18-11-2017, 23:10:23

Autor Tema: Tips & Tricks u vožnji  (Posjeta: 5691 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ery

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • 166 2.5 V6
    • Banjaluka, BiH
    • Seljak
Odg: Tips & Tricks u vožnji
« Odgovori #20 u: 16-11-2007, 13:44:10 »
pa nepravilno dimenzionirane gume mogu dovesti do fatalnig posljedica...
bolje je i ostati na standardu nego krivo podesiti ovjes ili mijenjati dimenziju i svojstva gume
..
dakle uža guma ima manju dodirnu površinu sa cestom i veći pritisak na istu.Ali sa nepravilno podešenim ovjesom, u nekim extremnim situacijama auto će ići u bočno potklizavanje, a sa preširokim u prevrtanje
tako da je najbolje odabir guma i podešavanje ovjesa prepustiti nekom ko je koliko toliko stručan po tom pitanju.
Dim u kuhinji se razišao u međuvremenu, no mačka je crna kao
gavran i kašlje.

Offline Ery

• Starosjedioc
  • 166 2.5 V6
    • Banjaluka, BiH
    • Seljak
« Odgovori #21 u: 16-11-2007, 13:47:17 »
Ja koristim i medjugas i heel & toe kod življe i agresivnije vožnje
Heal&toe je sistem vožnje kad se prilikom kočenja pred krivinu zadržava broj obrtaja na gasu prstima, a petom se koči-..
dakle desna noga pritišće pedalu gasa i kočnice istovremeno
Dim u kuhinji se razišao u međuvremenu, no mačka je crna kao
gavran i kašlje.

Mirko

• Gost
« Odgovori #22 u: 16-11-2007, 14:29:26 »
Zašto vlada opće uvjerenje da auto sa širim gumama mora biti stabilniji? Viktore?

meni se na twingu pokazalo da sa širim gumama leži bolje. bile su 155 sad su 185,ali mi sporije ubrzava a ima malo veću brzinu

Offline Viktor

• Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 155 Q4 i 156 SW 1.9 JTDm 16v
    • Solin
« Odgovori #23 u: 16-11-2007, 16:43:07 »
dakle uža guma ima manju dodirnu površinu sa cestom i veći pritisak na istu.Ali sa nepravilno podešenim ovjesom, u nekim extremnim situacijama auto će ići u bočno potklizavanje, a sa preširokim u prevrtanje

Daj objasni ovo boldano.
155 Q4         156 SW akcija 1          156 SW akcija 2

Offline Tbird

• Ovisnik o alfistima
    • Poluotok
Odg: Kupnja rabljene alfe
« Odgovori #24 u: 22-10-2017, 14:47:07 »
Razlika ti je sljedeca, malo karikirano ali istinito, kao razlika izmedju auta s novim amortizerima i istrosenim.
Vozio svojedobno iza Alfe GTv i kasnije istu dionicu iza M3 (321ks) i na takodjer jako poznatim cestama vozim iza i unatoc pogonu na sve 4 klizim potpuno bocno po 1-2metra a GTV i M3 jos u pola zavoja pri toj brzini ne da ne klize nego ubrzaju i pobjegnu za koju duzinu auta.

Inace nisam nesto lud za BMWovima ali kad ti se to desi na tvoje oci i vidis ulegnuce ispred i vidis ovoga ispred kako ga proguta kao da je sve ravno i jos ubrzava a ti kliznes u drugu traku pocme covjek cijeniti  neke stvari.

Vozio sa bmw tricom, valjda e46, dvije dionice, brza uska cesta i druga jako spora i iznimno zavojita. Po sporoj zavojitoj ga ubijem, pogotovo se razlika vidi na kocenjima, tamo gdje on koci ja vecinom prolazim bez kocenja, nema nikakvog podupravljanja, auto sam tak upada u zavoj. Ali zato po brzoj cesti, sve preko 120 ga jednostavno nemrem pratiti, nemrem proc kroz duge brze zavoje sa 130-140 koje trica prolazi s lakocom niti pod razno. I kak je to tvatavuk rekao, ne samo da ga proguta kao od sale nego i ubrza kroz zavoj, a ja sam pri manjoj prolaznoj brzini jos i na rubu da mi zapliva, tj pobjegne guzica, a na 140 to je  :metak Klasican primjer dvije extremno razlicite koncepcije; s jedne strane auto s dugim medjuosovinskim razmakom, i na istome odlicno izbalansiranim masama, i k tome rwd, idealno za duge i jako brze prolaske kroz zavoj, a s druge strane kratak medjuosovinski razmak sa fantasticno izbalansiranim prednjim krajem (boxer), idealan za spore kratke zavoje.