22-05-2018, 14:08:48

Autor Tema: Povratak Giulie  (Posjeta: 300304 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 159 1.9 JTDm & 916 Spider 2.0 TS
    • Solin
    • https://fullbusiness.com/tvrtka/danigo-d-o-o-.htm
Odg: Povratak Giulie
« Odgovori #40 u: 23-08-2008, 15:31:36 »
Ustvari ovdi se prića o ovoj ružnoj Giuliji, a ne o lož ulju! :hehe:

Offline Drago

• Starosjedioc
    • Split
« Odgovori #41 u: 23-08-2008, 16:08:02 »
E moj ORO. Ti kažeš više ni slučano benzin. Ja kažen ni slučajno dizel. Neznan koje si ti turbobenzince vozija ali ja san vozija stvarno masu auti (pa tako i turbobenzinaca) i dajen sebi za pravo da mogu procjenit šta je bolje (tj. u čemu više guštan). Inače od turbodizelaša jedan od rijetkih kojeg nisan vozija (ali si me ti zato vozija u njemu) je taj tvoj 1.9 JTD. I to je ludilo motor......kad je Alfa prva izbacila common-rail 1997. to je bila revolucija. Među dizelašima to je danas vrh ponude. Ali osim toga momenta kojeg ti toliko hvališ (i potrošnje) taj motor nema drugih prednosti ispred atmosferskog benzinca. Ali u slučaju turbobenzinca gubi prednost momenta, a i potrošnja nije baš drastično različita. Ali dobro o ukusima se ne raspravlja. Možda je tebi gušt radno područje od 4500 okretaja i onaj predivan zvuk  :rolll:
A to šta ja sad vozin kadetta jer neman love za ono šta bi volija ne znači da nikad u životu nisan vozija ništa drugo i isto tako ne znači da neman pravo glasa.  :pivo:
Jeremy Clarkson:
With the exception of the simply appalling Arna, I’ve loved all Alfas. In fact I’ve argued time and again that nobody can be a petrolhead until they’ve owned one. It’s a rite of passage. Think of it as the great sex that leaves you with an embarrassing itch.

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #42 u: 23-08-2008, 16:44:52 »
E moj ORO. Ti kažeš više ni slučano benzin. Ja kažen ni slučajno dizel. Neznan koje si ti turbobenzince vozija ali ja san vozija stvarno masu auti (pa tako i turbobenzinaca) i dajen sebi za pravo da mogu procjenit šta je bolje (tj. u čemu više guštan). Inače od turbodizelaša jedan od rijetkih kojeg nisan vozija (ali si me ti zato vozija u njemu) je taj tvoj 1.9 JTD. I to je ludilo motor......kad je Alfa prva izbacila common-rail 1997. to je bila revolucija. Među dizelašima to je danas vrh ponude. Ali osim toga momenta kojeg ti toliko hvališ (i potrošnje) taj motor nema drugih prednosti ispred atmosferskog benzinca. Ali u slučaju turbobenzinca gubi prednost momenta, a i potrošnja nije baš drastično različita. Ali dobro o ukusima se ne raspravlja. Možda je tebi gušt radno područje od 4500 okretaja i onaj predivan zvuk  :rolll:

Mislim da smo stvarno otišli od biti stvari! Ti kažeš da nikad dizel, ALI ne možeš meni govoriti da je dizel u kur.u ida ti to nikad nebi vozio!!! Time me vrijeđaš, shvaćaš! Ja ne jedem kolaće i šta sad... 

Vrati se par postova nazad

Vidiš to su ti ukusi! :craz
Jedan i drugi volimo Alfe. Ti 147 i 156, prije, a ja nakon redizajna. 159 mi je zakon, Brera mi ne leži, a Spider mi je  :ling:

Ti ne želiš ni ćut za dizelaša, a ja nakon JTD-a benzin smatram prošlošću :hap: 

:mah:

Dizel je za traktore, brodove i vagene  :da:  :song:

:sado:

A to šta ja sad vozin kadetta jer neman love za ono šta bi volija ne znači da nikad u životu nisan vozija ništa drugo i isto tako ne znači da neman pravo glasa.  :pivo:

E sad si me raspizdija! Zar ti ja stvarno sličim na neke od onih šup.ka kojima ovi forum služi za kurč.nje svojim malim pimpekom i velikim autom?!!!
« Zadnja izmjena: 23-08-2008, 16:46:28 od Q. ORO »

Offline Drago

• Starosjedioc
    • Split
« Odgovori #43 u: 23-08-2008, 17:01:52 »
Nekoliko postova prije ti si ORO prvi ovo spustija na osobnu razinu. Ja san priča o motorima i nastoja san to argumentirat. Volija bi da si i ti nastavija u tom tonu. Normalno da san se šalija kad san reka da je dizel za brodove i traktore jer san tamo stavia smile.

Kako ja tebe vrijeđan ako ti kažen da ja nevolin dizele? Ja ne volin ni opela pa ga opet vozin  :?: A tvojin poston san se i ja naša uvrijeđen.

Meni nije bila ni najmanja namjera tebe napadat. Nego samo razjasnit neke stvari koje su se iz šale razvile ali pošto ovo nema smisla predlažen da o toj temi popričamo na nekom od meetova uz  :pivo: jer ovde samo OT-ičarimo.

Molin moderatore da pobrišu ovaj OT.....
Jeremy Clarkson:
With the exception of the simply appalling Arna, I’ve loved all Alfas. In fact I’ve argued time and again that nobody can be a petrolhead until they’ve owned one. It’s a rite of passage. Think of it as the great sex that leaves you with an embarrassing itch.

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #44 u: 23-08-2008, 17:31:23 »
Nekoliko postova prije ti si ORO prvi ovo spustija na osobnu razinu. Ja san priča o motorima i nastoja san to argumentirat. Volija bi da si i ti nastavija u tom tonu. Normalno da san se šalija kad san reka da je dizel za brodove i traktore jer san tamo stavia smile.

Drago, ja nisam ništa pokušao argumentirat, samo pričam o subjektivnom, mom osjećaju i guštu! Ja ne pričam o motorima već o osjećaju vožnje! Ne vozim turbo benzinca nove generacije, jer NEMA GA!!! Prilikom kupovine 159-ke nisam ni imao priliku kupit istog, shvaćaš!!! Govorim o tome da ovdi većina ljudi kaže da je dizel sranje, a onda opet da je "opelov" JTS u kur.u!!!! O tome ti ja govorim!!! I šta sad? Postoji li neka 159-ka twin sparkili turbo benzina ?

Za 3.2 V6 4x4 nemam love (kao "neki" ovdje, pa ga ipak ne voze) i da imam pitanje je bil' ga kupio, jel' mi to treba ili ne  :?:

Ma znam da si se šalija, nisam to shvatija osobno, a i ono za vrijeđanje sam možda malo teške rijeći uzeja. :redf:

...ovde samo OT-ičarimo.

Molin moderatore da pobrišu ovaj OT.....

E bome nećeš :ne: :ne: kad sam ja reka:
Ustvari ovdi se prića o ovoj ružnoj Giuliji, a ne o lož ulju! :hehe:

onda nisi tija stat  :sado:

Offline Drago

• Starosjedioc
    • Split
« Odgovori #45 u: 23-08-2008, 17:41:21 »
 :hello: :happ: :pivo: Evo neman šta dodat....sve si reka  :clap2:  :pivo:
Jeremy Clarkson:

Offline LOŠA

• Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 146 1.9TD, Alfa Romeo 156 JTD 16V M-JET
    • BJELOVAR
« Odgovori #46 u: 28-08-2008, 12:47:13 »
Kako mi ide na jetru kad ovakve trule sličice iz nečije mašte i Photoshopa stavljaju na naslovnice a auto ziher nebude izgledao ni blizu tako, isto je bilo sa svim Alfama prije :lud:

A od svih tih maštarija jedino ova sličica mi zbilja super izgleda :love:

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #47 u: 28-08-2008, 13:15:15 »

A pogotovo ideja o zamjeni modela starog 2.5 godine koji se dobro prodaje :metak

<quote>
« Zadnja izmjena: 28-08-2008, 14:34:26 od GTA 147 »

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #48 u: 28-08-2008, 13:30:54 »
ma ova naslovnica je 159 s njuškom od MiTo. Užasno loše
Kockasti auto, najbolji auto.

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #49 u: 28-08-2008, 14:04:44 »
ma ova naslovnica je 159 s njuškom od MiTo. Užasno loše

:ne: :ne: to je ništa!  :hehe:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #50 u: 28-08-2008, 14:26:10 »
prvi psovi 169 su isto uzas

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
    • BJELOVAR
« Odgovori #51 u: 28-08-2008, 14:29:45 »

A pogotovo ideja o zamjeni modela starog 2.5 godine koji se dobro prodaje :metak

:?::?::?:

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #52 u: 28-08-2008, 20:00:09 »

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
    • BJELOVAR
« Odgovori #53 u: 29-08-2008, 08:18:56 »
:?: :?:

Pa s obzirom da se 159 prodaje duplo slabije od plana, a Alfa je najveći gubitaš u grupi, smiješno je kad netko izjavi da se dobro prodaje  :hap:

I meni je čudno da se već za 2010 ili 2011 najavljuju novi model, jer je za 2008 (pa poslje odgođeno za 2009) najavljivan redizaj 159-tke, i uvođenje novih motora, ali možda čak ništa od toga ne naprave pa to dođe u kompletu sa novim modelom, ali tko zna što će zapravo biti i od toga...

Offline Joke

• Ovisnik o alfistima
  • 164-2.0 TS,166-2.4 JTD,156-1.9 JTD, Ducato 2.8 JTD
    • Split
« Odgovori #54 u: 29-08-2008, 08:42:25 »
Samo jedan mali  :off na Dragu i Ora. Morate i jedan i drugi provozat viktorovu 155 turbo benzin pa će vam bit sve jasno u dilemi  :craz :craz :craz
Ona vožnja u matkovoj nije mjerodavna. Tamo nešto nije u redu s autom. Mora kidat cestu ispod 3000 okretaja.  :ok:
Oko kuće jedan auto i hrpa traktora...

Offline Drago

• Starosjedioc
    • Split
« Odgovori #55 u: 29-08-2008, 23:07:54 »
Samo jedan mali  :off na Dragu i Ora. Morate i jedan i drugi provozat viktorovu 155 turbo benzin pa će vam bit sve jasno u dilemi  :craz :craz :craz
Ona vožnja u matkovoj nije mjerodavna. Tamo nešto nije u redu s autom. Mora kidat cestu ispod 3000 okretaja.  :ok:

Vozija san ja Deltu HF Integrale koja ima isti motor ka i ta 155, a i pogon je isti ako se nevaran i nakon toga san se zaljubija u turbake  :love3: ali isto tako san zakljucija da su mi drazi ti stari TB jer imaju rupu, a ta rupa mi je draza za gust  :drive: jer npr. kad san vozija golfa GTI V (koji je isto TB) on ide ali nema onaj mmmmmmuffffffffffffff  :batin Ali moran priznat da je onaj DSG  :love3: (koliko god mi to teško bilo priznat), ali evo i fiat ga je već napravija  :happ:

Sorry na  :off

A sad ON Topic  :craz

DeMeo je reka da do 2010 izlazi nasljednik 159 jer je 159 preteška i preskupa.....sad san zaboravija di san to pročita..... :rolll:
Jeremy Clarkson:

Offline barba Oro

• Predsjedništvo
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Solin
« Odgovori #56 u: 30-08-2008, 19:15:47 »

DeMeo je reka da do 2010 izlazi nasljednik 159 jer je 159 preteška i preskupa.....sad san zaboravija di san to pročita..... :rolll:

Da je preteška, JE! Da je preskupa, JE! A da je treba mijenjat   :ne2: :ne2:   A pogotovo ne ovakvim buljavcima!  :wal:

Pa s obzirom da se 159 prodaje duplo slabije od plana, a Alfa je najveći gubitaš u grupi, smiješno je kad netko izjavi da se dobro prodaje  :hap:

Normalno kad su krenili sa ogromnim skokom u startnoj cijeni (naprema 156-i)  zbog jačih motora i škrte opreme, ali sa ovim akcijama (proizvođačkim) paketima opreme su poprilično popravili prodaju. Ako je Alfa največi gubitaš u grupi, a u kojoj je grupi Lancia :?: :?:

1.4 TB motor u nasljedniku 159-ke :smijeh :smijeh

Offline brijac

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9jtdm
    • Donji Hrašćan
    • Alfa 159 SW
« Odgovori #57 u: 07-09-2008, 12:11:04 »

(Image removed from quote.)
jel netko primijetio sličnost il me bez razloga hvata panika?

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #58 u: 07-09-2008, 14:47:47 »
jei ikad čuo za photoshop? Sve ovo ti je rekla kazala dok ne pokažu kak zgleda.  Abiojim se da će vuć na limuzinksiu verziju dizjan 8c. Mrzim kad imaš isti dizajn na više autiju.

Offline gwrg

• Sa stažom
  • 156 2,4jtd sp
    • Široki Brijeg
« Odgovori #59 u: 10-09-2008, 12:58:21 »
nisam neki tržišni expert ali mislim da ju mogu ostaviti do 2012, redizajn će dići znatno prodaju ako uvedu prave motore (dizajn ne treba puno dirati, prelijepa je, samo unustrašnjost mi ide na živce) i smanjiti još par kila i extra će biti auto
don`t worry, be happy :)