18-09-2019, 01:49:16

Autor Tema: 145 1.6 boxer naravno-pumpa ulja  (Posjeta: 1507 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

nixy

• Gost
  • Trade Count: (0)
145 1.6 boxer naravno-pumpa ulja
« u: 05-09-2008, 15:21:28 »
evo da se i ja malo javim.. vec duze vrijeme pratim ovaj forum ali nisam ima potrebe javljat se...

a sad imam nekih malih problema sa autom..

naime svaki put kad palim auto ako je neko vrijeme stajao... neko vrijeme cirka 5-6 sati a ne mjesec dana ... cuje mi se onaj klak klak klak zvuk

problem je sljedeci.. dok se taj zvuk cuje svijetli mi i lampa ulja i cim se ona ugasi odmah pocme motor radit normalno..

e sad dali to moze bit zbog ulja -stavljam shell helix onaj crveni ...

ili mi je jednostavno otisla pumpa ulja...

koliko san ja upucen pumpa ulja bi morala imat neki nepovratni ventil tako da je vjerovatno on popustija...

jer ako palin auto nakon sto je npr. 2 sata ugasen normalno radi odmah ...

prije mi se to desavalo samo kad duze vrijeme nisan palio auto...

i sad dali se moze to nekako reparirat,popravit ???

ako neko ima neku ideju neka je slobodno podijeli... :ok:

Boxer only

• Gost
Odg: 145 1.6 boxer naravno-pumpa ulja
« Odgovori #1 u: 05-09-2008, 20:18:49 »
Vjerojatno si nedavno mjenjo ulje i filter ulja?!. Promijeni samo filter ulj tojest neka ti daju mann-ov filter prema tvome motoru,i rješit ćeš problem,i to odma napravi,a ne ko ja nakon 5000km.,nije se niš desilo al svejedno.Dobio si ili neispravan filter ulja ili za neki drugi motor. :undd:

nixy

• Gost
« Odgovori #2 u: 08-09-2008, 07:38:08 »
Vjerojatno si nedavno mjenjo ulje i filter ulja?!. Promijeni samo filter ulj tojest neka ti daju mann-ov filter prema tvome motoru,i rješit ćeš problem,i to odma napravi,a ne ko ja nakon 5000km.,nije se niš desilo al svejedno.Dobio si ili neispravan filter ulja ili za neki drugi motor. :undd:

da promjenija san filter i ulje...ali nisan siguran dali mi se to pocelo desavat odmah nakon promjene ???

u svakom slučaju probat cu promjenit filter, pa cemo vidit....

javim kako proslo.

hvala za sad

nixy

• Gost
« Odgovori #3 u: 08-09-2008, 07:43:54 »
Podizači ventila vrlo vjerojatno. Pogledat pritisak ulja, teško da je pumpa ulja, prije druge stvari odu :da: :da:

pa cuju se ventili da ali bash zato jer prvih 5 sec nema pritiska... ali kad se lampa od ulja ugasi motor radi odlicno,

mirno radi , dobro ide ne stuca cak ni ulja ne troshi puno...

probat cu za sad promjenit filter...

jer auto san kupija nedavno i odmah san bija promjenija ulje i stavija san mann filter i selenija racing ulje,

nakon toga drugi put kad san mjenja ulje san stavija opet mann filter i shell helix ulje, a sad san stavija shell ulje i neki drugi filter su mi dali jer nije bilo toga

samo se ne sjecam dali su mi ti problemi poceli odmah nakon zamjene ili malo kasnije...

u svakom slucaju probat cu promjenit filter , zasad nadan se da je samo to.

nixy

• Gost
« Odgovori #4 u: 08-09-2008, 09:43:06 »
a jel bash mora bit mann?? jer nemogi ga nigdje nac... svi imaju bosch samo...

bi bio dobar bosch!

ovaj di sam zadnji put uza filter mi kaze da je isti ko i za yugo 45 i da se ne isplati držat neke skupe filtere!!  :gun:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #5 u: 08-09-2008, 20:42:49 »
ispalti se. i da filter je isti ko za jugica
Kockasti auto, najbolji auto.

nixy

• Gost
« Odgovori #6 u: 09-09-2008, 07:44:39 »
opallaaaa :ok: radi ko doksa! stavija san fiaam filter ..

ne moren vjerovat koje smece prodaju.. gore mi je bija neki filter na kojkem cak ni ime ne pishe

a najbolje od svega je ca oba kostaju 30 kn ...

ali nikad dosad nisan tome pridava neku posebnu paznju!

hvala svima na pomoći :pivo:

Boxer only

• Gost
« Odgovori #7 u: 09-09-2008, 20:40:56 »
Na greškama se uči.Kažem ti ja sam imo isti problem i rješio sam ga tako,a za mannov filter mi je rekal prijatelj,koji radi u autotransu u nabavi rez.djelova,kaže da oni u autotransu koriste samo mannove filtere,kaže da je bio na predavanjima o mannovim proizvodima i kaže da se bave isključivo proizvodnjom filtera,šta za benzin,šta za naftu,šta za zrak,šta za ulje,šta za-........,uglavnom FILTERI,dok za razliku neki drugi proizvođači proizvode sve i svašta.Nekažem ja da drugi filteri nevaljaju,nego mi je mann nekako povjerljiviji ; :craz :mahmukratko.!