebna.ako voliš brzine ko što kažeš,chipni motor i imačeš zvijer.
šteta što nije koji pređeni kilometar manje. :mah:

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #19 u: 04-12-2010, 04:46:58 »
nerazumijem kaj vas toliko muce kilometri na jtd m-jetu,te masine i sklopovi idu 500hiljada bez greske,naravno uz kakav-takav redoviti servis,ak je u njima problem,date lijepo 50 ili vise nekom elektronicaru i skine km koliko hocete,al bolje da ida tu km neg da je kemijano pa da se preskoci zamjena zupcastog remena a on nedaj Boze pukne.  i ja nisam vjeroval za svoju da ima u 4god samo 48tisuca,jer inace imaju auti po 120 i vise predjenih km sa tim godistem ko moja al su servisi uredno radjeni pa nema nikakvih problema  :))
:mahm QVMember of  U B OQV