12-08-2020, 09:08:15

Autor Tema: Plavci u službi alfista - pitanja i odgovori  (Posjeta: 257180 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 13
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
    • Split
Odg: Plavci u službi alfista - pitanja i odgovori
« Odgovori #3980 u: 12-08-2019, 12:54:14 »
Nema

Sto je istovremeno smijesno i zalosno.
Jer je voznja na zimskim gumama ljeti jednako nesigurna kao i ljetnim gumama zimi

Pitam jer sam jucer vidio Hodnu Civic novu iz Poljske na ljetovanju, došao na zimskim gumama  :o000: :fp
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #3981 u: 12-08-2019, 12:55:35 »
To su ti Poljaci. Jako čudan narod, jako  :da:
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Online piquet

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GYMM
    • Zagreb
« Odgovori #3982 u: 12-08-2019, 13:19:18 »
ja se navukao na polskie drogi...

gledam i ne vjerujem....izuzetno odlučan narod...kad donesu odluku ništa ih ne može pokolebati...zebra je bezveze na kolniku, a crveno na semaforu je više neka opcionalna stavka...
« Zadnja izmjena: 12-08-2019, 17:52:39 od a.m.alfa »
MiTo

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #3983 u: 12-08-2019, 14:39:36 »
ma nema veze koji narod.ja bas danas ispred trgovine i lik audi a6 3.0tdi 2014god i na autu 16 ultrgrip 7!
a da ne pricam o m+s gumama.svaki drugi

Offline IgoRR

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #3984 u: 12-08-2019, 14:45:33 »
Pitam jer sam jucer vidio Hodnu Civic novu iz Poljske na ljetovanju, došao na zimskim gumama  :o000: :fp

ima ih koliko hoćeš takvih i naših.....

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #3985 u: 12-08-2019, 14:56:15 »
Nema

Sto je istovremeno smijesno i zalosno.
Jer je voznja na zimskim gumama ljeti jednako nesigurna kao i ljetnim gumama zimi

Zalosno i glupo je, pogotovo na novim autima, auto od 200+tkn i onda zimske cijelu godinu, koma

Ali da je jednako nesigurno isto tako nije istina niti priblizno, a u istu klasu meni spadaju one cjelogodisnje, nevaljaju niti zimi niti ljeti, te su meni skoro pa ekvivalent zimskima ljeti
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 6
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #3986 u: 12-08-2019, 15:03:14 »
Evo na kakvim gumama dodje dijete od 20 godina, dao tata da vozi
Za zatvor momentalno.

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #3987 u: 12-08-2019, 15:12:55 »
Evo na kakvim gumama dodje dijete od 20 godina, dao tata da vozi
Za zatvor momentalno.
(Image removed from quote.)

Kad se takav zabije negdje i prozroci nezgodu zbog takvih guma, malo tko gume uzima za krivca.... sve drugo da....pa i tog drugog vozaca ni krivog ni duznog mogu okriviti....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #3988 u: 12-08-2019, 16:15:46 »
Gluposti,ja trenutno na autu imam  1g stare zimske Minerve i na +35 su daleko bolje od 2g starih F1 eagle koje sam 2g stare skinuo sa auta i prodao jer su lose,nekome tko ima manje snage i ne vozi kroz zavoje kao ja će biti dobre
Prije Minerve sam imao zimske hankook 4g stare i držale su daleko bolje od F1,dok nisu postale bučne nakon 2 sezone ali to je za očekivati,opet kupim zimske i vozim se 2g bolje nego na većini ljetnih,a nedam 1000+kn za jednu ljetnu gumu,i onda još xxxxkn za zimski set koji je svakako nakon 3g za baciti

U međuvremenu sam isprobavao razno razne setove felgi na autu sa razno raznim gumama i na svima je slična situacija,niti jedne ljetne nisu bile toliko dobre da bi ih kupio i vozio po ljetu,ljetni set mi stoji sa odličnim gumama(neke bf goodrich,dobio uz felge) u garaži a ja se vozam na zimskim gumama,danas na 38* i nemogu im naci manu u tome kako se ponašaju  :mah:

Offline Delta S4

• Sa stažom
    • Rijeka
« Odgovori #3989 u: 12-08-2019, 16:27:58 »
E, moji Šumaheri. A kada je to po vama potrebno zamijeniti sa jednih na druge? Konkretno za Riječko područje pitam. Pa da mi stručnjaci objasne od kad do kad zimske, a kada ljetne u Rijeci. :smijeh

Svakako dva seta, tko se može rastegnuti. Nemojte me krivo shvatiti. Ali ovo da se zimi ne može na ljetnima (kad nema snijega na kolniku) ni ljeti na zimskima je BS.

I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Vasko

Offline Vasko

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #3990 u: 12-08-2019, 16:32:41 »
Zimi nije kažnjiva vožnja na ljetnima pa tako nije niti kažnjiva ljeti na zimskima.
Da ljetne drže bolje ljeti od zimskih je činjenica, ali većini populacije to ne znači apsolutno ništa (odnosno ne mogu primjetiti tu razliku).

Osobno mijenjam gume ljeto/zima i trudim se imati uvijek korektne gume na autu (prošlo ljeto je bila svojevrsna iznimka jer sam čekao grobnik). ALI, odgovorno tvrdim da je najbitnije biti svjestan toga što imaš na autu, pa makar bila i najlošija zimska guma na +40°C.
« Zadnja izmjena: 12-08-2019, 16:34:55 od Vasko »

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #3991 u: 12-08-2019, 17:07:33 »
E, moji Šumaheri. A kada je to po vama potrebno zamijeniti sa jednih na druge? Konkretno za Riječko područje pitam. Pa da mi stručnjaci objasne od kad do kad zimske, a kada ljetne u Rijeci. :smijeh

Svakako dva seta, tko se može rastegnuti. Nemojte me krivo shvatiti. Ali ovo da se zimi ne može na ljetnima (kad nema snijega na kolniku) ni ljeti na zimskima je BS.
Gluposti,ja trenutno na autu imam  1g stare zimske Minerve i na +35 su daleko bolje od 2g starih F1 eagle koje sam 2g stare skinuo sa auta i prodao jer su lose,nekome tko ima manje snage i ne vozi kroz zavoje kao ja će biti dobre
Prije Minerve sam imao zimske hankook 4g stare i držale su daleko bolje od F1,dok nisu postale bučne nakon 2 sezone ali to je za očekivati,opet kupim zimske i vozim se 2g bolje nego na većini ljetnih,a nedam 1000+kn za jednu ljetnu gumu,i onda još xxxxkn za zimski set koji je svakako nakon 3g za baciti

U međuvremenu sam isprobavao razno razne setove felgi na autu sa razno raznim gumama i na svima je slična situacija,niti jedne ljetne nisu bile toliko dobre da bi ih kupio i vozio po ljetu,ljetni set mi stoji sa odličnim gumama(neke bf goodrich,dobio uz felge) u garaži a ja se vozam na zimskim gumama,danas na 38* i nemogu im naci manu u tome kako se ponašaju  :mah:

bespotrebno išta komentirati

Offline noiser

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GiuliettaQV
    • Kaštela i di posal odvede
« Odgovori #3992 u: 12-08-2019, 17:31:16 »
ja se navukao na polskie drogi...

https://youtu.be/PQCsSXmy--E

gledam i ne vjerujem....izuzetno odlučan narod...kad donesu odluku ništa ih ne može pokolebati...zebra je bezveze na kolniku, a crveno na semaforu je više neka opcionalna stavka...
Poljak za volanom-pazi se. Poljak sa opasnim strojevima-makni se, Poljak za šankom-oprosti se.
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #3993 u: 12-08-2019, 23:42:23 »
Zimi nije kažnjiva vožnja na ljetnima pa tako nije niti kažnjiva ljeti na zimskima.
Da ljetne drže bolje ljeti od zimskih je činjenica, ali većini populacije to ne znači apsolutno ništa (odnosno ne mogu primjetiti tu razliku).

Osobno mijenjam gume ljeto/zima i trudim se imati uvijek korektne gume na autu (prošlo ljeto je bila svojevrsna iznimka jer sam čekao grobnik). ALI, odgovorno tvrdim da je najbitnije biti svjestan toga što imaš na autu, pa makar bila i najlošija zimska guma na +40°C.

Kako mislis da zimi nije kaznjiva voznja na ljetnim?? Otkad to?? Uvijek je bila kaznjiva. Zar se ne trubi po novinama i medijima da se prelazi na zimske uvjete (kako kad, ovisno o godini, u nacelu 15.10. recimo do 15.04.), i jasno budu objavljene ceste/dionice gdje su proglaseni zimski uvjeti , te da moras imati zimsku opremu (zimske gume ili ljetne s lancima na pogonskoj osovini)

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #3994 u: 12-08-2019, 23:44:17 »

Lijepo ti kroz medije bude objavljeno na kojim dionicama cesta vrijede zimski uvjeti. Pisu ti jasno datumi.

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 13
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #3995 u: 12-08-2019, 23:46:27 »

Slobodno pokrenimo peticiju za ukidanjem ljetnih guma jer ocito nisu potrebne posto cijelu sezonu mozemo na zimskim.

Bravo!

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #3996 u: 13-08-2019, 00:22:18 »
Ja sam napisao svoje iskustvo i iza njega stojim,niti u jednom trenutku nisam osjetio da sam u opasnosti zbog zimskih guma ljeti

Probaj,možda ti se svidi  :D

Online Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #3997 u: 13-08-2019, 06:34:54 »
Kako mislis da zimi nije kaznjiva voznja na ljetnim?? Otkad to?? Uvijek je bila kaznjiva.

Nikad nije bila. Zimi si legalan sa ljetnim gumama 4mm profil i lanci u gepeku.
Isto tako si legalan sa zimskim sa 1.6mm profila

Offline dugiKA

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 jtdm 8v
    • karlovac
« Odgovori #3998 u: 13-08-2019, 06:40:56 »
Ja sam napisao svoje iskustvo i iza njega stojim,niti u jednom trenutku nisam osjetio da sam u opasnosti zbog zimskih guma ljeti

Probaj,možda ti se svidi  :D
naveo si jednu ozbiljnu ljetnu gumu f1 egle i kazes da je bolje u ljeti zimska od TE ljetnje!?
si probao na kocenju,zavojima,kisi,potrosnji gume,buci gume,itd?

Offline Delta S4

• Sa stažom
    • Rijeka
« Odgovori #3999 u: 13-08-2019, 06:54:14 »
Lijepo ti kroz medije bude objavljeno na kojim dionicama cesta vrijede zimski uvjeti. Pisu ti jasno datumi.

Pa to je jasno.

Referirao sam se na ljude iznad koji se kunu da će svemir implodirati ako se zimska vozi na ljetnim temperaturama  :lol

A ako se vodimo po datumima 15.11 - 15.04, dogodit će se da ćeš voziti zimsku na 30+ stupnjeva (asfalt i preko). Barem u Istri, Primorju i Dalmaciji. I to zna biti i po nekoliko tjedana. Također i ljetnu na ispod 5 stupnjeva (u nešto manjoj mjeri).

Zimska je ljeti "gnjecava", produljuje zaustavni put ponešto i apsolutno se uništava i gubi svojstva. Ali nije protuzakonito voziti ju ljeti, niti je kraj svijeta. Ako će netko voziti zimsku cijelu godinu i staviti novi set svakie godine ili dvije, ovisno o kilometraži - ne vidim problem. Veći je problem što je to kod nas najčešće Eskimo S3.  :)
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.