07-04-2020, 12:14:19

Autor Tema: Grijanje sjedala  (Posjeta: 4327 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Eddach

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • 147 1.9 jtd mjet
    • Pribislavec, Čakovec
Odg: Grijanje sjedala
« Odgovori #20 u: 29-01-2016, 18:07:32 »
Aha ok tnx na odg. onda valjda ni ja nemam  :roll:

Offline cylon

• Na probi
  • *
  • resistance is futile
    • Zagreb
« Odgovori #21 u: 05-09-2016, 11:28:21 »
Pozdrav svima

Pitanje za vlasnike kožnih sjedala sa grijanjem.
Kupio sam TI siceve sa grijanjem pa me zanima prije nego što ih ugradim dal sve radi kako treba..

Zanima me dali prilikom grijanja grije samo donji dio ili i naslon tj lađni dio ?

Offline -164-

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
« Odgovori #22 u: 05-09-2016, 11:39:06 »
Pozdrav svima

Pitanje za vlasnike kožnih sjedala sa grijanjem.
Kupio sam TI siceve sa grijanjem pa me zanima prije nego što ih ugradim dal sve radi kako treba..

Zanima me dali prilikom grijanja grije samo donji dio ili i naslon tj lađni dio ?
treba grijati i leđa i sjedeću površinu

Offline cylon

• Na probi
  • *
  • resistance is futile
    • Zagreb
« Odgovori #23 u: 05-09-2016, 12:06:19 »

E hvala to me je zanimalo izgleda da idu onda u rastavljanje... :song:

Offline cylon

• Na probi
  • *
  • resistance is futile
    • Zagreb
« Odgovori #24 u: 22-09-2016, 14:26:21 »
Male upute kako otkloniti jedan od čestih kvarova kod grijanih sjedala, a to su neispravni prekidači tj. oksidirani kontakti kao i priključni kontakti.
Na slici se vidi pregrijani i lagano oksidirani kontakt koji najviše „trpi“ struju grijača sjedala, nega treba detaljno očistiti i dodatno prelemiti zbog boljega spoja.

Rastavljanje poklopca prekidača…lagano odvijačem dok ne popusti.

Malo pipkav posao al se da polagano i oprezno da se nešto ne potrga.

[/URL]

I na kraju dobro očistiti finim šmirgl papirom klizne kontakte samoga prekidača (dva bakrena štifta vidljivo na slici), te dodatno ojačati same kontakte lemom vidljivo na zadnjoj slici.

Shema

Offline PeSti0018

• Sa stažom
    • Benkovac
« Odgovori #25 u: 22-09-2016, 20:03:46 »
Hvala,kao da si znao da mi treba haha

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk

Ready To Race

Cro-Alfa

• Gost
« Odgovori #26 u: 13-11-2016, 16:59:39 »
nemaju sva TI sjedala grijanje??

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 6
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #27 u: 08-11-2019, 15:53:31 »
Question

Imam u 159 grijana sjedala, ali mi se cini da ne rade. Okrecem kotacici 1-2-3 ali nista.
Zna li netko mozda imaju li sjedala svoj vlastiti osigurac, da njega prvo provjerim?
Iz user manuala ne pronalazim to

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #28 u: 23-12-2019, 23:27:12 »
Imaju. Svako sjedalo ima osigurač u gepeku. OZNAKE: f57 i f67 i svaki 7.5A. Kod mene isto ne rade,a i ja se pitam zašto. Sad cu probat nesto saznat i popravit.

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba 6
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
« Odgovori #29 u: 23-12-2019, 23:51:44 »
Jbt vidi stvarno, i jos pise gore u opisu.
Kamo ja gledam. Ali sumnjam da je do osiguraca da bas krepaju oba odjednom.
Mada cu provjerit

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #30 u: 24-12-2019, 21:02:37 »
evo ja danas izvadio osigurac vozacevog sjedala i nije pregorio. tako da nemoj vaditi njih, a i zajebano je vadit. moras imat pincetu a moguce da ga ostetis. neki alfisti pisu da je do regulatora kod njega problem rade kontakti koji stradaju zbog temperature. a opet neki kazu da zna puknut
 kabel koji vodi prema mrezi koja grije sjedalo. u to slucaju mislim da je neislativo popravljati jer treba vadit sic rastavljat ga, a to je posao za znalce a jos ako sic ima zracni jastuk onda mislim da nije pametno dirat.
trazim na netu,youtube kako skinet plastiku s lijeve stane vozacevog sica gdje je regulator i rucice za regulaciju.
znam da su dva vijka ali me zanima kako skinuti donji kotac za regulaciju naslona i onda se lako dolazi do regulatora.
ako netko ima odgovor ili neki savjet neka stavi.

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #31 u: 25-12-2019, 15:21:46 »
Male upute kako otkloniti jedan od čestih kvarova kod grijanih sjedala, a to su neispravni prekidači tj. oksidirani kontakti kao i priključni kontakti.
Na slici se vidi pregrijani i lagano oksidirani kontakt koji najviše „trpi“ struju grijača sjedala, nega treba detaljno očistiti i dodatno prelemiti zbog boljega spoja.

Rastavljanje poklopca prekidača…lagano odvijačem dok ne popusti.

Malo pipkav posao al se da polagano i oprezno da se nešto ne potrga.

(Image removed from quote.)[/URL]

I na kraju dobro očistiti finim šmirgl papirom klizne kontakte samoga prekidača (dva bakrena štifta vidljivo na slici), te dodatno ojačati same kontakte lemom vidljivo na zadnjoj slici.

Shema

Pozdrav,

ja nevidim slike ispod teksta pa bih molio da se stave ponovo. Koristilo bi mi jer planiram skidati prekidač i popravljati ga.

Hvala.

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #32 u: 14-01-2020, 00:06:12 »
izvadio sam prekidac-potenciometar 1-2-3 za grijanje sjedala kod ar 159.
ispitao prekidac instrumentom prvodnost otpor dok je na 1-2-3 i prekidac radi propusta, nema ni jedan pin oksidiran.
zanima me zasto onda ne rade grijaci u sjedalu, jeli onda problem njima?
jeli moguce da su se potrosili i potrebni su novi- vijek trajanha ili je pukla u nekim dijelu grijaca zica s obzirom da je grijac u sustini zica?
jeli moguce na deku koji se spaja sa prekidacenje i gdje 2 zice odlaze po meni u grijace u sjedalu preko tih zica ispitati ispravnost grijaca, znaci dali rade grija i jeli tada potrebno da u gepeku u tom trenutku u kondektor se nalazi osigurac s obzirom da sam ga izvadio radi provjere ispravnosti?

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #33 u: 02-02-2020, 19:48:27 »
Pozdrav,

pitanje za one koji su ugradivali grijace sjedala.
Kakve grijaci sjedala staviti u alfu 159?
Otisli su na vozac sjedalu-original.
Dali univerzalni ili od proizvodaca keetec odgovaraju na postojecu instalaciju????

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #34 u: 03-02-2020, 02:23:24 »
Mislim da nebi trebao biti problem, imas u eperu posebno kataloši broj za grijace, još ti je porebno pokablirati sve....sto nije opet greda.... vidi sa sebom koliko bi kostali samo grijavi pa javi...
Ja sam proslu zimu, kako sam skuzio da mi ne radi grijanje, a imam ga....izvadio sjedala...i u toplini doma pogulio kožu, gorenji dio nisam htjeo jer je zracni jastuk s boka, pa se nisam htio zezati, dok doljni dio nije problem... Grijac je bio puknu na par mjesta, vjerojatno sbog nedovoljne fleksibilnosti upotrebljavanog marjala....ja sam to malo inzinjao...i grijali su ok, jedno me zaza kontakt ispod sjedala suvozaca ponekad...na konektoru...moram to poviriti malo  :da: :da:

Kako je moguce grijac koji je napuknut na par mjesta opet vratit u prvobitno stanje,
da radi, grije???
« Zadnja izmjena: 03-02-2020, 05:15:06 od a.m.alfa »

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #35 u: 03-02-2020, 19:44:31 »
Mislim da nebi trebao biti problem, imas u eperu posebno kataloši broj za grijace, još ti je porebno pokablirati sve....sto nije opet greda.... vidi sa sebom koliko bi kostali samo grijavi pa javi...
Ja sam proslu zimu, kako sam skuzio da mi ne radi grijanje, a imam ga....izvadio sjedala...i u toplini doma pogulio kožu, gorenji dio nisam htjeo jer je zracni jastuk s boka, pa se nisam htio zezati, dok doljni dio nije problem... Grijac je bio puknu na par mjesta, vjerojatno sbog nedovoljne fleksibilnosti upotrebljavanog marjala....ja sam to malo inzinjao...i grijali su ok, jedno me zaza kontakt ispod sjedala suvozaca ponekad...na konektoru...moram to poviriti malo  :da: :da:

kolega kako si POPRAVIO GRIJAČE SJEDALA??????

Meni na vozač sjedalu ne radi grijač za guzicu i leđa.
Čitao sam na Alfaowen forumu kako se ispituje i kaže ako ne radi kao kod mene donji i gornji grijač onda je do termoprekidača.
Ako radi gornji grijač - leđa, a donji ne - guzica onda je kvar u donjem grijaču - znači termoprekidač je u redu.
Kako popraviti????????????????????
Gledao sam novi GRIJAČ ZA GUZICU ON U SEBI IMA TERMOPREKIDAČ na RICAMBI  i stoji 1622,64 kn.
Za te novce prodaju i u ovlaštenom servisu.

Offline Strm

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #36 u: 06-02-2020, 10:20:24 »

kolega kako si POPRAVIO GRIJAČE SJEDALA??????

Meni na vozač sjedalu ne radi grijač za guzicu i leđa.
Čitao sam na Alfaowen forumu kako se ispituje i kaže ako ne radi kao kod mene donji i gornji grijač onda je do termoprekidača.
Ako radi gornji grijač - leđa, a donji ne - guzica onda je kvar u donjem grijaču - znači termoprekidač je u redu.
Kako popraviti????????????????????
Gledao sam novi GRIJAČ ZA GUZICU ON U SEBI IMA TERMOPREKIDAČ na RICAMBI  i stoji 1622,64 kn.
Za te novce prodaju i u ovlaštenom servisu.
Ako ne znaš kako, odeš  nekakvim autoelektricaru, on zakrpa grijač gdje treba, najteže je doći do grijača

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #37 u: 07-02-2020, 19:03:20 »
kolega.... ako su u pitanju karbonski grijači što vjerojatno jest, jer novi donji jastuk grijača stoji u originalu 1600 i nešto kuna onda se ne može krpati, tj. lemiti jer karbon ne. jedino ako su neke obične žice - što nevjerujem jer cijena nije mala.  :respect:

Zanima me vrsta termostata, tj. da li se može skinuti i zamijeniti, a radi se o 3 razine grijanja - temperature????
Za alfu 156, 147 i GT mislim na grijanje sjedala tu se koristio bimetalni termostat koji se lako skida i mijenja, ali on je za jednu temperaturu (0-1) - uključeno - isključeno 60 stupnjeva celzijevih, dok alfa 159 ima noviju tehnologiju kao BMW s prekidačem (kotačićem) u 3 razine grijanja 40-50-65 stupnjeva celzijevih.

Offline Strm

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #38 u: 08-02-2020, 09:38:23 »
kolega.... ako su u pitanju karbonski grijači što vjerojatno jest, jer novi donji jastuk grijača stoji u originalu 1600 i nešto kuna onda se ne može krpati, tj. lemiti jer karbon ne. jedino ako su neke obične žice - što nevjerujem jer cijena nije mala.  :respect:

Zanima me vrsta termostata, tj. da li se može skinuti i zamijeniti, a radi se o 3 razine grijanja - temperature????
Za alfu 156, 147 i GT mislim na grijanje sjedala tu se koristio bimetalni termostat koji se lako skida i mijenja, ali on je za jednu temperaturu (0-1) - uključeno - isključeno 60 stupnjeva celzijevih, dok alfa 159 ima noviju tehnologiju kao BMW s prekidačem (kotačićem) u 3 razine grijanja 40-50-65 stupnjeva celzijevih.
Ma siguran sam da se može krpati... a temperaturu možeš regulirati sklopom koji linearno sječe napon iki struju, i onda ćeš moći odabrati 500 stupnjeva grijanja i biti će bolje nego ma bilo kojem novom autu

Poslano sa mog SM-A202F koristeći Tapatalk

Offline kstancec

• Na probi
  • *
    • Donji Kraljevec
« Odgovori #39 u: 09-02-2020, 00:55:01 »
Bog te blagoslovio  i tvoje komentare koji riješavaju sve probleme. Klanjam se. Mislim da u tvom auto sve radi bezprijekorno, a ne kao kod mene.