17-11-2019, 17:12:47

Autor Tema: 145 1.6,par pitanja od novog vlasnika  (Posjeta: 3722 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Spin

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
  • E36,145
    • Zg
Odg: 145 1.6,par pitanja od novog vlasnika
« Odgovori #20 u: 13-01-2009, 15:25:19 »
Auto ce na servis kroz par dana,dakle ono standardno,filteri,ulja,remenje,i provjera kocnica i po svoj prilici zamjena ulja u kocnicama.Cak i mislim da imam litru-dvije Ferodo dot 5.1 po garazi.
Koliko kostaju remeni i zamjena?

Sta se tice ulja,to na svakom autu mijenjam na 7-8 k km.Vozim se dosta po gradu,volim se i malo zesce vozit,a nije sad to neka cifra bas da me financijski upropasti.
Dakle Selenia 20k moze u auto bez problema?

U Bmw-a lijevam Mobil 5w-40,i izgleda da mu pase.Ne pije ga puno,motor radi ok.
Koliko je litra Selenie?
Its only kinky the first time.

Offline Igica

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 146
    • Varaždinske toplice - Varaždin
« Odgovori #21 u: 13-01-2009, 15:28:19 »
Auto ce na servis kroz par dana,dakle ono standardno,filteri,ulja,remenje,i provjera kocnica i po svoj prilici zamjena ulja u kocnicama.Cak i mislim da imam litru-dvije Ferodo dot 5.1 po garazi.
Koliko kostaju remeni i zamjena?

Sta se tice ulja,to na svakom autu mijenjam na 7-8 k km.Vozim se dosta po gradu,volim se i malo zesce vozit,a nije sad to neka cifra bas da me financijski upropasti.
Dakle Selenia 20k moze u auto bez problema?

U Bmw-a lijevam Mobil 5w-40,i izgleda da mu pase.Ne pije ga puno,motor radi ok.
Koliko je litra Selenie?
Može Selenia bez problema, litra ti je oko 45-50 kn :mah:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #22 u: 13-01-2009, 16:16:27 »
Ako želiš bolje ulje po malo većoj cijeni postoji liqui moly synthoil high tech ( full sintetika) u ZG je litra 77kn. MOžeš staviti i Seleniu Gold, slična cifra i slične karakteriskitke, mislim da je Gold čak povolniji.
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline Disco Volante

• Trade Count: (+3)
  • Starosjedioc
  • Alfa Romeo GT
    • Zagreb sjever
« Odgovori #23 u: 13-01-2009, 17:19:19 »
Ako želiš bolje ulje po malo većoj cijeni postoji liqui moly synthoil high tech ( full sintetika) u ZG je litra 77kn. MOžeš staviti i Seleniu Gold, slična cifra i slične karakteriskitke, mislim da je Gold čak povolniji.

Selenia Gold je i više nego dovoljna za T.S.-a, a i tvornička je preporuka. Cijena je štoviše, vrlo povoljna i nema potrebe za eksperimentiranjem.

Offline Spin

• Na probi
  • *
  • E36,145
    • Zg
« Odgovori #24 u: 13-01-2009, 22:18:24 »
Selenia Gold it is onda.

Dalje,koja je radna temperatura ovom motoru?
Sredina je tocno na 80,i tu i stoji uglavnom,ali sad kako pljusti kisa je guzva po gradu,i to lagano taljiganje od nekih 10 min je diglo temperaturu za par mm povise 80.
To normalno ili da idem po termostat drugi?

Offline FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #25 u: 13-01-2009, 22:23:07 »
cudim se  :?:

nigdje nisi napisao krs, smece, raspada se i sl......   :smijeh

:funny: :funny: :funny: :funny:
:cigara: :cigara:

Offline Raziel

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 01' Mazda MX-5 (NB) 1.6 16V 94' AR 146 1.7 16V
    • Sv. Klara, Kutina
« Odgovori #26 u: 13-01-2009, 22:30:39 »
Selenia Gold it is onda.

Sredina je tocno na 80,i tu i stoji uglavnom,ali sad kako pljusti kisa je guzva po gradu,i to lagano taljiganje od nekih 10 min je diglo temperaturu za par mm povise 80.

Normalno...
    "...if in doubt, flat out..."   

pici

• Gost
« Odgovori #27 u: 15-01-2009, 15:40:13 »
Meni je na dijagnostici sve 5, ali mi je sumnjiv taj moj MAF.... ne znam kak bi ga mogo procekirat, sad vidim da kazete da se to ne vidi na kompu. VJerojatno bi netko s vise alfa iskustva trebao sjest za moj volan.

Offline aanteee

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • 145junior,156 2.4jtd
    • šibenik
« Odgovori #28 u: 15-01-2009, 17:16:06 »
Meni je na dijagnostici sve 5, ali mi je sumnjiv taj moj MAF.... ne znam kak bi ga mogo procekirat, sad vidim da kazete da se to ne vidi na kompu. VJerojatno bi netko s vise alfa iskustva trebao sjest za moj volan.

...evo vako triba bi otic kod nekoga ko ima instrumente da kad prikopca ti autu na komp vidi odma kolki je protok zraka naspram kolki triba bit kod ispravnog on u biti varira pritiskom na gas bla bla...uglavnom ako su ti simptomi isti ka i ovom slucaju gori 99% ti je debimetar  :da: :da:

Offline aanteee

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • 145junior,156 2.4jtd
    • šibenik
« Odgovori #29 u: 15-01-2009, 17:18:58 »
Selenia Gold it is onda.

....di su slike juniorke  :happ: :happ: :happ:
..malo izvana iznutra i to  :ok: :ok:

Offline Spin

• Na probi
  • *
  • E36,145
    • Zg
« Odgovori #30 u: 15-01-2009, 22:02:05 »
Kako me je maf zajebavao i na svim drugim autima koje sam imao,danas sam zdravoseljackom metodom to isao provjeriti.
Išteka sam ga,i izasa na cestu.
Auto ide kako treba.
Dakle maf je.
Narucen sam za servis,ulja i filteri,i ciscenje sprica ovaj tjedan,onda bi sljedeci tjedan trebao vidit za promjenu zupcastog koliko ce me doc.

Inace,auto ide super.Ocekivao sam da ce bit zivahan,ali ono..prezadovoljan sam.
Tek sam mu sad pomakao sve tapecirunge nazad i pogledao naprijed krakove sasije,auto nije bio bitnije buban nigdje,nista od toga nije bojano,jedino zadnji desni kantun,ispod prozora ima nesto kita.I to je iznad ocekivanja za 10 godina star auto.
Budu slike ovih dana,nema straha.
Moram sad kupit gume nove,i rijesiti porez i ovaj servis,pa se nadam da ce mi ostat koja kinta da debimetar kupim.

Btw,auto ima kompletnu servisnu povijest otkad je uvezen iz Ita prije 4-5 godina,i mobil 10w-40 je dosad ulivan.
Kako mobil ulivam i u BMW-a mislio sam se nastavit i ovdje ga tankat.Ima tko kakvih iskustava?

Offline Spin

• Na probi
  • *
  • E36,145
    • Zg
« Odgovori #31 u: 15-01-2009, 22:15:09 »
Btw,dugo me neki auto nije uplasio kao ovaj danas.
Navucem nekih 160 i cerekam se kako auto fino ide,L.D. s foruma je bio sa mnom u autu,dolazim do semafora,dosta sam daleko,nema nikakve frke,pocmem kocit,ali auto ne staje..upirem sad vec ko konj,svom snagom sam na pedali ali nema sanse da stanem.Saltam nizu,povucem rucnu i nekako uspijem ne uparkirati u gepek Mercu 124 ispred sebe.
Diskovi su skroz ok,plocice izgledaju  u redu,pa mi neka logika kaze da je to do ulja.Ima auto "servisnu" otkad je uvezen prije nesto vise od 4 godine,i svasta je zamjenjeno,ali kociono ulje ne.
Enivejz,idu nove plocice,probat cu s Premierom,na BMW-u imam Ds2500,ali mislim da na tvornicki disk na Alfi i ovu gradsku voznju za koju je i kupljena ce Premier bit skroz ok.
Ide i dot 5.1 ulje,i opletena crijeva.
Nadam se da ce to dosta poprravit feeling na pedali.
Ako ne,moram pogledat cilindre i celjusti.

mogusic

• Gost
« Odgovori #32 u: 22-05-2009, 21:49:21 »
e ljudi ja imam velik problem sa svojom 145 2.0 16v qv....zanima me dal je netko imao nesto slicno pa evo par rijeci o tome...
reparirao sam variator faze(sam), mijenjao dva ventila koji su bili popigani i dva stepsla koji su mi se cinili neispravni te kad sam sve to slozio i stavio motor u fazu auto je normalno radio nekoliko minuta na leru...sav sam skako od srece jer mi auto nikad nije tako lijepo mirno tiho radio ali je nastao mali problem kada sam mu dodao malo gasa nakon 5 min rada na leru...nesto je pocelo lupati u glavi ali auto "normalno" radi i da stvar bude gora to lupanje se cuje s prednje strane motora...dal je moguce da varijator nije dobro slozen ili da uopce ne valja? dal je netko imao slican problem??? :o000: :henker: