10-12-2018, 03:22:29

Autor Tema: Alfa Romeo i konkurencija  (Posjeta: 13222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Wulfy

• Gost
  • Trade Count: (0)
Alfa Romeo i konkurencija
« u: 19-01-2007, 18:44:44 »
Porede se raznorazni modeli, koji mozda i ne pripadaju istoj klasi, probacu da smjestim Alfu sa konkurencijom.

Niza srednja klasa (kompakti) ili kako neko zove B segment

Alfa Romeo 147
Audi A3
BMW serije 1
Chevrolet Lacetti
Chreysler Neon
Citroen C4
Fiat Stilo (sada dolazi nasljednik Brava)
Ford Focus
Honda Civic
Hyundai Accent
Kia Rio
Lada 110
Mazda 3
Mitsubishi Lanser
Nissan Almera
Opel Astra
Peugeot 307
Renault Megan
Saab 92  (mislim da je samo za americko trziste)
Seat Leon / Toledo
Subaru Impreza
Suzuki Baleno
Skoda Octavia
Toyota Corolla
Volkswagen Golf / Bora
Volvo C 30 / S 40
Zastava Florida

Wulfy

• Gost
Odg: Alfa Romeo i konkurencija
« Odgovori #1 u: 19-01-2007, 18:50:14 »
srednja klasa

Alfa Romeo 159
Audi A4
BMW serije 3
Cadillac BLS
Chevrolet Nubira
Chreysler Sebering
Citroen C5
Fiat Croma
Ford Mondeo
Honda Accord
Hyundai Elentra
Infiniti G35
Jaguar X-Type
Kia Magnetis
Lancia Lybra
Lexus IS
Mazda 6
Mercedes C klase
Nissan Primera
Opel Vectra
Peugeot 407
Renault Laguna
Saab 93
Subaru Legalcy
Toyota Avensis
Volkswagen Passat
Volvo S 60

Wulfy

• Gost
« Odgovori #2 u: 19-01-2007, 18:54:50 »
visa srednja klasa

Alfa Romeo 166
Audi A6
BMW serije 5
Biuck LaCrose
Cadillac CTS
Chevrolet Evanda
Chreysler 300C
Citroen C6
Hyundai Sonata
Infiniti M35 / M45
Jaguar S-Type
Lancia Thesis
Lexus GS
Lincoln LS
Mercedes E klase
Opel Signum
Peugeot 607
Renault VelSatis
Saab 95
Skoda Superb
Volvo S 80

Wulfy

• Gost
« Odgovori #3 u: 19-01-2007, 18:58:37 »
tzv. sportsko-turisticka klasa

Alfa Romeo GT
BMW serije 3 coupe
Hyundai Coupe
Mercedes CLK
Peugeot 407 coupe

Wulfy

• Gost
« Odgovori #4 u: 19-01-2007, 19:04:34 »
ovdje za kupe vozila nisam bas siguran da sam potrefio

sportska 2+2

Alfa Romeo Brera
Audi TT
BMW Z4 Coupe
Chreysler Crossfire
Porsche Cayman
Toyota Celica

Wulfy

• Gost
« Odgovori #5 u: 19-01-2007, 19:08:18 »
roudsteri

Alfa Romeo Spider
Audi TT roudster
BMW Z4
Chreysler Crossfire cabrio
Honda S2000
Mercedes SLK
Pontiac Solstice
Porsche Boxter
Renault Spider (mislim da se vise ne proizvodi ali nisam siguran)
Opel GT

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #6 u: 20-01-2007, 10:08:39 »
Nemoj se ljutiti, ali Alfa nema konkurenciju. Ako misliš kupiti Alfu, kupiš Alfu, ostale aute i ne gledaš.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline Neven

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 JTDm
    • Varaždin
    • Naljepnice - dizajn, izrada i prodaja
« Odgovori #7 u: 20-01-2007, 10:15:04 »
Ovo što si ti naveo su ubiti svi automobili koji postoje u klasama gdje Alfa ima predstavnika. Iako nebi rekao da su joj svi konkurencija na tržištu.
Jer sumnjam da onaj koji planira kupiti 147, razmišlja i o Zastavi Floridi ili Ladi 110.

Wulfy

• Gost
« Odgovori #8 u: 20-01-2007, 10:37:23 »
Normalno da na uporednom testu nece biti Alfa 147 i Lada 110 ili Suzuki Baleno (mozda i neko stavi)
poenta je bila kako ko gleda pojedinu klasu, s tim u vezi jedino pravo poredjenje moze biti
Alfa Romeo 147, BMW serije 1 i mozda, ali mozda Audi A3 i moguce da je u ,,istom kosu'' Volvo C 30.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #9 u: 20-01-2007, 13:51:52 »
Nemoj se ljutiti, ali Alfa nema konkurenciju. Ako misliš kupiti Alfu, kupiš Alfu, ostale aute i ne gledaš.

Hm, ovo je dosta hrabra izjava s obzirom na to da Alfa ponekad prilično zabrlja posao, a i s obzirom na Lanciu u garaži  :hap:

Ali što je je, Alfisti obično ne vide dalje od Alfe, drugi auti nas ni ne zanimaju, ali opet sama Alfa nam kaže da moraju prestati radi aute samo za Alfiste pa... :rolll:

Offline reddevill

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146,1.8.T.S 145 & Derbi GP1
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #10 u: 20-01-2007, 13:58:30 »
Ja mogu reći da je alfa alfa a sve ostalo su automobili  :ok: onaj koji kupuje alfu zna zašto je kupuje  :love2: i ne tereb gledati druge aute  :mah:
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Viktor

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #11 u: 21-01-2007, 00:00:46 »

Hm, ovo je dosta hrabra izjava s obzirom na to da Alfa ponekad prilično zabrlja posao, a i s obzirom na Lanciu u garaži  :hap:

Nije, Lancia je ispred kuće na otvorenom, a Alfa je u garaži.
Što se tiče Lancie, Dedra i Delta su zadnja 2 modela koja mi odgovaraju. Kappa mi je prevelika (uvjerio se u praksi), Ypsilon premali, Lybra je više onako za ljude od 40 godina, a prednji kraj još nisam uspio probaviti, dok je unutrašnjost za najvišu ocjenu. Thesis nisam nikad ni razmatrao zbog veličine i cijene.
Sad da ne nabrajam Alfe, odgovara mi Alfa 156, koju planiram kupiti.
Ostali auti me kao kupca doslovno ne zanimaju. Kada prođem preko pazara auta pogledam samo talijanske aute, ako pogledam oglasnik onda samo Alfe i Lancie.

Zašto je to tako, malo je duža priča.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #12 u: 21-01-2007, 09:14:11 »
Što se tiče Lancie, Dedra i Delta su zadnja 2 modela koja mi odgovaraju. Kappa mi je prevelika (uvjerio se u praksi), Ypsilon premali, Lybra je više onako za ljude od 40 godina, a prednji kraj još nisam uspio probaviti, dok je unutrašnjost za najvišu ocjenu. Thesis nisam nikad ni razmatrao zbog veličine i cijene.
Ostali auti me kao kupca doslovno ne zanimaju. Kada prođem preko pazara auta pogledam samo talijanske aute, ako pogledam oglasnik onda samo Alfe i Lancie.

Eto u potpunosti se slažem sa podebljanim, ja isto tako ni ne gledam druge aute i trenutno me je jedino Alfa zanima kao budući automobil, prođem na sajmu kraj BMW-a kao kraj turskog groblja  :hap:

Ali ipak eto kad pogledaš tu tvoju Deltu TD, ona je praktički jednak auto kao recimo 145/146 TD, tvoja 155 Q4 ima motor i pogon od Lancie a ostatak od FIAT-a... Da ne nabrajam ono što hoću reći, je da je teško biti tako isključiv i u ovim slučajevima talijanskih marki ti je gotovo svejedno što si kupio  :rolll:

Tako da sigurno nemogu reći da Alfa nema konkurenciju, jer ima puno boljih automobila od Alfe, druga stvar je što mene osobno većina tih drugih uopće ne zanima (VW, Audi, BMW, Meca...), ali ima i dosta automobila za kojima bi se ipak okrenuo (nova Honda Acord i Civic, Lancer Evo, Impreza WRX, S60R...)  :redf:

Offline Marin krk

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
« Odgovori #13 u: 21-01-2007, 09:16:32 »

:ok: ja pogledam i kojeg i fiata :da:

Offline Viktor

• Global moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 156 SW GT
    • Solin
« Odgovori #14 u: 21-01-2007, 09:50:52 »

Ali ipak eto kad pogledaš tu tvoju Deltu TD, ona je praktički jednak auto kao recimo 145/146 TD, tvoja 155 Q4 ima motor i pogon od Lancie a ostatak od FIAT-a... Da ne nabrajam ono što hoću reći, je da je teško biti tako isključiv i u ovim slučajevima talijanskih marki ti je gotovo svejedno što si kupio  :rolll:

Tako da sigurno nemogu reći da Alfa nema konkurenciju, jer ima puno boljih automobila od Alfe, druga stvar je što mene osobno većina tih drugih uopće ne zanima (VW, Audi, BMW, Meca...), ali ima i dosta automobila za kojima bi se ipak okrenuo (nova Honda Acord i Civic, Lancer Evo, Impreza WRX, S60R...)  :redf:

Čuješ, meni moja žena nema konkurenciju iako možda sad ima mlađih i ljepših, ne okrećem se za drugima.
Kod auta se ne radi o tehničkim karakteristikama, i tu je ljubav u pitanju, nije iste vrste kao prema ženi, ali je prisutna u velikoj količini.

Recimo Delta 2 i Tipo imaju istu mehaniku, tj. istu "platformu", ali Delta mi se sviđa, a Tipa ne bih nikad uzeo. Ima ga moj prijatelj, vozio sam ga, ali jednostavno mi ne izaziva emocije. I kako to objasniti, oba talijana, skoro ista mehanika, a opet različite emocije.
Zato bih citirao Alfin slogan: Srce je uvijek u pravu

Offline Kiki

• Sa stažom
  • 156 1.8 TS
    • Našice
« Odgovori #15 u: 21-01-2007, 09:54:35 »

Čuješ, meni moja žena nema konkurenciju iako možda sad ima mlađih i ljepših, ne okrećem se za drugima.
Kod auta se ne radi o tehničkim karakteristikama, i tu je ljubav u pitanju, nije iste vrste kao prema ženi, ali je prisutna u velikoj količini.

Recimo Delta 2 i Tipo imaju istu mehaniku, tj. istu "platformu", ali Delta mi se sviđa, a Tipa ne bih nikad uzeo. Ima ga moj prijatelj, vozio sam ga, ali jednostavno mi ne izaziva emocije. I kako to objasniti, oba talijana, skoro ista mehanika, a opet različite emocije.
Zato bih citirao Alfin slogan: Srce je uvijek u pravu

:hello: :hello: :hello: :hello: :hello:

Offline Vele

• Član Alfa Kluba 10
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 JTDm 16 V Sportwagon
    • Split
    • www.designquarto.eu
« Odgovori #16 u: 22-01-2007, 19:36:16 »
 :ok:  :ok:  :ok:

:hello:     :drive:
Plava s efektom

...i zato pjevam da ne pojede me mrak...

LateBraking

• Gost
« Odgovori #17 u: 21-08-2015, 16:49:10 »
Ovo se od rasprave o kvaliteti pretvorilo u čiji je auto brži (odlična fotka)  :funny:
Pa, ajmo onda  :cofe2:
20v iz 2004 je brži/šamara/ponižava/čini smiješnim na cesti u zavojima, vezanim zavojima, poprečnim ubrzanjima, elastičnosti od npr. Accord-a 2009. 2.4 203ks, 159tki svih, boja, karoserijskih oblika opruga, felgi, osim (ivica): 3.2 Holden-a  :funny:
Od BMW-a trica (i kučina) BMW jedinica, a Đurđa 20v pogotovo voli ubijati 2.0 diesele od 185ks a mlađe u prosjeku 5godina.
Zaboravih i Audi S-line iz 2008. samo 2.0TDI ali čipan na 180ks.
Provjereno ... ne na sumnjivim online mjestima, već na cesti, a vi patite :Rock:
Naravno, pričam o modelima kojih su vlasnici i neki s foruma, ali nije to bitno.
Sjećam se i izazova objavljenog ovdje davno tko bi se oprobao protiv mojih stock felgi, opruga i "samo" 385Nm ... gdje ste ??? :drive:

« Zadnja izmjena: 21-08-2015, 16:52:31 od LateBraking »

Offline Bandit

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #18 u: 21-08-2015, 16:50:15 »

Na grobnik sam isao sa 147 1.6 TS i za gušt je bilo dovoljno. Ok, bila je na Eibach pro street gewindama pa se stvarno lijepo vozila kroz zavoje, a na ravnijim dijelovima sam kopao nos i čekao zavoj, jbg. Za gušt dovoljno.

A rasprava je malo otišla u kuki... Jednostavno je, iz moje perspektive. Jedini auto koji sam vise popravljao od te 147 je Peugeot 307 (valjda modeli ne smiju završavati sa "7"). Osim udobnosti i ponude prostora, 147 je po svemu bolji auto. Usudio bih se reći, mađu top tri u svojoj klasi i vremenu, ciljano na početak 2000ih kada je izašla. Nakon 200+ tisuća kilometara, interijer je uz najnormalnije održavanje osim rukohvata na vratima izgledao kao da je jučer iz salona izašao i na tome joj skidam kapu, a mogli bi i neki kod nas razvikaniji i mlađi auti cijenjenog nam njemačkog porijekla.

Kvarova je bilo i nije mi ih bio gušt popravljati jer nisam automehaničar i nakon uloženog još jednog auta po cijeni polovnih u nju, potpuno sam izgubio volju za njom. Poslije toga sam provozao 147 GTA i zaljubio se mada ni to nije impresivno brz auto. Jednostavno - voliš ju. Vjerujem da je mojoj alfici jedina mana bila upravo ta sporost, sve ostalo u vezi kako se automobil vozi je bilo odlično.

Danas imam Astru H sa fiatovim dizelom unutra. Mlađi auto, za sad kvarova ne pozna, potrošnja tek malo iznad 4l i to mi stvarno treba jer se jako puno vozim do posla, a kruh se zaraditi mora.

Astra nema jednu ogrebotinu, rekao bih besprijekorno stanje sa odličnim paketom opreme. Solidno se vozi, prostranija je... I šta napravim kad ju parkiram? Zatvorim vrata, stisnem daljinski na ključu da ga zaključa... Ni ne pogledam dali je zaključao, a kamol da bih se okrenuo na parkingu za njom. 147 sam uvijek još koji put pogledao, bilo sunčano vani ili padala kiša... E to je razlika. I zato volim alfu.

Zbog toga je 147 bila automobil, a Astra prijevozno sredstvo ili uistinu vrijedan radnik. Ništa više od toga.

Svaka cast !! ++
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline danko0013

• Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
« Odgovori #19 u: 21-08-2015, 17:15:07 »
Ovo se od rasprave o kvaliteti pretvorilo u čiji je auto brži (odlična fotka)  :funny:
Pa, ajmo onda  :cofe2:
20v iz 2004 je brži/šamara/ponižava/čini smiješnim na cesti u zavojima, vezanim zavojima, poprečnim ubrzanjima, elastičnosti od npr. Accord-a 2009. 2.4 203ks, 159tki svih, boja, karoserijskih oblika opruga, felgi, osim (ivica): 3.2 Holden-a  :funny:
Od BMW-a trica (i kučina) BMW jedinica, a Đurđa 20v pogotovo voli ubijati 2.0 diesele od 185ks a mlađe u prosjeku 5godina.
Zaboravih i Audi S-line iz 2008. samo 2.0TDI ali čipan na 180ks.
Provjereno ... ne na sumnjivim online mjestima, već na cesti, a vi patite :Rock:
Naravno, pričam o modelima kojih su vlasnici i neki s foruma, ali nije to bitno.
Sjećam se i izazova objavljenog ovdje davno tko bi se oprobao protiv mojih stock felgi, opruga i "samo" 385Nm ... gdje ste ??? :drive:
I onda se cudis čudom što se lijepe na tvoje komentare i eto rasprave opet

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Nije bolest sve što boli