03-07-2020, 18:50:47

Autor Tema: 2.4 jtd Snaga  (Posjeta: 15700 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sale67

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
Odg: 2.4 jtd Snaga
« Odgovori #80 u: 05-07-2009, 17:24:16 »
Za koji dan idem do frenda pa ću pogledati koji je broj mjerača u Marei(2.4jtd).
Kupih ga u Fiatu po kataloškom broju i taj broj je sigurno odgovarajući."Neću" napisati da me u ono vrijeme koštao 2800kn i to sa nekim popustom.Sve upisano u knjižicu troškova.
 :?: :?: :?:

Pramuk

• Gost
« Odgovori #81 u: 05-07-2009, 17:36:07 »
Mene je koštao 850kn+poštarina,ali njie za moj auto.Ja ga prodajem za 500kn.Tamo gore sam već napisao Boschovu oznaku.Ketch je u svom autu imao zadnja 3 broja 019,a to je mjerač od 1.9,a za 2,4 su ta tri broja veća.
Ako si zainteresiran nazovi me na 0993508856 ili mi se javi na mail,pa ćemo se već nešto dogovoriti da ne daješ lovu ako to nije to.

ok ;) moze jer i ja sam svog cistio al bi probo stavit drugi pa opalit po gasu  :drive:

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #82 u: 05-07-2009, 17:44:45 »
Čujemo se pa ćemo već nešto iskemijati.

CLASS

• Gost
« Odgovori #83 u: 11-07-2009, 23:29:51 »
majstore?? moze pitanjce? kolko si platio taj senzor?? il ako ima neko takav da probam zamjenit.. imam osjecaj da mi alfica nevuce bas najbolje poslje 3000  :craz
Sad ne kužim što ti zapravo treba. Ja sam promjenio taj famozni MAP iliti senzor pritiska zraka koji se nalazi na usisnoj grani. U AC-u u Rijeci  600 kn sa malo popusta,mislim 10%. Dakle ne MAF, iliti senzor protoka zraka koji se nalazi odmah poslije filtera zraka. Ja sam recimo imao problem poslije 3000 okretaja. A sad s novim je u redu. No međutim to je sad vrlo teško reći koji ti ne valja odnosno ne radi kako treba.

CLASS

• Gost
« Odgovori #84 u: 11-07-2009, 23:42:45 »
E i još jedna stvar mislim da je vrlo bitna jer je kod mene to tako išlo. Nakon 6 krugova na grobniku tijekom zadnjeg službenog susreta auto ide cca 20% bolje i lakše razvija snagu. Uglavnom se osjeti. Nebi čovjek vjerovao. Inače ju ne štedim ali nemožeš u normalnim uvjetima na cesti postić ono što se može u par žestokih krugova po pisti. Tko je probao zna o čemu pričam. Ne trudite se previše u cestovnoj vožnji jer može biti opasno ali praktički je vrlo malo mjesta gdje barem 30-ak kilometara konstantno možeš rastezat svoju alfu ali ono da se sve praši. Grobnik druge godine i to je pravi ljek.  :clap:

Pramuk

• Gost
« Odgovori #85 u: 12-07-2009, 21:30:44 »
E i još jedna stvar mislim da je vrlo bitna jer je kod mene to tako išlo. Nakon 6 krugova na grobniku tijekom zadnjeg službenog susreta auto ide cca 20% bolje i lakše razvija snagu. Uglavnom se osjeti. Nebi čovjek vjerovao. Inače ju ne štedim ali nemožeš u normalnim uvjetima na cesti postić ono što se može u par žestokih krugova po pisti. Tko je probao zna o čemu pričam. Ne trudite se previše u cestovnoj vožnji jer može biti opasno ali praktički je vrlo malo mjesta gdje barem 30-ak kilometara konstantno možeš rastezat svoju alfu ali ono da se sve praši. Grobnik druge godine i to je pravi ljek.  :clap:

heeheheh  :hehe: bas sam u porecu pa cu svratit kad se budem vracao za zagreb ;)  :funny: a budem vidio.. prvo cu gore ovaj probat na usisnoj grani, a poslje taj dole.. ako to nerijesim vec sa grobnikom  :)

CLASS

• Gost
« Odgovori #86 u: 12-07-2009, 21:47:01 »
Lud ko bik. Zašto? Danas upalim auto,on se nešto zablesira i počne natresat i ugasi se. Ma neznam zašto ali ko da nisam dosta zavrtio pa je kao uplio ali ne dosta pa ga je počelo trest i ugasi se. To me ne brine jer se to znalo događat. Ali me brine sad to što mi auto ide kao kad isključim MAF.  :metak Mijenjao sam ga pred 4 mjeseca 1200 kn. Ko je tu lud? Pa šta ću svaka 4 mjeseca mijenjat MAF. Kupio ga u AC-u. Čuo sam da oni prodaju reparirane. Ma neznam više. Pa nije valjda da ću opet morat kupovat taj senzor? A što je najbolje,od početka sumljam u njega jer mi je sa njim do 2200 okretaja auto bio poprilično trom. Nakon 2200 stvarno dobro ali do toga katastrofa. E sad je dobro na malim okretajima ali nema više onog šuta od 2200 pa nadalje.  :metak  :metak

Offline sale67

• Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #87 u: 13-07-2009, 10:50:03 »
Ako me nećeš shebati ja ću ti poslati svoj novi.Ti ga probaj i ako je to u pitanju ti mi pošalji 500kn,a ako nije pošalji mi nazad mjerač protoka i svi sretni i zadovoljni.
Pozdrav iz Osijeka.

Offline Seb

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #88 u: 13-07-2009, 10:54:38 »
jednostavnije je da ode u AC i nek mu prekontrliraju dio koji su mu prodali...i onako je garancija 2 godine

CLASS

• Gost
« Odgovori #89 u: 13-07-2009, 12:02:01 »
Da garancija pretpostavljam samo ako ga oni ugrade i te šeme. Ja sam ga kupio kod njih na rezervnim djelovima ali sam ga promjenio sam. Neznam možda bi i mogao otić na servis ali čisto sumljam.
« Zadnja izmjena: 13-07-2009, 12:09:40 od CLASS »

CLASS

• Gost
« Odgovori #90 u: 13-07-2009, 12:08:49 »
Ako me nećeš shebati ja ću ti poslati svoj novi.Ti ga probaj i ako je to u pitanju ti mi pošalji 500kn,a ako nije pošalji mi nazad mjerač protoka i svi sretni i zadovoljni.
Pozdrav iz Osijeka.
Nije upitno ali daj malo pričekaj da vidim još neke stvari. Gotovo sam siguran da je on u pitanju,ali prije nego stavim drugoga moram zakrpat ono blesavo kućište filtera jer mi se odvojio gornji poklopac i sve pleše i zrak ulazi tuda umjesto kroz filter pa postoji mogućnost da je i to uzrok kratkog vijeka MAF-a. Valjda malo grublje čestice prolaze pa ga unište a da ne pričam o turbini u koju isto možda ulaze sve te grublje čestice. Najprije krpanje kućišta a onda sve drugo. Hvala na ponudi ali čut ćemo se kad to napravim. Sad imam posla preko glave na drugim poljima ali uskoro ću to sredit.  :ok:

CLASS

• Gost
« Odgovori #91 u: 13-07-2009, 12:17:14 »
Seb dao si mi ideju. Imam tamo nekog poznanika pa ću probat nešto iskemijat ako bude išlo. A dali je moguće da radi tog kućišta filtera što je slomljeno se desi da MAF traje tako kratko? I dali je moguće da je taj MAF u početku bio u banani jer kako rekoh do 2000 tisuće se jako jako teško dizao a onda ko da mu je neko vritnjak opalio? Inače mislim da oni prodaju reparirane MAF-ove. Pročitaj i dio gornjeg posta.
« Zadnja izmjena: 13-07-2009, 12:24:14 od CLASS »

Offline Seb

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #92 u: 13-07-2009, 17:13:19 »
ha baš za 2000 km i nebi reko no nikad se nezna...meni je na Puntu JTD-u sa lošim sportskim fileterom rikno za 10t km a sad za 2t :rolll:
reparirani dio je ko i novi a neki reparirani i jesu novi samo se prodaju pod tim nazivom (strikno debimetar mislim da je novi)
nemora bit da te zeza debimetar...jebate pa daj nekom 200-300 kn nek ti nađe kvar i bok...ne vjerujem da je takav problem da če sad potrošit neznam kolko vremena i uzet te neznam kolko

CLASS

• Gost
« Odgovori #93 u: 13-07-2009, 21:16:13 »
ha baš za 2000 km i nebi reko no nikad se nezna...meni je na Puntu JTD-u sa lošim sportskim fileterom rikno za 10t km a sad za 2t :rolll:
reparirani dio je ko i novi a neki reparirani i jesu novi samo se prodaju pod tim nazivom (strikno debimetar mislim da je novi)
nemora bit da te zeza debimetar...jebate pa daj nekom 200-300 kn nek ti nađe kvar i bok...ne vjerujem da je takav problem da če sad potrošit neznam kolko vremena i uzet te neznam kolko

To bi i ja ali kome brate svi filizofiraju,nemaju vremena,i hiljadu drugih izgovora. Najrađe bi kod tebe koliko košta da košta samo da se već jedanput napravi. Dobro nešto ću izmislit. Ok hvala. Znam da sam već dosadan sa time ali što ću,kad niko neće moram se sam nekako izvadit sa ovim.

Offline Dooks

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Astra J 1.7CDTI
    • Samobor
« Odgovori #94 u: 13-07-2009, 21:36:51 »
Jesi se probao čuti sa Darkom?  :?:
Video: Odabrao Đelo Hadžiselimović. Preveo Saša Kolka. Tekst čitao Miljenko Kokot

CLASS

• Gost
« Odgovori #95 u: 13-07-2009, 22:15:13 »
Jesi se probao čuti sa Darkom?  :?:
Je. Kad sam mu rekao da mi auto ide slabo. On kaže: ma da to ti je turbina jer kao probao je stavit neki drugi MAF i dobio je nešto malo snage više. Dobro mislim ja u sebi onda znači bez obzira što je po njegovom turbina slaba ali ipak sa drugim MAF-om je nešto bolje. Zaključim ja: OK za turbinu sad nemam lovu pa idem barem uzet novi MAF pa da barem malo dignem snagu dok ne rješim turbinu. E to je taj MAF iz AC-a i kad sam ga stavio imam šta vidit. Auto leti. Da ne kažem da sam ga doslovno 4 mjeseca čekao da mi rješi propuštanje ulja negdje oko pumpe. Kaže ma tebi se čuje lanac od pumpe ulja i sigurno se sve to unutra skršilo i zato pušta. Ok kažem ja daj naruči tu pumpu i rješi mi to. Prošlo 4 mjeseca a on nema vremena. Dobro ja kažem prodaj mi pumpu jer sam našao nekog majstora da mi to rješi. Uzmem ja od njega pumpu,taj drugi mi to rješi i kaže. Čovječe pa tvoja stara pumpa je ok. Nije se čula pumpa nego ležaj od alternatora. Dobro ali ipak je trebalo sve skidat jer je puštalo na brtvi od uljnog kulera. kažem ništa,sad kad je sve dole stavi tu novu pumpu. Uglavnom sad sve 5 samo što sam riknuo 2500 nepotrenih kuna zbog njegove odokativne procjene. A da ne spominjem da sam i turbinu skidao i na kraju se uvjerili da je dobra. Ma ja znam da on zna ali brate mili ja sam godinu dana kod njega i uspio mi je rješit samo prednji trap. neznam dali moram pričat dalje?

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #96 u: 13-07-2009, 22:19:51 »
Nije upitno ali daj malo pričekaj da vidim još neke stvari. Gotovo sam siguran da je on u pitanju,ali prije nego stavim drugoga moram zakrpat ono blesavo kućište filtera jer mi se odvojio gornji poklopac i sve pleše i zrak ulazi tuda umjesto kroz filter pa postoji mogućnost da je i to uzrok kratkog vijeka MAF-a. Valjda malo grublje čestice prolaze pa ga unište a da ne pričam o turbini u koju isto možda ulaze sve te grublje čestice. Najprije krpanje kućišta a onda sve drugo. Hvala na ponudi ali čut ćemo se kad to napravim. Sad imam posla preko glave na drugim poljima ali uskoro ću to sredit.  :ok:
jaako pripazi na krpanje te kutije,znam tipa koji je to probao kemijat i pokušavao zaljepiti nekakve  plastike da to drže,pa po ljetu kad se to dobro sve ugrijalo i popustilo i odletilo pravo u turbinu.Jako jako pazi kako ćeš to izvesti :da:

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #97 u: 13-07-2009, 22:38:48 »
I ja znam jednog :wal: :) :)
:hehe: :smijeh

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #98 u: 13-07-2009, 22:58:01 »
Samo se smij, mojem turbu nije bilo ništa, samo smo izvadili smeće van i skinuli rastopljenu plastiku s lopatica i gas dalje :ok: :) :)
:ne: smijem se tvojoj opasci,ničemu drugom a i drago mi je što je sve bilo OK.Imao si ludu sreću jer prijatelju je pokidalo krilca i morao je mjenjati turbinu. :ok:

Offline zoranm

• Sa stažom
  • alfa 166,159
    • Nova Gradiška
« Odgovori #99 u: 13-07-2009, 23:08:29 »
Ma sve jasno :ok: :) :)  Trtaktor ko traktor, nekad turbo preživi nemoguće i onda te sredi glupost poput remenice.....zato ubuduće dizel samo u Labinprogres Super Special kojeg imam doma u garaži za vrt :love: :love:

Za sve ostalo tu je benzin :hap: :) :)
ja malo pomalo stječem dojam da nas ne jebe dizel-benzin već fiat-alfa-lancia :wal:ja se sa ženom samo svađam zbog auta  jer stalnom nekog k.... šarafam po njima,a ona pizdi i već ju kaže sramota komšija a nekako nedam si priznati da je vjerojatno u pravu...