18-10-2019, 23:59:56

Autor Tema: Kako skinuti plastiku srednje konzole? GTV  (Posjeta: 2845 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mithrandir

• Gost
  • Trade Count: (0)
Kako skinuti plastiku srednje konzole? GTV
« u: 28-10-2009, 14:11:53 »
Alfa GTV ph1
Imam uputstva manual i sve i nije mi jasno kako maknuti prokletinju sa auta? Znam da moram prvo maknut donji dio da bio mogao odšarafit gornji, ali kako maknut donji? Strah me da ne polomim nešto ipak nije to mlada plastika više  :o000:
Dakle srebrno ofarbani dio na Alfi našeg kolege s foruma (ne koristim svoje slike jer mi se ne da slikavat i uploadat.
« Zadnja izmjena: 05-08-2017, 17:50:15 od a.m.alfa »

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
Odg: Kako skinuti plastiku srednje konzole?
« Odgovori #1 u: 28-10-2009, 14:44:07 »
donji dio izvadiš tako da prvo izvučeš pepeljaru, ispod nje ti je jedan šraf i ima još jedan čini mi se blizu onog pretinca skroz iza ako se ne varam... ispod jedne plastike koja izgleda kao poklopac a ničemu ne služi..
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline srele

• Sa stažom
  • GTV 2.0TS
    • Zagreb
« Odgovori #2 u: 28-10-2009, 14:52:21 »
Mislim da je ono kaj izgleda kao poklopac a ničem ne služi (ako mislimo na isto, ono iza kotačiča za podešavanje visine snopa) zapravo mjesto gdje stoji prekidač za šiber ako ga imaš, to jest, samo je poklopac ako ga nemaš.
 :smijeh :smijeh kak sam to lijepo napisao.. ni sam ne kužim kaj sam htio reči hahaha...

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #3 u: 28-10-2009, 14:58:36 »
   :hehe: e na to sam mislio, ali nisam siguran da li je tamo... uglavnom jedan je ispod pepeljare 100% malo se treba poigrati i skinut te plastikice... ništa se neče dogoditi

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline srele

• Sa stažom
  • GTV 2.0TS
    • Zagreb
« Odgovori #4 u: 28-10-2009, 15:41:43 »
Eto, našao sam u worksjhop manualu... ima jedan u pepeljari kako je kolega rekao  :craz , a drugi je u pretincu za sitniš i prčkarije (na zadnjem djelu konzole). ALI!! to nije sve, moraš maknuti onu plastiku s lijeve strane - kod desne noge vozača (dva šerafa) i ispod nje je još jedan šeraf koji drži konzolu.
(Na žalost , nekaj zeza imagesforme pa nemrem uploadati sliku, ali stvarno ne bi trebao biti problem).
Sretno, a ak imaš problema, pošalji na PP mail pa ti pošaljem word s ubačenim slikama.
 :mah: :mah:

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #5 u: 28-10-2009, 15:46:13 »
da pa to obavezno... onaj tapicirung šta ide oko mijenjača odnosno pored nogu se treba skinuti prije nego šta išta ideš skidati  :ok:

znači ovaj dio koji sam označio sa crvenom strelicom...

« Zadnja izmjena: 28-10-2009, 15:49:51 od Alfa_gtv »

Mithrandir

• Gost
« Odgovori #6 u: 28-10-2009, 16:32:17 »
Fala pokus ide prema planu... Recimo, ionako ću kroz mjesec dva ponovit cijeli postupak ovo mi je prva pomoć zapravo jer više nisam mogo gledat onu gumiranu boju koja na sebe lijepi prašinu  :mad:

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #7 u: 28-10-2009, 16:37:35 »
ako redovito čistiš unutrašnost tj. tu prednju površinu prašina ti se neče lijepiti  :ok:

Mithrandir

• Gost
« Odgovori #8 u: 28-10-2009, 17:49:46 »
Istina, al kad dobiješ tu površinu izraubanu ko da je 6ta divizija po njoj tenkove vozila onda džaba čistit  :hap:

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #9 u: 28-10-2009, 17:51:34 »
 :hehe: meni je isto na nekim dijelovima takva samo što postoji lijek i za to.. a nakon nekoliko tretmana se i to popravi... osim ako je kao kod tebe u srebrnoj boji pa se vidi izgleban lak...  :ok:

Mithrandir

• Gost
« Odgovori #10 u: 28-10-2009, 23:54:04 »
Ima vjerujem tretman  :da: , al za moju konzolu je taj tretman... nova konzola  :song: :hap:

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #11 u: 29-10-2009, 09:57:48 »
 :ok:  samo je prelakiraš na novo i to je to... 1 dan posla i pričekaš do sutradan da se osuši lak.... frend je to več 2 puta radio i ispalo odlično  :ok:

Offline VanjaTUONO

• Sa stažom
  • GTV 2.0 TS BlackPearl, Aprilia RSV Tuono V2 TS
    • Zagreb
« Odgovori #12 u: 14-11-2010, 09:07:56 »
Ako Bog da i kupim gtv-a kojeg ciljam morat ću se i ja pozabaviti srednjom konzolom. Vlasnik mi je rekao da je bila gumirana ( tako nekako ) pa se počela trusiti, pa je stoga skinuo gumirani pokrov. I rezultat je izgrebana plastika  :sad:

Osobno sam razmišljao o 3M DI-NOC folijama.....jel se netko zabavljao sa time  :craz

3M DI-NOC Car Interior Installation
"as a practical proposition this car is usless, driving position is suitable only for a monkeys, rear seat are a joke.............but"     Jeremy Clarson TOP GEAR

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #13 u: 14-11-2010, 11:19:59 »
nemoj samo imitaciju drva u gtv  :)  najbolje ti je prelakirati tu plastiku, ili odvest da ti stave neku crnu foliju i riješio si problem...

svaka ta konzola tvornički je prelakirana i kao gumirana, tako nešto slično, i dovoljno je da prođeš noktom po tome i ona se zagrebe... zato ju samo prelakiraj ili stavi foliju..

Offline VanjaTUONO

• Sa stažom
  • GTV 2.0 TS BlackPearl, Aprilia RSV Tuono V2 TS
    • Zagreb
« Odgovori #14 u: 14-11-2010, 13:05:30 »
nemoj samo imitaciju drva u gtv  :)  najbolje ti je prelakirati tu plastiku, ili odvest da ti stave neku crnu foliju i riješio si problem...

svaka ta konzola tvornički je prelakirana i kao gumirana, tako nešto slično, i dovoljno je da prođeš noktom po tome i ona se zagrebe... zato ju samo prelakiraj ili stavi foliju..

ma, neću imitaciju drva...bilo bi mi nakaradno tako uništavati ljepoticu.......crna ili carbon...još bi vidio...mislim da bi carbon bio neloš. Ili možda prelakirati, ali onda mat da se ne blešči  :craz
"as a practical proposition this car is usless, driving position is suitable only for a monkeys, rear seat are a joke.............but"     Jeremy Clarson TOP GEAR

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #15 u: 14-11-2010, 13:07:36 »
složi ti ako češ lakirati neku onako polumat ili mat boju i dobro izgleda, frend je lakirao u sjajnu crnu i stvarno lijepo izgleda, samo što je on još neke detalje u crno stavio tako da barem malo prati ta boja još te detalje, jer ova boja je neka tamno plava sa nijansom sivkaste, tako nekako, neznam ni sam odgonetnuti  :)