01-06-2020, 17:21:39

Autor Tema: Kako izmjeriti potrošnju struje ugašenog auta???  (Posjeta: 14297 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kstancec

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Donji Kraljevec
Odg: Kako izmjeriti potrošnju struje ugašenog auta???
« Odgovori #20 u: 09-04-2020, 01:12:46 »
Danas sam opet mjerio i izvadio osigurač radio-navigacijski sustav F23 (15A) - ništa, 2 osigurača od grijanja prednjih sjedala (7.5A) - ništa.
Zanima me parking senzor - stavio sam prije 8 mj zamjenski  u prednji branik jer je originalni malo radio a malo ne - na suncu da u suprotnom ne. Sa tim gore senzorom ne mogu imati vizualni prikaz kao  prije, isključio sam opciju prikaza ne bord computer preko dijagnostike i sad samo radi zvuk, a greška se više ne pojavljuje na bord computer, jel možda do njega?

Sada je zadnja izmjerena struja 0.20-0.21A, kreće sa 1.45A i ispitujem do nekih 5 min.
Neznam dal se može ispitati i struja alarma, jer imam i alarm? :mehanic

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #21 u: 09-04-2020, 01:21:49 »
ja sam to praznjenje akumulatora ( isto na 19-tici  :hap: ) rijesio tak da sam stisnio onaj gumb,te odvojio onu masku sa ostatka radija,i nije vise trosio,a u novoj alfici i kad je spojen netroši :da: ...

što stisnuo i odvojio na radio? ja sam izvadio osigurač pokraj akumulatora f23 radio-navigacijski sustav i ništa. Alfa 159 je u pitanju.

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #22 u: 09-04-2020, 07:28:36 »
Tih 0.2A kroz 24h h "pojede" skoro 5 Ah kapaciteta iz akumulatora. Puta par dana i to je to.

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #23 u: 14-04-2020, 16:03:40 »
ljudi... kaže ovako.... mjesta za paniku NEMA... pa onda moram i obrazložiti :) kaže... struja od 200 mA ili 190mA je u redu... znači dok spojite ampermetar serijski i mjerite potrošnju struje vidjet ćete da struja vrlo brzo pada... Naime, do nekih 20 sekundi struja padne do 200mA ili 0.2A i tu staje... jest da je to previše, ali... radi se o tome da auto odma ne gasi rad svih modula... tj. oni ostaju uključeni do 45 min nakon gašenja vozila i vađenja ključa... i onda se javlja ta struja od 200mA gledano ukupno, znači da bi svaki modul mogao imati potrošnju oko 10mA... u rad modula se možete uvjeriti na primjeru... ako auto ima opciju - mogućnost: prati me do kuće sa uključenim kratkim svjetlima koje svijetle oko 30 s i onda se same ugase... znači, da se sve ugasi dok se ključ izvadi kako bi se onda uključio modul za svjetla? nikako... trebao bih ih vozač uključiti... znači, tu se vidi da ecu ostavlja uključene module, koje onda nakon nekih 45 min isključuje, koji mu više nisu potrebni i struja pada, kažu do 50mA je ok, znači to su 3-4 modula koja ostaju uključena - memorija radio, alarm, centralno - zaključavanje i valjda ecu i njegova memorija... po meni ako je ukupna struja i do 100mA ili 0.1A i to je u redu... e sad, ja nisam to još ispitao,ali dok budem imao vremena hoću... i bitno je dok se spoji ampermetar i krene teći 45 min, ne prekinuti strujni krug i ponovo spojiti, jer u tom trenutku sve opet kreće od 0 - ispočetka (tih 45min)... i još bi dodao... po meni što može raditi od potrošača na 200mA - kao nekakvo trošilo?? ništa... imate i video na youtube gdje autoelektričar traži gdje curi struja, vadi osigurače, ali on imaju struju oko 3.5A, a ne 0.2A... ostao je uključen prekidač koji je direktno spojen na aku... dok ga je isključio prekidač... 0.02A... - znači ostale su memorije...