27-03-2017, 17:16:51

Autor Tema: Farovi Alfa 147  (Posjeta: 13975 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ar_jurki

• Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • *
  • Spol: Muški
  • AR 147 1.9 JTDM grigio stromboli, ex Yugo Koral 60
    • Ragusa (DU)
Odg: Farovi Alfa 147
« Odgovori #180 u: 16-03-2017, 08:13:05 »
u neku lecu ne moze uopce uci halogena, zavisi kako te zapadne. a i u ove sto udje, nema tu duzinu kao ova xenon da bi svjetlilo kako treba. jednostavno nije predvidjeno za halogenu nazalost. nadji perace farova, ako bas zbog toga zezaju, ili samo poklopce. a ima i automatska nivelacija da se kupi, ne mogu tacno da nadjem sada link, ali mislim da nije bilo preskupo

Pa baš sam o tome razmišljao, ako mislim ksenon treba cijeli kit da bude sve legalno (znači ksenon, nivelacija i perači), a ovako bih samo u leću ugurao H7. Ajde ako uspiješ kakav link pronaći, šalji.  :)
Sport i elegancija

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: allroad

Online Vasko

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #181 u: 16-03-2017, 21:50:05 »
Jurki, sa ubačenim lećama u faru, aftermarket nivelacijom i peračima i dalje nisi legalan, samo je teže za primjetiti.

Offline BM0021

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb zapad
« Odgovori #182 u: 16-03-2017, 22:16:31 »
A niti sa lecom i halogenom zaruljom ako cemo bas zakonski gledano jer su opet radene nedopustene preinake po faru samo sto to tesko da ce itko primjetiti. Xenon u leci kako tako, bez lece problemi sigurni. Peraci farova isto upitno da li ce se skuziti da nema jer ja npr na led svjetlima uopce nemam perace.

Online allroad

• Starosjedioc
    • Travnik, BiH
« Odgovori #183 u: 17-03-2017, 02:01:59 »
Kolko placate za orginal farove od 147 FL, alfa romeo logo, made by valeo, sa ugradjenim projektorima?  :)

Online allroad

• Starosjedioc
    • Travnik, BiH
« Odgovori #184 u: 17-03-2017, 02:02:54 »
Pa baš sam o tome razmišljao, ako mislim ksenon treba cijeli kit da bude sve legalno (znači ksenon, nivelacija i perači), a ovako bih samo u leću ugurao H7. Ajde ako uspiješ kakav link pronaći, šalji.  :)

Moram pitati ovog kolegu sto se bavi tom opremom, ne mogu vise da nadjem

Online Vasko

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #185 u: 24-03-2017, 07:03:23 »
A niti sa lecom i halogenom zaruljom ako cemo bas zakonski gledano jer su opet radene nedopustene preinake po faru samo sto to tesko da ce itko primjetiti. Xenon u leci kako tako, bez lece problemi sigurni. Peraci farova isto upitno da li ce se skuziti da nema jer ja npr na led svjetlima uopce nemam perace.

Ako nemaš perače, početi će njuškati i skužiti da je aftermarket. Na tvom oem LED-u će isto tako početi njuškati i skužiti da je original.

Uglavnom mislim da se ne isplati. Leće su dvadesetak dolara, xenoni isto, brtvilo isto, perači isto, nivelacija cca 50 - dakle soma kuna sa 100% vlastitim angažmanom i još ponešto troškova u vidu priručnog materijala.

I opet si nelegalan. Nemam pojma. Moji farovi su u komi pa si mislim stalno da li to napraviti ili ne, ali sam sve bliže tome da otvorim farove, uredim ih i zatvorim. Samo naravno da sam nesposoban to napraviti, jer kada se već otvara, šteta bi bilo ne ubaciti xenone ha ha ha

I kada smo već kod toga, da li je netko ikad ubacivao 3" leću u 147 FL? Čini mi se bolja i sličnija OEM lećama.
« Zadnja izmjena: 24-03-2017, 07:05:48 od Vasko »

Online allroad

• Starosjedioc
    • Travnik, BiH
« Odgovori #186 u: 24-03-2017, 12:12:48 »
Ako nemaš perače, početi će njuškati i skužiti da je aftermarket. Na tvom oem LED-u će isto tako početi njuškati i skužiti da je original.

Uglavnom mislim da se ne isplati. Leće su dvadesetak dolara, xenoni isto, brtvilo isto, perači isto, nivelacija cca 50 - dakle soma kuna sa 100% vlastitim angažmanom i još ponešto troškova u vidu priručnog materijala.

I opet si nelegalan. Nemam pojma. Moji farovi su u komi pa si mislim stalno da li to napraviti ili ne, ali sam sve bliže tome da otvorim farove, uredim ih i zatvorim. Samo naravno da sam nesposoban to napraviti, jer kada se već otvara, šteta bi bilo ne ubaciti xenone ha ha ha

I kada smo već kod toga, da li je netko ikad ubacivao 3" leću u 147 FL? Čini mi se bolja i sličnija OEM lećama.

Vjerovatno moze i 3" ako imaju sa univerzalnim "kacenjem" kao i ovd od 2.5", i bolje bi svjetlile sigurno i duze trajale
Samo treba i odgovarajuca maskica za taj projektor. Ja sam imo maskicu 3" a lecu 2,5" pa je doso adapter uz njih da to pase

Online Vasko

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #187 u: 24-03-2017, 17:28:56 »
Ma isti su kao ovi 2.5" samo su veći projektori, shodno s time su veći i shroudsi:

Ovi su neki zgodni baš, 3" full metal parabola i nosač leće, adapteri za H4 i H7 koliko sam vidio. I naravno GTI shroud (OEM za 147 he he).
Nekih 43 USD-a