Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: AR156 - 12-05-2016, 22:51:10
-
Bok ekipa,
Ako bi netko znao pomoći, imam dosta problema sa alfom 156 1.9 JTD 115 ks, jako trese, ruži i zvecka pri kretanju sa kvačilom ili sa gasom, cijela armatura i tapete od vrata se žele odvojiti.
Promijenio sam zamašnjak, lamelu, potisnu ploču, gornji, lijevi i donji nosač na getribi i dalje nema promjene, još je gore.
Ne znam više što bi sa autom, žao mi je što sam ga uopće kupio.
Ima li možda netko sliku kako bi trebao biti spojen donji nosač jer ga ja nisam mijenjao nego majstor u servisu, pa sam samo probao malo dotegnuti i otegnuti nosač i opet ništa, a u servis više ne želim jer ni oni ne znaju.
Imate možda neke preporuke osim zapaliti ili prodati auto?
Hvala unaprijed.
-
Bez obzira sto si sve promjeno ne znaci da je to sve dobro namontirano... A moze bit stvarno svasta..od nosacs svih do seta kvacila
-
Odvezi auto u servis ako imaš račun i neka naprave posao kako treba. Da li je tako tresao i prije izmjene svega što si napisao. Vjeruj nije kriva Alfa nego onaj koji ju je održavao.
-
Bok ekipa,
Ako bi netko znao pomoći, imam dosta problema sa alfom 156 1.9 JTD 115 ks, jako trese, ruži i zvecka pri kretanju sa kvačilom ili sa gasom, cijela armatura i tapete od vrata se žele odvojiti.
Promijenio sam zamašnjak, lamelu, potisnu ploču, gornji, lijevi i donji nosač na getribi i dalje nema promjene, još je gore.
Ne znam više što bi sa autom, žao mi je što sam ga uopće kupio.
Ima li možda netko sliku kako bi trebao biti spojen donji nosač jer ga ja nisam mijenjao nego majstor u servisu, pa sam samo probao malo dotegnuti i otegnuti nosač i opet ništa, a u servis više ne želim jer ni oni ne znaju.
Imate možda neke preporuke osim zapaliti ili prodati auto?
Hvala unaprijed.
Otpeljaj natrag u servis i neka dignu auto i otpuste sve nosace motora, upale auto, malo gas, prva, rikverc sa naglim
otpustanjem kumplunga i nakon toga stegnu nosace dok auto radi. Ako nije to, onda treba dalje trazit u kumplungu,
zamasnjaku...
-
Hvala na odgovorima, našao sam problem valjda, nosač na getribi nije original i krivo je dotegnut, tako da ga budem zamjenio originalnim i napravio kako ste rekli.
A da je auto kod mene od prvog dana vjerojatno bi izgledao kao da je iz tvornice izašao, zato drugi put kupujem skroz novi i to je to. :)
-
Radi nosaca ti nebu bas tak treslo jer vozio sam auto kojem je motor pao na most i viso na polusovini pa nije nis skakalo i kaj ti ja znam.
Zamasnjak i dizne provjeri ak nebude nosac pomogo.
-
Radi nosaca ti nebu bas tak treslo jer vozio sam auto kojem je motor pao na most i viso na polusovini pa nije nis skakalo i kaj ti ja znam.
Zamasnjak i dizne provjeri ak nebude nosac pomogo.
Meni je evo upravo radi sjebanog i jako naspanatog udesno nosaca na mjrnjacu jako treslo na 2.4..a gdje nebi na 1.9
Sranje zivo su ti nosaci i dosta su usrano koncipirani na tipo šasiji pa nek ke malo koji skeban ili krivo namješten radi sranja... Recimo hdi ima jednostavnije nosače a nema apsolutno nikakvih vibracija iako je 4cil