13-07-2020, 16:41:29

Autor Tema: Alfe u oglasima  (Posjeta: 2182533 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online otrov

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • 159 1.9jtdm 8v Grigio Titanio
    • Drežnik Grad
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #32540 u: 11-09-2019, 11:24:40 »
Koliko je ih je u oglasu iz 2009. i 2010. godine po imalo normalnoj cijeni i sa nikakvim kilometrima ? Nema ih, tako da je itekako prilika za nekog ko traži baš GT
A koja bi to oprema trebala biti? Ako lik brije da je blackline, sta ne bi trebala imat tamne farove?

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Audentes deus ipse iuvat

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #32541 u: 11-09-2019, 11:29:04 »
Ne piše da je blackline :D Samo jedna od mnogih fiktivnih njuškalo oprema.

Online M.P.

• Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #32542 u: 11-09-2019, 12:11:49 »
A koja bi to oprema trebala biti? Ako lik brije da je blackline, sta ne bi trebala imat tamne farove?

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Blackline nije , neki distinctive sa doplatama

Offline filip_zg

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #32543 u: 14-09-2019, 23:34:53 »
neznam jel sam dosadan ali imam potrebu podijeliti sljedeće:
prije 3 tjedna sam u utorak pogledao navedeni auto
https://www.index.hr/oglasi/alfa-romeo-159-1-9-jtdm/oid/1749546

u petak sam nazvao i dogovorio se oko cijene ako je sve na autu kako je vlasnica govorila dok smo se vozili u utorak
auto je djelovao tvrdo, očuvano i km ako su stvarni mi se činilo ok. treba mu ljubavi i pranja i mogao bi blistat.
i dobim ja ključeve da ga sam otfuram na pregled i odo ja u Bertol.
Osoblje je bilo izrazito profesionalno i ljubazno, pregledan je auto i lagano hladan tuš oko sitnica s najvećim problemom - truleži po pragovima. također, km se nije mogla provjeriti prema riječima gospodina, jer auto nema odometar.
ja kao nestručan sam se bio zavuko ispod auta nije djelovalo hrđavo, pa sam zaključio da oni na dizalici ipak imaju bolji pregled, a možda je ta trulež i negdje gdje osim profesionalca, je nemoguće ju i uočiti.

ugl žena je bila izbezumljena njihovim nalazima i posljedično mojom odlukom da nemogu kupiti takav auto.

i sad, nakon 2-3 tjedna mi se javila da su odveli auto na servis i da su joj se mehaničari smijali da kakva hrđa, kakvo slinjenje ulja. da je ispala smješna.
e sad, njen a i moj pristup je bio prilično gospodski, cijena se dogovorila kad se dogovorila i nije se spominjala ni prije ni poslije, ne pari mi na prevaru - žena ima obitelj i više autiju.
ispala je izrazito retardirana situacija sve u svemu di mi nije jasno ko mulja ili što sam ja krivo shvatio u cijeloj priči.
komentari dobrodošli  :cigara:

Online FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #32544 u: 14-09-2019, 23:38:57 »
Ne vidim razloga zasto bi ti u Bertolu govorili da je auto hrđav i da slini ulje ako to nije istina. Mozda su mislili na most.
« Zadnja izmjena: 14-09-2019, 23:40:10 od FAN »
:cigara: :cigara:

Offline Delta S4

• Sa stažom
    • Rijeka
« Odgovori #32545 u: 15-09-2019, 00:29:46 »

Pa dobro, majku mu staru, jesi ti bio pod autom? Valjda su ti ovi u servisu pokazali tu hrđu?  :what: Auto s kontinenta 12 godina star pa nije pretjerano čudno da je načet truleži.

A kako ti je objasnila to što se kilometraža ne da isčitati? Ne kužim što im to znači da nema odometar?
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #32546 u: 15-09-2019, 00:43:18 »
prije 3 tjedna sam u utorak pogledao navedeni auto
https://www.index.hr/oglasi/alfa-romeo-159-1-9-jtdm/oid/1749546

u petak sam nazvao i dogovorio se oko cijene ako je sve na autu kako je vlasnica govorila dok smo se vozili u utorak
auto je djelovao tvrdo, očuvano i km ako su stvarni mi se činilo ok. treba mu ljubavi i pranja i mogao bi blistat.
i dobim ja ključeve da ga sam otfuram na pregled i odo ja u Bertol.
Osoblje je bilo izrazito profesionalno i ljubazno, pregledan je auto i lagano hladan tuš oko sitnica s najvećim problemom - truleži po pragovima. također, km se nije mogla provjeriti prema riječima gospodina, jer auto nema odometar.
ja kao nestručan sam se bio zavuko ispod auta nije djelovalo hrđavo, pa sam zaključio da oni na dizalici ipak imaju bolji pregled, a možda je ta trulež i negdje gdje osim profesionalca, je nemoguće ju i uočiti.

ugl žena je bila izbezumljena njihovim nalazima i posljedično mojom odlukom da nemogu kupiti takav auto.

i sad, nakon 2-3 tjedna mi se javila da su odveli auto na servis i da su joj se mehaničari smijali da kakva hrđa, kakvo slinjenje ulja. da je ispala smješna.
e sad, njen a i moj pristup je bio prilično gospodski, cijena se dogovorila kad se dogovorila i nije se spominjala ni prije ni poslije, ne pari mi na prevaru - žena ima obitelj i više autiju.
ispala je izrazito retardirana situacija sve u svemu di mi nije jasno ko mulja ili što sam ja krivo shvatio u cijeloj priči.
komentari dobrodošli  :cigara:
Jesi ti vidio hrđu i ulje?

Poslano sa mog Mate10 pro koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli

Offline Boxer

• Starosjedioc
  • 156 SW 2.4 mjet
    • Čakovec
« Odgovori #32547 u: 15-09-2019, 07:51:29 »
Čekaj netko je dao 12 godina star auto da se "kupac" voza okolo po servisima tražeći mu mane ? Stvarno je narod otišao u onu stvar
Rasprave s budalama nemaju nikakvog smisla, prvo te navuku na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.

Offline filip_zg

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #32548 u: 15-09-2019, 08:46:04 »
nisam bio pod autom. nisam vidio hrđu i ulje. poslali su me gore na kat dok oni pregledaju i došli gore iščitat nalaze.

neznam na šta su mislili. rečeno je za hrđu na pragovima. i slinjenje ulja na nekom random mjestu za koje da bi se znalo točno što je trebalo bi oprati i vidjeti gdje izbija.. pa tada nisu mogli točno reći.

rečeno je da odometar je uređaj koji mjeri km i da ga na ovom modelu nema te da zato nemože provjeriti kilometražu koju pokazuje cajger. (raspitivao sam se tu na forumu, kažu da nepostojanje odometra sugerira na skidanje km)

gđa nije imala vremena i uz polog od 1000eur i osobnu dala mi je auto da ga otfuram na servis sebi za provjeru. ona je bila uvjerena da je sve ok a i meni je to pokazatelj povjerenja i normalnom kupcu bi i ja dopustio isto. zašto mi nebi dala da potražim drugo mišljenje? pa nisam blesav da vjerujem svemu što mi kupac priča i keširam tisućice eura na nečiju riječ.

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #32549 u: 15-09-2019, 09:39:05 »
95% ljudi nikad svoj auto nije vidjelo od ispod, čak ni na tehničkom.
Ako je odometar 0 ili ne piše niš, onda su skidali km.

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #32550 u: 15-09-2019, 13:44:01 »
nisam bio pod autom. nisam vidio hrđu i ulje. poslali su me gore na kat dok oni pregledaju i došli gore iščitat nalaze.

neznam na šta su mislili. rečeno je za hrđu na pragovima. i slinjenje ulja na nekom random mjestu za koje da bi se znalo točno što je trebalo bi oprati i vidjeti gdje izbija.. pa tada nisu mogli točno reći.

rečeno je da odometar je uređaj koji mjeri km i da ga na ovom modelu nema te da zato nemože provjeriti kilometražu koju pokazuje cajger. (raspitivao sam se tu na forumu, kažu da nepostojanje odometra sugerira na skidanje km)

gđa nije imala vremena i uz polog od 1000eur i osobnu dala mi je auto da ga otfuram na servis sebi za provjeru. ona je bila uvjerena da je sve ok a i meni je to pokazatelj povjerenja i normalnom kupcu bi i ja dopustio isto. zašto mi nebi dala da potražim drugo mišljenje? pa nisam blesav da vjerujem svemu što mi kupac priča i keširam tisućice eura na nečiju riječ.
hehe..svaka joj cast a i tebi sto si ga uzeo! ALI nikom nebi dao svoj auto u ruke a da ja nisam sa njim.
teoretski si mogao prepisati auto na sebe (kakvi su danas zakoni) ili si mogao uzet si njezin motor a drugi ubaciti.

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #32551 u: 15-09-2019, 14:32:17 »
95% ljudi nikad svoj auto nije vidjelo od ispod, čak ni na tehničkom.
Ako je odometar 0 ili ne piše niš, onda su skidali km.

ne nužno ali najčešće da
Nije bolest sve što boli

Offline Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #32552 u: 15-09-2019, 14:48:38 »
Ajd dobro, prećero ga s postotkom, al tu je negdje.
Al opet ima više vrsta hrđe, površinske izvana, rupa koje trunu iznutra, pa sve do nevidljive hrđe  :)

Offline Pol ZF1

• Član Alfa Kluba 4
  • Sa stažom
  • *
    • Međimurje
« Odgovori #32553 u: 16-09-2019, 10:01:26 »
Ako slini ulje, zamjenit ćeš dihtung.
Ako su malo hrđavi pragovi, pošmirgla se i pofarba. Ako su truli do iznemoglosti, zamjenit će se.

Dobio si poštenu dijagnozu jednog majstora što treba napraviti za dovesti auto u 1/1 stanje. 
To što si ti očekivao da će ti oni reči da je sve savršeno, pa si sad malo razočaran je druga stvar.
A Gospođin servis očito ima niže kriterije savršenstva.

Tko želi limuzinu klase 159 u stanju "NOVO", mora biti spreman izdvojiti malo više love od 5-6k €   :hap:

Offline filip_zg

• Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #32554 u: 16-09-2019, 15:07:21 »
dobro nije bas tak simple zamjenit ces dihtung jer da je tako predstavio čovijek koji se time bavi onda nebi to spominjao.
što se pragova tiče, jedan je navodno 4000kn a oba su trula.
i to je ono što sam ja spomenuo vama. bilo je tu još stvari preko kojih mogu proć nakon što je auto predstavljen u "perfektnom" stanju od strane dotične.
ono što je deal breaker bio je da su diskovi na kraju. treba ih zamjenit odmah, ili max max 10tkm. a prije toga je prodavačica rekla da su kočnice novo stavljene da tu nema frke. i onda mi ovaj kaže suprotno. ako je oko toga bilo neistine + pragovi + ulje = simply nije to to. ugl nije da sam ja razočaran i da kmečim, nego jednostavno mi je ovo wtf da jedan servis kaže jedno drugi drugo pa sam podijelio
 :hat:

PS: nakon svih saznanja, moguće je da je taj primjerak za 5k eur i yebeno dobra prilika
« Zadnja izmjena: 16-09-2019, 15:08:45 od filip_zg »

Offline Cobra

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 156 2.5v6 Giugiaro
    • Zagreb centar
« Odgovori #32555 u: 16-09-2019, 15:17:53 »
Zakaj ju onda nisi kupio...?...

Pa sam si rekao da za te pare uzimas i da imas rezervu, bas za srediti sve kaj treba...
Barem sam ja tako shvatio iz tvojih postova...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Bero

• Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 145 1.6 boxerača & 159 1.9 diZLO
    • Jastrebarsko
« Odgovori #32556 u: 16-09-2019, 16:16:50 »
Gle, velika greška je što nisi inzistirao da budeš s njima kod auta kod pregleda - pokažu ti hrđu, pokažu ti gdje curi, diskove koji su pri kraju, itd... pa onda to poslikaš i gurneš prodavačici "pod nos".
Ovako netko laže, a mi (a niti ti) ne znamo tko
« Zadnja izmjena: 16-09-2019, 16:17:31 od Bero »
Biti će lima, ali nikad više kao alfa 33...

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #32557 u: 16-09-2019, 17:33:21 »
pa barem kočnice se vide i bez dizalice kakve su  :dontno:
i meni je nevjerojatno da nisi išao gledati auto na pregledu

Offline Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #32558 u: 16-09-2019, 17:51:52 »
Rađe uzet auto s prolupanim motorom i super limom, nego obrnuto. Kad dirneš lim, više nikad to nije to dugoročno, kako god dobro bilo složeno

Online M.P.

• Ovisnik o alfistima
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #32559 u: 16-09-2019, 18:05:13 »
dobro nije bas tak simple zamjenit ces dihtung jer da je tako predstavio čovijek koji se time bavi onda nebi to spominjao.
...............

PS: nakon svih saznanja, moguće je da je taj primjerak za 5k eur i yebeno dobra prilika

Ja bi rekao da očito taj ''servis'' gdje se gospođi smiju kad spomene trule pragove, je epicentar problema. I oko ''zamjenjenih'' kočnica, i dihtunga i svega čega ne. Možda je gospođa i uvjerena da je sve ok, i nema namjeru lagati, al se ne razumije nego slijepo vjeruje servisu gdje održava auto. A ni prvi ni zadnji ne bi bio da naplate puno više nego šta su radili.

Doduše sve je ovo naklapanje, al pokušavam složit neku imalo smislenu priču iz svega ovog.
« Zadnja izmjena: 16-09-2019, 18:05:45 od M.P. »