17-11-2019, 15:12:50

Autor Tema: servis-kvačilo-cilindar-radilica-katalizator-što je sljedeće?  (Posjeta: 12327 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ijuric

• Gost
  • Trade Count: (0)
bolid je mrak mozda mi pase katalizator od njega pa nesto skombinuju ja jos ne vjerujem da je anton isao slikat ranjenu srebrnu strijelu mozda se probudim iz ruznog sna aaaaa naravoucenje: nikad ne vjerovat panduru

Anton

• Gost
 :batin

:craz

rijesio sam zadatak..... :rolll:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 164 TS
    • ZG Pešča
lol, koji kaos. :craz
Kockasti auto, najbolji auto.

ijuric

• Gost
vidim da je ipak savjest policije proradila i sve opet u normali...sad ocekujem ocitovanja vezano uz mehaniku,,,atko je vidio slomljenu srebrnu strijelu vidio, tko nije mozda ni nece :sad:..zaista ne znam da li se na katalizatoru moze desiti nesto sto oni kazu oksidacija saca i to dok je auto stajao tamo...jel itko cuo tako nesto? :?:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
ma daj molim te. Gluposti. kaj bi tek bilo s onima koji stoje OTVORENI po auspuh servisima.
po tome bi kat rikavao prvog trena kad dode u dodir s kisikom ergo kod prvog paljenja motora.

:blabla:MLATE PRAZNU SLAMU.

ijuric

• Gost
pa je li moguce da oni stvarno ne znaju sta rade, ja kontam da su nesto zeznuli pa sad moraju muljati, ali kako su mogli srediti kat to nema veze s nicim do sada stvarno ne kuzim di je fora ja nisam jos cula ovakva tumacenja i pojasnjenja a valjda ja nis ne kuzim  :?:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
nisu mogli srediti, jedino da su tocili olovni benzin i da se olvo natalozilo na platinu.

ijuric

• Gost
ufff evo stigoh iz izlaska ne uzivajuc u voznji nazalost :sad: sad sam jos vise sigurna da nije katalizator u pitanju ili je stvarno moguce da je sve to odjednom krepalo...a ne znam valjda je kod mene sve moguce idem spavat mozda uspijem spokojno iako vec duze i ne uspjevam :sad:  :sad:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
ma kakav katalizator, ako je eko test dobar a veliš da je, katalizator je ispravan.

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Ajde ti lijepo napisi kompletnu kronologiju dogadjaja bez suvisnih komentara...puknes ju ovdje na reviziju....to svi skupa doradimo...pa onda to lijepo u pismenom i e-mail izdanju posaljes na adrese svih Alfinih servisa/zastupnika u regiji (znaci ukljucujuci i stranjske)....pa isto tako posaljes i mejlas redakcijama novina, televizija.....posaljes i drustvu za zastitu potrosaca... razno-raznim inspekcijama i onda lijepo cekaj i vidi sto ce se desit. Pretpostavka je da bi ti se mogli javit novinari i tv-ekipe...pa kad to zavrsi u javnost ima da AC stavi kljuc u bravu il popusi gadnu negativnu reklamu. Takodjer ce se napravit i inspekcija tko tamo us stvari radi i da li ti serviseri imaju uopce certifikate da budu ovlasteni servis Alfe. Kao prvo...sama Alfa bi ih se trebala odreci i ukinut im status ovlastenog servisa.

Idu mi naqrac takvi servisi...i da sam ja na tvom mjestu AC i ekipa bi vec odavno bili sravnjeni sa zemljom, a ja bi gulio kojih 10 godina....5 sa dobrim vladanjem i olakotnim okolnostima....a izasao bi za 2 uz dobrog odvjetnika.

ijuric

• Gost
a je i sta imam od toga osim besplatne hrane i boravka na drzavni racun da odem u zatvor...ma to sta si napisao je sljedece ukoliko ne rjese problem, ja cu cekati i vidjeti iako mi je stvarno sumnjam da ce to bit ok i zao mi je sto da su imalo pametni rekli bi da ne mogu vidjet sta je il da nisu sigurni i postedili bi i mene i njih ovog svega :sad: za eko test su mi oni sami rekli da je ok i da nek se slobodno vozim i da mogu proc na tehnickom ali bi ipak trebalo promjenit kat. E ako je katalizator onda je na dnu skroz zacepljen jer takvo krcanje na hladno i da auto toliko ne vuce ne moze znaciti- ma ok vozite se i prolazite eko test :wal:  :wal:  :wal:  :wal: ma nije tu kraj sage to mi i je najgore :sad:

zenica

• Gost
evo da ti i ja nešto napišem, nema preko vikenda na netu, pa nemogu sve stić, ako oni misle da zbog katalizatora ne vuče, ti odvezi auto nekom ko vari auspuhe i skini taj katalizator, (meni je na fordu bio začepljen, čovjek ga fino skino, ja uzeo najveći šarafciger što sam imao, i fino šarafciger kroz rupu i sve to tamo s*jebeš, kod mene su ispadale kuglice iz katalizatora ko klikeri  :smijeh ,) kad ga "očistiš" ponovo vratiš i vidiš dal vuče, imaš na autu katalizator, samo bez onih unutra. uglavnom ako ćeš ga već mjenjat probaj tako, znat ćeš jel do njega.  :ok:

ijuric

• Gost
Tražit cu da mi daju sve dijelove koje su vadili sa auta, pa tako i katalizator. Jedan drugi majstor je gledo, ali naravno nije napravio to šta ti kažeš jer je rekao da ako oni misle da je to i mjenjat ce o svom trosku samo nek rade, iako je bio vrlo skeptican glede zvuka i tih manifestacija sta auto ne ide :wal:. Najgore od svega je sta su oni napravili eko test i rekli da je to u redu, a evo ljudi kazu da ako je eko u redu da ne moze bit kat. Ma nek rade sta oce, ali nazalost tu prica ne zavrsava...a lagano mi vec pun kufer...zivot mi se sveo na hodocascenje po servisima uzas...a za rucku sam konacno skuzila sad kad si dobro opiso...

zenica

• Gost
 :ok: ako ga već mjenjaju oni o svom trošku onda je to super,  :clap: , da napokon to srede, omrzne čovjeku i auto i sve nakon takvih dešavanja. najradije bih hodo pješke...

ijuric

• Gost
ma ja cak i volim da bi nesto kopala, ali sama...ovako kad ovlasteni najveci servis nezna utvrditi uzrok kvara vec 3 mjeseca po ostavjenih preko 20000 kuna dodje ti da im preuredis prostor ali ne smije se tako...treba biti tolerantan, samo oni i nisu bas...vidjet cemo sta ce biti dalje trazila sam da kad zamjene da u mojoj prisutnosti izmjere kompresiju pa cemo vidjeti kako stvari stoje...jer auto ide doslovno jedva do 100km / sat, jel to moze tako od katalizatora pitam li se pitam...a i rece mi drugi majstor da to sta je mjenjana pumpa ne mirisi na dobro vezano za stanje bloka jer to zadnje izbije van (pokazao mi covjek kako dolazi do takvog kvara pa mi je sad jos jasnije da su trebali vidjet kad su demontirali kvacilo da je aksijalni gotov...ali mozda nije bio...aaaaaa ovo je vec ipak prevrsilo sve granice strpljivosti a inace sam fanj trpelzljiva na kraju ce stvarno biti da je lim od auspuha a oni rakopali motor :sad:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
Previse strpljenja s ACom imas. Meni je prekipjelo s automehanikom nakon kaj su mi dva puta reklai da je sa spurom sve u redu a auto vuce ko blesav u jednu stranu, na koncu fino otisao vulkanizeru koji se ustanovio da je spur pomaknut za 9,8mm, NAKON kaj su ovi "sredili" spur.  S papirom od vulkanizer ozisao sam u automehaniku i ovaj tenkre veli to je nemoguce. meni je bilo svejedno samo sam mu rekao brojke ne lazu, necemo se vise vidjeti na servisima.

To si trebala i ti napraviti.

ijuric

• Gost
je slazem se i vjerovatno na kraju i ocu sad nek oni to naprave, a ja sam gotovo sigurna da to nije to i onda idemo dalje samo puko mi film...ali ako nis drugo vidit cete me kako izgledam u svim tiskovnama i na glasovidinici :craz izvjestit cu vas koju subotu da gledate potrosacki kod kad pocnem mitraljirati sa mesersmitom :gun: i nisam sigurna da bi mi neki ovlasteni servis za alfu dao potvrdu kontra njih, ipak su oni generalni i u konacnici mogu unistit ovog manjeg ne znam mozda krivo mislim :?:

Offline Isus

• Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
pa sad mogu, al koliko im je to u interesu je druga stvar. Jer ne daje AC ime ovlasteni to daje ipak Alfa tj. Fiat Auto.

Vjerujem da o ovom dijelu Seb ipak zna vise, seb??

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
garanciju novih auti trenutno snosi Fiat...neke stvari odrađuje AC (recimo ovake)

ijuric

• Gost
eto to sam ti i ja rekla ostaje mi jedino njima...javit cu sta je bilo...ali nekako su mi nade u rjesenje ovog problema isčeznule :sad: