07-12-2021, 17:54:50

Autor Tema: sat od goriva...  (Posjeta: 1083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

blejz

• Gost
  • Trade Count: (0)
sat od goriva...
« u: 03-01-2009, 10:33:26 »
zasto mi sat od goriva radi kao brisac kad dam das tj. kad krecem se penje a kad kocim tj.stajem opadne?????

Offline joe957al

• Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Našice
Odg: sat od goriva...
« Odgovori #1 u: 03-01-2009, 10:44:34 »
zasto mi sat od goriva radi kao brisac kad dam das tj. kad krecem se penje a kad kocim tj.stajem opadne?????
zato što postoji nešto što se zove plovak... a on se ponaša kao tekučina na kojoj pluta....
Those who dares, wins

ijuric

• Gost
« Odgovori #2 u: 03-01-2009, 11:04:31 »
zato što postoji nešto što se zove plovak... a on se ponaša kao tekučina na kojoj pluta....

najvjerovatnije je ovo...na starijim modelima je rezervar jedan veliki tank i ima dosta "komesanja" tekucine i ovisno o akceleraciji ti plovak pada ili raste i tako i kazaljka...ali ako ti se ranije to nije dogadjalo moze biti i do struje tj da ti napon varira (davno meni na jugu :craz)...vidi dal ti napon na bateriji varira, mozda ti nisu dobro zice spojene itd (zna se i na svjetlima vidit ono kad ti gas na minimumu lagano trepere a kad dodas gas svjetle ko betlehem :craz), mozda regler il bobine...al ako je u struji stvar to ti je neka totalna glupost i svaki elektricar ce ti vidjeti :craz ..sad cu premjestit temu u kvarove di bi nekako vise spadala :hap:

blejz

• Gost
« Odgovori #3 u: 03-01-2009, 12:37:22 »
hvala......pogledat cu......neznam jel se to prije dogadjalo jer ovo mi je prva alfa i neznam nista a tek sam ju uzeo par dana prije Bozica.....tak da o njoj nemam pojma  :wal:

ian

• Gost
« Odgovori #4 u: 03-01-2009, 14:37:36 »
hvala......pogledat cu......neznam jel se to prije dogadjalo jer ovo mi je prva alfa i neznam nista a tek sam ju uzeo par dana prije Bozica.....tak da o njoj nemam pojma  :wal:
u stari moj pripremi se na još puno tipkanja o  33ojki..... :) :ok:

Offline stararaga

• Ovisnik o alfistima
  • The Night Rider
    • Pula
« Odgovori #5 u: 03-01-2009, 17:28:48 »
u stari moj pripremi se na još puno tipkanja o  33ojki..... :) :ok:
:funny:
Nemojte plašiti čovjeka bez veze.
Ako je samo u tom plovku problem imaš odličnu Alfu!!! :funny: :funny: :funny:
I am The Night Rider. I am a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

http://marsildoo.wix.com/marsil

Offline AlfaZD

• Član Alfa Kluba 6
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfe, starije od 1990
    • Zadar
« Odgovori #6 u: 03-01-2009, 17:35:47 »
33ca ima pregrade u rezervaru, plovak je ograđen sa svih strana.
prije će biti struja,  loš kontakt negdje, prvo treba pregledati masu plovka, žica mase s plovka treba biti spojena na lim na prednjoj lijevoj strani rezervara, pored vijka koji drži rezervar  :ok:
Alfe u srcu, Alfe u garaži, u Alfi na cesti

ian

• Gost
« Odgovori #7 u: 03-01-2009, 19:09:33 »
ma to je normala jako malo ih ima da im je plovak totalno precizan i miran...

Offline kralj

• Sa stažom
  • Alfa 156 2.4 JTD
    • Osijek
« Odgovori #8 u: 03-01-2009, 22:23:13 »
Ja sam imao problem na 156 da mi je lik(mehanicar) smdo i bio je stalno na rezervi.Sipao za 100kn i dalje na rezervi.  Skinio sam siceve malo je zakrenio i radilo je.  Alfa je poznata bar 156-ica da je plovak osjetljiv..mali nagib i odmah drugacije pokazuje. Tako je bilo na mojoj dok se to nije dogodilo. Od kako sam je zakrenio primjetio sam razliku da ima vrlo malo odstupanja ili variranja od prave kolicine goriva.  To je moje iskustvo i subjektivno misljenje!