15-12-2019, 04:40:31

Autor Tema: Lambda sonda  (Posjeta: 27305 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom I

• Gost
  • Trade Count: (0)
Lambda sonda
« u: 03-04-2007, 08:07:29 »
..da li je moguće otpojit lamda sondu i centralu preprogramirati da joj podaci o ispuhu ne trebaju?
a) što se time dobija?
b) a što se gubi?

Edit naslova
« Zadnja izmjena: 01-03-2012, 19:37:30 od Argor »

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: Lambda sonda
« Odgovori #1 u: 03-04-2007, 08:59:12 »
dobiva se mogučnost da ti se ne kvari sonda a gubi se mogučnost prolaza na eco testu...
neznam ko to može ali ja imam jednu takvu centralu bosch 1.5.5. od moje trkače alfe no ona je napravljena bila u tvornici tak...

Tom I

• Gost
« Odgovori #2 u: 03-04-2007, 11:05:04 »
dobiva se mogučnost da ti se ne kvari sonda a gubi se mogučnost prolaza na eco testu...
neznam ko to može ali ja imam jednu takvu centralu bosch 1.5.5. od moje trkače alfe no ona je napravljena bila u tvornici tak...

Eco test mi više nije obavezan budući je ugrađen plin..... :))) ( evo nekih dodatnih razloga za ugradnju plina )

A kaj je s potrošnjom goriva bez lamda kontrole? Ona se podešava samo ne temelju podataka o stisnutosti gasa i debimetra i temperature zraka i vode?

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #3 u: 03-04-2007, 16:55:18 »

Eco test mi više nije obavezan budući je ugrađen plin..... :))) ( evo nekih dodatnih razloga za ugradnju plina )

A kaj je s potrošnjom goriva bez lamda kontrole? Ona se podešava samo ne temelju podataka o stisnutosti gasa i debimetra i temperature zraka i vode?

potrošnja je ok...sustav jednostavno ne potražuje inf o sondi

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #4 u: 13-04-2007, 14:17:01 »
Dakle otišla mi sonda,di je mogu najjeftinije kupiti i to čim prije????

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #5 u: 14-04-2007, 15:23:41 »
nitko ništ nezna???
Prikratki mi nudi original za 926kn i nudi mi zamjensku za 420kn koja bi mogla dobro funkcionirati......

kakvi savjet dobrodošao........

Alfa DU

• Gost
« Odgovori #6 u: 17-04-2007, 20:56:57 »
Ja imam ugradjenu zamjensku, ne sjecam se proizv., al ne radi dobro. Platio sam je oko 400 kn. E sad, mozda postoje razlike, pa ima i onih koje su ok - vjerujem da ima jos iskustava...

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #7 u: 18-04-2007, 07:32:24 »
pa u servisu...ove puno jeftinije nisu kompitabilne i znaju radit problema...rijetko se potrefi da ti radi 100% ok...u servisu oko 1000-1200 kn

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #8 u: 18-04-2007, 13:43:20 »
Jučer izmjenjena kod prikratkog.

Cijena same sonde 930kn+posao+još nekaj kakti=1100 kn

Boxer

• Gost
« Odgovori #9 u: 18-04-2007, 14:57:00 »
mogo si kod novaka dobit istu jeftinije i to nekih 400kn manje :da:

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #10 u: 18-04-2007, 16:43:10 »
zvao sam novaka u subotu nekoliko puta,nije se javio a meni hitno bilo tak da sam onda kod prikratkog naručio i zamjensku i original a pošto zamjenska nije prošla stavio original...sad bar imam 2 god garancije na nju

a i u vž-u sam svaki dan a prelog mi i nije baš usput

najžešći mi je lik na tehničkom bio:''e pa eko test ti je ko na novom autu.........''-onda sam mu račun pokazal :wal:

Offline gte

• Pripravnik
  • **
  • boxer power, 2,4 JTDm
    • Zadar
« Odgovori #11 u: 22-04-2007, 20:40:07 »
mogo si kod novaka dobit istu jeftinije i to nekih 400kn manje :da:

Kupi original, ja sam pogriješio i ponovo platio 1000 kn za original ( zna kolega boxer :))))
Za pravog alfistu ravna cesta je nužno zlo između dva zavoja...

146-ica

• Gost
« Odgovori #12 u: 29-06-2007, 00:42:13 »
Kako mogu isprobati ispravnost lambde i debimetra (mada mi se on cini ispravan jer dobro prima gas), ako ih samo iskljucim moze li to stetno utjecati na rad motora,inace imam jednog prijatelja koji je skinuo lambdu i tako vozi vec godinu dana i auto mu ide bez problema a potrosnja mu je ok,bar tako on kaze. E sad me jos zanima kad upalim klimu auto tako izgubi na snazi da je to katastrofa,cuo sam da je to vecinom uzrok lambda ali nisam siguran pa vas pitam  :komp: ,i jos nesto potrosnja mi je u ovim vrucim danima skocila sa nekih 11 na preko 12 litara po gradu a pali se i gasi lampica za ubrizgavanje,eto toliko i znam da je najbolje to spojit na komp. ali nemam para za zraka pa ako neko moze pomoci dok sta ne skupim bio bih mu zahvalan. Alfica je 1.4ts  :drive:   Inace auto mi je ekstra stalno neki belaj bas kao prava alfa,al sta cu kad ga volim  :love:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #13 u: 29-06-2007, 09:36:36 »
nemreš nikako...ima solucija sa voltmetrom ali nisu 100% pouzdane...manjak snage pod klimom je uzrokovan tada povečanoj vanjskoj temp. zbog koje motor dobiva puno manje kisika pa tako i ima manje snage + klima tj kompresor koji radi opterećenje a može bit da i imaš malo više plina pa previše raste tlak u sustavu što automatski radi veče opterečenje na kompresor pa tako i na motor...svakako nije sonda tome razlog jer ona radi probleme sa i bez klime...možda i je ona razlog ali si onda malo krivo opiso simptom kvara...dal se možeš vozit bez sonde ovisi o modelu elktronike koja se nalazi na autu...neki sustavi imaju veće mogučnosti samoprilagodbe pa ne osjete tolko neki manjak informacije pa se možeš relativno normalno vozit...to je vjerojatno slučaj sa tvojim frendom ali mu recimo eco test sigurno nebi valjo...razlog zašto ti se pali lampica je taj da imaš neku grešku na sustavu za ubrizgavanje što ti je moglo i dić potorošnju...bez testiranja teško da češ riješit problem...veliš da nemaš love za test a jel ti znaš kolko opče košta testiranje?

146-ica

• Gost
« Odgovori #14 u: 29-06-2007, 15:16:47 »
Znam koliko kosta i nije to neka cifra, veci mi je problem naci majstora koji to moze rijesiti, nista znaci odoh na testiranje pa sta bude ionako sam vec dao gomilu para na veliki servis i na ostalo sto nije valjalo pa mi je auto sad u top stanju osim ovog problema, moracu i to rijesit ovih dana pa da budem miran bar neko vrijeme,u svakom slucaju hvala ti Seb.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #15 u: 29-06-2007, 15:42:45 »
yep...sad sam snimio da si iz sarajeva...pa jesi probo vidjet u ac-u u sa?

146-ica

• Gost
« Odgovori #16 u: 29-06-2007, 16:27:57 »
Nisam tamo isao al sam cuo da su skupi azasno, ma i nisu pare toliki problem ako bi mi sve odradili kako treba,inace ovdje servisiram auto kod Suada Hote i sto se njega tice mislim da nema boljeg majstora u gradu za talijanska auta pa cu prvo kod njega da on vidi sta bi moglo bit mada mi je on vec rekao da klima oduzima puno snage zato sto je mali motor, al ovoj put odoh neka pogleda sve detaljno pa valjda otkrije uzrok.

Offline ivan149

• Član Alfa Kluba 5
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2,4
    • BiH
« Odgovori #17 u: 29-06-2007, 17:17:22 »
nema boljeg od hote u sarajevu sigurno i meni je radio 146 i uradio je za pohvalu

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #18 u: 29-06-2007, 21:27:58 »
ako nema tester teško če nač kvar...ne sumnjam u stručnost čovijeka ali i ja bi bio zakinut da nemam aparautru...nazovi ac i pitaj kolko košta da ti nađu kvar...dijagnostika...kod mene je 245 kn to je cca 35 eura i mislim da je ok cijena za diajgnozu sa garancijom...auto popraviš onda kod svog masjtora

Sinisha

• Gost
« Odgovori #19 u: 09-08-2007, 12:30:04 »
Da li netko zna koju zamjensku lambda sondu mogu staviti umjesto orginalne(košta 1.200kn), za 145 1.4TS iz 1997? :?: