19-11-2019, 15:33:46

Autor Tema: Nerješivi problem!!!! (motor se guši, trokira, puca iz ispuha)  (Posjeta: 3959 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

windfreek

• Gost
  • Trade Count: (0)
Evo ovako:

Imam Alfu 156 1.8 1998g.!
Kupio sam je ima 4mj. auto je u super stanju ali sam ipak morao mijenjati par stvari na njoj:MAF,TERMOSTAT
Nakon što sam promijenio Maf(original) auto mi nije više trokalo i nije pucalo iz ispuha i bolje je išlo!
Nakon samo misec dana odkada sam promijenio MAF odjednom jedan dan kada sam je palio idem dati gasa na hladno u leru i padnu mi okretaji na toliko da je na samoj granici da se ugasi,kada dajem gasa ne prima ga i puca iz ispuha,i od tada to mi se redovno dešava kada upalim skroz hladno auto! I odem ja tako u majstora i on mi tvrdi da su injektori sigurno začepljeni,sredi on to meni uredno i auto PILA :wz :wz :wz :drive: :drive: ALI sutradan upalim ponovno auto u jutro i....eto ti ga na....isti ku..c!!!!!!! :o000: :o000: :o000: :kosa:
Stvarno ne znam šta bi moglo biti....
Kada ga ugasim i ponovno upalim problem riješen većinu puta!!!
WTF!!????

ljudi pomagajte ako je itko imao slično iskustvo,PLIZZZZZZZ!!!!!????

Edit naslova
« Zadnja izmjena: 03-02-2012, 23:09:40 od Argor »

146-ica

• Gost
Odg: NERIJEŠIVI PROBLEM!!!!
« Odgovori #1 u: 15-02-2008, 22:16:59 »
Kod mene je tako bilo dok nisam MAF zamjenio,al kod mene je pucalo iz usisa a ne iz ispuha. Trebas ga prvo spojit na kompjuter, bez toga danas nema nista. Mozda taj MAF nije bas najbolji, desava se al imas garanciju ako je mjesec dana star pa probaj drugi. MAF moze bit neispravan iako ga kompjuter ne prijavljuje kao gresku.

Offline Dalibor-L

• Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
« Odgovori #2 u: 16-02-2008, 08:34:09 »
Dali si bio na dijagnostici? Iako si promijenio MAF, čim ištekaš konektor komp ti to zapamti kao grešku, iako ti je MAF ispravan. Tak je bilo meni, otišao na dijagnostiku, maknuta greška i sve pet.
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #3 u: 16-02-2008, 11:08:41 »
probijaju ti kablovi ili su ti bobine zmrdane- reci majstoru nek to sproba :ok:
Crazy for speed

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #4 u: 16-02-2008, 13:11:29 »
injektori su RIJETKOST  na tim modeliam da zezaju...vjerojatno sonda ili potenciometar gasa tj motorić minimuma (to je isti sklop)

reli

• Gost
« Odgovori #5 u: 20-02-2008, 09:38:29 »
Pogledaj pumpu goriva. Ja sam tako na mojoj 164 promenio 8 dizni,2 držaca pritiska goriva,3pumpe goriva i opet isto auto teško pali ili kada upali slabo prima gas.Nekada i primi lepo (moguće kada je rezervoar više od pola pun goriva) gas ali posle 4000obrtaja počinje da štuca.Onda se iznerviram i rešim sam da je popravim.Stavim auto i vidim da pumpa baca gorivo na 3bara ali kada malo stoji počinje da pada pritisak. Onda ponovo izvadim pumpu i vidim jedno malo pancirno crevo (oko 3-5cm), koje odvodi gorivo od pumpe prema glavnim crevima produvam ga kad ono puklo i tu je vukao Falš vazduh. Vratim sve moje stare delove promenim crevce i auto je POPRAVLJEN.

windfreek

• Gost
« Odgovori #6 u: 21-02-2008, 22:45:39 »
Hvala ljudi na savjetima!!!

E jednu stvar sam zaboravio....
Kada upalim auto na hladno i kada tribam krenit negdi di je veće opterećenje na autu(npr. UZBRDICA) auto skoro da ne moze izgurat,guši se kao da nema 15 ks!!! Nakon šta se samo malo ugrije sve je pet!!!?????

E to mi stvarno nije jasno!!!!

Offline Nino81

• Sa stažom
  • Alfa 146 16v 1,6 TS
    • Koprivnica
« Odgovori #7 u: 22-02-2008, 10:17:25 »
Pumpa goriva...

:ok:
Crazy for speed

reli

• Gost
« Odgovori #8 u: 25-02-2008, 08:56:24 »
Skini crevo za dovod goriva kod dizni i stavi manometar da izmeriš pritisak goriva. Za 156 ne ynam koliko treba da baca ali na 164TS je pritisak nekde 3-3.2bara. Tako ćes najbolje utvrditi da li ti je pumpa OK. Prvo počni tako da ne bi vadio pumpu bez veze. Takodje ostavi manometar par minuta da vidis da li ce pasti pritisak.

Offline RoadRunner

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfasud,Sprint,33x2,33-Q4,145box16v,156-1.8ts
    • Vukovar
    • VUHARD
« Odgovori #9 u: 25-02-2008, 08:58:30 »
Možda motorić čoka ne radi....meni na 33 je bio krepao ,pa kad je hladna nije vukla i ler je bio premali.
Boxer forever...