Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Kvarovi => Autor teme: Ivanov - 15-07-2014, 01:21:53

Naslov: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Ivanov - 15-07-2014, 01:21:53
Dakle pobrkao mi nesto majstor pa kaze da je direktno spojio( izbjegao je nju). Kako je to uspio ne znam.Zanima me jel postoji kakav vodic ili moram kod nekog tko to zna ??? I bitno jeli ima posljedica ako radi bez toga ?????? Radi se o onoj crnoj bocici sta stoji u desnom blatobranu. Ima dva plasticna crijeva...
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Batina - 15-07-2014, 07:09:24
to je separator benzinskih para nikakav regulator, ako auto radi oke nemas brige. samo blindiraj uzla u motor
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Ivanov - 15-07-2014, 15:10:42
Po meni readi normalno, al napravit cu i to... Hvala na pomoci
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Mike20 - 16-07-2014, 07:42:29
Nemreš to zatvarati!
Pare dolaze iz rezervoara, u toj kutiji se kao "spremaju" dok ih motor preko mehaničkog ili električnog ventila ne povuće na usis.
Ak to blokiraš ili nije dobro spojeno, imat ćeš povećani tlak u rezervoaru goriva, a pare nebi smjele izlaziti van-to je zatvoren sustav
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Batina - 16-07-2014, 19:01:13
na 5 bezninaca do sad sam imao to crijevo odcvikano i samo sam ono sto ide iz motora blindirao, vakum ventili ti vec ionako na pola njih nerade a kutije su u banani.

niti jedan auto nije trokiral, stekal ili sl. dok je novo nek bude a ovak ko ga sisa.

na 2 auta me to zajebavalo jer je stalno bilo otvoreno il su kutije popustile.
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: tool75 - 16-07-2014, 19:56:47
na 5 bezninaca do sad sam imao to crijevo odcvikano i samo sam ono sto ide iz motora blindirao, vakum ventili ti vec ionako na pola njih nerade a kutije su u banani.

niti jedan auto nije trokiral, stekal ili sl. dok je novo nek bude a ovak ko ga sisa.

na 2 auta me to zajebavalo jer je stalno bilo otvoreno il su kutije popustile.

I kako se manifestira kad to ne valja? Sta pustis da idu pare u motorni prostor onda? Nije mi to bas, sigurno.
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: Batina - 16-07-2014, 20:58:13
ako probije pocne vuc zrak i onda imas problema sa losim lerom i cudnim radom. ako je stalno otvorena onda opet lose radi motorom i ima nesto bogatiju smjesu pa gubi snagu i sl.
a nekad ecu to otvara pa smanji gorivo za kolicinu para a od para nista pa onda imas gubitak snage..

ima slucajeva kad bas zeza auto a ima slucajeva kad se nit neprimjeti.
Naslov: Odg: Trebam šemu za spajanje regulatora goriva ili tlaka goriva kod 156 1.8ts
Autor: tool75 - 16-07-2014, 21:39:01
ako probije pocne vuc zrak i onda imas problema sa losim lerom i cudnim radom. ako je stalno otvorena onda opet lose radi motorom i ima nesto bogatiju smjesu pa gubi snagu i sl.
a nekad ecu to otvara pa smanji gorivo za kolicinu para a od para nista pa onda imas gubitak snage..

ima slucajeva kad bas zeza auto a ima slucajeva kad se nit neprimjeti.

I di ga cviknes da idu pare u atmosferu onda? Ono otkaceno u motornom prostoru mi se ne svidja, da se ne bi pare upalile npr.  :craz Vozio sam i ja neko vrijeme otkaceno i blindirano na usisnoj, ali sam vratio ipak.