22-07-2019, 08:49:23

Autor Tema: 145 - problemi s lambda sondom  (Posjeta: 985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

pici

• Gost
  • Trade Count: (0)
145 - problemi s lambda sondom
« u: 27-07-2008, 18:26:15 »
Bio sam kod Bertola na dijagnostici prije tehnickog. Kompjuter je izbacio povremene probleme kod akumulatora (kao da je vec polako na izdisaju) i s lambda sondom. U Bertolu su mi rekli da je to mozebitno povezano i ako zamijenim akumulator da ce i lambda radit ispravno.
Ja nisam mijenjao nista nego sam otisao na tehnicki. Frajer je morao "gadjat" da dobije ispravno ocitanje na ekotestu, odnosno lambda sonda povremeno popizdi i ode u crveno. Ja zasad to u voznji ne osjetim, osim kad upalim auto (pa malo bude trom na pocetku). Frajer me je jedva pustio (nakon sto sam ga ja nagovarao da samo malo nacilja broj okretaja i dobit ce sva 3 zelena stupca). No na tumacenje da je to mozda do akumulatora on se smijao i rekao da to nikako ne moze imat veze jedno s drugim.

E sad mene zanimaju dvije stvari: prvo je tko je od njih u pravu, tj. ima li ili nema veze izmedju rada akumulatora i lambda sonde?
Drugo: koliko je to meni bitno? Potrosnja mi je ok, auto ide ok.......mislim da ne trebam jos to dirati sve skupa. Tehnicki sam prosao (na jedvite jade) al sad nemam brige godinu dana.

Takodjer mi je rekao da mi kociona tekucina ne valja (ono njegovo mjerenje tocke vrenja izbacuje: "loše!"), to mi se cini dost opasno tako da cu to otici odmah zamijeniti.

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
Odg: 145 - problemi s lambda sondom
« Odgovori #1 u: 27-07-2008, 22:55:52 »
stavi ti novu sondu, može ti se dogoditi da ti se katalizator uništi zbog sonde, jer nema izgaranje dobro, čim si skoro pao na tehničkom to je znak da je trebaš promijeniti  :ok:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Anton

• Gost
« Odgovori #2 u: 27-07-2008, 23:20:24 »
ma nije to bas tako dewil... :batin

ako mu auto ide ok i trosi ok nije to tada tako kriticno, ako sam ja skuzio problem je u tome sto mu auto radi malo neravnomjerno pa je zato bio bad naciljat okretaje....

samo se ti sine vozi i ne brini brigu  :sport:

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 147 1.6 TS , BMW E60
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #3 u: 27-07-2008, 23:22:41 »
meni je isto blesirala i onda je počeo puno piti benzina, i otišao kod seba i na testeru je pokazivalo da isto tako malo radi malo ne, i nakon zamjene e auto ko vurica radi, skoro da se ne trese na leru  :ok:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

pici

• Gost
« Odgovori #4 u: 28-07-2008, 09:07:54 »
Plus to malo su me stiltali kod Bertola, jer su rekli da je moguce da je do akumulatora. Sad mi je malo blesavo ici mijenjati lambdu da bih na kraju skuzio da je trebalo promijenit akumulator. S druge strane ovaj na tehnickom je rekao da to ne moze imat nikako veze. Ocito svako ima svoju teoriju.
Razmisljam i da stavim lambdu sto Stiv prodaje, ali ne znam je li ide u moj auto.