17-11-2019, 15:11:49

Autor Tema: Problemi sa sustavom servo volana (upravljača)  (Posjeta: 45477 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Problemi sa sustavom servo volana (upravljača)
« u: 25-05-2007, 23:02:31 »
Nakon sto je auto bio u jednom ovlastenom servisu (ovom prilikom ga necu imenovat...za sad) dodjem doma i cudno mi sto se servo prilicno cuje. Pogledam kanticu sa uljem kad ono jedva da ima ulja. OK, kupim 2 litre ulja i izbacim komplet staro ulje (ionako ga je trebalo promjenit) ulijem novo do maximuma i sve OK. Malo voznjice po gradu, 20-30 km...sve OK. Nakon cca 300-400 km odem sasvim slucajno pregledat kolicinu ulja, kad ono opet jedva da ga ima.

Question #1: gdje sve ulje moze pustat (nigdje se ne vidi po cijevima ni spojevima da pusta, a bogmi ni ispod auta nista ne kaplje)?

Question #2: dal su u ovlastenom servisu mogli negdje nesto popustit da ulje polako istice? pitam zato jer je to bio moj drugi posjet istom servisu zbog slicnog razloga - nakon prvog posjeta servisu misteriozno je nestao plin iz klime pa sam ga (budala) isao napunit isto kod njih.

Offline Veki

• Trade Count: (+5)
  • Sa stažom
    • Zg
Odg: Problemi sa sustavom servo volana (upravljača)
« Odgovori #1 u: 26-05-2007, 17:01:53 »
Probaj prema ovoj slici provjeriti dal pušta gdje, samo nisam 100% siguran je li takav na tvom autu, ako nije reci da potražim drugu.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #2 u: 26-05-2007, 20:22:22 »
Nakon sto je auto bio u jednom ovlastenom servisu (ovom prilikom ga necu imenovat...za sad) dodjem doma i cudno mi sto se servo prilicno cuje. Pogledam kanticu sa uljem kad ono jedva da ima ulja. OK, kupim 2 litre ulja i izbacim komplet staro ulje (ionako ga je trebalo promjenit) ulijem novo do maximuma i sve OK. Malo voznjice po gradu, 20-30 km...sve OK. Nakon cca 300-400 km odem sasvim slucajno pregledat kolicinu ulja, kad ono opet jedva da ga ima.

Question #1: gdje sve ulje moze pustat (nigdje se ne vidi po cijevima ni spojevima da pusta, a bogmi ni ispod auta nista ne kaplje)?

Question #2: dal su u ovlastenom servisu mogli negdje nesto popustit da ulje polako istice? pitam zato jer je to bio moj drugi posjet istom servisu zbog slicnog razloga - nakon prvog posjeta servisu misteriozno je nestao plin iz klime pa sam ga (budala) isao napunit isto kod njih.

Curenje provjeri kod:
- servo pumpe (na pumpi i crijeva)
- letve volana (kod mandžeta i crijeva koja se spajaju na letvu...)

Kažeš ispustio si staro ulje, a gdje si ga točno ispustio (pitam jer ako si ispustio staro ulje negdje dolje kod letve volana u tom slučaju bi sigurno vidio da negdje curi) :?:

Offline Veki

• Sa stažom
    • Zg
« Odgovori #3 u: 26-05-2007, 21:04:01 »
 :wal: nisam baš pozorno čitao. Jesi uzeo u obzir da nakon pražnjenja sistema i ulijevanja novog ulja sistem treba ozračiti?Znači nakon što si napunio sistem, kad pumpa odradi malo, treba ponovno doliti ulja. To bi objasnilo zašto fali ulja, iako nigdje ne curi.

Uostalom, ako dalje neće gubiti ulje znaš da je to.

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #4 u: 27-05-2007, 00:26:21 »
Tnx na trudu za sliku, al imam sve manuale tako da to nije problem. Staro ulje sam ispustio tako da sam odspojio povrat u posudu za ulje i to odfurao u stari kanister. Upalio sam auto i nalijevao novo ulje, pritom jos malo motao volanom ljevo desno. Nakon sto je otislo cca litra i dva deca novog ulja koje sam doljevao, vratio sam cijev nazad na posudu, ulio jos ulja...nekoliko puta lijevo-desno volanom (full do kraja) i to je to.

Nigdje gdje ste spominjali nema tragova curenja ulja; spojevi na letvu su suhi ko barut, kroz manzete letve ne primjecujem da ista curi/kaplje/da su masne, isto tako i kod serva. A bogmi ni naprijed kod one cijevi ispod kilera (valjda rashladnik).

Mozda je stvarno jos negdje ostao kakav zracni dzep pa je to uzrok nedostatka ulja. Al cudno mi sto je i prije promjene ulja bilo premalo ulja; lani kad sam kupio auto, i povremeno kad sam provjeravao uvijek je sve bilo OK. Sve do odlaska u ovlasteni servis. Pa sad znaj...slucajnost il ne.

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #5 u: 27-05-2007, 10:20:00 »
A gledaj nakon promjene ulja si trebao ostaviti auto da radi 15-ak min, i više ne bi trebalo biti ni traga zraku u sistemu  :rolll:

Ako zbilja ne vidiš da negdje curi, dolij ulje ponovno i gledaj ponovno jel ga bude popilo, ako bude onda opet laganini provjera svih crijeva, letve volana i oko servo pumpe, negdje se mora poznati masno...

Anton

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #6 u: 28-05-2007, 20:26:06 »
Dobro si naceo temu... moja curica svakih par mjeseci popije 1 dcl ulja i tako vec 2 godine a nigdje nema traga curenju... valjda nas je vec 10 trazilo pod autom gdje to nestane...  :?:

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #7 u: 04-06-2007, 18:47:24 »
Evo jucer opet dolio 1dl. Auto je u medjuvremenu prosao mozda 100km !!!

Ispred na onoj cijevi ispod kilera (hladilo ulja) ne kaplje nit ne slini nista. Na samom kompresoru..isto tako nis ne vidim. Na spojevima sa letvom...isto suho.

Jel moze negdje u samoj letvi da propusta pa da na manzete od letve negdje curi? To jos nisam provjerio...a to bi znacilo servis servo letve?

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #8 u: 04-06-2007, 20:53:03 »
Evo jucer opet dolio 1dl. Auto je u medjuvremenu prosao mozda 100km !!!

Ispred na onoj cijevi ispod kilera (hladilo ulja) ne kaplje nit ne slini nista. Na samom kompresoru..isto tako nis ne vidim. Na spojevima sa letvom...isto suho.

Jel moze negdje u samoj letvi da propusta pa da na manzete od letve negdje curi? To jos nisam provjerio...a to bi znacilo servis servo letve?
ja mislim da ti negdje na manžeti od letve curi,pogledaj negdje u blizini kotača,ili sa lijeve strana ili sa desne.
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

blizzard051

• Gost
« Odgovori #9 u: 03-03-2008, 20:29:23 »
Evo ovako ,

Kupio sam 156-icu 2.0 TS pred dva mjeseca, pred mjesec dana promijenio sve žive remene, zadnje vilice, izmijenio ulje motora , filter ,pumpu vode i još neke sitnice.....
Prekjučer sam primjetio da mi najednom volan počeo škripit i bučit naveliko,pogledao sam ulje za servo i vidio da je debelo ispod minimuma, a plastika ispod motora puna ulja...
Kupio odmah ulje za servo ,nalio unutra i sve 5 (za prvu pomoć) , više ne buči i normalno radi.

Jučer odem ja do frenda koji ima kanal i pogledali smo zajedno auto i ustanovili da letva volana suha i da ništa kod nje ne pušta, ali zato crijeva kroz koje ide ulje totalno mokra i cijede,pogotovo na šelni na jednom djelu crijeva...

Sada me zanima, da li je to problem čisto zbog dotrajalih crijeva(spojeva) ili je u pitanju servo pumpa ili nedaj bože letva volana?

Molim Vas za mišljenje, da znam što me čeka (kolko $) ...... :?:

Hvala unaprijed!

Fiuman

• Gost
« Odgovori #10 u: 03-03-2008, 21:05:30 »
treba bolje pogledat i ustanovit di točno pušta ,može se slijevat od posude po cijevi , može na spoju s pumpom , može ............ na više mjesta
operi motor , stavi ulje , upali auto , motaj volan na mjestu a frend nek prati razvoj situacije oko motora ili TI

Offline 156sp

• Sa stažom
  • 156 1.8 TS
    • Split
« Odgovori #11 u: 03-03-2008, 21:52:17 »
treba bolje pogledat i ustanovit di točno pušta ,može se slijevat od posude po cijevi , može na spoju s pumpom , može ............ na više mjesta
operi motor , stavi ulje , upali auto , motaj volan na mjestu a frend nek prati razvoj situacije oko motora ili TI

:ok: Vidi tako, nemora bit strašno, možda se crijevo pomalo na servisu  :rolll: , vidi odakle pušta
QV

blizzard051

• Gost
« Odgovori #12 u: 03-03-2008, 22:44:52 »
:ok: Vidi tako, nemora bit strašno, možda se crijevo pomalo na servisu  :rolll: , vidi odakle pušta

Ništa, hvala na savjetu, al gledat ću sutra poslije posla otić direktno kod mehaničara , jer te cijevi su na tako nedostupnom mjestu da se malo toga može vidjet i riješit
solo bez pravog alata i znanja :-)

Fiuman

• Gost
« Odgovori #13 u: 04-03-2008, 16:00:07 »
to ti je najpametnije  :hap:

blizzard051

• Gost
« Odgovori #14 u: 07-03-2008, 20:01:38 »

Evo bio sam pred dva dana kod mehaničara, napravili smo upravo ovo gore navedeno i vidjelo se da curi iz jedne cijevi (od 2 koje su tamo) ispod kulera motora .
Danas sam išao u Autocommerce i naručio cijevi (obje ) jer se ne može promijenit samo jedna, i te pišljive 2 tanašne cijevi će doć 560 kunića..... :mad:
To bi mi trebalo doć u ponedjeljak pa se nadam da je drugi tjedan ovaj problem riješen.

Al dobro, to valjda mora bit tako  :rol:

Nego , jedno možda glupo pitanje.....pošto mi curi to ulje onako prilično, svakih 100 km moram nadoljevat, dal će šta bit ako sam nalio preko maximuma, da li ima
to kakvog utjecaja na pumpu npr. ili nešto drugo?  :?:

Fiuman

• Gost
« Odgovori #15 u: 08-03-2008, 01:39:54 »
neće se niš desit a obično ima i na čepu ozračnik di višak izbaci

Offline Marin krk

• Ovisnik o alfistima
« Odgovori #16 u: 08-03-2008, 18:36:36 »
 :o000:
to je i meni bilo na mojoj. dali ti pušt cijev koja ide od letve volana prema posudi :?:
imaš pod naslovom KVAR NA VOLANU, šta je meni bilo i kako sam riješio
« Zadnja izmjena: 08-03-2008, 18:42:12 od Marin krk »

blizzard051

• Gost
« Odgovori #17 u: 09-03-2008, 21:40:28 »
:o000:
to je i meni bilo na mojoj. dali ti pušt cijev koja ide od letve volana prema posudi :?:
imaš pod naslovom KVAR NA VOLANU, šta je meni bilo i kako sam riješio

Pa ne znam kod tebe je to negdje kod kotača, a meni su te 2 cijevi točno ispod kulera motora, i na jednom kraju tih cijevi je cooler u obliku spirale......

Pogledal sam tvoj topic malo i definitivno treba poskidat pola toga na auto za bilo šta promjenit,  a i za te cijevi isto tako... :mad: :wal:

thanks

blizzard051

• Gost
« Odgovori #18 u: 11-03-2008, 20:30:51 »
Evo, danas riješena stvar s uljem serva, cijev je zamijenjena i ne pušta više, hvala dragom Bogu!  :hello:

Hvala svim na savjetima!

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #19 u: 19-06-2008, 05:59:12 »
Od pred jedno tjedan dana počeo mi se čut servo volana kad okrećem volan. Ima zvuk jako sličan onome kad u onoj kantici od ulja nema dovoljno ulja...ali kantica je puna. Dok ne okrećem volan sve je OK i nema nikakvih čudnih zvukova. Ima li tko ideju što bi to moglo bit i što mi to alfa nagovješćuje da će riknut?

CUPO V6

• Gost
« Odgovori #20 u: 19-06-2008, 06:29:23 »
Jutro
Meni je prije par dana poceo toliko bit bucan da su se ljudi okretali za mnom posuda puna dok se ne mota nista se nije culo al to je bilo ispocetka poslije pocelo bit bucno da li motao il ne poceo sam traziti da kupim netku drugu pumpu vrag mi nije dao mira pa sam poceo kopat i nasao problem
jedno gumeno crijevo sto vodi od posude do servo pumpe se presavilo kao lakat tako da pumpa nije dobilo dovoljnu kolicinu ulja to sam malo poslozio jedva jer je dosta nepristupacno da crijevo dobije lagan luk da ne bude presavijeno
pogledaj da se i tebi sto takvo nije desilo
puno srece

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #21 u: 19-06-2008, 08:48:23 »
Jutro
Meni je prije par dana poceo toliko bit bucan da su se ljudi okretali za mnom posuda puna dok se ne mota nista se nije culo al to je bilo ispocetka poslije pocelo bit bucno da li motao il ne poceo sam traziti da kupim netku drugu pumpu vrag mi nije dao mira pa sam poceo kopat i nasao problem
jedno gumeno crijevo sto vodi od posude do servo pumpe se presavilo kao lakat tako da pumpa nije dobilo dovoljnu kolicinu ulja to sam malo poslozio jedva jer je dosta nepristupacno da crijevo dobije lagan luk da ne bude presavijeno
pogledaj da se i tebi sto takvo nije desilo
puno srece

Hvala na korisnom savjetu, ali ipak nije to. Sva crijeva su OK. Jel ipak moze biti nekakav takav trivijalni problem npr zacepljenje nekakve cijevi ili filtera? Ne svidja mi se ideja da mi odlazi pumpa serva (sto to u njoj uopce prolazi?)

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #22 u: 19-06-2008, 10:52:08 »
Meni se isto cuje dok motam, a tek kad smotam u krajnji polozaj, ajme meni  :o000:
AR 155 2.0 16V

Futbol tejks mi meni plejsiz. Hot plejsiz. Kold plejsiz. Bat a preperfor itol. Bikoz in ma lajf pipl ikspekt onli d best priformns, evn andr ekstrem kondišns.

kolak

• Gost
« Odgovori #23 u: 23-11-2008, 23:59:08 »
evo ovako na mojoj 156 2.4jtd 98g, prije jedno 3mj mi iscuri ulje iz serva, vozim se i kazem sutra cu to napravi, sparkiram auto, ujutro nece upaliti, zablokirala pumpa, ja kupikm pumpu zamjenim, servo na leru jako tesko, kada dam gas malo lakse, kazu decki koji se bave alfama,letva volana ti je dobila po picki.....evo kupim letvu stavim gore opet isti kurac sa volanom....

e sada u cemu je problem sa pumpom??? vise sam lud od serafljenja po njoj.....

jel neko imao takav problem?

platform

• Gost
« Odgovori #24 u: 24-11-2008, 19:54:21 »
kod mene se servo odjedanput počeo jako čut i teško okretat,sva tekučina mi je iscurila iz serva,zamjenili su mi hidraulično crijevo od serva koje
 je puštalo i sve pet,

kolak

• Gost
« Odgovori #25 u: 26-11-2008, 01:52:58 »
kod mene se servo odjedanput počeo jako čut i teško okretat,sva tekučina mi je iscurila iz serva,zamjenili su mi hidraulično crijevo od serva koje
 je puštalo i sve pet,

ma meni ima ulja, jednostvano na leru je jako tesko, a kada dam gas malo lakse....

nista, krajem tjedna idem po drugu pumpu pa cu probat, al zivi seks ju je zamjeniti....

Offline DOVLA

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
« Odgovori #26 u: 26-11-2008, 22:06:45 »
daj pumpu na reparaciju ziher ja ona prdnula
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata

kolak

• Gost
« Odgovori #27 u: 26-11-2008, 23:32:47 »
daj pumpu na reparaciju ziher ja ona prdnula

bila je na reparaturi.....kod onog lika u buzinu...znam da je bila reparacija jedno700-800kn

valjda nije dobro slozio,nemam pojma

Offline vs

• Pripravnik
  • **
    • ZADAR,VOŠTA
« Odgovori #28 u: 29-11-2008, 13:53:07 »
jel to triba malo ozračiti :?:
bolje živit sto godina u bogatsvu nego deset dana u bijedi

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
    • Vinodol
« Odgovori #29 u: 13-03-2009, 10:16:41 »
Evo imam jedan problem za one koji se kuže u hidrauliku i servo letve volana.

Pred skoro dvije godine imao sam problem sa puštanjem ulja na letvi volana pa sam ju dao reparirati. Curenje ulja je popravljeno, ali počeo mi se javljati drugi problem.

Nakon pola godine (zima 2007/2008) počelo se na volanu osjetiti zub u skretanju u desno. Lijevo je bilo OK. To se je javljalo povremeno, mislio sam da je spona ili kakav zglob u pitanju pa rekoh riješit ću to na ljeto...nisam previše išao za tim. E sad...kako je došlo proljeće...taj problem je nestao. I nije se javljao do jeseni. Pretpostavljam dakle da je stvar u temperaturi okoline, a temperatura motora očigledno nema nikakve veze.

E sad malo više o problemu i kako se točno manifestira.  Zamislimo da auto stoji (upaljen naravno), i volan ne držimo rukama (znači nije napet, a nema veze dal su kotači ravno ili su zakrenuti) i sad pokušam skrenuti na bilo koju stranu (da, sad mi radi istu stvar na bilo koju stranu)...napinjem volan i počnem ga okretat, nakon cca 45 - 90 stupnjeva okreta volana osjeti se mala zapreka te je potrebno djelovati na volan malo većom silom. Nije nešto pretjerano strašno ali je dovoljno da se osjeti da postoji neka zapreka. Nakon toga se ta zapreka "preskoči", tj. savlada se ta zapreka a to za posljedicu ima skos sa volanom jer nakon zapreke volan ide glatko. Ako sad krenem vrtit volan u suprotnom smjeru...ista stvar.

Ne kužim se baš u servo letve, ali jednom prilikom mi je neki mehaničar govorio da u letvi postoje nekakvi ventili koji se otvaraju kada počneš djelovat silom na volan (okretat ga) a zatvaraju kad ka prestaneš okretati. Sumnjam da je stvar do tih ventila...ali što bi tu moglo ustvari biti da je ovaj koji je reparirao letvu to loše složio?

Spone i letva nemaju nikakav luft jer sam probao vozit sa ugašenim motorom pa nema nikakvih trzavica niti luftova...osim što treba konjska snaga za okrenut volan.

Any ideas?

PS.
namjeravam posjetit tog majstora kad uhvatim vremena, ali tražim savjet i mišljenje da me ne oženi za neku njegovu spiku.

duffy505

• Gost
« Odgovori #30 u: 01-05-2009, 13:38:55 »
evo da dignem staru temu  i meni se cuje jako servo kada motam ... nabrzake sam snimio i cuje se ono ajme ... kontam sutra promijeniti ulje ali kontam da je nesto do pumpe ...pocelo mi prije par dana

Sta bi to bilo i jeste vi svoje probleme rijesili ?.

evo i film -  l slabije se cuje mora se pojacati:
http://rapidshare.com/files/227874207/IMG_0016.AVI.html

Offline alfista147

• Ovisnik o alfistima
  • 147 kombajn edisn
    • Rijeka
« Odgovori #31 u: 02-05-2009, 08:56:45 »
treba nekom pumpa od serva mozda......... :?: :?: :?:........... :craz :craz
trazim plug za kombajna marke alfa ,tip 147 i prikolicu za žito

zgstef

• Gost
« Odgovori #32 u: 02-05-2009, 10:24:15 »
I meni se isto cuje, kao i vama, i nemre dokucit zakaj... Jel može itko poslikat dio oko posudice za ulje za servo... meni su neke cijevi jako cudne... ne vode nikud itd.. :)

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #33 u: 05-05-2009, 13:07:16 »
čuje vam se kugla.. kad sam kupil auto pred kad je to več bilo, isto mi se je to čulo i reko mi je frend da je kugla i da se da to ščistiti, on je to napravio i od onda nikih više problema.. :rolll:
Crazy for speed

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #34 u: 05-05-2009, 17:23:32 »
čuje vam se kugla.. kad sam kupil auto pred kad je to več bilo, isto mi se je to čulo i reko mi je frend da je kugla i da se da to ščistiti, on je to napravio i od onda nikih više problema.. :rolll:

Kako mislis kugla? Ono zavijanje servo pumpe ima bas specifican zvuk, ne moze se bas pobrkati sa kuglom :/
AR 155 2.0 16V

Futbol tejks mi meni plejsiz. Hot plejsiz. Kold plejsiz. Bat a preperfor itol. Bikoz in ma lajf pipl ikspekt onli d best priformns, evn andr ekstrem kondišns.

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #35 u: 06-05-2009, 08:29:08 »
Meni se mrvicu čuje kad smotam do kraja mislim da je to fakat tolko specifičan zvuk da teško da se može zamjenit s nečim drugim... :da:

Offline spliff

• Ovisnik o alfistima
  • 155 2.0 16V
    • Osijek
« Odgovori #36 u: 06-05-2009, 09:02:40 »
Meni se mrvicu čuje kad smotam do kraja mislim da je to fakat tolko specifičan zvuk da teško da se može zamjenit s nečim drugim... :da:

pa da, bas onako "cijuuufujuujujujujujuuuuuuiiijuuuu"  :craz

a kad motam onda se malo tise cuje "hjiiiiuuuuuufff  :hehe:
AR 155 2.0 16V

druxon

• Gost
« Odgovori #37 u: 06-05-2009, 11:16:44 »
evo da dignem staru temu  i meni se cuje jako servo kada motam ... nabrzake sam snimio i cuje se ono ajme ... kontam sutra promijeniti ulje ali kontam da je nesto do pumpe ...pocelo mi prije par dana

Sta bi to bilo i jeste vi svoje probleme rijesili ?.

evo i film -  l slabije se cuje mora se pojacati:
http://rapidshare.com/files/227874207/IMG_0016.AVI.html

Moj šura ima 33cu i njemu se isto vako čulo i ubrzo je crkla pumpa servo volana...
meni se čuje kad smotam puni lijevo ili desno, pa sam sada i ja u maloj brizi zbog toga  :ne2:

duffy505

• Gost
« Odgovori #38 u: 06-05-2009, 11:29:21 »
Moj šura ima 33cu i njemu se isto vako čulo i ubrzo je crkla pumpa servo volana...
meni se čuje kad smotam puni lijevo ili desno, pa sam sada i ja u maloj brizi zbog toga  :ne2:

mah to ti je normalno  :craz

ne znam ja sam morao nadosipavati ulje jer mi curi iz letve volana (to je kao privremeno sanirano) i sad mi puno tise .. vratilo se u normalu.... jednog dana ako budem mjenjao i letvu volana promijeniti cu i u lje jer mi nije baš ni više čisto crveno.

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #39 u: 06-05-2009, 12:01:42 »
Fakat, kakva kugla :?: Meni se čuje pumpa non-stop, od kad je ostala bez ulja na kratko vreme (kvar saniran) samo zuji i zuji :hap:

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #40 u: 06-05-2009, 15:49:10 »
pa da, bas onako "cijuuufujuujujujujujuuuuuuiiijuuuu"  :craz

a kad motam onda se malo tise cuje "hjiiiiuuuuuufff  :hehe:

E upravo tako... :craz

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #41 u: 04-08-2009, 00:29:59 »
Da li je možda bio jače udaren auto u koji kotač pa da je smotalo letvu?  :?:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #42 u: 06-08-2009, 15:42:54 »
Nije kvalitetno odrađena reparatura, ili je neka smet nutra pa mu smeta ili neki od zubaca možda pukao pa ga melje..

da ne otvaram temu, ako se autor ne ljuti ; da li u letvama alfi 145/6 ima unutra kakvih plastičnih piksi ?
Crazy for speed

Offline Sasa.R

• Sa stažom
  • Alfa 75 1.8 i1.6IE, Alfa145, Alfa166 3,0 V6 24 V
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #43 u: 22-11-2009, 17:37:06 »
Dakle danas nakon cijelog jednog dana u vlasništvu i predjenih 250 km Alfa je slavno stala. :wal: :wal: Jednostavno je izbacila ulje iz volana tj iz serva. NIsam siguran dali je iz same letve ili iz cijevi koja dovodi ulje do letve. Ima li netko neku ideju što je moglo riknuti letva ili ne cijev. Koliko bi eventualno došla polovna a ispravna letva i dali se to isplati reparirati? :?:

Online Damir

• Član Alfa Kluba12
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 GTA
    • Lučko, Zagreb
« Odgovori #44 u: 22-11-2009, 17:56:30 »
Prvo provijeri cijevi, ako je cijev strugala negdje mogla je i puknuti  :da:  Sumnjam da je letva, jer ona se manifestira lupanjem  :ok:

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #45 u: 22-11-2009, 18:04:17 »
Ništa nije lupalo nego se samo dok sam je vozio doma iz Ši osjetio malo miris izgorenog ulja. Danas sva ulja provjerio sve je bilo ok. Skoro pred kućom najednom se čula servo pumpa dok sam okretao volan i volan je poćeo vibrirati. Nakon toga u posudi nije bilo ni kapi. Nakon što sam ulio ulje i upalio motor odmah je izbacilo ulje ispod. Dali je cijev gumena (armirana ) ili metalna?

Online Damir

• Član Alfa Kluba12
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 GTA
    • Lučko, Zagreb
« Odgovori #46 u: 22-11-2009, 18:09:39 »
Mislim da je obićna gumena jer u sistemu serva volana nema pritiska ulja.  :ok:

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #47 u: 22-11-2009, 18:15:33 »
Zar pumpa ne nabije neki tlak ulja u letvu?

Online Damir

• Član Alfa Kluba12
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 GTA
    • Lučko, Zagreb
« Odgovori #48 u: 22-11-2009, 18:19:57 »
Zar pumpa ne nabije neki tlak ulja u letvu?
:ne2: :ne2: Služi kao spremnik za ulje. Kad volan smotaš skroz na jednu stranu ulje je na maximnumu a kad smotaš na drugu do kraja, skroz na minimumu (u tom trenu u letvu stane puno više ulja)  :ok:

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #49 u: 22-11-2009, 18:36:11 »
Toćno negdje kod letve ili sama letva na desnoj strani (kad si okrenut prema motoru) jednostavno kad ulijem ulje i upalim motor ulje šiklja doslovce. Izlije posudu u 30 sec. Zato sam se prepao da je otišla letva volana tj da joj je otišla gumica ili semering ( ako ga ima nemam pojma kako je letva složena nisam je nikada rastavljao).

Offline SigniGT

• Starosjedioc
  • u offsetu...
    • Rijeka
« Odgovori #50 u: 23-11-2009, 12:24:33 »
A jesi maler... Nek ti ovo bude opomena, sad čekiraj cijeli auto i odradi servise da se ne ponovi  :ok:

letva ti eventualno može slinit al iz nje ti ulje šiktat neće, negdje ti je crijevo ili se izvuklo ili stvrdnulo od starosti i pod određenim nagibom puklo ili je negdje gulilo dok se nije pojelo
SPEED IS A MATTER OF COST! HOW MUCH CAN YOU AFFORD TO GO?!?

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #51 u: 23-11-2009, 17:44:03 »
Danas se podvukao pod auto :wal:. Našao sam problem. Pukla je cijev koja dovodi ulje sa pumpe na letvu točno gdje je uhvaćena met. prstenom. Sad ne vjerujem nićemu. U subotu ide na kanal i pregledavam SVE ćak i dali jer mijenjam zupćasti remen.

Offline SigniGT

• Starosjedioc
  • u offsetu...
    • Rijeka
« Odgovori #52 u: 23-11-2009, 20:25:22 »
to obavezno provjeri... i mene su neki "časni" ljudi ubjeđivali da je zamjenjen kad sam uzeo auto a na kraju se ispostavilo da je skoro puknuo...

to je pod opaskom kod takvih motora  :ok: sredi si mehaniku i teraj
SPEED IS A MATTER OF COST! HOW MUCH CAN YOU AFFORD TO GO?!?

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #53 u: 28-11-2009, 20:54:22 »
Sve sredjeno. Cijev popravljena cijena sitnica. Sad se auto giba :drive:

Offline Sesta166

• Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20V
    • Zenica
« Odgovori #54 u: 03-03-2010, 19:19:02 »
kod mene slican problem...neko vece sam zaglavio u njivi...ccc...ni desno ni lijevo ni napr ni naz, motao sam volan lijevo desno na mjesto dok su me gurali, hajd tamo vamo na kraju izvucem 166, ali sad volan tezak kad stojim na mjestu, tek kad pritisnem gas volan olaksa...ulje sam odmah promijenio, atf, opet isto...sta je sad problem jel otisla servo pumpa ili kakav remen na njoj (imal uopste remen)?
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!

Offline AlfaZD

• Ovisnik o alfistima
  • Alfe, starije od 1990
    • Zadar
« Odgovori #55 u: 03-03-2010, 20:04:35 »
da, remen pokreće pumpu servo volana. s obzirom da ti volan olakša tek pri većim okretajima, prvo treba prekontrolirati da li je remen dovoljno nategnut, moguće je da klizi, pa pumpu dovoljno brzo zavrti tek pri većim okretajima.

a u vezi ovog......

Mislim da je obićna gumena jer u sistemu serva volana nema pritiska ulja.  :ok:

točno je da nema nikakvog pritiska u gumenoj cijevi od posude za ulje do servo pumpe, tu ima samo nešto potlaka, jer na tom dijelu pumpa usisava.
od servo pumpe do letve volana su cijevi visokog pritiska, naime pumpa servo volana stvara radni pritisak od 120-130 bara.
zavisno od vrste sistema servo volana, ako povrat s letve ide ravno na pumpu, onda je i tu isti (visoki) pritisak, a ako s letve povrat ide natrag u posudu / rezervar ulja, pritisak u povratnoj cijevi je nizak - ali svejedno dovoljan da za možda 15 sekundi izbaci svo ulje van, ako pukne povratna cijev

:craz
Alfe u srcu, Alfe u garaži, u Alfi na cesti

Offline Sesta166

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20V
    • Zenica
« Odgovori #56 u: 03-03-2010, 23:56:08 »
a taj remen je povezan sa zupcastim remenom jel?
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!

Offline AlfaZD

• Ovisnik o alfistima
  • Alfe, starije od 1990
    • Zadar
« Odgovori #57 u: 04-03-2010, 12:43:58 »
nije, osim što oba dva vrte remenice na radilici
Alfe u srcu, Alfe u garaži, u Alfi na cesti

Offline Sasa.R

• Sa stažom
    • Split i Brna (Korcula)
« Odgovori #58 u: 05-03-2010, 18:12:54 »
Naravno da ima remen za pogon pumpe što bi je inaće gonilo? Inaće remen je stazni i vidi se na desnoja strani motora ( ako je V6).Dali ti se ćuje glasno zujanje iz pumpe? Ako ne možda je još zaostalo malo zraka u sistemu. I mojoj je u poćetku malo zapinjalo ali sada je sve ok.

Offline Sesta166

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20V
    • Zenica
« Odgovori #59 u: 05-03-2010, 19:45:16 »
cuje se mali kad motam...kod mene je jtd..koliko je zamjenski remen?i jel teska zamjena?

Offline molcan

• Na probi
  • *
    • Strumica,Makedonija
« Odgovori #60 u: 17-03-2010, 22:43:30 »
Naravno da ima remen za pogon pumpe što bi je inaće gonilo? Inaće remen je stazni i vidi se na desnoja strani motora ( ako je V6).Dali ti se ćuje glasno zujanje iz pumpe? Ako ne možda je još zaostalo malo zraka u sistemu. I mojoj je u poćetku malo zapinjalo ali sada je sve ok.
Citam ovo po temi i nadjem se bas kompletno u ovih pitanja.....meni isto tako jednom je isteklo ulje kompletno,i onda su mi rekli da je pumpa crkla,promenio sam pumpu (oko 90e) i nakon nekih 3-4 mjeseca pocinje nekko zujanje i isto i meni trazi da dodam malo gasa da smeksa volan,ali zujanje jos uvjek se pojacava kad dodam gas.......HVALA VAM PUNO!!!!!

Offline Sesta166

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20V
    • Zenica
« Odgovori #61 u: 10-08-2010, 10:22:31 »
zamjenio servo pumpu. sve opet funkcionise, opet volim 166

Offline damir 166

• Starosjedioc
  • 166 2.4 JTD 20 V
    • Domaljevac, BIH
« Odgovori #62 u: 11-08-2010, 13:22:48 »
koliko para servo pumpa za 166 2.4 jtd

Offline Sesta166

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20V
    • Zenica
« Odgovori #63 u: 13-08-2010, 14:07:09 »
polovna sa kappe, sa radom 60E

Offline damir 166

• Starosjedioc
  • 166 2.4 JTD 20 V
    • Domaljevac, BIH
« Odgovori #64 u: 13-08-2010, 15:28:13 »
znam da paše sve sa kappe,isti motori,samo neznam je im isto podvozje,mislim da mi majstor reče da imaju dosta zajedničkih djelova.

Offline skartociiic

• Učim polako
    • Hrvatska, Otok Rab
« Odgovori #65 u: 06-01-2012, 10:28:38 »
radi se o AR 156 2.4 JTD, 98 god., ima 185 t. km.
Kada okrećem volan (u bilo kojem smjeru) nešto sktipi gdje dođe mikro remen (uglavnm od tuda dolazi zvuk) i micro remen je novi nedavno mijenjan samo sto nije spaner mijenjan.

Offline skartociiic

• Učim polako
    • Hrvatska, Otok Rab
« Odgovori #66 u: 06-01-2012, 11:12:09 »
kvar uklonjen, novi san na forumu, pa je trebalo samo malo pročaskat po forumu..

Alfa_ri

• Gost
« Odgovori #67 u: 06-01-2012, 13:41:40 »
kvar uklonjen, novi san na forumu, pa je trebalo samo malo pročaskat po forumu..

Pa napiši do čega je bilo i kako si rješio da znaju i ostali ako nije teško :ok:

Offline jaco

• Pripravnik
  • **
    • zagreb
« Odgovori #68 u: 06-01-2012, 14:07:41 »
i ja se isto slazem ako nije tesko napisi da ako se nekome desi da zna sto ce napravit
twin spark family

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #69 u: 25-02-2012, 20:44:58 »
znaci kad krecem sa mjesta mi nesto lagano zuji malo jace se cuje kad krecem i motam volan,ali dok je auto na mjestu i okrecem volan nista ne zuji jel ima to mozda kakve veze sa pumpom od serva ili mozda letvom volana :?: jel moze letva zujat ili samo lupa?

Offline alfa v

• Pripravnik
  • **
  • 159 TI,147 SS
    • Dubrovnik
« Odgovori #70 u: 25-02-2012, 20:48:36 »
nije do letve sigurno.

Anton

• Gost
« Odgovori #71 u: 25-02-2012, 21:08:51 »
To felge zuje kako su awsome  :craz

Ne, letva nije. Ali mislim da ti fali ulja u servo posudi. To se meni desavalo u 145!

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #72 u: 25-02-2012, 22:10:49 »
a fali onako 2 prsta probat cu sutra nadolit al cisto sumnjam da je zbog toga jer ne fali puno. da je servo pumpa jel bi zujalo i kad se na mjestu okrece volan

Offline dario145

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa 166 2.0ts i Alfa 156 1.8ts
    • osijek
« Odgovori #73 u: 26-02-2012, 01:19:15 »
probajte nasipati ulja u posudu i to bi trebalo biti to.. :mah:
135           
••„    
24R

Offline imc1

• Ovisnik o alfistima
  • 156 SW 1.9 16v m-jet
    • Rijeka
« Odgovori #74 u: 26-02-2012, 08:15:38 »
a fali onako 2 prsta probat cu sutra nadolit al cisto sumnjam da je zbog toga jer ne fali puno. da je servo pumpa jel bi zujalo i kad se na mjestu okrece volan
Doli do maksimuma na šipki na čepu, ako ne pomogne promjeni ulje cijelo. :ok:

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
  • AR 155 2.0 T.spark, AR 145 1.6 T.spark
    • Rab
« Odgovori #75 u: 26-02-2012, 10:28:32 »
ili ti fali ulja ili ti servvo pumpa odlazi laganim korakom u prošlost
uživam u vožnji

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #76 u: 26-02-2012, 13:04:01 »
nadoli ulja ako ne pomogne ispusti ovo ulje i ulij drugo unutra, ako ne popravi onda tak vozi dok ne krepa do kraja.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #77 u: 26-02-2012, 16:02:54 »
ako krepa u vožnji :?:
pa mislim da nebi trebalo bit nista osim sto bi ostao bez serva,bar mislim  :hap:
idem sad probat nalit ulja ako ne prestane nek zuji dok ne crkne  :rolll:

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #78 u: 26-02-2012, 16:14:34 »
ako krepa u vožnji :?:

desit ce se velko nista u 90% slucjava, nece ostat bez volana ni niceg dapace u voznji nece ni osjetit skoro. jedino crni scenarij da zasteka pa spadne remen dole ili da zasteka ventil pa da izbije crijevo van ili sl.

ali prije toga ce tolko pocet zavijat da ce ju morat promjenit jer nece moc trpit zavijanje.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #79 u: 26-02-2012, 16:24:39 »
kad sam cuo zvuk onako na prvu rekao dolazi negdje iz motora vec sam se lagano ukenjao al sam skuzio da je iz pumpe tako da se uopce ne zamaram ako joj se hoce crknut nek crkne u italiju po drugu i vozi dalje samo nisam bio siguran dal letva moze proizvodit takve zvukove jer to je vec veci trosak  :hap:

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #80 u: 26-02-2012, 16:29:18 »
kad sam cuo zvuk onako na prvu rekao dolazi negdje iz motora vec sam se lagano ukenjao al sam skuzio da je iz pumpe tako da se uopce ne zamaram ako joj se hoce crknut nek crkne u italiju po drugu i vozi dalje samo nisam bio siguran dal letva moze proizvodit takve zvukove jer to je vec veci trosak  :hap:
letva rijetko kad proizvodi bilo kaj osim pucketanja i lupanja..

Offline dario145

• Ovisnik o alfistima
  • Alfa 166 2.0ts i Alfa 156 1.8ts
    • osijek
« Odgovori #81 u: 26-02-2012, 17:40:15 »
ja znam da je moja letva pustala tamo na onoj gumici i na jednoj cjevčici..cjevčica je izvađena i odrezan je taj dio i sada sve funkcionira nigdje nepusta..i naravno stavljena je druga letva proizvodila je iste zvukove. :mah:
135           
••„    
24R

Anton

• Gost
« Odgovori #82 u: 26-02-2012, 22:15:58 »
Zlajo ba...Jesi dolio olio :?:

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #83 u: 27-02-2012, 11:16:35 »
 :hehe: jesam prestalo zujat  :craz na crvenoj 147-ci kad mi je falilo ulja znalo je pola falit i nikad nije zujalo jel to znaci da je pumpa mozda pri kraju

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #84 u: 27-02-2012, 11:35:53 »
promjeni ulje, mozda je ulje amen pa zato zuji.

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #85 u: 27-02-2012, 12:40:08 »
promjeni ulje, mozda je ulje amen pa zato zuji.
tako ce i bit,a di da ispustim ulje sta negdje na pumpi ili  :?:

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #86 u: 27-02-2012, 13:31:29 »
ako nemas na letvi nigjde ispustni vijak onda odpustis jedno crijevo da isuci svo ulje van, zaspanas crijevo ulijes nesto ulja (do minimuma i ispod) okrenes par puta volan od jedne do druge strane ispustis to ulje van ulijes novo i vozi dalje.

ugl. ispustas sa najnize tocke sistema, vecinom je to servo letva.

pokusaj kupit isto ulje koje je sad u sistemu, ispiraj sa istim uljem koje ces ulit unutra, nije dobro mjesat ulja u servo sustavu..

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #87 u: 27-02-2012, 15:12:33 »
 :ok: to cu i napravit za vikend jer sad nisam mogao a neznam sta je bilo unutra pa sam kupio ono od ine tek toliko da ne fali   :rolll:

mkuzir

• Gost
« Odgovori #88 u: 28-02-2012, 07:56:21 »
kod takve situacije dobro je provjeriti da li se ulje pjeni sto bi znacilo da negdje ne dihta i vuce zrak. zujanje vrlo cesto dodje od kavitacija u pumpi prouzrocenih zrakom u ulju.

startaj motor, otcepi poklopac rezervoara servo ulja. osoba A mota volan punog u jednu stranu pa u drugu. osoba B gleda u rezervoar pjeni li se ulje.

ako ne, barem si eliminirao jedan moguci uzrok.  :ok:

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #89 u: 28-02-2012, 11:15:59 »
 :ok: budem i to pogledao danas al mislim da je sad sve ok jer nista ne zuji  :happ:

Offline Felini81

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 1,9 jtd SW
    • Bijeljina (BiH)
« Odgovori #90 u: 28-02-2012, 15:04:30 »
Sta moze biti uzrok malo tezem upravljanju ili sam ja to umislio,nikakvo zujanje nista samo to,ulja ima dovoljno

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #91 u: 28-02-2012, 15:16:10 »
da prodas auto i kupis golfa bez serva.  :craz

slabiji remen pa klizi servo pumpa, slabija servo pumpa (netlaci dovoljno), oslabila servo letva (propustaju gumice)..

al vecinom ti se cini.

Offline Losx

• Pripravnik
  • **
  • 159 1.9 JTDm + Giulietta Veloce 2.0 JTDm
    • Okolica Sl.Broda
« Odgovori #92 u: 02-04-2012, 23:07:23 »
Evo da se ukljucim u temu, ja sam imao citavu romansu sa servom sto ukljucuje dvije pumpe, krpanje alu crijeva od serva i jos kojekakve gluposti. Dakle, moji zakljucci su ovakvi: Ako fali i milimetar ulja u posudi, zujat ce. Pumpi ima vise vrsta i odgovaraju od razlicitih auta, samo da su dosjedi isti i to je to. Crijeva znaju zafrkavati kao sto je navedeno jer se presaviju, aluminijska crijeva koja idu oko mjenjaca bi valjalo pogledati jel struzu od mjenjac jer je to kod mene bilo pa se probilo crijevo i spricalo ulje kroz rupicu. Ako pumpa zariba u voznji optimistican rezultat je gubljenje serva, meni je to bilo ali se nakon par km dogodilo to da je pumpa zablokirala i remen otkinuo osovinu sa nje. Polovna pumpa ovdje kod mene u slavoniji je cirka 350kn. Originalna, tvornicki reparirana, prema informacijama koje sam dobio od Seb-a je oko 2000kn, tako nesto mislim da je bilo, mozda vise, mozda manje, nisam sad siguran.
Eto, malo informacija o servo sistemu na cijenjenim nam Alficama :)
No one expects the Spanish inquisition!

Offline mauroar

• Donator kluba
  • Trade Count: (+7)
  • Starosjedioc
  • *
  • ALFA 147SS,trenutno i 147jtd
    • PULA
« Odgovori #93 u: 03-04-2012, 08:44:19 »
ako nekome treba imam aditiv za servo sisteme,volane i slično,,nakon toga ne skripi i stiti vitalne dijelove
 :mah:
ALFA147SS,SUPERSPRINT,OZ-ULTRA,SPRINTFILTER,CSC,COLOMBO&BARIANI
TAR-OX
SPEED-DAY.HR

Offline Marcus

• Starosjedioc
  • 156 2.4 Ursus
    • Zagreb, Trnsko
« Odgovori #94 u: 03-04-2012, 08:51:42 »
Evo da se ukljucim u temu, ja sam imao citavu romansu sa servom sto ukljucuje dvije pumpe, krpanje alu crijeva od serva i jos kojekakve gluposti. Dakle, moji zakljucci su ovakvi: Ako fali i milimetar ulja u posudi, zujat ce. Pumpi ima vise vrsta i odgovaraju od razlicitih auta, samo da su dosjedi isti i to je to. Crijeva znaju zafrkavati kao sto je navedeno jer se presaviju, aluminijska crijeva koja idu oko mjenjaca bi valjalo pogledati jel struzu od mjenjac jer je to kod mene bilo pa se probilo crijevo i spricalo ulje kroz rupicu. Ako pumpa zariba u voznji optimistican rezultat je gubljenje serva, meni je to bilo ali se nakon par km dogodilo to da je pumpa zablokirala i remen otkinuo osovinu sa nje. Polovna pumpa ovdje kod mene u slavoniji je cirka 350kn. Originalna, tvornicki reparirana, prema informacijama koje sam dobio od Seb-a je oko 2000kn, tako nesto mislim da je bilo, mozda vise, mozda manje, nisam sad siguran.
Eto, malo informacija o servo sistemu na cijenjenim nam Alficama :)

:ok:...ja sam dobio rabljenu orginal za 300 tu od kolege s foruma...meni je bas na samoj pumpi lagano slinilo....ja bi jos samo dodal na 156 2.4 je muka jezeva to promjenit...negde oko 3 vure sam  zgubil dok sam to zmenjal  :rolll:
Da mi je i dolinom smrti proći, zla se ja ne bojim  jer Ti si sa mnom....

http://zalauru.blog.hr/

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
    • Rab
« Odgovori #95 u: 03-04-2012, 11:28:11 »
:ok:...ja sam dobio rabljenu orginal za 300 tu od kolege s foruma...meni je bas na samoj pumpi lagano slinilo....ja bi jos samo dodal na 156 2.4 je muka jezeva to promjenit...negde oko 3 vure sam  zgubil dok sam to zmenjal  :rolll:

nije ni na 2.0 TS ništa bolje  :wal:
uživam u vožnji

Offline Losx

• Pripravnik
  • **
  • 159 1.9 JTDm + Giulietta Veloce 2.0 JTDm
    • Okolica Sl.Broda
« Odgovori #96 u: 03-04-2012, 13:22:03 »
nije ni na 2.0 TS ništa bolje  :wal:

O vjeruj mi, bolje je. Gledao sam kod frenda na 2.0 TS i puno je pristupacnije, kod 2.4 je problem zbog gabarita samog motora, izmisljanje tople vode sa alatom i tokarskim strojem jako dobro dodje da bi se skinulo sve dolje.
No one expects the Spanish inquisition!

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
    • Rab
« Odgovori #97 u: 03-04-2012, 13:25:57 »
možda kod 156 i 147, ali na starijim modelima  :ne2:
uživam u vožnji

Offline skartociiic

• Učim polako
    • Hrvatska, Otok Rab
« Odgovori #98 u: 14-05-2012, 22:12:50 »
Tek san sad ovo vidjeo, valjda mi je malo uteklo. Nadolio sam ulja u posudu za servo, jer je falilo ulja. Zato je i skripalo jer je capivala zrak. A na kraju toga svega kada san otišao kod mehanicara ispostavilo se da je otišla letva volana jer je pustala ulje i trebala je doći nova na mjesto.

Offline sućidar

• Učim polako
    • Split
« Odgovori #99 u: 13-12-2012, 11:44:01 »
Ajmo ljudi pomažite molin vas!!! Zanima me koliko košta reparacija(ako se može) ili nova servo pumpe za alfu 156-1,8 ts 99g.Na području Splita,a pitam vas zato da se znam pripremiti finacijska srestva.I pozzz svima!!!!!!!!:D
Jednom Alfa,uvjek Alfa!!

Offline Argor

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #101 u: 06-02-2013, 12:23:37 »
poz ekipa evo mene opet s problemom  :wal:
jucer mi je pocela škripati letva volana i to prilikom skretanja ili motanja volana lijevo-desno
bar mislim da je letva volana
ak je sta mi se vise isplati reparirati ili uzet novu-polovnu letvu volana

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #102 u: 06-02-2013, 13:24:38 »
...vidi jel imaš dovoljno ulja u sistemu...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #103 u: 06-02-2013, 13:32:39 »
ulja ima dovoljno na maximumu je
ovaj auto ce me u grob strpat :mad: :wal:

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #104 u: 06-02-2013, 13:56:30 »
Ili letva volana ili ležajevi amortizera  :ok:

vani je hladno, sve puno kamenčića i soli po autu, tak da može i to bit uzrok  :da: :ok:
« Zadnja izmjena: 06-02-2013, 13:57:13 od Stiv »
:mahm QVMember of  U B OQV

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba12
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #105 u: 06-02-2013, 14:01:21 »
jucer mi je pocela škripati letva volana i to prilikom skretanja ili motanja volana lijevo-desno

Jesi siguran da je ona? Možda je crijevo serva.
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #106 u: 06-02-2013, 14:02:52 »
brijem da je ona neznam dok meh ne pogleda makar mi je vec govorio da je na izdisaju

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #107 u: 06-02-2013, 14:04:36 »
Ili letva volana ili ležajevi amortizera  :ok:

vani je hladno, sve puno kamenčića i soli po autu, tak da može i to bit uzrok  :da: :ok:

Lezaj amortizera me isto prca vec duze vrijeme kad prelazim preko neravnina ili lezecih
a letva je juce pocela prcat

Offline DOVLA

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
« Odgovori #108 u: 06-02-2013, 16:15:28 »
moguće i da je servo pumpa rekla bajbaj ::)
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #109 u: 06-02-2013, 16:16:44 »
a može biti i da je krajnik letve ostao suh pa da škripi

Offline IvanZg

• Starosjedioc
  • ACCORD 2.0 sport 2007
    • Sveta Nedelja
« Odgovori #110 u: 06-02-2013, 16:18:44 »
letva 100%
JEDNOM ALFA UVIJEK ALFA :)

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #111 u: 06-02-2013, 16:38:26 »
i kolki je ceh ove igre ak je letva?
 :henker:

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #112 u: 06-02-2013, 16:41:26 »
polovna letva se nade za nekih 500-800kn a ruke cca 500kn.

Offline tosa985

• Pripravnik
  • **
    • vodnjan istarska zupanija
« Odgovori #113 u: 06-02-2013, 17:56:23 »
ja bi rekao da ti je najprije otisla servo pumpa a ne letva!!ali najbolje odi koddobrog mehanicara pa nek ti on kaze svoje misljenje!!

Offline Ivan 159

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb Dubrava
« Odgovori #114 u: 07-02-2013, 14:04:06 »
sad se cuo s frendom kaze da u zg u zvonimirovoj ima servis za letve volana i pumpe serva kaze da je frajer doktor za te probleme
neznam dali smijem napisati ime servisa da nebi bilo reklamiranje itd
 :mah:

Offline aleksandar.stanarevic

• Učim polako
  • Alfa Romeo 1.9 jtd
    • Banja Luka,Bosna i Hercegovina
« Odgovori #115 u: 13-06-2013, 18:46:20 »
Pomozite!!!  :rolll:
Ovako: Prije par dana sam primjetio na mojoj 147-ici 1,9JTD da mi curi ulje po pločniku na mjestu gdje parkiram.Dignem haubu pregledam na mjeraču motorno  ulje(sve ok),zavirim u bocu za ulje od volana i imam šta da vidim-nivo ulja ispod MIN..Dospem ulje upalim auto otvorenog čepa i primjetim da se ulje pjeni i da cirkuliše brzo(pročitao na nekim forumima da ne smije u stanju mirovanja da ulje cirkuliše,nemam pojma),ne čuje se ništa dok ne smotam volan do samog kraja nebitno u koju stranu(čuje se kao lupanje lima u lim ,tktktktktk).Zavirim ispod auta i kod prednjeg desnog točka ugledam neko crijevo smotano kao opruga da po njemu curi ulje crvenkaste boje na nekakvom sastavu,spoju .(pogledati na slici) Sad me zanima da li može to lupkanje da izaziva to što to crijevo pušta ili je ipak otišla letva(Letvu koliko sam vidio je suva k o barut).Normalno mota u vožnji nemam nikakvih problema sa volanom do sada ovog lupkanja .Voliio bih pokupiti par savjete prije nego odem kod mehaničara da me opali po ušima kada izvali cifru!Hvala

http://s17.postimg.org/xognkob27/Volan.jpg

Offline Argor

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #116 u: 13-06-2013, 22:50:30 »
To je hladnjak servo ulja, nebi trebao biti skup kvar.

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #117 u: 13-06-2013, 23:05:35 »
samo selnu promjeni, imao sam slucaj na jednoj 156 kaj je neko rekao da mora mjenjat komplet cijevi i tu spiralu a bila samo selna u pitanju jedna.

Offline dido1004

• Pripravnik
  • **
    • Daruvar
    • DIDO TV
« Odgovori #118 u: 26-09-2013, 19:43:13 »
Evo i meni problem s servom falilo ulja nalio do kraja meni se desava da kad motam recimo lijevo negdje pri kraju motanja pocne se cijeli auto trest i proizvodi jako cudan zvuk od negdje.
Jel ima ko ideju
alfa 146 boxer.
Vidim da je letva malo cmoljava od ulja.

Offline ivobanfiteam

• Učim polako
  • La Vita e bella
    • Zagreb
« Odgovori #119 u: 21-10-2013, 22:43:50 »
Primjetio sam u zadnja dva dana da se servo puno lakše okreće nego prije,a u auto sam svaki dan tak da nije situacija da duže nisam vozio pa mi se samo čini,uglavnom skroz se lagano okreće,po meni prelagano zato jer znam kak je bilo donedavno,ulja ima,na maksimumu je,nutra je tutela gi/a stara 3 godine. isto tako povezano s time čuje se nekakvo lupanje s lijeve strane prednje,bez obzira na lijevi ili desni zavoj i da li je auto u leru ili brzini,svakako se čuje.. Bio sam kod mehaničara kaže da je ležaj kotača (šta mi ne objašnjava zašto je servo tako "labav"), drugi je rekao da je letva volana vjerojatno ali da još malo pričekam,dok su mi rekli u alfacaru u ČK da je do loše prednje lijeve gume šta opet ne objašnjava servo... i tako u krug...auto je 147.16 iz 2003,116000km

Anton

• Gost
« Odgovori #120 u: 21-10-2013, 22:45:15 »
servo pumpa ce ubrzo umrijeti...

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #121 u: 21-10-2013, 23:04:05 »
tako je i kod mene otkad sam uzeo auto,neznam kako je u njoj bilo prije ali u 146 sa istim motorom od lege ide dosta teže,tako da i mene zanima o čemu se radi,doduše dosta km sam već napravio i nisam primjetio nikakve probleme zbog toga  :?:

Offline veks39

• Učim polako
  • GT 1.9 JTDm
    • Zabok
« Odgovori #122 u: 12-12-2013, 18:55:14 »
Citat:
Primjetio sam u zadnja dva dana da se servo puno lakše okreće nego prije,a u auto sam svaki dan tak da nije situacija da duže nisam vozio pa mi se samo čini,uglavnom skroz se lagano okreće,po meni prelagano zato jer znam kak je bilo donedavno,

Došao sam do prijatelja da mi namontira zimski set kotača i nakon toga auto se ponaša slično gore opisanom. Volan se okreće lagano da nije normalno, a po cesti se lovim koliko kasni. Nije to više onaj divni direktni upravljač. Na ovjesu nigdje nema lufta, ništa ne lupa, a volan kasni i pliva da poludiš. Vratili smo nanovo ljetne kotače na prednji kraj i naravno opet nije u redu. Znači nije do guma, a što se dogodilo nemam pojma i polako ludim.
Jedan mehaničar kaže da je mali luft na letvi volana, ali ne znam... kako se to dogodilo u trenutku i baš kod promjene guma.
Zanimljivo je da se prije 6 mjeseci nešto slično dogodilo i mojem sinu na 156-ici kod promjene guma, a nije riječ ni o istom mehaničaru.
Molim pomoć, savjet, bilo kakvo slično iskustvo. Hvala...

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #123 u: 12-12-2013, 22:56:30 »
optiku kotaca napravit, provjeri nagibe sve i luftove na selenima i kuglama.

Offline veks39

• Učim polako
  • GT 1.9 JTDm
    • Zabok
« Odgovori #124 u: 13-12-2013, 07:08:34 »
Optiku smo provjerili, savršena, vizualno ovjes bez lufta na bilo kojem elementu, osim malo se osjeti na letvi volana. Ali to je malo kad cimaš kotač. Inače se uopće u vožnji ne čuje nikakvo krčanje, lupanje ili slično.
Nevjerojatno da je promjena nastupila odjednom, nakon što je auto samo dignut na dizalicu i promjenjeni kotači.
Mehaničar je najprije tvrdio da su to zimske gume, a kad smo ponovno stavili ljetne i bilo je isto, tvrdi da treba reparirati letvu volana.
Bojim se da nakon toga opet neće biti isto.
GT-jka ima 74.000 km.
« Zadnja izmjena: 13-12-2013, 12:52:39 od veks39 »

Offline veks39

• Učim polako
  • GT 1.9 JTDm
    • Zabok
« Odgovori #125 u: 13-12-2013, 12:36:41 »
Dal je moguće da se nešto dogodilo sa ESP tj. sa VDC kontrolom. Ima li kod kotača ili dolje ispod motora kakav senzor koji smo mogli oštetiti ili onesposobiti dizalicom ili kod samog skidanja kotača?
« Zadnja izmjena: 13-12-2013, 12:52:32 od veks39 »

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #126 u: 13-12-2013, 18:02:55 »
jedino imas senzor abs-a na kotacu al cim to pojebes odma ti javlja gresku na bc-u

ozbiljno kod izmjene kotaca nemas doslovno kaj sjebat osim navoja u glavcini   :craz

jel odma nakon guma nastalo ili se kroz par km pocelo desavat.?

Offline veks39

• Učim polako
  • GT 1.9 JTDm
    • Zabok
« Odgovori #127 u: 13-12-2013, 18:08:58 »
Praktično došao sam s "jednim" autom, a otišao sa "drugim".
Mislil sam čak da je izgorio koji osigurač za vdc ili sl. provjerio sve osigurače...
Gt doduše ima sportske opruge i serijske amortizere, ali tako je već 6 mjeseci i bilo je u redu (koliko ta kombinacija može biti)... Mislil sam da se možda izmaknuo feder ili se poremetilo nekaj sa amortizerima nako dizanja na dizalici?
Mehaničar je pogledao i nije vidio ništa takvog, ali tko zna...

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #128 u: 13-12-2013, 23:23:09 »
meni je taj problem nestao sam od sebe  :?:  :hehe: sad sve 5  :da:

Offline alfist88

• Na probi
  • *
    • Sarajevo
« Odgovori #129 u: 18-08-2014, 00:00:55 »
Moze pomoc alfisti: danas sam posudio auto prijatelju i nakon predjenih 300 tinjak km parkiran je kod mene. Kada sam nakon sat izasao vidio sam lokvu ulja koje se poslije ispostavilo da je servo (jer je jedino tog ulja falilo). Kako je moglo tako naglo toliko iscuriti. I sta bi moglo biti auto je 145 TS i prije mi je pustalo ulje na letvi ali oko 0.5l na par mjeseci. I sada sam dosuo i nakon sat jedan jos nista nije pustilo. Sta se desava??? Hvala unaprijed na svim info

Offline VIPER999

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 155 & Alfetta in progress
    • Malinska, Otok Krk
« Odgovori #130 u: 25-10-2014, 04:45:21 »
Da malo dignem temu i da ja postavim svoje pitanje tj. opišem svoj problem ... ako postoji ...

situacija je sljedeća, na auto sam izmjenio krajnike, spone, manžetne, reparirao amortizere, balansirao gume te napravio optiku ... nakon toga mi se događa sljedeće: kad vozim većom brzinom osjetim kad idem u ljevi zavoj da volan odjedanput se omekša i padne još možda 1-2 cm ... i naravno onda moram koregirat putanju, što mi se uopće ne sviđa i ne uljeva mi sigurnost ... dok kad idem u desni zavoj imam normalan otpor volana i nemam to tako da ga nazovem skakutanje ... i stvarno ne znam u čemu je problem ... jel do servo pumpe, što sumljam ili do letve volana ... ili pa možda do ljeve vilice koja je za mjenjanje, nije strašno ali je za mjenjanje ... sve se bojim da ne bude jednog dana svaki kotač svoja politika ...

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #131 u: 10-12-2014, 09:43:42 »
pozdrav
primjetio sam da sad kako su temperature pale oko nule da mi nešto nevalja sa servom.Kad upalim ujutro auto uopće ne reagira,tj. moram ga na silu smotati ljevo-desno da bi nakon pola minute radio normalno.Ulje mjenjano prije 60000-70000 km,letva nigdje nepušta i nelupa.da li ima itko kakva iskustva sa ovim problemom?
hvala

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
    • Rab
« Odgovori #132 u: 10-12-2014, 17:41:43 »
kako znaš da letva ne pušta
uživam u vožnji

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #133 u: 11-12-2014, 19:46:24 »
kako znaš da letva ne pušta
pa nisam nasuo kap ulja u servo od zadnje izmjene a to je bilo prije 5 godina i nekih 60-70 tkm

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
    • Rab
« Odgovori #134 u: 11-12-2014, 20:33:52 »
pa nisam nasuo kap ulja u servo od zadnje izmjene a to je bilo prije 5 godina i nekih 60-70 tkm

a od kad imaš problem
uživam u vožnji

Offline zvrnn

• Starosjedioc
  • Giulia Q4
    • Rijeka
« Odgovori #135 u: 11-12-2014, 20:40:02 »
pozdrav
primjetio sam da sad kako su temperature pale oko nule da mi nešto nevalja sa servom.Kad upalim ujutro auto uopće ne reagira,tj. moram ga na silu smotati ljevo-desno da bi nakon pola minute radio normalno.Ulje mjenjano prije 60000-70000 km,letva nigdje nepušta i nelupa.da li ima itko kakva iskustva sa ovim problemom?
hvala

Mozda nevezano, nedavno sam isao nekome pogledat jednu 159 2.4jtdm , 2006ta. Isto tako, kod motanja u mjestu
i sa zagrijanim motorom, servo kao i da ne radi, tek u voznji pocne raditi ali nesto na prekide.
Dijagnoza bi bila da je servo pumpa pred krepivanjem ili gotova.

Offline mali

• Ovisnik o alfistima
    • Rab
« Odgovori #136 u: 11-12-2014, 20:46:08 »
može i nemora bit
uživam u vožnji

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #137 u: 14-12-2014, 07:44:07 »
a od kad imaš problem
primjetio sam prošle zime ali samo kad su temp. oko nule i niže,i sad isto se događa ali imam osjećaj da je sad još gore nego prije. 

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #138 u: 14-12-2014, 07:45:59 »
Mozda nevezano, nedavno sam isao nekome pogledat jednu 159 2.4jtdm , 2006ta. Isto tako, kod motanja u mjestu
i sa zagrijanim motorom, servo kao i da ne radi, tek u voznji pocne raditi ali nesto na prekide.
Dijagnoza bi bila da je servo pumpa pred krepivanjem ili gotova.
a
sva sreća imam drugu...sutra neradim pa ću staviti drugo ulje i drugu pumpu pa javim dali je išta bolje

Offline kilo529

• Sa stažom
  • Giulia 2.2 JTDm AT8
    • Zagreb
« Odgovori #139 u: 14-12-2014, 09:51:23 »
Aj probaj prvo izvuc van dvije posudice ulja pa dodar svjezeg...ako bolje radi onda je do ulja...
Ex: 33 QV, 33 1.7 iE, 156 2.0 TS, 156 2.0 JTS, 159 2.4 JTDm, Giulietta 2.0 JTDm2, Giulia 2.2 JTDm AT8

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #140 u: 14-12-2014, 10:02:51 »
Aj probaj prvo izvuc van dvije posudice ulja pa dodar svjezeg...ako bolje radi onda je do ulja...
probaću to prvo  :wal:

Offline basop

• Na probi
  • *
    • Opatija
Problem sa servom kod 147ice
« Odgovori #141 u: 28-09-2016, 19:01:12 »
Pozdrav ekipa, 147 1.9jtd 8v 2004 god, kao sto sam vec pisao auto kupljen prije 3 dana u odlicnom stanju, jucer sam vidio par fleka od ulja i letva volana zvuci tupo. Sutra ujutro idem kod mehanicara da vidimo u cemu je problem. Za svaki slucaj sam kupio 1l crvenog atf ulja ako nekim cudom ostanem bez ulja u servu...eto, sutra napisem u cemu je problem iako vjerujem da ste vec imali taj problem, pa ako tko moze ranije sta pametno reci slusam sve..

Offline basop

• Na probi
  • *
    • Opatija
« Odgovori #142 u: 30-09-2016, 13:42:34 »
Cijev od serva pusta na gumi i metalnom dijelu..ugl danas sam dao izraditi identicnu novu sutra u 11 je gotova..cijena 400kn. I da, netko je pokusao zakrpat staro crijevo sa gumicom i selnama lol..evo slika stare

Offline zeki69

• Učim polako
    • samobor
fiat punto 1.2 sx problem servo volana
« Odgovori #143 u: 23-11-2017, 21:59:55 »
Pozdrav svima,
željko iz samobora,
imam problem sa servom volana na puntu,prvo se zapalil kod ključ pa sam promijenil elektroniku i problem riješen no ostao je problem serva volana koji ne radi.Ima li on veze sa elektronikom,ili se desio usporedo kvarom elektronike,a možda i uzročno posljedična veza ta dva kvara.Može li neko pomoč,bio bi zahvalan.