18-10-2019, 02:35:39

Autor Tema: Ode leteci ležaj u ...  (Posjeta: 7631 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ice man

• Gost
  • Trade Count: (0)
Ode leteci ležaj u ...
« u: 07-05-2007, 17:54:02 »
Danas ujutro na Zagrebackoj obilaznici pri 160km/h ode leteci lezaj u 3PM. Dan mi je prekrasno poceo  :kosa:. Sad me zanima dal je mozda imao tko takav slucaj da mu otisao leteci??? Molim Boga da necu morat mjenjat i radilicu zbog toga. Neka mi jos nesto otiđe na tome autu tako nenadano ja cu popizdit i rijesiti se tog govna da to moram tak reci. :bomb:. Molio bi vas da ukoliko se nekome to dogodilo da iznesu svoja iskustva.

JTD_Hunnter

• Gost
Odg: Ode leteci ležaj u ...
« Odgovori #1 u: 07-05-2007, 18:15:48 »
Danas ujutro na Zagrebackoj obilaznici pri 160km/h ode leteci lezaj u 3PM. Dan mi je prekrasno poceo  :kosa:. Sad me zanima dal je mozda imao tko takav slucaj da mu otisao leteci??? Molim Boga da necu morat mjenjat i radilicu zbog toga. Neka mi jos nesto otiđe na tome autu tako nenadano ja cu popizdit i rijesiti se tog govna da to moram tak reci. :bomb:. Molio bi vas da ukoliko se nekome to dogodilo da iznesu svoja iskustva.

Pa kako to da nisi pravo stanje (sranje) vidio kad si ga kupovao...čitao sam i da si otkrio da auto ima 170.000 umjesto 70.000 ili tako nešto...

Bilo bi dobro da ako si kupio auto od nekog salona rabljenih, da im sjedneš na glavu, a također bi bilo zgodno da napišeš gdje si kupio auto da ljudi malo pripaze...

Fiuman

• Gost
« Odgovori #2 u: 07-05-2007, 18:46:11 »
moja sućut ! i meni se isto desilo sa starom 145 QV , nakon što sam promjenio komplet distribuciju s pumpom , kompletan servis itd. iz čistog mira -čak nisam ni ganjo - protukla !! puko je osigurač letećeg i zagrebo radilicu i klipnjaču  :wal: :wal: auto je radio na min. ok i do nekih 1 700- 1 800 okretaja a nakon toga drobljenje !! zato sad na ovoj sve mjenjam  :da:

Ice man

• Gost
« Odgovori #3 u: 07-05-2007, 18:48:42 »

Pa kako to da nisi pravo stanje (sranje) vidio kad si ga kupovao...čitao sam i da si otkrio da auto ima 170.000 umjesto 70.000 ili tako nešto...

Bilo bi dobro da ako si kupio auto od nekog salona rabljenih, da im sjedneš na glavu, a također bi bilo zgodno da napišeš gdje si kupio auto da ljudi malo pripaze...

Takve stvari nemozes vidjeti kad kupujes auto to ce ti reci svatko ko se imalo kuzi u aute. Mozes vidjet ovjes, mozes vidjet auspuh, mozes vidjet dal pusta ulje, mozes cuti kak motor radi, mozes vidjet dal je mjenjan zupcasti, ali nemozes znat da ce ti za skoro 1500km vrisnut leteci. A isti takav slucaj je i sa kilometrazom, ja sam ju odma nasao orginalnu na kartici koju oni nisu skinuli. A to sam odma znal da je skidana a sad mi je jos draze jer bar znam kolika je realna, a isto tako za mene je budala onaj koji vjeruje tim preprodavacima koji uvoze aute da auto star 10godina ima ispod 120 000km i jos je uvezen iz Italije. Ako netko tako kupi auto i misli da nisu skidani kilometri to je za mene tezi debil.

Mene zanima dal je mozda itko imao takav slucaj da mu je vrisnuo leteci? I iskustva naravno.

Ice man

• Gost
« Odgovori #4 u: 07-05-2007, 18:51:10 »
moja sućut ! i meni se isto desilo sa starom 145 QV , nakon što sam promjenio komplet distribuciju s pumpom , kompletan servis itd. iz čistog mira -čak nisam ni ganjo - protukla !! puko je osigurač letećeg i zagrebo radilicu i klipnjaču  :wal: :wal: auto je radio na min. ok i do nekih 1 700- 1 800 okretaja a nakon toga drobljenje !! zato sad na ovoj sve mjenjam  :da:

I koliko te dosao popravak okvirno? I sta si sve mjenjao?

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #5 u: 07-05-2007, 18:55:26 »

Takve stvari nemozes vidjeti kad kupujes auto to ce ti reci svatko ko se imalo kuzi u aute. Mozes vidjet ovjes, mozes vidjet auspuh, mozes vidjet dal pusta ulje, mozes cuti kak motor radi, mozes vidjet dal je mjenjan zupcasti, ali nemozes znat da ce ti za skoro 1500km vrisnut leteci. A isti takav slucaj je i sa kilometrazom, ja sam ju odma nasao orginalnu na kartici koju oni nisu skinuli. A to sam odma znal da je skidana a sad mi je jos draze jer bar znam kolika je realna, a isto tako za mene je budala onaj koji vjeruje tim preprodavacima koji uvoze aute da auto star 10godina ima ispod 120 000km i jos je uvezen iz Italije. Ako netko tako kupi auto i misli da nisu skidani kilometri to je za mene tezi debil.

Mene zanima dal je mozda itko imao takav slucaj da mu je vrisnuo leteci? I iskustva naravno.

Ma znam da ne možeš vidjeti da li će leteći vrisnut ili ne, mislio sam na ovo ostalo, kilometri i ostala sr koja si imao...

Nisam ti ja popovao, nego mislim kako bi bilo dobro da im malo zajašiš na glavu ako je salon rabljenih...

Sretno sa popravkom, da ti cijena bude što manja...

Boxer

• Gost
« Odgovori #6 u: 07-05-2007, 20:28:52 »
Ice man malo si nekorektan i nisi fer, kupio si rabljen auto s ni sam neznaš koliko km, nemaš pojma tko ga je i kako vozio i sad je to smeće jer ti se pokvario, nekima se novi novcati pokvare pa nisu toliko oštri.

Ja razumijem da si ljut ali kod kupovine rbljenog auta nemožeš očekivat bezgrešnost :ne2: :ne2:

Ice man

• Gost
« Odgovori #7 u: 07-05-2007, 20:50:46 »
Znam da ima 170 000km, da je redovito odrzavan do 100 000km jer je postambiljana servisna knjižica u Italiji. A ako se opet nesto desi nakon kaj ovo popravim ide ona na Jakusevec. Neocekujem princip toci i vozi, ali ovakve stvari ne podnosim. Aj da mi je otisao debilmetar u qurac nista nebi reko, al ovo  :kosa: :ne2:

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #8 u: 07-05-2007, 20:58:10 »
Viđao sam začepljene (sužene od naslaga) kanale na radilicama (nevezano sa proizvođačem automobila) prilikom generanih popravaka. Npr. Ina Delta 5 je stvarala bijele naslage u kanalima za podmazivanje. Kod viših okretaja i snage nema dovoljan protok ulja za podmazivanje i hlađenje letećeg ležaja i onda ciao leteći. Kad rastaviš motor kladim se da ti je začepljen kanal za podmazivanje u radilici prema tom ležaju. Nepravodobno mijenjanje ulja također uzrokuje stvaranje naslaga unutar motora. Kvalitetno ulje i  redovite izmjene ulja i filtera najvažnije su za zdravlje motora.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Enver

• Gost
« Odgovori #9 u: 07-05-2007, 21:03:32 »
Ajde nek neko napise kako se moze napravit provjera letecih. Btw, pa ne cuju se kad su losi ?
Jel moguce da neki dodaci u ulju lose utjecu na njih, tipa odes u benzinsku, vidis neki proizvod koji kao poboljsava rad motora, i slicne gluposti, natocis u motor i onda se moze ocekivat da se razleti motor.

Offline Viktor

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #10 u: 07-05-2007, 21:11:27 »
Ako su leteći istrošeni čuje se metalni zvuk prilikom natjerivanja u visoke okretaje. Taj zvuk znači da će se uskoro trebati otvarati motor. Ali ono sa začepljenim kanalima je tempirana bomba, ne znam kako se može otkriti bez rastavljanja motora. Te naslage znaju biti tvrde pa ne pomaže otapanje sa kemijom.
Za utjehu, to se rijetko događa (začepljivanje kanala).

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #11 u: 07-05-2007, 23:17:47 »
nije uredu da tako govoriš o autu jer je auto rabljeni i nemožeš očekivati od njega da radi kao novi  :rolll:
 javi se tom dileru koji ti je prodao auto i vidi dali imaš mobilno jamstvo na 6 mjeseci,ja kada sam kupovao auto dobio sam potvrdu da sve šta se dogodi na motoru u roku od 6mj.da če mi oni u tom roku popraviti auto,i taj papir je bio ovijeren kod bilježnika  :ok:
raspitaj se kod tog koji ti je prodao auto  :ok:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Fiuman

• Gost
« Odgovori #12 u: 08-05-2007, 00:10:45 »

I koliko te dosao popravak okvirno? I sta si sve mjenjao?
  to ti ovisi koje brušenje će ti biti radilica i dal će se uopće dat brusit- nadam se da oće , al o tome ti ovisi cijena letećih i bankova(temeljni) ležaja!! kad to sve već skidaš pogledaš semeringe, kvačilo (lamela i potisni ponajviše) i ostatak motora koji će ti biti na dohvatu !! SRETNO  :ok:

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #13 u: 08-05-2007, 21:40:55 »
Sorry što ti se to dogodilo, po meni najbolje prodaj i zaboravi jer to ti bude samo vreća bez dna, iz iskustva dogodila mi se slična stvar na drugom autu i kad krene troškovi se samo gomilaju.
Crazy for speed

Offline Viktor

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #14 u: 08-05-2007, 21:51:06 »
Daj neka čovjek otvori motor da znamo što je bilo. Najbolje je kupiti drugi rabljeni motorm, a taj ti ostane za dijelove.

Ice man

• Gost
« Odgovori #15 u: 08-05-2007, 23:13:11 »
Otisao je leteci lezaj na 2. cilindru. Radilica i klipnjaca moraju na brusenje. Opcenito su svi leteci u tezem qurcu i skoro da ih nema i samo je bilo vrijeme kad ce jedan reci doviđenja. Samo mi nije jasno kak se nisu apsolutno nista culi  :?:, jer mi je dobro poznat specificni zvuk letecih kad su pred mirovinu. Usput kad je motor i rastavljen pogledat cu kakvo je ostalo stanje motora (karike i ostalo) tak ak je i to pred mirovinu i to cu promijeniti tak da sam miran. O kupnji motora sam razmisljal ali nema sanse da ga kupujem jer nikad neznam sta kupujem. Samo mi bi trebalo da kupim isto ovakvo govno od motora te da mi se isto tak neke dogodi nakon 1500 prevezenih kilometara, onda bi bome poceo  :gun:. Ovak cu si sredit motor da sam bar s njim miran, dok mi pak nerikne neke drugo nevezano uz motor, a kakav sam pehista to bi moglo biti vrlo brzo. Sad cu biti tjedan dana bez auta dok se to ne sredi, a taman mislio stavljat plin na nju. Pop..dit cu s tim autom, u nepunih mjesec dana toliko sr..a da ak se nakon ovoga jos neke desi ide on definitivno cim dalje od mene. Mehanicar mi je pricao o cifri od nekih 4000-5000kn  :kosa: .

Enver

• Gost
« Odgovori #16 u: 09-05-2007, 02:04:38 »
malo OT, plin  :?: tko, gdje, kako, cijena, pricaj malo vise o tome, moze i u nekoj drugoj temi

Ice man

• Gost
« Odgovori #17 u: 09-05-2007, 20:44:53 »
Sta se plina tice nisam jos nista konkretno odlucio di bi ga stavljao, ali sam malo gledao cijene i sisteme i definitivno odlucio da ga stavljam, ali o tome u nekoj drugoj temi.

Ice man

• Gost
« Odgovori #18 u: 11-05-2007, 23:47:38 »
Vijesti su jako lose :wal:. Radilica se neda brusiti tak da trebam naci drugu dobru, pa ako netko mozda zna nekog da to ima ili da moze nabavti neka mi javi bit bu mu zahvalan. Trebao bi i klipnjacu  :wal:. Razmisljao sam da stavim drugi motor, ali to ce biti jedino ukoliko ne uspijem naci radilicu. Vise bi volio sloziti ovaj motor pa da znam na cem sam, nego da kupim opet neki motor za koji neznam sta je pa mi se dogodi opet oak nesto za 5000km. Jos jednom vas molim ukoliko netko ima ili zna nekog ko ima ili moze nabaviti da mi javite.

:alfisti:

Boxer

• Gost
« Odgovori #19 u: 12-05-2007, 07:13:35 »
IMaš na forumu negdje oglas PIO  ti je prodavao odličnog 1.8 TS-a iz svoje 156 koju mu ej kolega razbio pa si odmah ubio 2 muhe jednim udarcem ako to uzmeš, imaš mrak motor a iste pare ko i da uzimaš 1.6 :da: :da: