Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: peco146 - 17-12-2014, 22:22:13
-
radi se o alfi 146 1.4 TS... nedavno pregorila instrument ploca i zamjenio sam je sa drugom isto od motora 1.4 TS ali od alfe 145, e sad, sve stima osim sto
kazaljka od goriva po krivinama i neravninama seta gore dole, da li se to da nekako regulirati
-
Neznam za ts ali ja na jednoj boxerici imam taj koji šeta kako ulaziš u zavoje a na drugoj ne mrda nigdje tokom voznje, a obadvije su 1995 godina.
Tako da vjerojatno ima dva sistema (načina) kako reagira kazaljka, pa je to možda slučaj i kod tebe sa drugim satom :?: :?:
-
To se meni na mojoj 166 dogadja. Sve radi kako treba samo ta kazaljka zeza. Ne seta puno ali dovoljno da mi ide na zivce :D
Sent from my Z3
-
Preporučam da malo vozite 33jku, pa će vam ovo biti kamilica i ne budete se više zamarali s takvim glupostima :hehe: :hehe:
-
to se dogadja i na susjedovoj 156 jtd i na dvije boxerice koje su u okolici kod mene kao i kod mene na mojoj box tako da :) to je alfa ;)
-
Bolje da šeta nego da stoji, ovako se zna da je ispravno i da ima goriva, ako stoji na mjestu mogao bi biti plovak zaglavljen.
-
Znaci nista cudno :hehe: ... jer na staroj tabli koja je pregorila kazaljka nije setala,pa mi bilo malo cudno
-
Evo da ja opovrgnem sam sebe od prije nekoliko postova :hehe: :hehe: :hehe:
Naime, mjenjao sam rezervoar i pumpu goriva na svojoj 145 boxerici, stavljena je druga pumpa također sa 1.6 boxerice, međutim sada mi kazaljka od goriva šeta gore dolje kako se vozim - slično kao na 33jci. Kada kočim pokazuje više, kada ubrzavam pokazuje manje, itd :rol: . Instrument ploča nije mjenjana.
S obzirom da je stavljena pumpa sa auta sa istim motorom nije mi jasno zašto se sada to počelo događati...? Jel moguće da je meho nešto zajebo prilikom montaže :?: ili jednostavno postoji plovak bez usporivača za 145? :dontno:
-
Evo da ja opovrgnem sam sebe od prije nekoliko postova :hehe: :hehe: :hehe:
Naime, mjenjao sam rezervoar i pumpu goriva na svojoj 145 boxerici, stavljena je druga pumpa također sa 1.6 boxerice, međutim sada mi kazaljka od goriva šeta gore dolje kako se vozim - slično kao na 33jci. Kada kočim pokazuje više, kada ubrzavam pokazuje manje, itd :rol: . Instrument ploča nije mjenjana.
S obzirom da je stavljena pumpa sa auta sa istim motorom nije mi jasno zašto se sada to počelo događati...? Jel moguće da je meho nešto zajebo prilikom montaže :?: ili jednostavno postoji plovak bez usporivača za 145? :dontno:
To je valjda to.
Kod mene je isto jedna šeta gore dole dok u drugoj stoji zakucana.
-
Ako je tako, šta drugo reći nego kaos :rol: :rol:
-
Meni na 145 ne šeta al mi laže.. Kad natočim auto do vrha, ostane na tri četvrtine, i neće da se digne do vrha.. Jel ima neko rješenje za to ili moram mijenjat?