18-10-2019, 23:54:52

Autor Tema: Lezajevi amortizera????  (Posjeta: 20317 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Likson

• Gost
  • Trade Count: (0)
Lezajevi amortizera????
« u: 09-02-2007, 17:24:31 »
Skripi i skripi, i neopisivo smeta. Kada okrecem volan, zasad samo u lijevu stranu (ali pocinje i na desnu skripat).  :mad: :mad:
Bio kod mehanicara, i veli lezajevi amortizera skripe i da ih treba promjenit. Pitam hoce mi sto jos se raspast ili ce samo skripat, veli da samo skripi i da nije problem ako mi ne smeta.  :wal:

Sad mi je vec polako dosta jer sve vise i vise skripi, i to dosta glasno. Veli majstor, 100kn jedan lezaj. I sad si racunam 200kn za lezajeve + rad sigurno 150-200kn. Znaci sve oko 350-400kn.  :mad:
Jel se to moze podmazat ili bas moram mjenjat te lezajeve? Uopce nemam pojma di je to i kako izgleda i sto radi ali znam da mi se bas i ne daje 350kn. :))) :))) :)))

Seb i ostali mehanicari, jel imate kakav prijedlog?  :?: :?:

Boxer

• Gost
Odg: Lezajevi amortizera????
« Odgovori #1 u: 09-02-2007, 17:26:45 »
Otvoriš mali crni poklopac na muldi pod haubom gdje je zašarafljen amortizer i unutra sa strane između stijenke i šalice uliješ malo ulja motornog i nema više škripanja :ok: :ok:

Likson

• Gost
« Odgovori #2 u: 10-02-2007, 10:04:00 »
Otvoriš mali crni poklopac na muldi pod haubom gdje je zašarafljen amortizer i unutra sa strane između stijenke i šalice uliješ malo ulja motornog i nema više škripanja :ok: :ok:

Danas cemo isprobati, pa javim. :)))

Marac

• Gost
« Odgovori #3 u: 10-02-2007, 18:49:39 »
tako je kod mog jednog frenda na 145-ici na svakoj rupi i kad god se auto malo nagne škripilo samo što je njemu bila ona guma koja služi kao zaštita amortizera isto koja kap ulja i sve super...tko bi rekao da jedan komadić gume može biti tako iritantan...on je mijenjao dosjede jer mu se auto dosta naginjao

Offline boxer_vz

• Na probi
  • *
  • Spol: Muški
  • 159 JTDM 16V
    • Ludbreg
« Odgovori #4 u: 10-02-2007, 19:43:52 »
kod mene je isto jedan skripao i ja kupio novi SKF-of ležaj(140-150kn) i otišao do mehaničara,on to rasturio i veli bio ti je kamenčić unutra,tak da je gore ostao stari ležaj.
Tak da sad doma imam novi ležaj zapakiran

Likson

• Gost
« Odgovori #5 u: 11-02-2007, 00:39:53 »
Ljudi, ja vise nisam siguran da lezaj moze tako skripat. Npr. jeste ikad probali otvorit ona stara zeljezna vrata koja cesto vidjamo na dvoristima? E sad, dodajmo jos k tome da su vrata stara 10-tak godina, a zeljezni pantovi nikad podmazani i zapeceni. E, takav slican zvuk. Neopisivo iritantan i sad vec jako glasan. Onaj zvuk deranja metala u drugi metal, a oba ko barut suhi.

Sve zivo sam probao podmazat, naspricat s cim god sam mogao. Zalio uljem kao sto je Boxer predlozio. Sto bi se na eng reklo: To no avail. (bez uspjeha)
I skripi samo u jednu stranu, LIJEVU. Mozda da poslusam Thompsona kada kaze: Nemoj ici lijevo, na krizanju staze.  :mad: :mad:

Ima li tko kakav prijedlog. Lud sam vec.  :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :wal: :wal: :wal: :wal:

Marac

• Gost
« Odgovori #6 u: 11-02-2007, 14:07:42 »
zato se ti ne voziš  :)))

Likson

• Gost
« Odgovori #7 u: 11-02-2007, 18:42:58 »
zato se ti ne voziš  :)))

Ma vozim, samo sve manje koristim volan a sve vise rucnu i zavoj.  :))) :))) :happ:

Marac

• Gost
« Odgovori #8 u: 12-02-2007, 15:44:35 »
probaj zavući ruku pod amortizer(između blatobrana i gume),uzmi onu gumu koja služi kao zaštita da ti ne ulazi prašina i povuci ju gore-dolje vidi jel škripi ona hoće zezat ...ako je podmaži ju samo..ako nije onda je nešto drugo...

Likson

• Gost
« Odgovori #9 u: 12-02-2007, 17:52:06 »
probaj zavući ruku pod amortizer(između blatobrana i gume),uzmi onu gumu koja služi kao zaštita da ti ne ulazi prašina i povuci ju gore-dolje vidi jel škripi ona hoće zezat ...ako je podmaži ju samo..ako nije onda je nešto drugo...

I to sam probao, digao gumu i podmazao na sve strane.
Jel moze biti nesto drugo, ne znam kako se tocno to zove, ali ona sipka koja okrece kotac?

Offline go-go

• Sa stažom
  • boxer 16V QV
    • ...Knin...
« Odgovori #10 u: 15-02-2007, 22:41:58 »
Ljudi, ja vise nisam siguran da lezaj moze tako skripat. Npr. jeste ikad probali otvorit ona stara zeljezna vrata koja cesto vidjamo na dvoristima? E sad, dodajmo jos k tome da su vrata stara 10-tak godina, a zeljezni pantovi nikad podmazani i zapeceni. E, takav slican zvuk. Neopisivo iritantan i sad vec jako glasan. Onaj zvuk deranja metala u drugi metal, a oba ko barut suhi.

Sve zivo sam probao podmazat, naspricat s cim god sam mogao. Zalio uljem kao sto je Boxer predlozio. Sto bi se na eng reklo: To no avail. (bez uspjeha)
I skripi samo u jednu stranu, LIJEVU. Mozda da poslusam Thompsona kada kaze: Nemoj ici lijevo, na krizanju staze.  :mad: :mad:

Ima li tko kakav prijedlog. Lud sam vec.  :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :wal: :wal: :wal: :wal:

Ako je dotle došlo promjeniš ležaj, pa nije to neka frka :hap:
Alfa forever

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba12
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #11 u: 04-05-2007, 21:17:01 »
Jel moze biti nesto drugo, ne znam kako se tocno to zove, ali ona sipka koja okrece kotac?

Meni se javljala ista takva škripa, okretanje volana, male brzine preko neravnina i slično, čulo se... promijenim gornje viljuške (koje su doduše i bile za mijenjati), ipak škripa još ne nestaje... Ta šipka koja okreće kotač, možda misliš na krajnike, meni jest bio zamazan, promijenio i njega, škripa i dalje vrlo mala, ali škripi... Ipak, radi se o glavi amortizera, toj gumi koju ste spominjali u temi.. izgleda da je tu uhvatilo lufta. Pokusat cu podmazat kao sto je netko preporucio. Ako ne uspije, onda je treba promijeniti. To je onaj "ublaživač udaraca" na vrhu, mislim da on škripi. Čuje se pri ulasku i sjedanju u sjedalo, ili kad se namjerno pritišće karoserija u području amortizera.
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.