Čudno je malo (a opet i nije - pa to je Hrvatska)

da auto nema VDC već serijski ugrađen, budući da se za npr. talijansko tržište on ugrađuje u sve modele, pa čak i u onaj 1.6 105 KS Progression.
Cijene koje navodi
speed za naknadnu ugradnju su, pretpostavljam, okvirne cijene iz kataloga dodatne opreme. No, to vrijedi kad se ta oprema naručuje izravno iz tvornice. Naknadna ugradnja je za očekivati puno skuplja. To je i logično jer se ugrađuju brojni novi dijelovi koji podržavaju navedene opcije.
Evo, vrlo pojednostavljeni primjer: da bi se naknadno ugradio VDC potrebno je (između brojnog ostalog) promijeniti i cijeli set ručica svjetala/brisača/tempomata koji u tom slučaju sadrži i senzor stupnja zakrenutosti volana čije podatke VDC koristi. (Kod novijih modela to je odvojeno, ali nije sad važno.) Samo taj dio košta skoro 300 eura. Pri narudžbi iz tvornice potrebno je samo
umjesto tog dijela "A" ugraditi dio "B" (ima ih više od 20 verzija) koji navedene funkcije podržava i doplatiti
razliku, a ovako
cijeli iznos cijene "B" dijela, a dio "A" ti ostane za ... uspomenu.

Dakle, cijela stvar se ne isplati ne samo s tehničke strane (a to ponajprije), nego i s financijske.
Na žalost.