17-12-2017, 08:22:50

Autor Tema: Savjet kod kupovine polovnog automobila Alfa Romeo & (ostali automobili)  (Posjeta: 39251 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Alfa_ri

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Zadnja izmjena: 04-06-2017, 14:19:56 od Alfaboy_ri »

Offline Antonio

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 156 JTD Giugiaro
    • Crikvenica
20 god napretka je dalo svoje, no jesi siguran da zelis sjest u 2 klase nizi auto od 156?

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odustao sam od kie, sta kazete na ovaj auto i cijenu

Kod FLorjanića su rijetki dobri, nerazbijeni auti.
Većinom su popravljani, skršeni auti.
o O (   )____////____(   ) O o

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
Ovako si nešto gledaj ak hočeš manji auto, nemožeš puno pogriješiti ak nađeš dobar primjerak
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.4-sport-oglas-21747723
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-2.2-oglas-19753046
Ja bih radije ovog diesela provjereno dobar motor   :ok:

Alfa_ri

• Gost
Dobar je auto ali je vec star auto 8 god, htio bih za te novce 7-8000 eura uzeti nes maksimum 5 god staro.
Mislim da je Honda po pitanju dijelova i održavanja u rangu afe ako ne i više...

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
ja bi gledao brava JTD za tu lovu  :dontno:

Alfa_ri

• Gost
Benzinca bih radije nekog jer radim godisnje malo km i premalo za dizel

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
Dobar je auto ali je vec star auto 8 god, htio bih za te novce 7-8000 eura uzeti nes maksimum 5 god staro.
Mislim da je Honda po pitanju dijelova i održavanja u rangu afe ako ne i više...

Sve ti je to tu negdje što se tiče redovnog održavanja ništa ni skuplje ni jeftinije, ovaj 2,2 diesel mi prijatelj ima već 8 god. samo radi redovite servise i neznam da mu se ikad išta pokidalo (strašan motor), a po meni benzinac ak je honda mora valjati. Ak češ davati već toliko para bježi samo od tih Kia i sl. Evo ti onak dva meni zanimljiva  :ok:
http://www.index.hr/oglasi/ford-fiesta-1-25-benzin-2013-godina-registriran-do-10-2017/oid/451601
http://www.index.hr/oglasi/suzuki-swift-sport-junior/oid/552767

Alfa_ri

• Gost
Suzuki swift ne bih, imamo ga u firmi i smece od auta a trosi dosta .
Ova fiesta je ok ali opet citam i ljudi koji je imaju govori da dosta pije taj motoric 1.25 oko 9-10 litara po gradu ako ne i vise pa sad kome vjerovati.
Nekako su mi prvi izbor kia rio (ako bih nasao 2013 god pa imam još 3 god garancije od kie) i peugeot 208 1.2. Eventualno i clio benzinac ali on je dosta skup.
Uglavnom radim malo kilometara i dizel mi se nikako ne isplati em ga zagusujem po gradu em skuplji servisi a ni ne iskoristim ga.
Treba mi manji benzinac za grad i dva tri puta godišnje nekakav put od cca naprijed nazad 500-600km a to mislim da može svaki.
I spreman sam ići do nekih 8000 eura max 5 god starosti, idealno 4 ali to je teže naci...

Offline litlebastard

• Član Alfa Kluba*
  • Starosjedioc
  • *
  • Alfa 156sw,abarth850tc in the future. . .
    • zagreb
Po ovom sta si zadnje napiso neznam zasto napustas svijet talijanske autoindustrije  :)  :what: 1.4 T-jet je pravi izbor za to sto ti treba!  :alfisti:
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Offline Big D

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • GTV 2.0 TS Grigio Chiaro
    • Čakovec
Imaš Citroena C3 koliko hoćeš za te novce i to godište.

Offline noiser

• Starosjedioc
  • Giulietta QV, 146 1.3 boxer (ex), 156 2.0 JTS (ex)
    • Kaštela i di posal odvede
Sad ce se nasi paraziti sitit opalit dodatnu vrijednost na dizele. Nebi me cudilo.... :)
"Alfa males buys BMW, Alfa's are for nice people"

Offline Big D

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • GTV 2.0 TS Grigio Chiaro
    • Čakovec
Ma ne padaju cijene ništ gore. Tražim auto upravo takvog tipa i ne vidim nikakvo pojeftinjenje.

Offline alfa fun

• Član Alfa Kluba**
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155
    • otok šolta
Neeee, začađavit će i ovo jada šta je ostalo s tim nevoljama.
Samo benzin

Offline M.P.

• Starosjedioc
  • 147 TS
    • Zadar
Molim savjet :

Naime u kupnji sam još jednog vozila, i zanima me ova situacija, jer sam dosad uvijek kupovao auto od direktnog vlasnika 

Čovjek prodaje vozilo, al je auto jako kratko kod njega ( nekoliko tjedana, vjerojatno auto dobijen u zamjeni ). Ne znam dal je prebacio na svoje ime ( vjerojatno ga vozi i dalje na kupoprodajni ).

Uz pretpostavku da je on napravio važeći kupoprodajni ( ili kakav već ugovor ide u slučaju zamjene , jer nikad to nisam radio ) ugovor sa bivšim vlasnikom, dal to meni može predstavljat neki problem prilikom prebacivanja automobila na mene ( u slučaju da je prometna još na bivšeg vlasnika ) ili ja jednostavno sklapam novi kupoprodajni s tim friškim vlasnikom i dalje sve po PS-u ?

Offline Cobra

• Sa stažom
    • Zagreb centar
Molim savjet :

Naime u kupnji sam još jednog vozila, i zanima me ova situacija, jer sam dosad uvijek kupovao auto od direktnog vlasnika 

Čovjek prodaje vozilo, al je auto jako kratko kod njega ( nekoliko tjedana, vjerojatno auto dobijen u zamjeni ). Ne znam dal je prebacio na svoje ime ( vjerojatno ga vozi i dalje na kupoprodajni ).

Uz pretpostavku da je on napravio važeći kupoprodajni ( ili kakav već ugovor ide u slučaju zamjene , jer nikad to nisam radio ) ugovor sa bivšim vlasnikom, dal to meni može predstavljat neki problem prilikom prebacivanja automobila na mene ( u slučaju da je prometna još na bivšeg vlasnika ) ili ja jednostavno sklapam novi kupoprodajni s tim friškim vlasnikom i dalje sve po PS-u ?

Ako je punomoc, trenutni prodavatelj ti moze bez problema napisati ugovor...

Ako je vlasnik u knjizici da “otvoreni” ugovor tj sa praznim podatcima novog vlasnika (tako sam ja kupio jedan auto) opet neces imati problema...

A kakav je slucaj ako je ovjeren ugovor sa vlasnika iz prometne na “novog” vlasnika koji auto nije prenio na sebe i dali taj covjek moze na temelju tog ugovora napraviti novi na tebe, to ne znam...

Ali zakonski, vlasnik vozila postajes tek kada platis porez na njega, pa sada ako netko bolje zna, neka ti objasni bolje, ja sam ti rekao sto sigurno prolazi iz vlastitog iskustva......

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Alfista145

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.6 TS & GT 1.9 JTD
    • Vodnjan
Suzuki swift ne bih, imamo ga u firmi i smece od auta a trosi dosta .
Ova fiesta je ok ali opet citam i ljudi koji je imaju govori da dosta pije taj motoric 1.25 oko 9-10 litara po gradu ako ne i vise pa sad kome vjerovati.
Nekako su mi prvi izbor kia rio (ako bih nasao 2013 god pa imam još 3 god garancije od kie) i peugeot 208 1.2. Eventualno i clio benzinac ali on je dosta skup.
Uglavnom radim malo kilometara i dizel mi se nikako ne isplati em ga zagusujem po gradu em skuplji servisi a ni ne iskoristim ga.
Treba mi manji benzinac za grad i dva tri puta godišnje nekakav put od cca naprijed nazad 500-600km a to mislim da može svaki.
I spreman sam ići do nekih 8000 eura max 5 god starosti, idealno 4 ali to je teže naci...
Imam ja novu Fiestu 2015.. Bas taj 1.25 i ne trosi 10l po gradu  :Crazy ako trosi 6 litara je dobro, moja 147 trosi 10l po gradu  :D Fiesta je odlicna, jako lijepo ide za tu malu konjazicu, prostora unutra sasvim dosta i bas mi je gust je vozit po gradu  :drive:

Offline dgas

• Sa stažom
    • Vinkovci
Molim savjet :

Mislim da ga on ne može prodati ako je uzeo neodjavljen auto dok ne plati porez, najbolje odete zajedno i riješavajte papire jer kod možeš radi glupe sitnice imati veliki problem (uvjerio sa na vlastitoj koži).
« Zadnja izmjena: 07-10-2017, 10:06:18 od dgas »

Offline M.P.

• Starosjedioc
  • 147 TS
    • Zadar
Fala cobra i dgas, danas sam se čuo sa čovjekom, ustvari je samo tehnički drugi vlasnik, kaže da je sve prebacio na sebe da ga može prodavat ( prodaje sin, a auto je bio na ćaću, koji je preminuo ).

Sve ću isprovjeravat, i ispis km, i dal ima kakvog tereta na autu, al po meni neće bit problema. Hvala na javljanju
« Zadnja izmjena: 07-10-2017, 14:29:35 od M.P. »