11-12-2019, 07:32:38

Autor Tema: Alfa 145/6 - 155 Volan (vibracije i sl. kvarovi)  (Posjeta: 21415 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

alfaromeosign

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Volan (vibracije i sl. kvarovi)
« Odgovori #120 u: 19-12-2013, 17:07:50 »
Pozdrav ljudi,
imam slican problem s tresnjom na svojoj 145-ici 1.9 td iz 96. g.  Na par brzina se trese, oko 130 km/h pa stane i onda opet na kojih 155-160 km/h. gume su nove kupljene (prednje savine) sredinom 7. mjeseca, dijelovi oko desnog kotaca su novi, balansirana je i stvarno nez kaj bi moglo biti pa da Vas pitam   :icon_smile:

Jesu ti sve 4 gume izbalansirane?

Jel ti rađena optika kotača?

Offline Renegade

• Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Smilčić, Zadar
« Odgovori #121 u: 20-12-2013, 21:16:33 »
Argor oprosti, nisam znao za predstavljanje jer sam na brzinu se registrirao na forum i to pod marendom, a i pamcenje me ne sluzi bas. Sad sam i to obavio tako da ne brines.

Po svemu sudeci sudjelovala je u prometnoj, laksoj, te joj je desna prednja strana bila u kuferu i to sam saznao na optici jer me "vukla" na volanu pa sam to rijesavao, te je i sredeno. Koliko mi se cini da otac to nije gledao dok je bio kod vulkanizera i da nisu balansirane felge, moram i to probat sredit kod frenda u AH jer to rade
Velika hvala na ideji koje se nisam sjetio  :ok:
I tak, Alfu sam kupil.
Onaj osjećaj dok ostaviš auto iza sebe u dimu/magli "nesagorijelog" dizela...   ;)

alfaromeosign

• Gost
« Odgovori #122 u: 20-12-2013, 21:23:57 »
Balansiranje guma i geometrija kotača bi trebala riješiti problem.

Offline Renegade

• Na probi
  • *
    • Smilčić, Zadar
« Odgovori #123 u: 21-12-2013, 23:28:53 »
A vidjet cemo sto ce reci
Sad me samo zanima tabla od bunkera tvrda iz benza u moju td
I tak, Alfu sam kupil.
Onaj osjećaj dok ostaviš auto iza sebe u dimu/magli "nesagorijelog" dizela...   ;)

Offline buzz11

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • This time, next year, will be millionaire
    • Rapperswil, Switzerland
    • Personal web site
« Odgovori #124 u: 21-12-2013, 23:41:07 »
Balansiranje guma i geometrija kotača bi trebala riješiti problem.

Ne nužno. Ima više razloga zbog kojih može trest. Ovo bi bila najjeftinija i najbezbolnija varijanta.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 JTD, AR Giulietta 1.4 TB, A3 2.0 TFSI, AR 147 1.9 JTDm Q2
Trenutno: AR 147 1.9 JTD, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport

Anton

• Gost
« Odgovori #125 u: 22-12-2013, 15:24:32 »
pa lijepo gore veli da su gume nove i balansirane pri montazi... geometrija kotaca tesko da ce trest, moze samo vuc u stranu i neravnomjerno trosit gume... my guess je da ili je felga neka ostecena ili je negdje nasjeo gumom pa ima "bubreg " moze biti i s unutarnje strane gdje se ne vidi....

losija opcija bi bila da se nekaj "pohebalo" na ovjesu i da ima puno lufta...sto je jako opasno...

Anton

• Gost
« Odgovori #126 u: 22-12-2013, 15:32:13 »
su nove kupljene (prednje savine) sredinom 7. mjeseca, dijelovi oko desnog kotaca su novi, balansirana je i stvarno nez kaj bi moglo biti pa da Vas pitam   :icon_smile:

:thanks

Anton

• Gost
« Odgovori #127 u: 22-12-2013, 15:38:32 »
joj gle micek... ne balansiraju se felge zasebno od guma... uteg ide na felgu da ponisti vibracije i utjece i na felgu i na gumu.... nijedan vulkanizer ti nece stavit novu gumu bez balansiranja...mislim oce ako si totalni idiot pa to zahtjevas...!

u krajnjoj liniji felge se ravnaju a gume balansiraju. ak je felga kriva, uteg od kile ju nece izravnati... vec varenje ili ravnanje na stroju ( sto sam radio pa eto znam )
I ja mogu u offtopic jer placam clanarinu za ovaj klub koji financira ovaj forum a ti se kontroliraj  :grinning-smiley-044:

Offline Renegade

• Na probi
  • *
    • Smilčić, Zadar
« Odgovori #128 u: 22-12-2013, 19:15:58 »
Pa ne morate se sad svadjati radi mene, stvarno nije potrebno, mozda sam se i ja krivo izrazio negdje ili sam nesto krivo napisao jer nemam bas toliko opsiran rijecnik vezan za mehaniku :)
Probat cu za pocetak izbalansirati felge posto je optika radjena i dotjerana u "normalu" jer se popravljao desni prednji kraj (za pojedinacne dijelove koji su mijenjani sam vec zaboravio imena).

Recite mi jos samo da li mozda ima veze s tom tresnjom i to sto su pocele; tj. imaju vec hrdze/korozije kape amortizera? Otprilike ovo sa slike
http://img208.imageshack.us/img208/7586/gmqs.jpg
I tak, Alfu sam kupil.

Offline buzz11

• Ovisnik o alfistima
    • Personal web site
« Odgovori #129 u: 22-12-2013, 21:01:13 »
Pa ne morate se sad svadjati radi mene, stvarno nije potrebno, mozda sam se i ja krivo izrazio negdje ili sam nesto krivo napisao jer nemam bas toliko opsiran rijecnik vezan za mehaniku :)
Probat cu za pocetak izbalansirati felge posto je optika radjena i dotjerana u "normalu" jer se popravljao desni prednji kraj (za pojedinacne dijelove koji su mijenjani sam vec zaboravio imena).

Recite mi jos samo da li mozda ima veze s tom tresnjom i to sto su pocele; tj. imaju vec hrdze/korozije kape amortizera? Otprilike ovo sa slike

Je nades sliku za Alfa forum  :funny:funny:

Odgovor na pitanje: ne. Da je otisla i guma ili lezaj amortizera nebi treslo nego bi lupalo.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 JTD, AR Giulietta 1.4 TB, A3 2.0 TFSI, AR 147 1.9 JTDm Q2

Offline buzz11

• Ovisnik o alfistima
    • Personal web site
« Odgovori #130 u: 22-12-2013, 21:02:17 »
Ti se skuliraj s postovima jer na internetu se ne more skužiti se ti zaj... ili si ozbiljan pa se neke stvari krivo protumače stoga pametnije piši ili češ biti otpisan  :hap:

Ko je cajos...ti ili Anton  :?:smijeh

Online jakov

• Član Alfa Kluba 8
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 2.0 JTS TI SS & 75 3.0 12v & 595 Competizione
    • Losinj
« Odgovori #131 u: 23-12-2013, 01:19:08 »

dal imas orginal felge ili neke aftermarket? pitam radi centralne rupe

Offline Renegade

• Na probi
  • *
    • Smilčić, Zadar
« Odgovori #132 u: 24-12-2013, 13:31:14 »
Ove felge/gume su napisane i u knjizici vozila tako da su njezine, celicne su trenutno radi zimskog doba, a alu moram malp popravit i nabavit gume (ako netko zna usput gdje ima jeftinijih 195/55 r15 neka slobodno kaze).
Je nades sliku za Alfa forum  :funny:funny:

Ma na toj je vec bilo oznaceno a i to sam jedva nasao  :funny: :funny:

Usput svima sretan Bozic i sve najbolje za novu godinu.
I tak, Alfu sam kupil.