Alfisti.hr

Alfa Romeo općenito => Tehnika i mehanika => Autor teme: OrMar - 15-06-2014, 13:21:52

Naslov: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: OrMar - 15-06-2014, 13:21:52
Plusevi su dostupnost, perfomanse, kvaliteta, ali zna li netko koliko je problem to sloziti da radi u drugom autu (stari terenac) ?
Znaci, ne pitam o mehanickim nosacima/adapterima/dimenzijama, nego o tome da se postigne da motor radi (senzori, elektronika, povezanost ostalih sustava).

U principu, gledam u smjeru 2.4 jtd 110 kW, kakav imam u 166-ici.

Hvala
Naslov: Odg: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: Alfa166DA - 15-06-2014, 14:13:13
seliš sve s motorom i ne može biti problema samo ne zaboravi i el. pumpu u rezervaru
Naslov: Odg: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: chakija - 15-06-2014, 15:17:59
pa ak ide struja od tog motora ne vidim problem... getriba od tog motora i neko ti napravi poluosovine... dečki su prebacili 2.4 20v jtdm u 155icu....bez obzora što je i to alfa budimo realni zahvat je isti ko da stavljaš u neki sasvim drugi auto...
Naslov: Odg: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: Argor - 15-06-2014, 17:53:26
Ako ide u GTV  http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58861.msg1342842#msg1342842 (http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=58861.msg1342842#msg1342842)   onda ide svuda.  :craz
Naslov: Odg: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: Big D - 15-06-2014, 22:25:51
Ako se seli motor s elektronikom i kompletnim ožićenjem iz donatora, to bude radilo. Ali kak budeš upasal ostalo - pogoni, poluosovine, hoće li odgovarati prijenosni omjeri u mjenjaču za nekakvu terensku primjenu?
Naslov: Odg: JTD motor u drugi auto (konverzija)
Autor: alfa166tuner - 16-06-2014, 10:06:51
u lade nive su stavljali 1.9TD iz tipa, paše na šeraf :)

mi ćemo sad ubacivat 2.4jtd u baylinera pa ćemo vidit šta sve treba,
al u svakom slučaju ti je nabolje da imaš cijeli donor car,
problem će ti bit što ecu neče očitavat brzinu, to radi s abs-a, i bit će hrpa
grešaka jel naravno nećeš prebacit sve module klima-ovo ono i sve će to javljat
da nemože nać na canbusu, al nema veze upalit bi trebao