Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: peco146 - 17-12-2014, 22:22:13

Naslov: seta kazaljka od goriva
Autor: peco146 - 17-12-2014, 22:22:13
radi se o alfi 146 1.4 TS... nedavno pregorila instrument ploca i zamjenio sam je sa drugom isto od motora 1.4 TS ali od alfe 145, e sad, sve stima osim sto
kazaljka od goriva po krivinama i neravninama seta gore dole, da li se to da nekako regulirati
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Mrzli - 18-12-2014, 10:29:18
Neznam za ts ali ja na jednoj boxerici imam taj koji šeta kako ulaziš u zavoje a na drugoj ne mrda nigdje tokom voznje, a obadvije su 1995 godina.
Tako da vjerojatno ima dva sistema (načina) kako reagira kazaljka, pa je to možda slučaj i kod tebe sa drugim satom  :?: :?:
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: TomoCro - 18-12-2014, 11:12:52
To se meni na mojoj 166 dogadja. Sve radi kako treba samo ta kazaljka zeza. Ne seta puno ali dovoljno da mi ide na zivce :D

Sent from my Z3

Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Bero - 18-12-2014, 11:15:32
Preporučam da malo vozite 33jku, pa će vam ovo biti kamilica i ne budete se više zamarali s takvim glupostima :hehe:  :hehe:
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: ivsa - 18-12-2014, 11:39:38
to se dogadja i na susjedovoj 156 jtd i na dvije boxerice koje su u okolici kod mene kao i kod mene na mojoj box tako da :) to je alfa ;)
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Argor - 18-12-2014, 14:35:41
Bolje da šeta nego da stoji, ovako se zna da je ispravno i da ima goriva, ako stoji na mjestu mogao bi biti plovak zaglavljen.
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: peco146 - 18-12-2014, 16:40:05
Znaci nista cudno :hehe: ... jer na staroj tabli koja je pregorila kazaljka nije setala,pa mi bilo malo cudno
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Bero - 06-04-2015, 22:06:52
Evo da ja opovrgnem sam sebe od prije nekoliko postova  :hehe: :hehe: :hehe:

Naime, mjenjao sam rezervoar i pumpu goriva na svojoj 145 boxerici, stavljena je druga pumpa također sa 1.6 boxerice, međutim sada mi kazaljka od goriva šeta gore dolje kako se vozim - slično kao na 33jci. Kada kočim pokazuje više, kada ubrzavam pokazuje manje, itd  :rol: . Instrument ploča nije mjenjana.
S obzirom da je stavljena pumpa sa auta sa istim motorom nije mi jasno zašto se sada to počelo događati...? Jel moguće da je meho nešto zajebo prilikom montaže  :?: ili jednostavno postoji plovak bez usporivača za 145?  :dontno:
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Mrzli - 07-04-2015, 19:52:02
Evo da ja opovrgnem sam sebe od prije nekoliko postova  :hehe: :hehe: :hehe:

Naime, mjenjao sam rezervoar i pumpu goriva na svojoj 145 boxerici, stavljena je druga pumpa također sa 1.6 boxerice, međutim sada mi kazaljka od goriva šeta gore dolje kako se vozim - slično kao na 33jci. Kada kočim pokazuje više, kada ubrzavam pokazuje manje, itd  :rol: . Instrument ploča nije mjenjana.
S obzirom da je stavljena pumpa sa auta sa istim motorom nije mi jasno zašto se sada to počelo događati...? Jel moguće da je meho nešto zajebo prilikom montaže  :?: ili jednostavno postoji plovak bez usporivača za 145?  :dontno:

To je valjda to.
Kod mene je isto jedna šeta gore dole dok u drugoj stoji zakucana.
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Bero - 07-04-2015, 20:18:16
Ako je tako, šta drugo reći nego kaos  :rol: :rol:
Naslov: Odg: seta kazaljka od goriva
Autor: Silky - 27-05-2015, 23:50:44
Meni na 145 ne šeta al mi laže.. Kad natočim auto do vrha, ostane na tri četvrtine, i neće da se digne do vrha..  Jel ima neko rješenje za to ili moram mijenjat?