29-05-2020, 22:58:18

Autor Tema: Pitanja vezana za Alfu 145/6 Boxer  (Posjeta: 125166 vremena)

Toni i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitanja vezana za Alfu 145/6 Boxer
« Odgovori #20 u: 02-10-2007, 19:50:04 »
Rijesen je problem oko selena, ne lupa vise...

Da, ali pada ispod 500 i trza kao pred gasenje... znam da kad je hladan treba raditi na povecanom broju okretaja, ali zasto ide ispod to ne znam...?
jos nesto; kada krenem iz kuce imam malu nizbrdicu, i kada vozim u leru - sve je ok, ali kada vozim tu nizbrdicu u drugoj brzini, i kada stanem na semafor i pritisnem kvacilo - auto se jednostavo ugasi... jer obrtaji samo padnu skroz i to je to. sta mu je?

Riknuo je :( :D, provjereno akumulatorom kod autoelektricara...

I trebao bih onu plastiku u kojoj stoji pepeljara, nesto je puklo i sada ne mogu da je zatvorim, vec mi stoji otvorena onako bezze...

Za ovo boldano očisti injektore a dijelova koje trebaš ima na forumu :ok: :ok: Ice man ti ima 145 u dijelovima :ok:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #21 u: 02-10-2007, 22:17:49 »
Da, vidio sam da ima Ice man, to je glavni razlog zbog kojeg sam se registrovao  :))), a kako da ocistim injektore moze li mala pomoc oko toga, mozda neka slikica nesto pojma ja nemam sta i kako to izgleda i kako se cisti cime :D

Offline alfavu

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
« Odgovori #22 u: 02-10-2007, 22:21:45 »
dojdi u vukovar to ti sve pokupujemo i namontiramo... :mah:....sve se da sredit....nije bas preporuceno da bas svakom das da ti radi alfu
Music : ON
World: OFF

MaliSale

• Gost
« Odgovori #23 u: 02-10-2007, 23:09:12 »
Probaj nekako u HR vidit ,mislim da su cijene približno tu negdje ,ajd napravi neki popis pa pošalji pa se malo raspitam šta i pošto se tu može nać.
Usput ,ajd vidi ti meni nešto u BIH  :))) ,trebam protokoler iliti mjerač protoka zraka za Alfu 33 1.7i.e 1991g ,to je nemoguća misija meni ovdje za nać :)))

Vazi, okrenut cu sutra par brojeva da vidim ima li... nadam se da ce bar za tebe imati taj dio, eto ja ne mogu u Sarajevu i siroj okolini da nadjem sajlu od gasa... zovi ovog - nema, zovi onog - nema, zovi onog sto od njega nabavljaju ova dvojica - nema ni on, zovi onog sto ide u italiju po dijelove - nedostupan, ovi mogu naruciti - i dam im podatke i sve - ne zovu me ima 10 dana... ko da trazim sajlu od aviona a ne od gasa :D, heh, vidio sam u oglasima sarajevskim da neko prodaje dijelove za 33.cu, i to bas 1.7 cini mi se, tako da cu ti i to pogledat, ne znam koliko te zanima polovna...

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #24 u: 03-10-2007, 09:41:48 »
I trebao bih onu plastiku u kojoj stoji pepeljara, nesto je puklo i sada ne mogu da je zatvorim, vec mi stoji otvorena onako bezze...

ta plastika ti kad ju izvadiš s lijeve strane ima jedan feder tj. oprugicu, komad žice. vidi da ti se nije to otkvačilo ili ispalo.

MaliSale

• Gost
« Odgovori #25 u: 03-10-2007, 12:13:03 »
ta plastika ti kad ju izvadiš s lijeve strane ima jedan feder tj. oprugicu, komad žice. vidi da ti se nije to otkvačilo ili ispalo.

Nema federa/oprugice... skidao sam 2 puta :), moze li se nabaviti taj feder/oprugica pa da napravim nekako
Ma kad ne znam kako taj feder tacno izgleda, ne mogu nista nagadjat....
« Zadnja izmjena: 03-10-2007, 12:13:31 od MaliSale »

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #26 u: 03-10-2007, 12:22:34 »
Nema federa/oprugice... skidao sam 2 puta :), moze li se nabaviti taj feder/oprugica pa da napravim nekako
Ma kad ne znam kako taj feder tacno izgleda, ne mogu nista nagadjat....

onak spigana metalna žičica, u sredini ukrug a krajevi idu u suprotnim smjerovima i kad se stavlja zakvači se pod kutem od cca 45 stupnjeva
da ga j***š nemrem ti opisat...meni je ispala kad sam to vadila pa mi je trebalo 15min da skužim kak se vraća.
mislim da to nećeš nać za kupit, pogledaj na otpadu negdje ili kod nekog tko ima pa napravi.  :ok:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #27 u: 03-10-2007, 12:41:06 »
Ma sto se tice otpada ovdje u Sarajevu i okolini - nista od toga... koga god sam zvao - cim cuje Alfa odmah je odgovor - nema...
A morat cu hvatat nekoga ko ima to pa da vidim, mozda se moze nesto napravit.
Hvala na objasnjenju :D

Ima li nekoga da mi pomogne oko ovog ciscenja injektora???

Anton

• Gost
« Odgovori #28 u: 04-10-2007, 11:59:57 »
isuse marijo i josipe  :o000:

jel uopce kaj radi na tom autu :ne2:

pokloni ju.....ne isplati se, ocito je tolko razj...da ces umlatit para i para a nikad nis od nje....

sorry, ne zezam te neg ti hocu dat prijateljski savjet, djelovi kostaju vise neg auto.... :da:

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #29 u: 04-10-2007, 12:06:09 »
sve ovo kaj je pobrojao su sitnice nekome tko zna kaj radi...ovjes je riješio, abs mu ionak ni ne treba  :hap: ...
savjet: sprijateljit se s mehaničarem  :hap:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #30 u: 04-10-2007, 12:42:17 »
Evo nabavio sam lijevi podizac, i dobio sam broj jednog mehanicara za alfe, rekao je da ima sajlu od gasa tako da cu kod njega to raditi... a ovo ostalo kada bude paaraaa  :))). Kontaktirao sam Ice mana za motorcice od brisaca, trazim nekog ko ce za Sarajevo da mi obavi transakciju :D, a mogao bih i ja sa prijateljima skoknuti do Zg mozda, ali to su jos sve planovi, sta cu rjesavam lagano...

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #31 u: 04-10-2007, 12:49:40 »
tako treba, lagano, kako dođe neka lova tako središ kaj treba.  :ok:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #32 u: 07-10-2007, 00:34:17 »
Zanima me da li je neko cistio:
Protokomjer (debimetar)
Step motor
Injektore

Da mi objasni kako i sta ide, da to sve odradim sutra lijepo... ajde ako je neko vec radio neka napise, imam problema sa tim brojevima obrtaja.. hvalaaa  :clap:

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #33 u: 07-10-2007, 01:08:36 »
Zanima me da li je neko cistio:
Protokomjer (debimetar)
Step motor
Injektore

Da mi objasni kako i sta ide, da to sve odradim sutra lijepo... ajde ako je neko vec radio neka napise, imam problema sa tim brojevima obrtaja.. hvalaaa  :clap:

kakav bozji debimetar?? pa boxerica nema debimetar...  :rolll: :rolll: :crazy:

ono kaj mozes skinut i ocistit je motoric ler-gasa, u njemu se nakupi čađe i svinjarija pa to dobro počisti.

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #34 u: 07-10-2007, 12:29:48 »
pa ja to ne znam  :funny:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #35 u: 07-10-2007, 13:19:23 »
Gdje se nalazi taj motorcic ler gasa tacno, trebam neka 2 sarafa popustit i izvadit... je li to kao ovdje, ovo je na 156

Je li ovo step motor kod moje box 1.4? ovo nije moja slika, samo pitam.

A ova je od neke druge alfe, ali sta je ovo, je li ovo protokomjer?

Dakle kod step motora cistim i neki leptir, jel njega vidim tek kad skinem step motorcic tj motorcic ler gasa?
« Zadnja izmjena: 07-10-2007, 13:20:36 od MaliSale »

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #36 u: 07-10-2007, 13:29:43 »
da, ovo gore zaokruzeno zelenim je motoric ler-gasa, tamo gdje si skinuo ovu sliku ti je i uputa.

a ovo dolje "s neke druge alfe" nemam pojma kaj je i ja to nemam.

MaliSale

• Gost
« Odgovori #37 u: 07-10-2007, 13:33:56 »
Upute:

Skini crijevo za dovod vazduha u granu, neka neko da gas (naravno auto je ugasen). Uprskaj sprej u neku krpu (stara majica, pamuk koji ne otpada) i lijepo ocisti taj dio gdje leptir zatvara granu. Tu ces naci dosta ulja i prasine.

1 Ključ u bravu i daš kontakt držiš 90 sekundi.
2 Isključiš kontakt ne vadiš ključ držiš 90 sekundi.
3 Upališ auto bez dodavanja gasa(ovo je obavezno) i ostaviš da radi u mjestu 10 minuta.

To je sto se tice step motora, kazu samo da je dobro da je auto zagrijan prije nego se zahvat obavlja, da bi mogao ler gas da zapamti broj obrtaja (ono na 900), a kad bi bio hladan sta li onda bi bilo vise ili ja grijesim? ima li neko nesto za dodati ovdje, da ne pogrijesim sta?

Evo i link oko ciscenja MAF senzora (protokomjera, debimetra), ali kod alfe 156, mislim da nije puno drugacije kod mene, a sto se tice ciscenja injektora - to me i dalje zanima, kako sta cime gdje se nalaze, da to sve pocistim odjednom da znam da je sve ok :).

Fun starts @ 3000!
« Zadnja izmjena: 07-10-2007, 13:40:43 od MaliSale »

AA-lfa

• Gost
« Odgovori #38 u: 07-10-2007, 14:18:04 »
dobro, jesam li ja luda ako sam uvjerena da moja boxerica nema debimetar??
tko je tu lud?  :crazy:

molim lijepo da mi netko stavi sliku boxer motora s označenim debimetrom. hvala.  :ok:

MaliSale

• Gost
« Odgovori #39 u: 08-10-2007, 22:48:17 »
Ee a sta je ovo odmah ispod step motora, isto se moze odvrnuti zvjezdastim kljucicem? da li da i to skidam ili... skinuo sam step motor ali jos nisam ocistio, pa cu sutra... Pusta mi benzin negdje sa desne strane ispod one posudice sa cepom za motorno ulje... moram to pregledati jer opasno se cuje miris benzina u kabini, samo cekam kad cu explodirati...  :))) :wz