07-07-2020, 20:12:37

Autor Tema: 2.4 jtd Snaga  (Posjeta: 15705 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sale67

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
Odg: 2.4 jtd Snaga
« Odgovori #60 u: 26-06-2009, 15:10:54 »
Hebeni praznici.I meni uvjek tako nešto rike ili pred praznike ili u subotu popodne pa se uvjek živciram dan dva duže . :mad: :mad: :mad:

CLASS

• Gost
« Odgovori #61 u: 27-06-2009, 15:51:37 »
To još i nebi bilo tako strašno kad bi ja rješio stvar u ponedjeljak,nego garantiram sam sebi da toko neće ići. Ako se naručim u AC,oni će mi reć dođi za 15 dana jer imamo posla preko glave. Ma neznam,bolje mi je da smirim živce,popijem pivu i pričekam priliku. Šta drugo? Ma i sam bi to rješio,ali kupi ovo,kupi ono,i to bi bila malo skuplja varijanta,kad neznaš točno što je.

Ketch

• Gost
« Odgovori #62 u: 27-06-2009, 18:07:32 »
i ja imam slicnih problema s avojom 156icom 2,4jtd, '99.

slabo vuce a poslije 3000o/min jos slabije...

spojio ga lik negdje, kod Ozlja (Karlovac), na dijagnostiku i veli izbriso neke greske, al kvar je, veli, u mjeracu protoka zraka i sad je to nekih 750kn plus ruke...
ne znam jel me valja ili je to zbilja ili ce sad biti jos stosta...

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #63 u: 27-06-2009, 19:15:34 »
Imam ti ja mjerač protoka zraka za taj auto (novi).
Ja ga kupio za svoj auto u Zg i sve laćo i OK dok mjerač nije stigao,nije za moj auto(2,4 M-jet) nego za običan 2,4jtd.
Probao sam ga staviti na auto ,ali mi je bio preslab,pa je odmah išao dole.
Ja ga platih 850kn :mad: :mad:,ali ako budeš htio prodajem ga za 500kn.To je samo uložak bez onog kućišta koje imaš,a to zamjeniš i sam za 10 min.

CLASS

• Gost
« Odgovori #64 u: 27-06-2009, 23:25:18 »
Ako je kao što kažeš Ima logike. Moje preporuke su:
Uzmi od kolege ovaj uložak MAF za tih 500 kn ako je original,to se da provjerit jer on ima na sebi oznake i nemožeš fulat ako se brojevi slažu . Ima na tržištu i nekih zamjenskih ali to ni u ludilu ne kupuj,ne valjaju. S njim se dogovori ako ne valja vraćaj nazad. Neznam ljudi moji kako drugačije jer niko nema te love za bacanje,pomognimo jedan drugomu. Inače ovo je dobra prilika ako je MAF nov jer  ja sam svojega u AC-u platio 1200 kn.
I još jednu stvar,ako ćeš uzeti od saleta MAF ne plaćaj majstora nego ,ako neznaš sam nađi nekog prijatelja da ti to zamjeni jer kao što sale govori to ti je 10 min. posla. Ma neka je i sat vremena ali ti ostane u đepu računajući sve skupa možda i 500-tinjak kuna što stari moj nije za bacit. Pa rađe tu razliku pojedi popi.
« Zadnja izmjena: 27-06-2009, 23:31:27 od CLASS »

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #65 u: 28-06-2009, 11:00:35 »
I ja sam svoj drugi Maf u AC platio 1200kn i to reparirani.
Ovaj što ga prodajem je BOSCH a oznaka ispod je  F OOC 2G2 044.Ovaj zadnji broj je oznaka ,,snage,,i ako je na tvom taj broj i manji ovaj će ti mjerač štimati ,a ukoliko je veći (kod moje alfe je 063),onda ti neće ići,ali mislim da je kod motora sa 100-tinjak kw taj broj 036 ili tako nešto pa mislim da će ti ovaj štimati.
Ako auto ne bude išao kako treba zbog njega ti mi to vratiš a ja tebi vratim lovu i svi smo si opet dobri,a kad se budemo vidjeli na nekom susretu onda ćemo :pivo: :pivo: :pivo: :pivo:

CLASS

• Gost
« Odgovori #66 u: 28-06-2009, 11:05:44 »
 :clap:  :clap:  :clap:  :clap:  :clap: To je to.

Ketch

• Gost
« Odgovori #67 u: 28-06-2009, 11:50:21 »
Ako auto ne bude išao kako treba zbog njega ti mi to vratiš a ja tebi vratim lovu i svi smo si opet dobri,a kad se budemo vidjeli na nekom susretu onda ćemo :pivo: :pivo: :pivo: :pivo:

slazem se!

mozes poslati postom...

ostalo na pp!

CLASS

• Gost
« Odgovori #68 u: 28-06-2009, 15:54:03 »
Ok sad smo rješili tebe. A dali je nekom ostao viška MAP? Sutra ću dobit cijene novoga ali ako netko ima u pričuvi  zašto ne.

CLASS

• Gost
« Odgovori #69 u: 01-07-2009, 00:23:45 »
Imam par stvari za reć. Senzor pritiska u usisnoj grani se ne zove MAP. Malo sam se čudio jer sam čovjeku skoro naručio krivu stvar. MAP je isto što i MAF. Engleska skračenica je MAF a Talijanska MAP. Uglavnom to je dakle mjerač protoka zraka svima nama dobro znan. E sad nisam uspio saznati skračenicu od ovog što mjeri pritisak ali uglavnom se ne zove nikako od gore navedenih. Ok to smo rješili. danas se razp..io i otišao u AC u Rijeci,kupio novi senzor i gotovo. Prije toga sam bio kod mojeg mehe i ustanovio da sam ga sam uništio. Kad sam čačkao licnom unutra,probio sam mu membranu koja naravno reagira na pritisak i tako nekako funkcionira (da ne ulazim u detalje). Upravo sam to osjetio pod prstima kad sam čačkao po njemu. Uglavnom kad sam stavio novoga nestala je crvena lampica (brizgaljka), sjednem raspičim po gasu i ostanem iznenađen. Raketa. Šta raketa,dvije rakete. Dosta priče to je to.Eto sad se vozim i smješak mi je od uha do uha kad stisnem gas.  :craz  :craz  :craz  :craz

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #70 u: 01-07-2009, 11:35:17 »
Rekoh ti odmah da je u tome stvar.
Super da je riješen problem.
 :hello: :hello: :hello:

Ketch

• Gost
« Odgovori #71 u: 03-07-2009, 13:23:39 »
I ja sam svoj drugi Maf u AC platio 1200kn i to reparirani.
Ovaj što ga prodajem je BOSCH a oznaka ispod je  F OOC 2G2 044.Ovaj zadnji broj je oznaka ,,snage,,i ako je na tvom taj broj i manji ovaj će ti mjerač štimati ,a ukoliko je veći (kod moje alfe je 063),onda ti neće ići,ali mislim da je kod motora sa 100-tinjak kw taj broj 036 ili tako nešto pa mislim da će ti ovaj štimati.

sory sale,,,  :redf:

uletio neki lik sa dijagnostikom i cackao i narucio...760kn BOSCH (zadnja 3 broja 019) (tokic ima po 740kn-rabat preko veze)
aj, reko, posto ima dijagnostiku pa da ne placam posebno (mislec da mi nece racunati dijagnostiku)

jucer odem k njemu i lik za pol sata to raskopa i stavi novi kad ono RADI!
auto cupa ko lood

al cijena...1000kn! :o000:

zadnjim snagam izustih "a popust za kesh?" - ma tak nekej ne postoji kod njega!

sve to, naravno, bez racuna

:sado:

superfly tnt

• Gost
« Odgovori #72 u: 03-07-2009, 13:32:04 »
Imam par stvari za reć. Senzor pritiska u usisnoj grani se ne zove MAP. Malo sam se čudio jer sam čovjeku skoro naručio krivu stvar. MAP je isto što i MAF. Engleska skračenica je MAF a Talijanska MAP.

MAP je senzor pritiska u usinoj grani, a MAF je mjerac protoka zraka, i obje su engleske kratice. neki auti imaju samo jedno ili drugo a neki imaju oboje.

talijani su preglupi da bi izmislili takvu napravu.

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #73 u: 03-07-2009, 13:39:11 »
MAP - Manifold Air Pressure

MAF - Mass Air Flow

Evo, znam i ja nekaj... :mah:

Offline gwrg

• Sa stažom
  • 156 2,4jtd sp
    • Široki Brijeg
« Odgovori #74 u: 03-07-2009, 14:16:00 »
Imam par stvari za reć. Senzor pritiska u usisnoj grani se ne zove MAP. Malo sam se čudio jer sam čovjeku skoro naručio krivu stvar. MAP je isto što i MAF. Engleska skračenica je MAF a Talijanska MAP. Uglavnom to je dakle mjerač protoka zraka svima nama dobro znan. E sad nisam uspio saznati skračenicu od ovog što mjeri pritisak ali uglavnom se ne zove nikako od gore navedenih. Ok to smo rješili. danas se razp..io i otišao u AC u Rijeci,kupio novi senzor i gotovo. Prije toga sam bio kod mojeg mehe i ustanovio da sam ga sam uništio. Kad sam čačkao licnom unutra,probio sam mu membranu koja naravno reagira na pritisak i tako nekako funkcionira (da ne ulazim u detalje). Upravo sam to osjetio pod prstima kad sam čačkao po njemu. Uglavnom kad sam stavio novoga nestala je crvena lampica (brizgaljka), sjednem raspičim po gasu i ostanem iznenađen. Raketa. Šta raketa,dvije rakete. Dosta priče to je to.Eto sad se vozim i smješak mi je od uha do uha kad stisnem gas.  :craz  :craz  :craz  :craz

a pali li ti se sada kad si u višim okretajima ikada, meni se upali ponekad u visokim okretajima, i kad prešaltam manju onda nestane lampice
don`t worry, be happy :)

superfly tnt

• Gost
« Odgovori #75 u: 03-07-2009, 14:26:22 »
MAP - Manifold Air Pressure

MAF - Mass Air Flow

Evo, znam i ja nekaj... :mah:

mali ispravak, manifild absolute pressure

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #76 u: 03-07-2009, 19:53:08 »
Ma ništa Ketch,kod mene je već par mjeseci i zaboravio sam da ga imam.Sad sam ga bar dao na forum pa ću ga prodati,jedino što si ti mogao uštedjeti 500 kn.
 :mah: :mah: :mah:

Pramuk

• Gost
« Odgovori #77 u: 04-07-2009, 17:16:51 »

majstore?? moze pitanjce? kolko si platio taj senzor?? il ako ima neko takav da probam zamjenit.. imam osjecaj da mi alfica nevuce bas najbolje poslje 3000  :craz

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #78 u: 04-07-2009, 17:54:03 »
Mene je koštao 850kn+poštarina,ali njie za moj auto.Ja ga prodajem za 500kn.Tamo gore sam već napisao Boschovu oznaku.Ketch je u svom autu imao zadnja 3 broja 019,a to je mjerač od 1.9,a za 2,4 su ta tri broja veća.
Ako si zainteresiran nazovi me na 0993508856 ili mi se javi na mail,pa ćemo se već nešto dogovoriti da ne daješ lovu ako to nije to.

Ketch

• Gost
« Odgovori #79 u: 05-07-2009, 17:08:24 »
...Ketch je u svom autu imao zadnja 3 broja 019,a to je mjerač od 1.9,a za 2,4 su ta tri broja veća.

aaaaaaaaa!!! :o000:

nadam se da nisi u pravu!

jbte!
gledah na vlastite oci ovaj koji je izvadjen ( :?: nisam gledal ovaj novi koji je stavio)...