27-09-2021, 01:28:12

Autor Tema: 147 - elektro kvar na uredjaju za podizace stakala  (Posjeta: 2417 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Perke

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • Giulietta 2.0, 170ks
    • Novi Sad
2/3 vrata je 147.
Menjao sam granicnik za vrata (ona poluga sto zadrzava vrata) i posto sam prvi put skidao tapacirung nisam ni znao da ce mi se ovako nesto sve izdesavati... Kada sam iscupao celu tu kutijicu (gde su dugmad za podizace stakala i podesavaje retrovizora) sve mi se rasulo, poispadali su mi oni mali pipci preko koji se prenosi komanda na stampanu plocu itd. Posto mi se oteglila jedna strana kutijice i visila je na onom malom tankom i pljosnatom kabelu (kao IDE kabel na kompu) pokidali su se 4 zice sa njega. Takodje vise puta mi se prespajalo dok sam to namesto, gledao sta nije u redu pa mi je svetlo u kabini poludelo - palilo-gasilo se, zakljucavao i otkljucavao mi se gepek par puta u sekundi. Takodje mi se i akumulator ispraznio i sve je pocelo da mi treperi na kontrolnoj tabli.
Kutijica mi je sada vracena kod mog elektricara (on je odneo liku koji se bavi time tim opipljivijim elektro stvarcicama) i nije nista uradio tj pre par dana je prelemio te zice ali to nije vise problem jer smo bili probavali. Izgleda da je nesto crklo i kako kaze izgleda da je na stampanoj ploci. E sada, ja sam razumeo da je stampana ploca presovana i da se nalazi vod ispod voda i zbog toga ne moze da ustanovi gde su prekidi... Izem li ga  :?:

Trenutno mi ne radi: prozori i podesavanje retrovizora, km sat mi non-stop treperi, spoljni pokazivac temp mi ne radi, verovatno zbog spoljnog pokazivaca temp. ni grejanje u kabini jako slabo greje (drzim na 30c i slabo) a i gepek ne mogu da otkljucam.  :wal:
Zanima me vase misljenje da li iz ovoga sto sam napisao nema drugog resenja sem da se zameni za drugi?
Ta cela kutijica nova ovde kosta preko 200e  :000:. Na obliznim otpadima od moga grada (NS) nisam nasao, tako da cu verovatno morati da idem negde dalje da nalazim polovno. Ako je neko ovo kupovao ili zna cenu zamolio bi ga da mi kaze kolko kosta polovno.

Najvise se jedem sto se ovo sve dogodilo mojom krivicom. A tako je laka bila zamena tog granicnika  :wal:
« Zadnja izmjena: 26-12-2008, 18:16:18 od Perke »

Offline Perke

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • Giulietta 2.0, 170ks
    • Novi Sad
Odg: 147 - elektro kvar na uredjaju za podizace stakala
« Odgovori #1 u: 29-12-2008, 20:44:08 »
Jel moze negde sema da se pronadje? Trebalo bi majstoru za sutra. Puno bi mu pomoglo.

-----------

Ne moze nista da se uradi tj negde je crklo u stampanoj ploci a jedan deo ima 4,5 presovanih ploca. Tako da cu morati da trazim polovan  :metak :wal:
« Zadnja izmjena: 31-12-2008, 01:09:16 od Perke »