Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: ROBI3006 - 24-07-2014, 19:08:23

Naslov: GT nece upaliti
Autor: ROBI3006 - 24-07-2014, 19:08:23
Kolega ima problem sa Gt, auto nece upalit, na displeju se pojave poruke immobilizer failure, vdc failure i abs failure. Probali smo skinuti crijevo dovoda nafte na filtru i uopce ne baca naftu a trebalo bi kad se dade kontakt, zatim smo projerili pumpu u rezervaru i na njoj nema napona a kad se direktno spoji na akumulator normalno pumpa radi. Sto bi moglo biti razlog za ovaj immobilizer failure?
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: Anton - 24-07-2014, 19:13:57
Kod kljuca. Pokusajte s rezervnim kljucem
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: ROBI3006 - 24-07-2014, 19:29:22
Nema rezervni kljuc, auto je tek kupljen i dovecen je na prikolici nereg. prije toga je dugo stajao. Dovezen je kod majstora 2km voznje, napravljen je servis ulje remeni filter nafte reparirani injektori i stavljen novi akumulator. Znam da prilikom toga nije nista zeznuto na auto ali nakon servisa auto ne pali i ima te greske. Kako rijesiti to sa kljucem, novi kod ili neki reset??
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: Seb - 24-07-2014, 20:09:46
neko me zvao u vezi tog auta...
malo više razmišljajući mislim da ECU motora ne radi zbog nećeg
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: ROBI3006 - 24-07-2014, 20:32:55
Da ja sam te zvao. Neznam stvarno, veli kolega da prije servisa svaki put kad bi ugasio auto jos se nesto culo oko releja kod akumulatora i zvuk nije prestao pa je svaki put odpojio akumulator. Morat ce odvest u ovlasteni servis jer ovako doma oko elek. smo nemocni.
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: Batina - 24-07-2014, 21:39:39
vidi crash senzor da se nije aktivirao. ispod sica bi trebao biti vozacevog samo ga stisni unutra pa probaj upalit auto. tj vidi oce se pumpa upalit onda.
Naslov: Odg: GT nece upaliti
Autor: ROBI3006 - 25-07-2014, 01:20:14
Upalila je, problem je bio u releju.  :party