17-11-2019, 15:00:43

Autor Tema: Problemi sa sustavom servo volana (upravljača)  (Posjeta: 45476 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

CUPO V6

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Problemi sa sustavom servo volana (upravljača)
« Odgovori #20 u: 19-06-2008, 06:29:23 »
Jutro
Meni je prije par dana poceo toliko bit bucan da su se ljudi okretali za mnom posuda puna dok se ne mota nista se nije culo al to je bilo ispocetka poslije pocelo bit bucno da li motao il ne poceo sam traziti da kupim netku drugu pumpu vrag mi nije dao mira pa sam poceo kopat i nasao problem
jedno gumeno crijevo sto vodi od posude do servo pumpe se presavilo kao lakat tako da pumpa nije dobilo dovoljnu kolicinu ulja to sam malo poslozio jedva jer je dosta nepristupacno da crijevo dobije lagan luk da ne bude presavijeno
pogledaj da se i tebi sto takvo nije desilo
puno srece

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
« Odgovori #21 u: 19-06-2008, 08:48:23 »
Jutro
Meni je prije par dana poceo toliko bit bucan da su se ljudi okretali za mnom posuda puna dok se ne mota nista se nije culo al to je bilo ispocetka poslije pocelo bit bucno da li motao il ne poceo sam traziti da kupim netku drugu pumpu vrag mi nije dao mira pa sam poceo kopat i nasao problem
jedno gumeno crijevo sto vodi od posude do servo pumpe se presavilo kao lakat tako da pumpa nije dobilo dovoljnu kolicinu ulja to sam malo poslozio jedva jer je dosta nepristupacno da crijevo dobije lagan luk da ne bude presavijeno
pogledaj da se i tebi sto takvo nije desilo
puno srece

Hvala na korisnom savjetu, ali ipak nije to. Sva crijeva su OK. Jel ipak moze biti nekakav takav trivijalni problem npr zacepljenje nekakve cijevi ili filtera? Ne svidja mi se ideja da mi odlazi pumpa serva (sto to u njoj uopce prolazi?)

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #22 u: 19-06-2008, 10:52:08 »
Meni se isto cuje dok motam, a tek kad smotam u krajnji polozaj, ajme meni  :o000:
AR 155 2.0 16V

Futbol tejks mi meni plejsiz. Hot plejsiz. Kold plejsiz. Bat a preperfor itol. Bikoz in ma lajf pipl ikspekt onli d best priformns, evn andr ekstrem kondišns.

kolak

• Gost
« Odgovori #23 u: 23-11-2008, 23:59:08 »
evo ovako na mojoj 156 2.4jtd 98g, prije jedno 3mj mi iscuri ulje iz serva, vozim se i kazem sutra cu to napravi, sparkiram auto, ujutro nece upaliti, zablokirala pumpa, ja kupikm pumpu zamjenim, servo na leru jako tesko, kada dam gas malo lakse, kazu decki koji se bave alfama,letva volana ti je dobila po picki.....evo kupim letvu stavim gore opet isti kurac sa volanom....

e sada u cemu je problem sa pumpom??? vise sam lud od serafljenja po njoj.....

jel neko imao takav problem?

platform

• Gost
« Odgovori #24 u: 24-11-2008, 19:54:21 »
kod mene se servo odjedanput počeo jako čut i teško okretat,sva tekučina mi je iscurila iz serva,zamjenili su mi hidraulično crijevo od serva koje
 je puštalo i sve pet,

kolak

• Gost
« Odgovori #25 u: 26-11-2008, 01:52:58 »
kod mene se servo odjedanput počeo jako čut i teško okretat,sva tekučina mi je iscurila iz serva,zamjenili su mi hidraulično crijevo od serva koje
 je puštalo i sve pet,

ma meni ima ulja, jednostvano na leru je jako tesko, a kada dam gas malo lakse....

nista, krajem tjedna idem po drugu pumpu pa cu probat, al zivi seks ju je zamjeniti....

Offline DOVLA

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
« Odgovori #26 u: 26-11-2008, 22:06:45 »
daj pumpu na reparaciju ziher ja ona prdnula
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata

kolak

• Gost
« Odgovori #27 u: 26-11-2008, 23:32:47 »
daj pumpu na reparaciju ziher ja ona prdnula

bila je na reparaturi.....kod onog lika u buzinu...znam da je bila reparacija jedno700-800kn

valjda nije dobro slozio,nemam pojma

Offline vs

• Pripravnik
  • **
    • ZADAR,VOŠTA
« Odgovori #28 u: 29-11-2008, 13:53:07 »
jel to triba malo ozračiti :?:
bolje živit sto godina u bogatsvu nego deset dana u bijedi

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
« Odgovori #29 u: 13-03-2009, 10:16:41 »
Evo imam jedan problem za one koji se kuže u hidrauliku i servo letve volana.

Pred skoro dvije godine imao sam problem sa puštanjem ulja na letvi volana pa sam ju dao reparirati. Curenje ulja je popravljeno, ali počeo mi se javljati drugi problem.

Nakon pola godine (zima 2007/2008) počelo se na volanu osjetiti zub u skretanju u desno. Lijevo je bilo OK. To se je javljalo povremeno, mislio sam da je spona ili kakav zglob u pitanju pa rekoh riješit ću to na ljeto...nisam previše išao za tim. E sad...kako je došlo proljeće...taj problem je nestao. I nije se javljao do jeseni. Pretpostavljam dakle da je stvar u temperaturi okoline, a temperatura motora očigledno nema nikakve veze.

E sad malo više o problemu i kako se točno manifestira.  Zamislimo da auto stoji (upaljen naravno), i volan ne držimo rukama (znači nije napet, a nema veze dal su kotači ravno ili su zakrenuti) i sad pokušam skrenuti na bilo koju stranu (da, sad mi radi istu stvar na bilo koju stranu)...napinjem volan i počnem ga okretat, nakon cca 45 - 90 stupnjeva okreta volana osjeti se mala zapreka te je potrebno djelovati na volan malo većom silom. Nije nešto pretjerano strašno ali je dovoljno da se osjeti da postoji neka zapreka. Nakon toga se ta zapreka "preskoči", tj. savlada se ta zapreka a to za posljedicu ima skos sa volanom jer nakon zapreke volan ide glatko. Ako sad krenem vrtit volan u suprotnom smjeru...ista stvar.

Ne kužim se baš u servo letve, ali jednom prilikom mi je neki mehaničar govorio da u letvi postoje nekakvi ventili koji se otvaraju kada počneš djelovat silom na volan (okretat ga) a zatvaraju kad ka prestaneš okretati. Sumnjam da je stvar do tih ventila...ali što bi tu moglo ustvari biti da je ovaj koji je reparirao letvu to loše složio?

Spone i letva nemaju nikakav luft jer sam probao vozit sa ugašenim motorom pa nema nikakvih trzavica niti luftova...osim što treba konjska snaga za okrenut volan.

Any ideas?

PS.
namjeravam posjetit tog majstora kad uhvatim vremena, ali tražim savjet i mišljenje da me ne oženi za neku njegovu spiku.

duffy505

• Gost
« Odgovori #30 u: 01-05-2009, 13:38:55 »
evo da dignem staru temu  i meni se cuje jako servo kada motam ... nabrzake sam snimio i cuje se ono ajme ... kontam sutra promijeniti ulje ali kontam da je nesto do pumpe ...pocelo mi prije par dana

Sta bi to bilo i jeste vi svoje probleme rijesili ?.

evo i film -  l slabije se cuje mora se pojacati:
http://rapidshare.com/files/227874207/IMG_0016.AVI.html

Offline alfista147

• Ovisnik o alfistima
  • 147 kombajn edisn
    • Rijeka
« Odgovori #31 u: 02-05-2009, 08:56:45 »
treba nekom pumpa od serva mozda......... :?: :?: :?:........... :craz :craz
trazim plug za kombajna marke alfa ,tip 147 i prikolicu za žito

zgstef

• Gost
« Odgovori #32 u: 02-05-2009, 10:24:15 »
I meni se isto cuje, kao i vama, i nemre dokucit zakaj... Jel može itko poslikat dio oko posudice za ulje za servo... meni su neke cijevi jako cudne... ne vode nikud itd.. :)

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #33 u: 05-05-2009, 13:07:16 »
čuje vam se kugla.. kad sam kupil auto pred kad je to več bilo, isto mi se je to čulo i reko mi je frend da je kugla i da se da to ščistiti, on je to napravio i od onda nikih više problema.. :rolll:
Crazy for speed

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #34 u: 05-05-2009, 17:23:32 »
čuje vam se kugla.. kad sam kupil auto pred kad je to več bilo, isto mi se je to čulo i reko mi je frend da je kugla i da se da to ščistiti, on je to napravio i od onda nikih više problema.. :rolll:

Kako mislis kugla? Ono zavijanje servo pumpe ima bas specifican zvuk, ne moze se bas pobrkati sa kuglom :/
AR 155 2.0 16V

Futbol tejks mi meni plejsiz. Hot plejsiz. Kold plejsiz. Bat a preperfor itol. Bikoz in ma lajf pipl ikspekt onli d best priformns, evn andr ekstrem kondišns.

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #35 u: 06-05-2009, 08:29:08 »
Meni se mrvicu čuje kad smotam do kraja mislim da je to fakat tolko specifičan zvuk da teško da se može zamjenit s nečim drugim... :da:

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #36 u: 06-05-2009, 09:02:40 »
Meni se mrvicu čuje kad smotam do kraja mislim da je to fakat tolko specifičan zvuk da teško da se može zamjenit s nečim drugim... :da:

pa da, bas onako "cijuuufujuujujujujujuuuuuuiiijuuuu"  :craz

a kad motam onda se malo tise cuje "hjiiiiuuuuuufff  :hehe:
AR 155 2.0 16V

druxon

• Gost
« Odgovori #37 u: 06-05-2009, 11:16:44 »
evo da dignem staru temu  i meni se cuje jako servo kada motam ... nabrzake sam snimio i cuje se ono ajme ... kontam sutra promijeniti ulje ali kontam da je nesto do pumpe ...pocelo mi prije par dana

Sta bi to bilo i jeste vi svoje probleme rijesili ?.

evo i film -  l slabije se cuje mora se pojacati:
http://rapidshare.com/files/227874207/IMG_0016.AVI.html

Moj šura ima 33cu i njemu se isto vako čulo i ubrzo je crkla pumpa servo volana...
meni se čuje kad smotam puni lijevo ili desno, pa sam sada i ja u maloj brizi zbog toga  :ne2:

duffy505

• Gost
« Odgovori #38 u: 06-05-2009, 11:29:21 »
Moj šura ima 33cu i njemu se isto vako čulo i ubrzo je crkla pumpa servo volana...
meni se čuje kad smotam puni lijevo ili desno, pa sam sada i ja u maloj brizi zbog toga  :ne2:

mah to ti je normalno  :craz

ne znam ja sam morao nadosipavati ulje jer mi curi iz letve volana (to je kao privremeno sanirano) i sad mi puno tise .. vratilo se u normalu.... jednog dana ako budem mjenjao i letvu volana promijeniti cu i u lje jer mi nije baš ni više čisto crveno.

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #39 u: 06-05-2009, 12:01:42 »
Fakat, kakva kugla :?: Meni se čuje pumpa non-stop, od kad je ostala bez ulja na kratko vreme (kvar saniran) samo zuji i zuji :hap: