Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Tuning & styling => Autor teme: frosty984 - 27-09-2016, 18:56:02

Naslov: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 27-09-2016, 18:56:02
Ima li itko ovdje da zna tko pojacava kvacila? Konkretno korpe kvacila, u Hrvatskoj. Nasao sam firmu koja radi sinter i syntex lamele ali ne pojacavaju korpe, a korpa je slaba tocka kod jtd-a.

 http://www.rep-clutch.com/hr/reparacija-obnova/sinter-bronza

Ne zanimaju me cuda od 1000 eura od cg motorsporta i slicno  :mah:
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 27-09-2016, 19:50:21
Ima li itko ovdje da zna tko pojacava kvacila? Konkretno korpe kvacila, u Hrvatskoj. Nasao sam firmu koja radi sinter i syntex lamele ali ne pojacavaju korpe, a korpa je slaba tocka kod jtd-a.

 http://www.rep-clutch.com/hr/reparacija-obnova/sinter-bronza

Ne zanimaju me cuda od 1000 eura od cg motorsporta i slicno  :mah:

...neznam za HR, ali Rolly iz Rijeke odrađuje taj posao preko talijana u roku tjedan dana nakon dostave starog kvačila njemu na adresu...
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 27-09-2016, 19:56:20
...neznam za HR, ali Rolly iz Rijeke odrađuje taj posao preko talijana u roku tjedan dana nakon dostave starog kvačila njemu na adresu...
Moze neki detaljniji info?  :thanks
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 27-09-2016, 20:01:39
...znači, pošalješ mu rabljeni set kvačila (uvjet je da je original, dakle ne Valeo ili slično), on to pošalje Talijanima sa kojima surađuje i oni slože ojačavanje korpe, nanovo nanitaju lamelu sa klasičnim materijalom (nikakav sinter, kevlar i slično) i još ti Rolly pojača pera potisnog ležaja da nebi ispao sa vilice...meni je složio na taj način i evo već skoro 2 godine trpi 240ks i 420Nm...

kontakt: http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=65356.0
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: marek1 - 27-09-2016, 20:16:13
...znači, pošalješ mu rabljeni set kvačila (uvjet je da je original, dakle ne Valeo ili slično), on to pošalje Talijanima sa kojima surađuje i oni slože ojačavanje korpe, nanovo nanitaju lamelu sa klasičnim materijalom (nikakav sinter, kevlar i slično) i još ti Rolly pojača pera potisnog ležaja da nebi ispao sa vilice...meni je složio na taj način i evo već skoro 2 godine trpi 240ks i 420Nm...

kontakt: http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=65356.0

Koliko ta igra izade?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 27-09-2016, 20:55:41
...neznam jel se što mjenjala cijena, no tada je bilo oko 350€...
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Batina - 28-09-2016, 10:27:14
A tvrdoca pedale.?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 28-09-2016, 10:33:42
...nikakve posebne razlike...
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 28-09-2016, 14:09:08
...znači, pošalješ mu rabljeni set kvačila (uvjet je da je original, dakle ne Valeo ili slično), on to pošalje Talijanima sa kojima surađuje i oni slože ojačavanje korpe, nanovo nanitaju lamelu sa klasičnim materijalom (nikakav sinter, kevlar i slično) i još ti Rolly pojača pera potisnog ležaja da nebi ispao sa vilice...meni je složio na taj način i evo već skoro 2 godine trpi 240ks i 420Nm...

kontakt: http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=65356.0
Puno hvala!!  :thanks

Ako jos tko zna nekog, otvoren sam za prijedloge. Ionako nista dok ne prodam alu felge
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: allroad - 28-09-2016, 17:31:25
I ja se u zadnje vrijeme dosta informisem ali nista konkretno. Recimo svoj stari set sam davno ostavio kod mehanicara kad sam novi stavio, ni na kraj pameti da bi mi  nekad zatrebo. Sad da ocu ojacano kvacilo, moro bi na otpadu naci polovan org set pa njega poslati. E sad kako znati da je orginal? Kazete ne moze valeo, a zar i na orginalnom ne pise valeo?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 28-09-2016, 17:44:20
...piše, no nije ista kvaliteta Valea za prvu ugradnju i aftermarket... :hap:
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: allroad - 28-09-2016, 20:18:48
...piše, no nije ista kvaliteta Valea za prvu ugradnju i aftermarket... :hap:

Da, to znam, jasno mi je, al me zanima kako onda znati koji valeo je prva ugradnja? Jer i na org setu kvacila a i na ovom sto kupimo pise valeo. Ima li kakva razlika da se pozna po izgledu
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: mareo - 28-09-2016, 20:50:16
Mislim da ima negdje i alfin znak...
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: SS - 28-09-2016, 22:13:22
Nema alfin znak, nego ima ovaj znak sa slike koji oznacava ricambi originali.

Ugl lako je prepoznat ak znas sto trazis

Edit: Evo tu se vidi, odmah prije Made by Valeo


(https://s16.postimg.org/w90d5w2kx/friz_1_3mjet_ok_1_inserzione.jpg) (https://postimg.org/image/w90d5w2kx/)
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 29-09-2016, 09:13:15
Ovako, sto mislim da cu ipak napravit, nabavio sam dvije original korpe, odnjet cu covjeku u sv nedjelju da napravi od te dvije jednu, onda ako je moguce cu posebno dati rollyu da mi samo pojaca lezaj, ova avantura ispadne 1000 kuna sa prenitavanjem lamele, pa cu pokusat s tim ako bude islo.
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 29-09-2016, 09:20:18
Ovako, sto mislim da cu ipak napravit, nabavio sam dvije original korpe, odnjet cu covjeku u sv nedjelju da napravi od te dvije jednu, onda ako je moguce cu posebno dati rollyu da mi samo pojaca lezaj, ova avantura ispadne 1000 kuna sa prenitavanjem lamele, pa cu pokusat s tim ako bude islo.
Znam kome planiras ici nemoj

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 29-09-2016, 09:27:56
Kome? :)
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: SS - 29-09-2016, 09:40:35
Kome? :)

Samo nemoj, svi znamo kome  :hap:

@Danko ajde ti rješi čovjeku kod Malinića za siću  :da:
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 29-09-2016, 09:56:06
U cemu je problem, slobodno recite da i ja znam pa da mogu druge upozoriti ako netko bude htio tamo raditi. Malinica zganjam al nikako nitko nikakav kontakt da da i problem je sto je on u srbiji i postarina itd. Jel i njemu trebaju dvije korpe ili jedna samo?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 30-09-2016, 21:32:34
Samo nemoj, svi znamo kome  :hap:

@Danko ajde ti rješi čovjeku kod Malinića za siću  :da:
Ma ne zna ni on to je sve kao corava kokos jel pogodi zrno ili ne

Malinic 2 seta 0 bodova
SvNedjelja 3 seta 0 bodova

Ako te zanima gimnastika getribe slobodno zganjaj ja ako ikad na giu stavim jace kvacilo znam koje i odakle budem narucio


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 30-09-2016, 21:34:51
U cemu je problem, slobodno recite da i ja znam pa da mogu druge upozoriti ako netko bude htio tamo raditi. Malinica zganjam al nikako nitko nikakav kontakt da da i problem je sto je on u srbiji i postarina itd. Jel i njemu trebaju dvije korpe ili jedna samo?
Problem je sto ne znaju pucaju se nekim brojakama barima pm drzi cuda i onda kriva alfa pa ovo pa ono

Reci ne znam i bok dam ti 100€ da mi to kazes nego da ja i tjednu 2 puta getribu skidam

Naravno da nitko od tih renomiranih strucnjaka ne vraca lovu ako ne napravi

Djopar stisni dupe naruci sta treba i vozi ovo sve drugo zaboravi

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: SS - 01-10-2016, 10:51:09
Ha djelom to kaj danko veli stoji... imas za cca 500 eu original SACHS set spojke koji je pojacan da drzi 15-20% i onda si siguran....

Ovo je sve ostalo sreća, nažalost.

BTW evo tu se puno bolje vidi logo koji oznacava RIcambi djelove

(https://s22.postimg.org/keshlz6j1/Ricambi_Originali.jpg) (https://postimg.org/image/keshlz6j1/)
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Sale - 01-10-2016, 13:21:09
Dedina lamela 8 pera sinter, malinic pojacavanje korpe, serijski druk lezaj, serijski zamasnjak (s luftom), drzi 300+ ks, 500 Nm svakodnevnog utrkivanja vec 8-9 tkm

S dedom je problem timing,  a malinic (00381658070111) to sto ti netko treba pokupit lamelu kad je zavrse jer njima kao nece primit na busu. Al ti nemas problem s kvacilom, nego tunerom koji ti je bezobzirno pretjero do 3000 okretaja, serijsko kvacilo drzi 220 ks na 156 sa R888 poluslickom
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Cro-Alfa - 01-10-2016, 14:37:53
Serijsko kvacilo sa kojeg motora 16 il 20v?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Batina - 01-10-2016, 14:43:15
Oba, 20v i vise. Na 156. 159 druga prica.
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: SS - 01-10-2016, 16:12:01
Oba, 20v i vise. Na 156. 159 druga prica.

Sta na 159 2.4 20v drzi manje il vise?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: NeoSky - 01-10-2016, 16:21:48
Sta na 159 2.4 20v drzi manje il vise?

Sta moze drzati 166? 2.4 20v...
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 01-10-2016, 17:08:48
Mom kolegi na breri na 2.4 cg dual friction drzi vec 35tkm cca 280ks i 500+nm ne znam koliko tocno

Meni je cg dual friction drzao 50tkm sta god sam od setupa probao

Dedina pera su nakon 5tkm se raspala sjebala malinicevu korpu zajamac pukao srecom bez defekta po motor i getribu pa ja slepom doma da to sve razmontiram

Ja sam dok su oni trenirali sta radi 10 puta skinuo i stavljao getribu i 11 zadnji stavio polovno cg dual friction koje je kolega 35tkm vozio i onda ja jos skoro 50tkm

Jer nazalost on to nema gdje raditi sam pa bude nekom odvezao nek ovima treba 3 puta da pogode set koji radi on je izgorio 2400kn barem ja sam srecom samo placao rent dizalice

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: frosty984 - 10-10-2016, 13:58:27
Ovo bi bio taj znak da je original ricambi dio?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Alfa166DA - 10-10-2016, 21:04:45
Ovo bi bio taj znak da je original ricambi dio?

NE
 na originalu piše Valeo by Fiat a na naknadno kupljenim samo Valeo,,
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: SS - 11-10-2016, 06:56:55
Ha djelom to kaj danko veli stoji... imas za cca 500 eu original SACHS set spojke koji je pojacan da drzi 15-20% i onda si siguran....

Ovo je sve ostalo sreća, nažalost.

BTW evo tu se puno bolje vidi logo koji oznacava RIcambi djelove

(https://s22.postimg.org/keshlz6j1/Ricambi_Originali.jpg) (https://postimg.org/image/keshlz6j1/)

Dole desno na ovoj slici je oznaka (simbol, znak) koji ako dio ima na sebi je ricambi bez obzira sto pisalo na njemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: marek1 - 30-11-2016, 01:09:03
Sjetio se neceg

http://www2.autoportal.hr/200812194452/Nove-tehnologije/Najmoaniji-motor-u-klasi-uz-turbo-nabijanje-u-dva-stupnja-razvija-190-KS-i-400-Nm-pri-2000-o/min/menu-id-72.html

Kako su na ovom autu rijesili problem kuplunga? 400nm i 190ks. Dali nesto s njega pase na obicni od 150ks?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 30-11-2016, 08:17:54
Sjetio se neceg

http://www2.autoportal.hr/200812194452/Nove-tehnologije/Najmoaniji-motor-u-klasi-uz-turbo-nabijanje-u-dva-stupnja-razvija-190-KS-i-400-Nm-pri-2000-o/min/menu-id-72.html

Kako su na ovom autu rijesili problem kuplunga? 400nm i 190ks. Dali nesto s njega pase na obicni od 150ks?
set kakav je na 159...ne paše
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 30-11-2016, 08:42:25
1.9 16v 156/147/GT

+20% (organska lamela, pojačana korpa), 490€ + transport... takve sam vozio prije i dobro rade za samo jače chipane aute
(http://i68.tinypic.com/2ic1o35.jpg)

+25%, (kevlar lamela, pojačna korpa), 550€ + transport... takav imam sada na GT sa 250ks i 450Nm drži na knap
(http://i65.tinypic.com/192p0g.jpg)

+30%, (sinter lamela, pojačana korpa), 590€ + transport
(http://i64.tinypic.com/1zx34g7.jpg)
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 30-11-2016, 08:51:23
tko proizvodi te setove i šta im je osnova?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 30-11-2016, 08:56:24
tko proizvodi te setove i šta im je osnova?
jedni talijani sa kojima surađujem već 10 godina...od nedavno su počeli raditi stage2 i 3....osnova je Valeo u većini slučaja.
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: IgoRR - 30-11-2016, 10:52:52
pratim  :tooth
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 30-11-2016, 11:02:18
jedni talijani sa kojima surađujem već 10 godina...od nedavno su počeli raditi stage2 i 3....osnova je Valeo u većini slučaja.
Cool

Kakve su im cjene za giuliettu

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 30-11-2016, 11:04:41
Cool

Kakve su im cjene za giuliettu

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
koji model
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: danko0013 - 30-11-2016, 11:05:16
koji model
2.0 170jtdm

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: goc bravo - 30-11-2016, 17:35:42
kakav je osjecaj na papucici, jel za svakodnevnu voznju, ili malo zapinje, teze se stisce ili nesto trece?

jel vecina stage 3 je onak race osjecaj pa je cudno za svaki dan
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: sasa.baska - 30-11-2016, 17:42:59
1.9 16v 156/147/GT

+20% (organska lamela, pojačana korpa), 490€ + transport... takve sam vozio prije i dobro rade za samo jače chipane aute
(http://i68.tinypic.com/2ic1o35.jpg)

+25%, (kevlar lamela, pojačna korpa), 550€ + transport... takav imam sada na GT sa 250ks i 450Nm drži na knap
(http://i65.tinypic.com/192p0g.jpg)

+30%, (sinter lamela, pojačana korpa), 590€ + transport
(http://i64.tinypic.com/1zx34g7.jpg)

Seb imas sta za 159ku 2.4?
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 01-12-2016, 07:25:19
2.0 170jtdm

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
po katalogu nema ništa ali sam poslao upit
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 01-12-2016, 07:25:44
kakav je osjecaj na papucici, jel za svakodnevnu voznju, ili malo zapinje, teze se stisce ili nesto trece?

jel vecina stage 3 je onak race osjecaj pa je cudno za svaki dan
malo se teže stišče..ne zapinje ništa
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 01-12-2016, 07:28:37
Seb imas sta za 159ku 2.4?
imam sve to za nešto malo veću cijenu
st1 590 + troškovi, st2 650 + tr, st3 690 + tr
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: tomislavkn - 01-12-2016, 09:18:29
Jel ima neki određeni/predviđeni vijek trajanja, garancija? Znam da to dosta ovisi o načinu vožnje, koliko je chipan auto, ali neki info u tom smjeru mora postojati.  :pivo:
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 01-12-2016, 11:41:11
Jel ima neki određeni/predviđeni vijek trajanja, garancija? Znam da to dosta ovisi o načinu vožnje, koliko je chipan auto, ali neki info u tom smjeru mora postojati.  :pivo:
da radi ok od prvog dana a dalje... mada sa ovim stage2 i 3 imaš fazu razrađivanja...cca 600 km nježne vožnje...gradkse vožnje...do tada može malo klizit...ne mora ali može
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Seb - 05-12-2016, 11:55:07
2.0 170jtdm

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
na žalost ništa trenutno
Naslov: Odg: Pojacavanje kvacila
Autor: Boki - 02-01-2017, 17:58:21
Pozdrav, ima li kakav stage 1 za 159 1.9 16v i kakva je cijena?