23-06-2026, 00:32:56

Autor Tema: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta  (Posjeta: 2555 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« u: 12-09-2014, 11:48:20 »
Pozdrav svima
Zadnjih se dana premisljam i pretrazujem net, ne bi li saznao sve o Giulietti, jer si polako tražim novi autic.
Po postovima na ovom forumu sam vidio da ima nekoliko ljudi koji su je uzeli novu od naših ovlaštenih dilera, pa me zanimaju Vaša iskustva s trgovcima/dilerima pri kupnji nove Alfe.
Ja bih pod cijenu dao E90 318d i ostatak keš, za jednu Julku s TCT getribom i 170ks Distinctive, još ne znam diesel ili benz, s još nekim dodacima. Koliko se otprilike može očekivati da se ostvari nekakav popust?
Jeste li vi uspjeli dobiti popust u smislu cijene, opreme i slicno?
Koliki su bili vaši popusti i kod kojeg dilera? Ja sam u Slavoniji i tu je samo jedan diler u Osijeku, za lijep popust ne bi bio problem otići dalje.

 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #1 u: 18-09-2014, 09:48:58 »
Nitko ne zeli podijeliti informacije, ili kod Alfe nema popusta?
 

Offline dado

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3451
  • Karma: 111
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB
    • Sveta Nedelja/Vinkovci
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #2 u: 18-09-2014, 18:11:52 »
Nitko ne zeli podijeliti informacije, ili kod Alfe nema popusta?

Ma najpametnije ti je obići ih par - traži ponude, a što se tiče popusta teško...eventualno nešta od opreme dobiješ...sve ovisi kakav si pregovarač...

Koliko sam skužio od svih ovih naših prodavača najaktivniji je Prikratki iz Varaždina...

...inače su iskustva loša i dosta ljudi odustaje od kupnje novih alfi jer su ili trgovci potpuno nezainteresirani(doživio dosta puta na više mjesta) ili ako ideš na lizing uvjeti su loši...
GTV V6 TB '96

ex: 147, 159 ti, Giulietta, Mito TB 155ks
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #3 u: 18-09-2014, 19:09:13 »
i još jedna stvar... ima ljudi koji su kupili novu julku al 80% ljudi na ovom forumu prate samo određene teme pa ni ne skuže ovakve teme... pogledaj u galeriji, pregledaj vlasnike julke koji su kupili u salonu i pitaj u privatnu poruku...tako ćeš nešto konkretnije saznat
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline bebach

  • Član Alfa Kluba 19
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 414
  • Karma: 20
  • Spol: Muški
    • ZG
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #4 u: 18-09-2014, 20:05:29 »
Čim si ti naumio kupiti Alfu i uđeš u autosalon on zna da di dovoljno "glup" i budete oženio. Ajd iskreno mi reci koliko još ljudi u ovoj recesiji,lošoj ponudi Alfi stvarno i kupuje Alfu?  Ovo što pišem je poluozbiljno ali stvarno što da kupiš kada imaju samo 2 modela? Ajd da bar imaju Julku SW ali sad je i za nju kasno!  :pivo:
 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #5 u: 18-09-2014, 20:59:59 »
Ha ne mogu vjerovati da su tako losi, ne znam od cega oni onda zive.
Problem mi je jer je u cijeloj Slavoniji samo ACDuo u osijeku, kod njih cu otici svakako se informirati, ali ne bih volio da mi je to jedina opcija.  A za dalje ne bih potezao ako niti jedan nije voljan izaci kupcu u susret bar nekim simbolicnim popustom i poklonom.
Negdje prije sam otisao informativno u opelov salon, čim sam pitao za Insigniju karavan 140ks dizel, vec je popust bio ponuđen, mislim da je bilo 20 tisuća u pitanju, a kad sam spomenuo keš onda je rekao prodavač da trebam pričati sa šefom jer samo on može odrediti koliko ide popust na keš.
Da mi se to dogodi u AR salonu, ne bih ni trenutka oklijevao i već bih uplatio kaparu.
E sad, poslao sam upit na mail na nekoliko salona, pa ću vidjeti, zasad niti jedan nije odgovorio.

@bebach -  A eto ja bih je kupio, BMW mi je postao malo nepraktičan, trebaju mi peta vrata, a i volio bih opet osjetiti miris nove plastike :D, dok budem pregovarao baš ću ih pitati, šta ste voljni učiniti da kupim baš kod vas auto, a ne kod Zubaka  :craz
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #6 u: 18-09-2014, 21:20:15 »
Nije novo, ali nije ni daleko od toga: http://autohrvatska.hr/automobili/rabljena-vozila/dostupna-vozila/alfa-giulietta-20-jtd-5706-711/

Ovdje najvjerovatnije ide dobar popust + servis. Uz to je u sustavu PDV-a!

S njima sam ima jako dobro iskustvo, a AC-om jako loše (neposlovnost!)



"Some cars take your breath away"
 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #7 u: 28-09-2014, 23:45:30 »
Bio sam u AC u Zagrebu... Vidjeh predivnu Julku QV u 8C boji, crni kit, sportska sjedala, ajme kakva makina   :love:, samo 300 000kn   :sad:, inace AC je koma kao autotrgovac, ne mozes probati auto, prodavačica nema pojma sta znace pojedine stavke u listi opreme, apsolutan gubitak vremena. Od svih auto kuća koje sam posjetio, jedino sam kod Prikratkog dobio zadovoljavajuci tretman.
Uopće nije čudno da je FLAR prodaja u komi. Nije mi jasno kako opstaju kao uvoznik na ovaj način, otkud zarade za plaće  :?:
U AC su imali dva redizajna, i unutrasnjost izgleda (meni) dosta privlacnije. Ženi se na slikama nije baš sviđala, ali uživo smo se zaljubili u auto, zbilja je lijepa Julkica. Kvaliteta unutrašnjosti, materijala i izvedbe nije na razini BMW-a, ali je bolja od ekvivalentnih modela  Mazde, Opela, Seata i sličnih. Baš mi je krivo što nisam nigdje mogao probati auto, ali šta ćeš...
Sad čekam da vidim šta će mi iz Prikratkog javiti za procjenu mog BMW-a, naveli su potrošne dijelove, kočnice i pletenicu auspuha i da je auto bojan (sredio sam krov i haubu na kasko pošto sam imao oštećenja na laku). Ukoliko će biti dobra ponuda mogao bih kapariti idući tjedan, rekli su mi ukoliko se daje rabljeni u cijenu, da nema popusta
« Zadnja izmjena: 28-09-2014, 23:47:18 od Maegor »
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #8 u: 29-09-2014, 00:15:58 »
oni su skroz ok, kamo sreće da prikratki postane generalni dosta bi se toga promjenilo, općenito ja dok sam kupovao auto sam obišao sve AR prodajma ,jesta i to je većinom takva koma da je to strašno, mislim da se taj brand prodaje koliko se prodaje sam od sebe da oni nisu tu ništa zaslužni dapače mislim da i odmažu  :wal:
Nije bolest sve što boli
 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #9 u: 29-09-2014, 14:48:15 »
Epilog je slijedeci. Ponudjena cijena je manja od najjeftinijeg krampa iz njemacke s 200tkm koji se moze naci na njuskalu bez ukljucenih davanja. Dakle 70 tisuca
 

Offline kremenko

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1696
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
    • Sarajevo svih 1425 dana pod opsadom
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #10 u: 29-09-2014, 14:56:56 »
Smijesno.
Pogotovo,jer staro za novo ne mozes izvuci nikakav popust,vec placas punu cijenu.
Vozaj i prodaji,pa kad prodas onda kupuj.
 :ok:
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata,
Al'  ja sam prvo rek'o Alfa, pa sam poslije rek'o tata.
 

Offline FAN

  • Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14072
  • Karma: 783
  • Spol: Muški
  • GT
    • Zagreb
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #11 u: 29-09-2014, 14:57:06 »
takva ponuda me uopće ne iznenađuje,,,
:cigara: :cigara:
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7946
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #12 u: 29-09-2014, 15:01:02 »
probaj u Autohrvatskoj, imaju u Karlovcu dvije iz 2012
Spider 115
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #13 u: 29-09-2014, 15:07:04 »
Ma oni su svi uvijek bezobrazni kod procjene da nešto uzmu..
bolje sam staviš na njuškalo i prodaš...
 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #14 u: 29-09-2014, 15:08:50 »
Moram razmislit sad sta cu. Znao sam da ce cijena biti manja nego sta bih mogao sam izvuci. Ali ovoliko se nisam nadao.
Svjestan sam ovih u AH, ali ja zelim redizajn i TCT. Pricati cu sa zenom da vidim hocemo li se uvaliti u kredit. Ili cu biti strpljiv dok se na mobile.de ne pojavi ono sto me zanima. Seat Leon s dsgom i 1.8tsi 180ks vec ide za 20000eura top oprema iz 05/2014. Za pravi auto nije problem sjesti na avion...
 

Offline fubabob77

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 690
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
    • SLUNJ
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #15 u: 29-09-2014, 15:25:37 »
U AH karlovac neznam dali su još tamo jer Ah karlovac je sad postao WV i sad je sve nakrcano gnojfovima i pasatima!

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7946
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
Spider 115
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: Iskustva s trgovcima pri kupnji novog auta
« Odgovori #17 u: 29-09-2014, 17:18:48 »
http://autohrvatska.hr/automobili/rabljena-vozila/dostupna-vozila/alfa-giulietta-20-16-v-m-jet-distinctive-76682-624/

na ovu sam mislio, sad vidim da su ju prebacili u Zagreb

To i dalje nije Giulietta kakvu on želi... :rolll: